Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 639 | 31.76 | 1:04.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | 450 | 35.39 | 1:12.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Carina Christiansen | 1995 | 440 | 35.46 | 1:12.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Pia Nicolaisen | 1994 | 434 | 35.23 | 1:12.92 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Isabella Plaza | 1994 | 434 | 35.79 | 1:12.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Vilstrup | 1994 | 396 | 36.85 | 1:15.24 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Line Jensen | 1993 | 364 | 37.47 | 1:17.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Natashia Skaarup Jensen | 1994 | 261 | 42.09 | 1:26.45 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 584 | 32.19 | 1:06.08 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | 482 | 34.57 | 1:10.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 459 | 35.01 | 1:11.61 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Linnéa Månsson | 1996 | 442 | 35.00 | 1:12.50 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
5 | Cecilia Boman | 1996 | 441 | 35.87 | 1:12.55 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 424 | 36.05 | 1:13.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 421 | 36.20 | 1:13.70 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Louise Møller Jessen | 1997 | 413 | 36.32 | 1:14.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Henriette Stuhr | 1996 | 398 | 36.33 | 1:15.08 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Karoline Bødker | 1997 | 386 | 37.89 | 1:15.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mette Jensen | 1997 | 376 | 37.31 | 1:16.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Puggaard | 1996 | 364 | 37.77 | 1:17.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Majbrit Rosin | 1996 | 362 | 36.81 | 1:17.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sara Jensen | 1996 | 352 | 37.81 | 1:18.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Ella Nygren | 1996 | 348 | 38.42 | 1:18.55 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 342 | 38.65 | 1:18.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Simone Juul Hallig | 1997 | 311 | 40.56 | 1:21.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josefine Palmø | 1997 | 310 | 40.28 | 1:21.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anna Okkels | 1996 | 288 | 40.73 | 1:23.63 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Natasja Larsen | 1996 | 268 | 42.67 | 1:25.62 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Rebecca Thoby | 1996 | 245 | 43.74 | 1:28.25 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
22 | Sandie Lorentzen | 1997 | 240 | 43.90 | 1:28.90 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christina Techt | 1996 | 196 | 46.76 | 1:35.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Malin Jönsson | 1997 | 171 | 48.39 | 1:39.47 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
25 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 161 | 49.24 | 1:41.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Sabrina Techt | 1997 | 130 | 51.31 | 1:48.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Sophia Skou | 1997 | DSQ | Svøm på mave v/50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Moa Cronsjö | 1998 | 454 | 35.95 | 1:11.85 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 402 | 37.19 | 1:14.85 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | 399 | 37.26 | 1:15.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laura Dahl | 1998 | 360 | 38.41 | 1:17.64 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 357 | 38.22 | 1:17.83 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Nilsson | 1998 | 313 | 39.27 | 1:21.35 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | 307 | 40.72 | 1:21.83 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 304 | 40.60 | 1:22.18 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
9 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 302 | 40.74 | 1:22.36 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Maria Bøjesen | 1999 | 301 | 40.54 | 1:22.41 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 281 | 41.12 | 1:24.33 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
12 | Malene Bang | 1999 | 280 | 40.98 | 1:24.39 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
13 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 272 | 42.33 | 1:25.24 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
14 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 268 | 42.63 | 1:25.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Dellhede | 1999 | 265 | 42.38 | 1:25.94 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Louise Nicolaisen | 1998 | 247 | 43.18 | 1:27.98 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Sandra Danielsen | 1998 | 225 | 44.75 | 1:30.80 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
18 | Emilie Høgsberg | 1999 | 218 | 44.60 | 1:31.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | 216 | 45.88 | 1:32.03 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
20 | Emelina Ohlsson | 1999 | 212 | 46.41 | 1:32.63 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
21 | Sarah Wohlert | 1998 | 183 | 46.76 | 1:37.28 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
22 | Caroline Strandberg | 1998 | 182 | 47.73 | 1:37.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 168 | 49.18 | 1:40.16 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
24 | Emma Andersen | 1999 | 159 | 51.67 | 1:41.96 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
25 | Alberte Høgh | 1999 | 144 | 50.55 | 1:45.39 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 144 | 1:45.39 | 1:45.39 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 118 | 56.11 | 1:52.51 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Maria Dollas | 1998 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | DNS | |||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
- | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline Rasmussen | 1999 | DSQ | Svøm på mave v/50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 326 | 39.77 | 1:20.24 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | 321 | 39.13 | 1:20.70 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 306 | 40.89 | 1:21.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Mårtensson | 2000 | 287 | 41.08 | 1:23.71 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
5 | Mira Mass | 2000 | 251 | 42.34 | 1:27.54 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 242 | 44.37 | 1:28.66 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 237 | 44.00 | 1:29.24 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | My Weitling | 2000 | 234 | 44.12 | 1:29.57 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
9 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 218 | 44.37 | 1:31.81 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
10 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 218 | 45.36 | 1:31.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 208 | 45.96 | 1:33.28 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
12 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 193 | 47.45 | 1:35.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mai Andersen | 2000 | 171 | 49.14 | 1:39.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emilie Larsen | 2001 | 170 | 49.21 | 1:39.66 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
15 | Freja Schmidt | 2001 | 170 | 49.57 | 1:39.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 150 | 52.27 | 1:43.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Julie Bojesen | 2001 | 150 | 1:43.93 | 1:43.93 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
18 | Cecilie Kure | 2000 | 146 | 52.23 | 1:44.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Marie Palmqvist | 2000 | 141 | 52.75 | 1:46.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Kamilla Neve | 2000 | 139 | 51.90 | 1:46.73 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
21 | Line Strandby | 2001 | 132 | 53.39 | 1:48.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 132 | 52.19 | 1:48.49 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
23 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 126 | 53.32 | 1:50.20 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
24 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 110 | 54.94 | 1:55.14 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 109 | 56.03 | 1:55.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Victoria Kappel | 2000 | 106 | 57.35 | 1:56.59 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 103 | 55.56 | 1:57.82 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 99 | 55.99 | 1:59.34 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 94 | 1:00.13 | 2:01.62 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
30 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 88 | 1:03.44 | 2:04.38 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
31 | Frederikke Søeborg | 2001 | 78 | 1:03.61 | 2:09.20 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Anne Sofie Simonsen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Saghi Moeini | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Markussen | 2001 | DSQ | Svøm på mave v/25+75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 171 | 48.71 | 1:39.57 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 126 | 54.49 | 1:50.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Laura Janner | 2002 | 112 | 57.51 | 1:54.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sofia Levisen | 2002 | 106 | 58.15 | 1:56.66 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Lærke Knak | 2002 | 85 | 59.58 | 2:05.45 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Laura Zilstorff | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | Liva Stehr Nielsen | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
- | Mathilde Haenschke | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/75 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:26 |