Tulokset Åbne Københavnske Masters 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 05 november 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2011 |
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 280 - 319 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oslo IL 3 Lag | 280 | Oslo Idrettslag | 3:40.94 | ||||||
Sverre Bryne | 1919 | 1:17.37 | 1:17.37 | |||||||
Grethe Solberg Larsen | 1952 | 47.65 | 2:05.02 | |||||||
Nina Asper | 1953 | 1:35.92 | 3:40.94 | |||||||
Odd Magnus Hansen | 1940 | 3:40.94 | ||||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 240 - 279 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oslo IL 1 Lag | 244 | Oslo Idrettslag | 2:41.15 | ||||||
Rolf Bagle | 1942 | 44.45 | 44.45 | |||||||
Øyvind Arentz | 1950 | 39.04 | 1:23.49 | |||||||
Eva Bruusgaard | 1954 | 40.89 | 2:04.38 | |||||||
Wenche Lydersen | 1954 | 36.77 | 2:41.15 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 200 - 239 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Täby Masters 200- | 204 | Täby Sim | 2:15.27 | ||||||
Gunilla Rasmuson | 1957 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Håkan Persson | 1963 | 32.17 | 1:09.25 | |||||||
Tommy Aspegårdh | 1955 | 32.91 | 1:42.16 | |||||||
Lotta Tunmar | 1958 | 33.11 | 2:15.27 | |||||||
2 | Roma Mix 1 | 208 | Ro-Ma | 2:20.27 | ||||||
Ingrid Strugstad | 1960 | 39.79 | 39.79 | |||||||
Cato Sletbakk | 1957 | 38.32 | 1:18.11 | |||||||
Ingrid Møllerop | 1960 | 35.45 | 1:53.56 | |||||||
Øyvind Eriksen | 1959 | 26.71 | 2:20.27 | |||||||
3 | Ts & Lk 1 | 206 | Trondhjem SLK | 2:21.33 | ||||||
Reidar Lorentzen | 1956 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Bjørn Pedersen | 1958 | 36.97 | 1:13.30 | |||||||
Torborg Duesten Blokkum | 1966 | 34.29 | 1:47.59 | |||||||
Hilde Rygh | 1958 | 33.74 | 2:21.33 | |||||||
4 | Oslo IL 2 Lag | 216 | Oslo Idrettslag | 2:39.58 | ||||||
Gry Solberg | 1960 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Arve Lund | 1958 | 41.74 | 1:21.78 | |||||||
Jan Haakonsen | 1955 | 34.65 | 1:56.43 | |||||||
Tone Grimsrud | 1955 | 43.15 | 2:39.58 | |||||||
5 | Ksl 1 Mix | 210 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:04.69 | ||||||
Bente Sørensen | 1947 | 48.40 | 48.40 | |||||||
Kirsten Haugaard | 1965 | 56.66 | 1:45.06 | |||||||
Jørgen Birch | 1959 | 47.44 | 2:32.50 | |||||||
Gerhard Deneken | 1963 | 32.19 | 3:04.69 | |||||||
- | Kristiansund | 230 | Kristiansund | DSQ | forkert svømmer | |||||
Jørn Sverdrup | 1950 | 40.94 | ||||||||
Jorunn Langhelle | 1953 | |||||||||
Mathias Sandulescu | 1974 | |||||||||
Marina Klychnikova | 1959 | 94 | DSQ | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 160 - 199 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Täby Masters 160- | 162 | Täby Sim | 2:08.31 | ||||||
Per Gustafsson | 1964 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Annica Åberg | 1966 | 38.83 | 1:11.62 | |||||||
Marcus Andersson | 1981 | 27.70 | 1:39.32 | |||||||
Christine Uhrlander Lindb | 1971 | 28.99 | 2:08.31 | |||||||
2 | Simklubben Triton Mix | 166 | Simklubben Triton | 2:13.26 | ||||||
Lennart Fritzon | 1968 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Peter Ahlgren | 1968 | 35.17 | 1:09.22 | |||||||
Camilla Davidsson | 1971 | 35.05 | 1:44.27 | |||||||
Britt-Marie Bjerkhager | 1971 | 28.99 | 2:13.26 | |||||||
3 | Mix 1 Kungsbacka SS | 179 | Kungsbacka Simsällskap | 2:18.72 | ||||||
Lars Sandberg | 1965 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Marja Haglund | 1968 | 38.42 | 1:10.71 | |||||||
Sonja Haglund | 1966 | 38.28 | 1:48.99 | |||||||
Niclas Renman | 1966 | 29.73 | 2:18.72 | |||||||
4 | Roma Mix 2 | 191 | Ro-Ma | 2:21.15 | ||||||
Håkon Nordvik | 1958 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Geir Patursson | 1968 | 32.68 | 1:13.64 | |||||||
Inger Arctander | 1966 | 35.21 | 1:48.85 | |||||||
Jeanette Aasland | 1961 | 32.30 | 2:21.15 | |||||||
5 | Hørsholm Mix | 174 | Hørsholm Svømmeforening | 2:21.17 | ||||||
Midhael Schacht | 1967 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Bente Holm Gottlieb | 1966 | 41.60 | 1:15.48 | |||||||
Jakob Kirkegaard | 1970 | 33.56 | 1:49.04 | |||||||
Mette Nissen Jakobsen | 1967 | 32.13 | 2:21.17 | |||||||
- | Lambern Mix | 174 | Lambertseter Svømmeklubb | udenfor konc. | ||||||
Kristian Tennebø | 1975 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Jannecke Lauritzen | 1967 | 38.18 | 1:09.77 | |||||||
Merete Løvberg | 1967 | 30.56 | 1:40.33 | |||||||
Bo Graaner | 1961 | |||||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 120 - 159 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Mix | 132 | Gentofte Svømme Klub | 2:10.26 | ||||||
Nina Rudkjær Jørgensen | 1985 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Rikke H. Nielsen | 1977 | 40.52 | 1:13.99 | |||||||
Mark Vogel | 1970 | 26.76 | 1:40.75 | |||||||
Andrew Chalmers | 1978 | 29.51 | 2:10.26 | |||||||
2 | Usg Mix B | 129 | U.S.G | 2:13.16 | ||||||
Sylvia Yang | 1986 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Tim Olsen | 1986 | 32.81 | 1:09.59 | |||||||
Rune Solvang | 1980 | 30.07 | 1:39.66 | |||||||
Ulla Olin | 1963 | 33.50 | 2:13.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 november 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:11 |