Resultater for UGP 3 - Eriksdalsbadet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2011 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:22 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 juni 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Hippi |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.40 |
2:18.93 |
3:30.71 |
4:42.22 |
9:21.67 |
|
|
|
|
|
|
5:52.79 |
7:02.91 |
8:12.88 |
|
|
|
2 |
Camilla Svensson |
1995 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:08.14 |
2:23.05 |
3:38.23 |
4:53.29 |
9:47.76 |
|
|
|
|
|
|
6:07.99 |
7:23.82 |
8:37.36 |
|
|
|
3 |
Danielle Lönnberg |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.44 |
2:27.01 |
3:42.78 |
4:59.44 |
10:05.53 |
|
|
|
|
|
|
6:15.75 |
7:32.90 |
8:50.45 |
|
|
|
4 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.17 |
2:27.12 |
3:43.55 |
5:00.16 |
10:08.37 |
|
|
|
|
|
|
6:17.81 |
7:36.29 |
8:53.88 |
|
|
|
5 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.66 |
2:29.29 |
3:48.00 |
5:08.07 |
10:34.28 |
|
|
|
|
|
|
6:27.26 |
7:48.84 |
9:11.66 |
|
|
|
6 |
Amanda Orpana |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:20.19 |
2:49.33 |
4:15.76 |
5:42.48 |
11:23.12 |
|
|
|
|
|
|
7:09.19 |
8:35.45 |
10:01.72 |
|
|
|
- |
Linn Arkevret Söderlund |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.93 |
2:23.49 |
3:37.51 |
4:50.58 |
9:45.26 |
|
|
|
|
|
|
6:05.21 |
7:19.55 |
8:33.52 |
|
|
|
2 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.21 |
2:25.14 |
3:41.68 |
4:59.30 |
10:07.94 |
|
|
|
|
|
|
6:16.66 |
7:34.20 |
8:52.19 |
|
|
|
3 |
Matilda Bouveng |
1996 |
Turebergs Simklubb |
|
1:14.37 |
2:35.26 |
3:56.25 |
5:17.38 |
10:38.61 |
|
|
|
|
|
|
6:38.09 |
7:58.52 |
9:19.98 |
|
|
|
4 |
Alice Gunnarsson |
1996 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:15.84 |
2:38.45 |
4:01.82 |
5:25.55 |
11:03.24 |
|
|
|
|
|
|
6:50.80 |
8:16.99 |
9:41.08 |
|
|
|
5 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:20.98 |
2:46.08 |
4:10.77 |
5:34.83 |
11:12.45 |
|
|
|
|
|
|
6:59.71 |
8:26.03 |
9:51.13 |
|
|
|
6 |
Nanna Nissar - Borg |
1996 |
Turebergs Simklubb |
|
1:21.94 |
2:49.82 |
4:17.34 |
5:45.21 |
11:24.74 |
|
|
|
|
|
|
7:12.68 |
8:39.33 |
10:04.39 |
|
|
|
7 |
Gerd Waldheim |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:23.16 |
2:54.36 |
4:26.63 |
5:59.45 |
12:01.91 |
|
|
|
|
|
|
7:31.72 |
9:04.74 |
10:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:13.03 |
2:32.71 |
3:51.19 |
5:09.65 |
10:18.37 |
|
|
|
|
|
|
6:27.92 |
7:45.57 |
9:02.99 |
|
|
|
2 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:09.75 |
2:26.92 |
3:44.81 |
5:00.66 |
10:36.07 |
|
|
|
|
|
|
6:30.19 |
7:53.54 |
10:36.07 |
|
|
|
3 |
Rebecca Rüdén |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:15.04 |
2:36.46 |
3:58.66 |
5:21.08 |
10:44.12 |
|
|
|
|
|
|
6:41.95 |
8:04.34 |
9:25.25 |
|
|
|
4 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:16.93 |
2:38.50 |
4:00.37 |
5:22.68 |
10:47.05 |
|
|
|
|
|
|
6:44.57 |
8:06.59 |
9:28.48 |
|
|
|
5 |
Erika Gardelin |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:16.89 |
2:39.31 |
4:04.72 |
5:31.88 |
11:12.98 |
|
|
|
|
|
|
6:59.95 |
8:26.74 |
9:52.61 |
|
|
|
6 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:19.91 |
2:49.71 |
4:22.27 |
5:54.53 |
11:57.01 |
|
|
|
|
|
|
7:27.24 |
8:59.44 |
10:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Halldén |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:13.91 |
2:33.59 |
3:54.39 |
5:14.33 |
10:28.48 |
|
|
|
|
|
|
6:34.29 |
7:55.10 |
9:15.20 |
|
|
|
2 |
Alva Werner |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
1:19.34 |
2:44.56 |
4:10.56 |
5:36.62 |
11:16.37 |
|
|
|
|
|
|
7:02.85 |
8:29.42 |
9:54.49 |
|
|
|
3 |
Susanna Mehrstedt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.36 |
2:52.32 |
4:23.89 |
5:54.12 |
11:50.00 |
|
|
|
|
|
|
7:25.98 |
8:58.75 |
10:28.43 |
|
|
|
4 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:24.02 |
2:56.10 |
4:29.64 |
6:03.84 |
12:05.39 |
|
|
|
|
|
|
7:36.55 |
9:09.32 |
10:40.22 |
|
|
|
5 |
Johanna Norin |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.78 |
2:57.59 |
4:31.61 |
6:06.24 |
12:22.72 |
|
|
|
|
|
|
7:42.45 |
9:17.92 |
10:52.86 |
|
|
|
6 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.67 |
3:01.75 |
4:37.74 |
6:13.50 |
12:32.29 |
|
|
|
|
|
|
7:51.39 |
9:28.95 |
11:04.46 |
|
|
|
7 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:27.33 |
3:05.61 |
4:46.05 |
6:27.93 |
13:15.40 |
|
|
|
|
|
|
8:09.47 |
9:52.84 |
11:35.57 |
|
|
|
8 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.30 |
3:06.49 |
4:51.12 |
6:36.41 |
13:17.64 |
|
|
|
|
|
|
8:20.95 |
10:04.03 |
11:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
12:22 |
|