Resultat för Strängnäs Simcup 2024
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomas Arena |
Arrangör: |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 apr 2024 till den 7 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 13 o ä A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Blom |
19 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
259 |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 16:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 13 o ä B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Scholz |
16 |
Strängnäs Simklubb |
|
378 |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rydell |
15 |
Finspångs Simklubb |
|
288 |
1:13.17 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Svensson |
15 |
Eskilstuna Simklubb |
|
237 |
1:18.09 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.13 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Larsson |
15 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
205 |
1:21.96 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredrik Löfving |
15 |
Simklubben Ena |
|
162 |
1:28.62 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 16:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 13 o ä C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Morgan Nyman |
14 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
223 |
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lihagen |
13 |
Katrineholms Simsällskap |
|
141 |
1:32.79 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.24 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Bjelkemark |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
134 |
1:34.29 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.04 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Nylander |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
127 |
1:35.95 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.60 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Ehnsiö |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
109 |
1:40.88 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.23 |
(-11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Jansson |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
105 |
1:42.16 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.24 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 16:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-07 16:06:41 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|