Results for GTI Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | 517 | 30.38 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 515 | 30.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | 509 | 30.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Elin Lundgren | 1995 | 477 | 31.21 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Louise G. Riget | 1995 | 450 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Pia Nicolaisen | 1994 | 440 | 32.06 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 421 | 32.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 416 | 32.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Louise Uglebjerg | 1994 | 406 | 32.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Natashia Skaarup Jensen | 1994 | 403 | 33.02 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
11 | Isabella Kharraziha | 1995 | 378 | 33.71 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Carina Christiansen | 1995 | 359 | 34.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nanna Havshøi | 1994 | 311 | 36.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christina Assum | 1994 | 283 | 37.12 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 259 | 38.23 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Julie Grønkjær | 1995 | 253 | 38.57 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Natasja Holte Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 514 | 30.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 449 | 31.85 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 446 | 31.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Louise Møller Jessen | 1997 | 423 | 32.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Rikke Voss | 1997 | 416 | 32.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Cecilia Boman | 1996 | 415 | 32.68 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Linnéa Månsson | 1996 | 385 | 33.51 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 372 | 33.91 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Mette Sannerud | 1997 | 365 | 34.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mette Jensen | 1997 | 330 | 35.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sara Jensen | 1996 | 330 | 35.29 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Ella Nygren | 1996 | 319 | 35.68 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
13 | Karoline Bødker | 1997 | 318 | 35.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Natasja Larsen | 1996 | 304 | 36.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 299 | 36.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 298 | 36.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anna Okkels | 1996 | 265 | 37.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 231 | 39.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Rebecca Thoby | 1996 | 221 | 40.34 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
20 | Malin Jönsson | 1997 | 189 | 42.49 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
21 | Melinda Faartoft | 1996 | 188 | 42.57 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 176 | 43.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 157 | 45.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Klara Faartoft | 1996 | 154 | 45.51 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Weinreich | 1998 | 417 | 32.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 379 | 33.68 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 376 | 33.79 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | 373 | 33.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Dahl | 1998 | 360 | 34.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | 355 | 34.42 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Moa Cronsjö | 1998 | 344 | 34.81 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 286 | 37.01 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Laura Buchwald | 1998 | 255 | 38.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sebine Møller | 1999 | 250 | 38.69 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
11 | Freja B. Hansen | 1999 | 243 | 39.06 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
11 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 243 | 39.06 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
13 | Fie Hansen | 1999 | 221 | 40.34 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
13 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 221 | 40.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Alberte Høgh | 1999 | 202 | 41.56 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Sandra Danielsen | 1998 | 200 | 41.68 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
17 | Amalie Gotthard | 1999 | 197 | 41.92 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
18 | Emilie Høgsberg | 1999 | 196 | 42.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 191 | 42.34 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
20 | Maria Dollas | 1998 | 183 | 42.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 180 | 43.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Astrid Ovesen | 1999 | 176 | 43.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Caroline Strandberg | 1998 | 176 | 43.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 149 | 45.94 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
25 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 139 | 47.07 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Karoline Rasmussen | 1999 | 122 | 49.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sara Maria Pujan | 1999 | 121 | 49.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | 108 | 51.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Camille Bøcher | 1999 | 41 | 1:10.78 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | DNS | |||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
- | Tina Ansari | 1998 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mårtensson | 2000 | 314 | 35.87 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 297 | 36.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 268 | 37.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 260 | 38.19 | ||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
5 | My Weitling | 2000 | 249 | 38.76 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
6 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 215 | 40.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 207 | 41.21 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 158 | 45.07 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
9 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 147 | 46.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Cecilie Kure | 2000 | 116 | 49.94 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 111 | 50.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 109 | 50.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Marie Palmqvist | 2000 | 99 | 52.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 94 | 53.58 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
15 | Andrea Fejer | 2000 | 90 | 54.49 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
16 | Julie Bojesen | 2001 | 71 | 58.88 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
- | Katja Petersson | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 115 | 50.17 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
2 | Laura Janner | 2002 | 109 | 50.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 103 | 51.98 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | 75 | 57.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mathilde Haenschke | 2002 | 68 | 59.69 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | 28 | 1:19.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:48 |