Resultater for Kalundborg Sprintstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalundborg Sprintstævne 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:35.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.64 |
(-10.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Hougaard Prüsse |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:36.20 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.06 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:39.15 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.30 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zelda Christiansen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:41.17 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:41.35 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Brask-Holm |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
1:44.14 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.91 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:47.51 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.13 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carolina Russell |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
1:48.27 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.03 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Bjerregaard |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
1:53.00 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.94 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:58.72 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Qvist |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:23.38 |
+47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 12:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.54 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:28.31 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.84 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:32.18 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Profft |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:36.12 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.97 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Velasco Hopp Kristiansen |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:38.75 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.87 |
(-19.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elena Torpenholt |
2012 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:39.95 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.03 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellie Holm |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:48.33 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.29 |
(-16.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:06.08 |
+40.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.39 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:17.92 |
+52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Holmquist Storm |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling - andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Freja Modig Hesselholdt |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 12:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:28.06 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.12 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:33.24 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.59 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:33.56 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:34.85 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.57 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 12:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Christiansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
|
1:29.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emely Christiansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:40.38 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:52.57 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.22 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 12:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Damer junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 12:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 12:09.54 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|