Resultat för UGP 3 - Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.52 | 1:06.91 | |||||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.33 | 1:07.79 | |||||
3 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.32 | 1:09.01 | |||||
4 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 34.02 | 1:10.68 | |||||
5 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 34.86 | 1:12.72 | |||||
6 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.03 | 1:13.20 | |||||
7 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.98 | 1:15.40 | |||||
8 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 37.32 | 1:16.36 | |||||
9 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 37.36 | 1:17.61 | |||||
10 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.49 | 1:18.14 | |||||
11 | Camilla Jitelius | 1994 | Simklubben Neptun | 34.94 | 1:18.60 | |||||
12 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 40.16 | 1:23.15 | |||||
13 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.25 | 1:25.87 | |||||
14 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 41.45 | 1:26.92 | |||||
15 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 44.20 | 1:30.13 | |||||
- | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.21 | 1:12.80 | |||||
2 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.32 | 1:13.91 | |||||
3 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 35.89 | 1:14.11 | |||||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.97 | 1:14.35 | |||||
5 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 36.61 | 1:14.48 | |||||
6 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.58 | 1:15.22 | |||||
7 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.26 | 1:15.92 | |||||
8 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 36.97 | 1:16.63 | |||||
9 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.25 | 1:17.42 | |||||
10 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.99 | 1:21.40 | |||||
11 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 40.63 | 1:23.68 | |||||
12 | Fanny Gardarfve | 1996 | Wisby Simsällskap | 41.31 | 1:24.90 | |||||
13 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.99 | 1:27.82 | |||||
14 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.22 | 1:32.33 | |||||
15 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 48.02 | 1:38.52 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.96 | 1:11.06 | |||||
2 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 36.06 | 1:13.65 | |||||
3 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.35 | 1:14.63 | |||||
4 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.96 | 1:14.84 | |||||
5 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.25 | 1:15.30 | |||||
6 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.97 | 1:15.68 | |||||
7 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 37.09 | 1:15.72 | |||||
8 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.95 | 1:21.41 | |||||
9 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.54 | 1:21.53 | |||||
10 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.13 | 1:21.63 | |||||
11 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.51 | 1:22.24 | |||||
12 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 40.29 | 1:24.14 | |||||
13 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.95 | 1:25.05 | |||||
14 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 41.10 | 1:25.06 | |||||
15 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.13 | 1:25.89 | |||||
16 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.31 | 1:26.14 | |||||
17 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.17 | 1:26.80 | |||||
18 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.11 | 1:27.23 | |||||
19 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 42.96 | 1:28.01 | |||||
20 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.21 | 1:30.01 | |||||
21 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.93 | 1:31.20 | |||||
22 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.33 | 1:32.42 | |||||
23 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.12 | 1:35.21 | |||||
24 | Pixie Söderström | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.87 | 1:35.29 | |||||
25 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.97 | 1:36.20 | |||||
26 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.12 | 1:36.72 | |||||
27 | Nora Hassako | 1997 | Södertörns Simsällskap | 50.20 | 1:39.92 | |||||
28 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 50.72 | 1:44.77 | |||||
- | Madeleine Lundin-Söderber | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Byström | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.92 | 1:14.90 | |||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.06 | 1:15.44 | |||||
3 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.86 | 1:16.46 | |||||
4 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 37.95 | 1:18.27 | |||||
5 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.11 | 1:18.50 | |||||
6 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.35 | 1:23.31 | |||||
7 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.26 | 1:23.57 | |||||
8 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.82 | 1:24.31 | |||||
9 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.98 | 1:24.97 | |||||
10 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 41.23 | 1:25.26 | |||||
11 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.59 | 1:25.36 | |||||
12 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.22 | 1:26.01 | |||||
13 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.13 | 1:27.08 | |||||
14 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.10 | 1:27.21 | |||||
15 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 42.47 | 1:27.37 | |||||
16 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 43.57 | 1:28.10 | |||||
17 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.76 | 1:28.69 | |||||
18 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.24 | 1:29.25 | |||||
19 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.87 | 1:29.28 | |||||
20 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 42.72 | 1:29.31 | |||||
21 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 44.94 | 1:30.75 | |||||
22 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.47 | 1:30.77 | |||||
23 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 45.05 | 1:31.02 | |||||
24 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 43.69 | 1:31.09 | |||||
25 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 41.89 | 1:31.31 | |||||
26 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.22 | 1:31.76 | |||||
27 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.54 | 1:33.23 | |||||
28 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.92 | 1:33.53 | |||||
29 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 44.76 | 1:34.03 | |||||
30 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.55 | 1:35.20 | |||||
31 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.20 | 1:36.24 | |||||
32 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.48 | 1:36.37 | |||||
33 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.55 | 1:36.89 | |||||
34 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.74 | 1:37.64 | |||||
35 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 49.03 | 1:38.53 | |||||
36 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.25 | 1:38.56 | |||||
37 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 48.81 | 1:38.68 | |||||
38 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.04 | 1:39.88 | |||||
39 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 49.06 | 1:41.38 | |||||
40 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 47.23 | 1:41.46 | |||||
41 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.21 | 1:41.69 | |||||
42 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.64 | 1:44.17 | |||||
43 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 50.82 | 1:45.61 | |||||
44 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.14 | 1:47.52 | |||||
45 | Louise Holmedahl | 1998 | Wisby Simsällskap | 49.70 | 1:47.56 | |||||
- | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zafira Engström | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:07 |