Tulokset GTI Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 580 | 30.04 | 1:01.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 564 | 29.82 | 1:01.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | 555 | 30.50 | 1:02.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Pernille Christiansen | 1995 | 553 | 29.96 | 1:02.14 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Isabella Kharraziha | 1995 | 494 | 31.25 | 1:04.52 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Pia Nicolaisen | 1994 | 493 | 30.92 | 1:04.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Carina Christiansen | 1995 | 456 | 31.58 | 1:06.27 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 448 | 32.25 | 1:06.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Isabella Plaza | 1994 | 439 | 32.19 | 1:07.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Hanna Dahl | 1991 | 425 | 32.87 | 1:07.83 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
11 | Anna Hovenberg | 1995 | 418 | 32.33 | 1:08.24 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Annika Jönsson | 1993 | 394 | 33.11 | 1:09.60 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
13 | Erika Dion | 1995 | 379 | 33.20 | 1:10.49 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
14 | Natashia Skaarup Jensen | 1994 | 362 | 33.83 | 1:11.57 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
15 | Josefine Carlsson | 1995 | 343 | 35.33 | 1:12.89 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christina Assum | 1994 | 327 | 35.41 | 1:14.02 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Julie Grønkjær | 1995 | 313 | 36.01 | 1:15.15 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Natasja Holte Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 560 | 30.35 | 1:01.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 557 | 30.12 | 1:01.98 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 545 | 30.52 | 1:02.46 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 544 | 30.40 | 1:02.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Cecilia Boman | 1996 | 543 | 30.40 | 1:02.52 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Rikke Voss | 1997 | 535 | 30.22 | 1:02.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Majbrit Rosin | 1996 | 512 | 30.77 | 1:03.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Witthøft | 1997 | 503 | 30.96 | 1:04.13 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Louise Møller Jessen | 1997 | 498 | 30.63 | 1:04.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Ella Nygren | 1996 | 493 | 31.68 | 1:04.56 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
11 | Mette Jensen | 1997 | 486 | 31.26 | 1:04.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karoline Bødker | 1997 | 479 | 32.03 | 1:05.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nicoline Paulsen | 1996 | 476 | 31.97 | 1:05.34 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 431 | 33.11 | 1:07.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 430 | 31.87 | 1:07.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lærke Viereck | 1997 | 428 | 32.41 | 1:07.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Linnéa Månsson | 1996 | 426 | 33.04 | 1:07.79 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
18 | Josefine Palmø | 1997 | 415 | 33.22 | 1:08.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mie Jørgensen | 1996 | 384 | 34.23 | 1:10.17 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 368 | 34.33 | 1:11.16 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Natasja Larsen | 1996 | 366 | 33.85 | 1:11.33 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Sandie Lorentzen | 1997 | 359 | 34.95 | 1:11.75 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Okkels | 1996 | 339 | 34.15 | 1:13.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 335 | 35.46 | 1:13.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 282 | 37.28 | 1:17.77 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Rebecca Thoby | 1996 | 273 | 37.53 | 1:18.68 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
27 | Alexandra Munch | 1996 | 272 | 37.18 | 1:18.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christina Techt | 1996 | 263 | 37.16 | 1:19.59 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Malin Jönsson | 1997 | 251 | 38.48 | 1:20.83 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
30 | Karoline Strange | 1997 | 240 | 39.51 | 1:22.05 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
31 | Klara Faartoft | 1996 | 223 | 40.40 | 1:24.18 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
32 | Melinda Faartoft | 1996 | 217 | 40.23 | 1:24.85 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
33 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 210 | 41.18 | 1:25.79 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Sabrina Techt | 1997 | 169 | 40.56 | 1:32.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 463 | 31.86 | 1:05.94 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | 391 | 34.07 | 1:09.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 390 | 33.20 | 1:09.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 383 | 33.47 | 1:10.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Dollas | 1998 | 371 | 34.32 | 1:10.99 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malene Bang | 1999 | 369 | 35.18 | 1:11.13 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
7 | Laura Weinreich | 1998 | 363 | 34.67 | 1:11.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 357 | 35.00 | 1:11.90 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 348 | 35.10 | 1:12.53 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
10 | Maria Bøjesen | 1999 | 346 | 35.68 | 1:12.64 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 345 | 35.09 | 1:12.73 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 335 | 35.51 | 1:13.45 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
13 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 331 | 35.81 | 1:13.74 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Amalie Gotthard | 1999 | 330 | 36.15 | 1:13.80 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
15 | Laura Buchwald | 1998 | 321 | 36.62 | 1:14.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 318 | 35.50 | 1:14.70 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Amalie Bonnesen | 1999 | 307 | 36.58 | 1:15.62 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Louise Nicolaisen | 1998 | 292 | 36.99 | 1:16.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 290 | 37.43 | 1:17.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Fie Hansen | 1999 | 287 | 37.31 | 1:17.31 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
21 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 282 | 37.84 | 1:17.77 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
22 | Sarah Wohlert | 1998 | 275 | 37.46 | 1:18.44 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
23 | Emelina Ohlsson | 1999 | 267 | 38.50 | 1:19.20 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
24 | Sebine Møller | 1999 | 266 | 37.18 | 1:19.30 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
25 | Emilie Høgsberg | 1999 | 256 | 37.69 | 1:20.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | 237 | 39.25 | 1:22.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria Buch | 1999 | 235 | 39.82 | 1:22.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 230 | 40.73 | 1:23.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Caroline Strandberg | 1998 | 221 | 40.24 | 1:24.33 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
30 | Emma Andersen | 1999 | 220 | 39.54 | 1:24.46 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
31 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 220 | 40.11 | 1:24.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
32 | Alberte Høgh | 1999 | 211 | 40.14 | 1:25.68 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 198 | 41.72 | 1:27.56 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
34 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | 197 | 42.07 | 1:27.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Sara Maria Pujan | 1999 | 186 | 42.98 | 1:29.35 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Amalie Hansen | 1998 | 171 | 40.65 | 1:31.88 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 158 | 45.89 | 1:34.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Cille Arnecke | 1999 | 154 | 44.26 | 1:35.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Camille Bøcher | 1999 | 128 | 46.73 | 1:41.34 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Maja Østergaard | 1998 | DNS | |||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
- | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | DNS | |||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 376 | 34.46 | 1:10.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Mårtensson | 2000 | 338 | 34.44 | 1:13.24 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 320 | 37.64 | 1:14.55 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | My Weitling | 2000 | 320 | 35.45 | 1:14.55 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
5 | Mira Mass | 2000 | 319 | 35.96 | 1:14.64 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | 316 | 35.92 | 1:14.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 265 | 37.45 | 1:19.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 263 | 36.63 | 1:19.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mai Andersen | 2000 | 252 | 38.46 | 1:20.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 251 | 38.80 | 1:20.83 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
11 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 241 | 39.95 | 1:21.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Kure | 2000 | 238 | 38.99 | 1:22.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 237 | 39.36 | 1:22.43 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
14 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 217 | 40.82 | 1:24.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 211 | 42.14 | 1:25.74 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | 209 | 40.34 | 1:25.90 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
17 | Katja Petersson | 2001 | 191 | 41.92 | 1:28.60 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
18 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 188 | 43.31 | 1:28.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 182 | 42.88 | 1:30.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 179 | 42.20 | 1:30.52 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 178 | 41.21 | 1:30.66 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
22 | Julie Bojesen | 2001 | 176 | 43.31 | 1:31.01 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
23 | Lærke Holm Junge | 2000 | 174 | 42.93 | 1:31.38 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 173 | 44.19 | 1:31.63 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Freja Schmidt | 2001 | 165 | 42.04 | 1:33.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Camilla Andersen | 2001 | 165 | 44.80 | 1:33.01 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
27 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 165 | 44.74 | 1:33.04 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 162 | 44.34 | 1:33.56 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 152 | 45.53 | 1:35.53 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
30 | Ida Markussen | 2001 | 145 | 45.63 | 1:37.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 138 | 44.95 | 1:38.72 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
32 | Mette S. Køhler | 2001 | 127 | 48.19 | 1:41.47 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
33 | Andrea Fejer | 2000 | 124 | 47.95 | 1:42.25 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
34 | Ida Koefoed | 2001 | 121 | 45.85 | 1:43.06 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
35 | Victoria Kappel | 2000 | 119 | 49.67 | 1:43.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Line Strandby | 2001 | 117 | 49.33 | 1:44.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 117 | 49.26 | 1:44.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 115 | 50.31 | 1:44.88 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
39 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 104 | 49.60 | 1:48.30 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
40 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | 101 | 50.82 | 1:49.46 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | 94 | 52.63 | 1:52.20 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
42 | Nicoline Fejer | 2001 | 84 | 52.73 | 1:56.58 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
43 | Miriam Jørgensen | 2001 | 82 | 57.96 | 1:57.47 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
44 | Frederikke Søeborg | 2001 | 65 | 59.94 | 2:06.89 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
45 | Saghi Moeini | 2000 | 60 | 1:00.88 | 2:10.39 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 201 | 40.48 | 1:27.15 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 187 | 43.07 | 1:29.20 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | 127 | 45.86 | 1:41.50 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
4 | Lærke Knak | 2002 | 117 | 48.46 | 1:44.28 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Laura Janner | 2002 | 116 | 51.45 | 1:44.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Marie Uglebjerg | 2002 | 100 | 51.72 | 1:49.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Sofia Levisen | 2002 | 97 | 52.61 | 1:51.15 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
8 | Laura Zilstorff | 2002 | 71 | 55.06 | 2:03.00 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
9 | Mathilde Haenschke | 2002 | 58 | 2:12.03 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 57 | 1:02.97 | 2:12.82 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
11 | Nicoline Strandberg | 2002 | 47 | 1:05.48 | 2:21.20 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:52 |