Resultat för Tureberg knatte cup 2024
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim och sporthall |
Arrangör: |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 apr 2024 till den 13 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m medley pojkar A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:17.74 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:18.94 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:21.73 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel de Flon |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:24.68 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noel Nobuoka |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:25.66 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Grim Riddar |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:25.74 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Wahldén |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:26.11 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Haldén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:27.27 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Ekberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.13 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:32.72 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valentin Theodor Craciun |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-13 11:56:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m medley pojkar B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:15.68 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:16.04 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:17.58 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:22.53 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:22.84 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Fagerström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:22.94 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:23.55 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Söderlund Sisohore |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.04 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:27.16 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.22 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rikard Johansson |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:27.25 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.58 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arttu Andreev |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.57 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:29.57 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:29.63 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.68 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronny Nguyen |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:30.87 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joris Vanlandewyck |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:34.40 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.74 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alfred Lindskog |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:38.11 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Arvid Åström |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.28 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.29 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Walter Jansson |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:42.15 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Kazmins |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:42.46 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Milo Sylwan |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:46.18 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Sjögren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:52.65 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Ahlberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Roos |
2012 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maksim Silinski |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ted Westhead |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Uno Sandqvist |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-13 11:56:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-13 11:56:44 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|