Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 559 | 29.14 | 59.40 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | 534 | 29.36 | 1:00.33 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Markus Olsson | 1991 | 534 | 30.03 | 1:00.34 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Fredrik Hansen | 1992 | 418 | 31.58 | 1:05.47 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
- | Emil K. Mortensen | 1993 | DNS | |||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Hjelm | 1994 | 523 | 29.65 | 1:00.74 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Martin Svensson | 1994 | 468 | 30.87 | 1:03.05 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | 447 | 31.34 | 1:03.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | 441 | 31.44 | 1:04.32 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Karim Møller | 1994 | 437 | 31.38 | 1:04.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 420 | 31.73 | 1:05.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | 387 | 33.08 | 1:07.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Magnus Andersen | 1995 | 369 | 33.52 | 1:08.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mads Kildholt | 1994 | 368 | 32.85 | 1:08.28 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Martin Dolang | 1994 | 337 | 34.12 | 1:10.31 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
11 | Oliver Hjeresen | 1995 | 319 | 35.01 | 1:11.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emil R. Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | 460 | 31.45 | 1:03.40 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | 381 | 32.93 | 1:07.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Bjørn Wismann | 1996 | 372 | 33.15 | 1:08.04 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Skelsager | 1996 | 354 | 33.86 | 1:09.19 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 306 | 35.73 | 1:12.62 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Rasmus Wegener | 1997 | 297 | 35.52 | 1:13.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elias Offersen | 1996 | 277 | 37.44 | 1:15.11 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Johnsen | 1997 | 275 | 36.25 | 1:15.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Danny Corell | 1997 | 270 | 36.74 | 1:15.75 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 266 | 37.45 | 1:16.06 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 260 | 37.20 | 1:16.64 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
12 | Nicolai Billenstein | 1996 | 256 | 37.32 | 1:17.12 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Tom Hangård | 1996 | 255 | 37.27 | 1:17.20 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
14 | Benjamin Kâhler | 1997 | 249 | 38.60 | 1:17.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 219 | 40.15 | 1:21.22 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
16 | Patrick Rasmussen | 1997 | 215 | 39.85 | 1:21.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 206 | 41.69 | 1:22.85 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 206 | 40.41 | 1:22.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 202 | 41.17 | 1:23.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Adam Jørgensen | 1997 | 184 | 41.39 | 1:26.02 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
21 | Christian Danielsen | 1997 | 148 | 44.80 | 1:32.43 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Esbjörn Ohlsson | 1996 | DNS | |||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
- | Simon Hansen | 1997 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 334 | 34.51 | 1:10.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Marko Vasilijevic | 1999 | 260 | 37.16 | 1:16.68 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Emil Toft | 1998 | 255 | 38.29 | 1:17.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 245 | 37.66 | 1:18.25 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 240 | 38.51 | 1:18.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 204 | 40.22 | 1:23.19 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Dahlén | 1999 | 202 | 40.94 | 1:23.38 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Mikkel Halby | 1999 | 195 | 41.92 | 1:24.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Roy Hangård | 1999 | 182 | 42.08 | 1:26.35 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
10 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 181 | 42.20 | 1:26.44 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
11 | Nicolai Walther | 1998 | 178 | 41.51 | 1:27.02 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Joakim Palmqvist | 1999 | 175 | 42.99 | 1:27.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mikkel Henriksen | 1999 | 165 | 43.82 | 1:29.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 165 | 44.04 | 1:29.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Christian Olsen | 1999 | 162 | 43.70 | 1:29.69 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Martin Stengelshøj | 1999 | 153 | 44.48 | 1:31.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Søren Hald Olsen | 1998 | 147 | 45.20 | 1:32.78 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 146 | 45.33 | 1:32.97 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Magnus Loose | 1999 | 143 | 45.45 | 1:33.69 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Peter Kristensen | 1999 | 124 | 48.32 | 1:38.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Hjalte Mikkelsen | 1999 | 117 | 49.40 | 1:40.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 99 | 52.10 | 1:45.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 81 | 55.04 | 1:53.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | David Bagge Larsen | 1999 | DSQ | Ingen berøring v/50m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 204 | 41.33 | 1:23.20 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Mads Witthøft | 2000 | 188 | 42.91 | 1:25.42 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Philip Bruhn | 2000 | 176 | 42.57 | 1:27.39 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 174 | 42.94 | 1:27.61 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 166 | 43.25 | 1:29.04 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 157 | 44.06 | 1:30.75 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 142 | 47.01 | 1:33.74 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
8 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | 125 | 47.55 | 1:37.83 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | 119 | 47.46 | 1:39.58 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
10 | Viktor Kielstrup | 2000 | 117 | 49.50 | 1:39.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johan Joensen | 2000 | 115 | 49.75 | 1:40.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Jonas Andersen | 2001 | 113 | 50.37 | 1:41.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikael Jakobsen | 2000 | 109 | 49.32 | 1:42.32 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
14 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 104 | 50.03 | 1:43.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 100 | 50.43 | 1:45.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Demir Kaan Er | 2000 | 92 | 52.76 | 1:48.23 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
17 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 80 | 55.81 | 1:53.42 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
18 | Malte Winsley | 2001 | 75 | 55.68 | 1:56.18 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
19 | Tobias Fuglsang | 2001 | 67 | 2:00.22 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
20 | Morten Kilhof | 2000 | 61 | 1:01.73 | 2:04.47 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 122 | 47.70 | 1:38.64 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Mads Enghave | 2002 | 116 | 49.55 | 1:40.43 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Tobias Enghave | 2002 | 80 | 56.60 | 1:53.79 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
4 | Mads Baltzer | 2002 | 63 | 59.63 | 2:02.82 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:11 |