Results for Hoppe-Cup 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 1, 50m Bröstsim Po 9 o y, Finaler |
9 år och yngre: Addis Licina 42.97 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.43 | ||||||
2 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.31 | ||||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 54.99 | ||||||
4 | Linus Söderholm | 2002 | Ludvika Simsällskap | 58.07 | ||||||
5 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:04.25 | ||||||
6 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.46 | ||||||
- | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 2, 50m Bröstsim Fl 9 o y, Finaler |
9 år och yngre: Emelie Larsson 44.62 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Gustafsson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 51.85 | ||||||
2 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 53.24 | ||||||
3 | Maja Axelsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.92 | ||||||
4 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 54.73 | ||||||
5 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 56.51 | ||||||
6 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 58.59 | ||||||
7 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 59.75 | ||||||
8 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.24 | ||||||
9 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:00.58 | ||||||
10 | Alice Serlander | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:01.75 | ||||||
11 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:06.91 | ||||||
- | Elsa Hultman | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 3, 50m Frisim Po 12, Finaler |
12 år: Stefan Stojmenovic 27.93 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.04 | ||||||
2 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.24 | ||||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.35 | ||||||
4 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.81 | ||||||
5 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.83 | ||||||
6 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.10 | ||||||
7 | Jakob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.12 | ||||||
8 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 34.42 | ||||||
9 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.80 | ||||||
10 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.94 | ||||||
11 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.59 | ||||||
12 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.99 | ||||||
13 | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 48.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 4, 50m Frisim Fl 12, Finaler |
12 år: Louise Mikiasson 29.28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.24 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 32.93 | ||||||
3 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.55 | ||||||
4 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 33.61 | ||||||
5 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.83 | ||||||
6 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 34.06 | ||||||
7 | Jacqueline Larsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.27 | ||||||
8 | Linnéa Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.32 | ||||||
9 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.75 | ||||||
10 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 34.90 | ||||||
11 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 35.98 | ||||||
12 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.66 | ||||||
13 | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.44 | ||||||
14 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.90 | ||||||
15 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.11 | ||||||
16 | Alva Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.55 | ||||||
17 | Jasmina Ojasalo | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 42.74 | ||||||
18 | Josefine West | 1999 | Ludvika Simsällskap | 43.53 | ||||||
19 | Chris Eriksson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 44.29 | ||||||
20 | Angelica Näsman | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.58 | ||||||
21 | Izabel Ebbesen | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 44.99 | ||||||
22 | Moa Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | 46.13 | ||||||
23 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 47.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Po 11 o y, Finaler |
11 år och yngre: Hampus Lovinge 32.75 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.48 | ||||||
2 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 39.36 | ||||||
3 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.41 | ||||||
4 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.62 | ||||||
5 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 42.85 | ||||||
6 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 43.37 | ||||||
7 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.15 | ||||||
8 | Timothy Larsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 47.57 | ||||||
9 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 50.39 | ||||||
10 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 54.23 | ||||||
11 | Linus Söderholm | 2002 | Ludvika Simsällskap | 58.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Fl 11 o y, Finaler |
11 år och yngre: Elin Podéus 33.21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.55 | ||||||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 37.91 | ||||||
3 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.02 | ||||||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 41.07 | ||||||
5 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.26 | ||||||
6 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.55 | ||||||
7 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 42.56 | ||||||
8 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.91 | ||||||
9 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.01 | ||||||
10 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.55 | ||||||
11 | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 45.80 | ||||||
12 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 46.50 | ||||||
13 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.07 | ||||||
14 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 47.85 | ||||||
15 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.06 | ||||||
16 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 49.99 | ||||||
17 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.20 | ||||||
18 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 52.96 | ||||||
19 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 56.81 | ||||||
20 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 57.52 | ||||||
21 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 57.87 | ||||||
22 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:02.81 | ||||||
23 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 1:07.96 | ||||||
- | Daniella Chabo | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 7, 50m Ryggsim Po 10, Finaler |
10 år: Addis Licina 36.23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.63 | ||||||
2 | Martin Jakobsson | 2001 | Köpings Simsällskap | 46.93 | ||||||
3 | Timothy Larsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 48.77 | ||||||
4 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 52.26 | ||||||
5 | Timmy Johansson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.63 | ||||||
6 | David Ahlqvist | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 52.86 | ||||||
7 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 54.87 | ||||||
8 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 55.16 | ||||||
9 | Dante Sangregorio | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 57.76 | ||||||
- | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 8, 50m Ryggsim Fl 10, Finaler |
10 år: Elin Lindholm 36.65 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.45 | ||||||
2 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 43.02 | ||||||
3 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 45.58 | ||||||
4 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 47.81 | ||||||
5 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 47.98 | ||||||
6 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 48.60 | ||||||
7 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 48.65 | ||||||
8 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 48.74 | ||||||
9 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 49.14 | ||||||
10 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 50.56 | ||||||
11 | Johanna Allerhed | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 51.61 | ||||||
12 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.82 | ||||||
13 | Agnes Notehag | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 55.40 | ||||||
14 | Rebecca Ny | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.05 | ||||||
- | Leyla Chabbani | 2001 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 9, 50m Bröstsim Po 13, Finaler |
13 år: Simon Westin 33.01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 36.29 | ||||||
2 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.85 | ||||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.47 | ||||||
4 | Gustav Radbrandt | 1998 | Ludvika Simsällskap | 41.31 | ||||||
5 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.49 | ||||||
6 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.61 | ||||||
7 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 44.82 | ||||||
8 | Isac Kopsch | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 54.26 | ||||||
9 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 59.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 10, 50m Bröstsim Fl 13, Finaler |
13 år: Ida Nillsson 35.38 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karlsson | 1998 | Ludvika Simsällskap | 39.43 | ||||||
2 | Jennifer Kaplin | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 42.49 | ||||||
3 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 43.48 | ||||||
4 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.15 | ||||||
5 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 46.41 | ||||||
6 | Felicia Eriksson | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 48.12 | ||||||
7 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 49.16 | ||||||
8 | Frida Fornås | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 55.19 | ||||||
- | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Helena Sjödin | 1998 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 11, 100m Medley Po 12, Finaler |
12 år: Per Bergström 1:11.35 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.57 | 1:19.00 | |||||
2 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.68 | 1:19.96 | |||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.57 | 1:22.17 | |||||
4 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.17 | 1:24.76 | |||||
5 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.01 | 1:25.73 | |||||
6 | Jakob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.22 | 1:26.02 | |||||
7 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.23 | 1:30.03 | |||||
8 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 41.72 | 1:30.36 | |||||
- | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 12, 100m Medley Fl 12, Finaler |
12 år: Malin Jönsson 1:12.82 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.45 | 1:20.46 | |||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.66 | 1:20.70 | |||||
3 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 40.23 | 1:23.47 | |||||
4 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.46 | 1:23.95 | |||||
5 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.49 | 1:24.80 | |||||
6 | Jacqueline Larsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.02 | 1:29.04 | |||||
7 | Linnéa Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.06 | 1:30.01 | |||||
8 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 43.87 | 1:30.39 | |||||
9 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 42.79 | 1:31.59 | |||||
10 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 44.64 | 1:32.81 | |||||
11 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 47.52 | 1:33.97 | |||||
12 | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 46.57 | 1:34.28 | |||||
13 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 47.65 | 1:36.10 | |||||
14 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 48.38 | 1:42.93 | |||||
15 | Alva Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | 52.44 | 1:46.27 | |||||
16 | Josefine West | 1999 | Ludvika Simsällskap | 54.09 | 1:46.83 | |||||
17 | Chris Eriksson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.97 | 1:57.91 | |||||
- | Moa Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 13, 4X100m Frisim Po 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 4:34.48 | ||||||
Marko Biscevic | 1998 | 31.89 | 1:06.96 | 1:06.96 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 31.65 | 1:07.79 | 2:14.75 | ||||||
Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 34.32 | 1:13.05 | 3:27.80 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 31.35 | 1:06.68 | 4:34.48 | ||||||
2 | Nkk Herrar [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:59.57 | ||||||
Alexander Klingspor | 1999 | 36.75 | 1:19.20 | 1:19.20 | ||||||
Sebastian Runqvist | 1999 | 33.69 | 1:11.96 | 2:31.16 | ||||||
Victor Lovinge | 2000 | 33.71 | 1:11.68 | 3:42.84 | ||||||
Alexander Granberg | 1999 | 35.60 | 1:16.73 | 4:59.57 | ||||||
3 | Ludvika SS Indians | 1999 | Ludvika Simsällskap | 4:59.90 | ||||||
Emil Söderholm | 1999 | 33.53 | 1:10.44 | 1:10.44 | ||||||
Jakob Rydelius | 1999 | 35.97 | 1:16.53 | 2:26.97 | ||||||
Erik Krysén | 2000 | 37.32 | 1:18.00 | 3:44.97 | ||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 35.95 | 1:14.93 | 4:59.90 | ||||||
4 | Ludvika SS Sharks | 2000 | Ludvika Simsällskap | 5:08.16 | ||||||
Anton Campalto | 1998 | 33.26 | 1:09.45 | 1:09.45 | ||||||
Philip Batista-Gröndahl | 2000 | 36.37 | 1:20.35 | 2:29.80 | ||||||
Henrik Bransell | 1999 | 37.59 | 1:20.81 | 3:50.61 | ||||||
Gustav Radbrandt | 1998 | 35.75 | 1:17.55 | 5:08.16 | ||||||
5 | Åss Illrar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 5:52.92 | ||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 37.83 | 1:27.37 | 1:27.37 | ||||||
Lukas Rynge | 2000 | 38.44 | 1:22.03 | 2:49.40 | ||||||
Simon Sandberg | 2001 | 47.16 | 1:39.17 | 4:28.57 | ||||||
Konrad Lindström | 1998 | 38.59 | 1:24.35 | 5:52.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 14, 4X100m Frisim Fl 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ludvika SS Småstjärnorna | 1999 | Ludvika Simsällskap | 4:52.04 | ||||||
Julia Karlsson | 1998 | 30.94 | 1:06.42 | 1:06.42 | ||||||
Jacqueline Larsson | 1999 | 35.54 | 1:13.59 | 2:20.01 | ||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 35.98 | 1:17.02 | 3:37.03 | ||||||
Rebecka Östh | 1999 | 35.65 | 1:15.01 | 4:52.04 | ||||||
2 | Ludvika SS Småproffsen | 1999 | Ludvika Simsällskap | 4:57.96 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 33.05 | 1:10.78 | 1:10.78 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 33.89 | 1:10.91 | 2:21.69 | ||||||
Maja Jansson | 2000 | 35.26 | 1:14.22 | 3:35.91 | ||||||
Moa Holmström | 2001 | 37.25 | 1:22.05 | 4:57.96 | ||||||
3 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 5:14.34 | ||||||
Ida Asplund | 1999 | 34.69 | 1:13.65 | 1:13.65 | ||||||
Johanna Ly | 2000 | 39.15 | 1:25.52 | 2:39.17 | ||||||
Elin Strand | 1998 | 36.58 | 1:18.10 | 3:57.27 | ||||||
Linnéa Fundberg | 1999 | 36.56 | 1:17.07 | 5:14.34 | ||||||
4 | Nkk Damer [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:25.26 | ||||||
Emma Axelsson | 1998 | 36.77 | 1:18.32 | 1:18.32 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 39.14 | 1:22.04 | 2:40.36 | ||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 36.97 | 1:19.23 | 3:59.59 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 37.96 | 1:25.67 | 5:25.26 | ||||||
5 | Strängnäs SS | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 5:28.29 | ||||||
Amanda Granlund | 1999 | 37.09 | 1:17.85 | 1:17.85 | ||||||
My Lord | 1999 | 40.22 | 1:22.36 | 2:40.21 | ||||||
Ellinor Larsson | 1999 | 38.92 | 1:20.89 | 4:01.10 | ||||||
Helena Westerlund | 1999 | 41.27 | 1:27.19 | 5:28.29 | ||||||
6 | Åkersberga Damer [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 5:33.66 | ||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 39.16 | 1:22.02 | 1:22.02 | ||||||
Sol Sjödin | 1999 | 42.60 | 1:28.13 | 2:50.15 | ||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 40.72 | 1:25.81 | 4:15.96 | ||||||
Elin Konvicka | 2000 | 36.60 | 1:17.70 | 5:33.66 | ||||||
7 | Nyköping Damer [1998] | 1998 | Nyköpings Simsällskap | 5:35.01 | ||||||
Klara Eriksson | 2000 | 39.19 | 1:20.60 | 1:20.60 | ||||||
Julia Nordvall | 2000 | 38.74 | 1:19.81 | 2:40.41 | ||||||
Linn Boije | 2000 | 39.36 | 1:24.62 | 4:05.03 | ||||||
Elin Kårehagen | 2001 | 42.57 | 1:29.98 | 5:35.01 | ||||||
8 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 6:00.87 | ||||||
Fanny Paulson | 1998 | 43.06 | 1:29.43 | 1:29.43 | ||||||
Donya Dam | 1999 | 48.94 | 1:47.98 | 3:17.41 | ||||||
Jennifer Kaplin | 1998 | 38.13 | 1:20.05 | 4:37.46 | ||||||
Tova Persson | 2000 | 39.78 | 1:23.41 | 6:00.87 | ||||||
9 | Ludvika SS Miniproffsen | 1999 | Ludvika Simsällskap | 6:09.20 | ||||||
Helena Sjödin | 1998 | 40.03 | 1:21.83 | 1:21.83 | ||||||
Josefine West | 1999 | 45.42 | 1:37.32 | 2:59.15 | ||||||
Lisa Rydelius | 2001 | 43.96 | 1:32.78 | 4:31.93 | ||||||
Alva Risvik-Sjöström | 1999 | 44.47 | 1:37.27 | 6:09.20 | ||||||
10 | Ludvika SS Ministjärnorna | 2001 | Ludvika Simsällskap | 6:50.43 | ||||||
Elin Carlsson | 2001 | 46.89 | 1:39.56 | 1:39.56 | ||||||
Alice Serlander | 2002 | 49.25 | 1:49.76 | 3:29.32 | ||||||
Anna Krysén | 2003 | 49.05 | 1:42.75 | 5:12.07 | ||||||
Alice Gustafsson | 2002 | 46.06 | 1:38.36 | 6:50.43 | ||||||
- | Åss Illrar Lag 1 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Emilia Österberg | 2000 | 43.94 | 1:30.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 15, 50m Frisim Po 11, Finaler |
11 år: Stefan Stojmenovic 29.82 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.98 | ||||||
2 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 34.32 | ||||||
3 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.17 | ||||||
4 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.30 | ||||||
5 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.70 | ||||||
6 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.90 | ||||||
7 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 37.32 | ||||||
8 | Emil Lundgren | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.77 | ||||||
9 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.81 | ||||||
10 | Elliot Janeling | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.59 | ||||||
11 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.53 | ||||||
12 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.01 | ||||||
13 | Martin Kaup | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.83 | ||||||
14 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.64 | ||||||
15 | Kevin Dehayes | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 55.61 | ||||||
16 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 57.81 | ||||||
17 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 58.21 | ||||||
18 | Emil Franzell | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 58.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 16, 50m Frisim Fl 11, Finaler |
11 år: Marie Ulfes 29.18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 32.39 | ||||||
2 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 33.87 | ||||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.36 | ||||||
4 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.61 | ||||||
5 | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.80 | ||||||
6 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 36.42 | ||||||
7 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.68 | ||||||
8 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.23 | ||||||
9 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.81 | ||||||
10 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.04 | ||||||
11 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 38.50 | ||||||
12 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.95 | ||||||
13 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.42 | ||||||
14 | Daniella Chabo | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.65 | ||||||
15 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.41 | ||||||
16 | Linn Lang-Forseth | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.30 | ||||||
17 | Klara Bylund | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.66 | ||||||
18 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.87 | ||||||
19 | Alva Värmå | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.25 | ||||||
20 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.74 | ||||||
21 | Cindy Khuong | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.06 | ||||||
22 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.33 | ||||||
23 | Laura Chan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.64 | ||||||
24 | Felicia Lindh | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.81 | ||||||
25 | Emmy Johansson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 55.11 | ||||||
26 | Elina Tedsjö | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 58.21 | ||||||
- | Rebecca Ny | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 59.68 | EXTRA | |||||
- | Clara Lindström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 17, 50m Ryggsim Po 13, Finaler |
13 år: Simon Vestin 31.21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.92 | ||||||
2 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.23 | ||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.24 | ||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 37.56 | ||||||
5 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.79 | ||||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.73 | ||||||
7 | Henrik Karlsson | 1998 | Flens Simsällskap | 40.38 | ||||||
8 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.56 | ||||||
9 | Gustav Radbrandt | 1998 | Ludvika Simsällskap | 43.57 | ||||||
10 | Isac Kopsch | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 46.79 | ||||||
11 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 48.58 | ||||||
12 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 48.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 18, 50m Ryggsim Fl 13, Finaler |
13 år: Sara Crifält 32.25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karlsson | 1998 | Ludvika Simsällskap | 34.62 | ||||||
2 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 35.68 | ||||||
3 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.22 | ||||||
4 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.62 | ||||||
5 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.21 | ||||||
6 | Helena Sjödin | 1998 | Ludvika Simsällskap | 44.15 | ||||||
7 | Frida Fornås | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 44.32 | ||||||
8 | Felicia Eriksson | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 47.10 | ||||||
9 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 47.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 19, 50m Bröstsim Po 12, Finaler |
12 år: Per Bergström 35.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.92 | ||||||
2 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.10 | ||||||
3 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 43.01 | ||||||
4 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.85 | ||||||
5 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.29 | ||||||
6 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 46.94 | ||||||
7 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 47.44 | ||||||
8 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 48.69 | ||||||
9 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.91 | ||||||
10 | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 51.20 | ||||||
- | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jakob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 20, 50m Bröstsim Fl 12, Finaler |
12 år: Marie Ulfes 36.63 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 39.57 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 41.56 | ||||||
3 | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 42.37 | ||||||
4 | Jacqueline Larsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.96 | ||||||
5 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 45.11 | ||||||
6 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.84 | ||||||
7 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 45.87 | ||||||
8 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 47.30 | ||||||
9 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 48.48 | ||||||
10 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 48.57 | ||||||
11 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 48.61 | ||||||
12 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 49.75 | ||||||
12 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 49.75 | ||||||
14 | Chris Eriksson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 49.87 | ||||||
15 | Josefine West | 1999 | Ludvika Simsällskap | 50.44 | ||||||
16 | Alva Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | 54.98 | ||||||
17 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 55.83 | ||||||
18 | Angelica Näsman | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 58.19 | ||||||
19 | Izabel Ebbesen | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.46 | ||||||
20 | Moa Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:04.70 | ||||||
- | Linnéa Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 21, 100m Bröstsim Po 11 o y, Finaler |
11 år och yngre: Henrik Bihlar 1:23.85 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 47.68 | 1:42.03 | |||||
2 | Timothy Larsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 51.05 | 1:48.83 | |||||
3 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.01 | 1:50.45 | |||||
4 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.95 | 1:51.11 | |||||
5 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 55.61 | 1:52.01 | |||||
6 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.07 | 1:54.71 | |||||
7 | Martin Jakobsson | 2001 | Köpings Simsällskap | 57.37 | 2:05.44 | |||||
8 | Linus Söderholm | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:01.00 | 2:09.77 | |||||
9 | Kevin Dehayes | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:02.25 | 2:15.62 | |||||
- | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 22, 100m Bröstsim Fl 11 o y, Finaler |
11 år och yngre: Sara Ottosson-Bixo 1:20.08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 42.45 | 1:28.94 | |||||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 44.39 | 1:32.56 | |||||
3 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.98 | 1:36.06 | |||||
4 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.50 | 1:37.67 | |||||
5 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 45.64 | 1:37.84 | |||||
6 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 48.56 | 1:38.72 | |||||
7 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 48.24 | 1:39.55 | |||||
8 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.20 | 1:39.71 | |||||
9 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 51.22 | 1:43.42 | |||||
10 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.26 | 1:47.58 | |||||
11 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 51.92 | 1:49.89 | |||||
12 | Felicia Lindh | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 53.22 | 1:50.77 | |||||
13 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.30 | 1:51.69 | |||||
14 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.80 | 1:53.08 | |||||
15 | Daniella Chabo | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.19 | 1:58.01 | |||||
16 | Klara Bylund | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.41 | 1:58.98 | |||||
17 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 55.43 | 2:00.45 | |||||
18 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 58.36 | 2:01.94 | |||||
19 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:02.18 | 2:06.74 | |||||
20 | Agnes Notehag | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.66 | 2:08.97 | |||||
21 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:05.02 | 2:13.53 | |||||
22 | Alice Serlander | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:03.51 | 2:14.26 | |||||
- | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNF | ||||||
- | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Clara Lindström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 23, 100m Medley Po 13, Finaler |
13 år: Simon Vestin 1:05.87 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 36.78 | 1:15.03 | |||||
2 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.56 | 1:15.82 | |||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.02 | 1:16.07 | |||||
4 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.07 | 1:16.37 | |||||
5 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.00 | 1:18.46 | |||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 37.71 | 1:23.48 | |||||
7 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 42.53 | 1:30.10 | |||||
8 | Henrik Karlsson | 1998 | Flens Simsällskap | 40.12 | 1:30.80 | |||||
9 | Gustav Radbrandt | 1998 | Ludvika Simsällskap | 43.91 | 1:31.34 | |||||
10 | Isac Kopsch | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 47.34 | 1:46.85 | |||||
- | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 24, 100m Medley Fl 13, Finaler |
13 år: Malin Svahnström 1:08.60 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Karlsson | 1998 | Ludvika Simsällskap | 34.74 | 1:17.16 | |||||
2 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 39.84 | 1:24.41 | |||||
3 | Jennifer Kaplin | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 43.30 | 1:27.96 | |||||
4 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.88 | 1:28.03 | |||||
5 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.98 | 1:28.70 | |||||
6 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.46 | 1:29.45 | |||||
7 | Helena Sjödin | 1998 | Ludvika Simsällskap | 47.30 | 1:37.02 | |||||
8 | Felicia Eriksson | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 46.58 | 1:37.87 | |||||
9 | Frida Fornås | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 48.05 | 1:44.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 25, 50m Ryggsim Po 9 o y, Finaler |
9 år och yngre: Addis Licina 38.50 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.64 | ||||||
2 | Linus Söderholm | 2002 | Ludvika Simsällskap | 51.51 | ||||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 53.03 | ||||||
4 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 55.12 | ||||||
5 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.33 | ||||||
- | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 26, 50m Ryggsim Fl 9 o y, Finaler |
9 år och yngre: Natalie Larsson 41.81 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.75 | ||||||
2 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.37 | ||||||
3 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.44 | ||||||
4 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 54.31 | ||||||
5 | Maja Axelsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.88 | ||||||
6 | Alice Serlander | 2002 | Ludvika Simsällskap | 56.55 | ||||||
7 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 57.17 | ||||||
8 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 58.30 | ||||||
9 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.99 | ||||||
10 | Elsa Hultman | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.88 | ||||||
- | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 27, 4X50m Medley Po 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:13.88 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Eldin Kadic | 1999 | 36.27 | 1:11.43 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 32.46 | 1:43.89 | |||||||
Marko Biscevic | 1998 | 29.99 | 2:13.88 | |||||||
2 | Nkk Herrar [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:33.43 | ||||||
Alexander Klingspor | 1999 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Alexander Granberg | 1999 | 44.25 | 1:26.25 | |||||||
Victor Lovinge | 2000 | 35.20 | 2:01.45 | |||||||
Sebastian Runqvist | 1999 | 31.98 | 2:33.43 | |||||||
3 | Ludvika SS Sharks | 2000 | Ludvika Simsällskap | 2:34.49 | ||||||
Emil Söderholm | 1999 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Jakob Rydelius | 1999 | 44.89 | 1:23.53 | |||||||
Anton Campalto | 1998 | 37.36 | 2:00.89 | |||||||
Henrik Bransell | 1999 | 33.60 | 2:34.49 | |||||||
4 | Ludvika SS Indians | 1999 | Ludvika Simsällskap | 2:39.22 | ||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 39.60 | 39.60 | |||||||
Gustav Radbrandt | 1998 | 44.01 | 1:23.61 | |||||||
Philip Batista-Gröndahl | 2000 | 38.85 | 2:02.46 | |||||||
Erik Krysén | 2000 | 36.76 | 2:39.22 | |||||||
5 | Åss Illrar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 2:51.04 | ||||||
Lukas Rynge | 2000 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 51.44 | 1:34.65 | |||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 39.78 | 2:14.43 | |||||||
Konrad Lindström | 1998 | 36.61 | 2:51.04 | |||||||
6 | Eskilstuna SK Po Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:52.78 | ||||||
Axel Witt | 2000 | 53.20 | 53.20 | |||||||
Jimmy Chiu | 1998 | 45.74 | 1:38.94 | |||||||
Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 38.74 | 2:17.68 | |||||||
Simon Szakal | 1998 | 35.10 | 2:52.78 | |||||||
7 | Nkk Lag 2 | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:53.90 | ||||||
Kevin Wåhlin | 2000 | 42.42 | 42.42 | |||||||
John Brolin | 2002 | 50.93 | 1:33.35 | |||||||
Max Engström | 2001 | 43.45 | 2:16.80 | |||||||
Oscar Rudberg | 1999 | 37.10 | 2:53.90 | |||||||
- | Eskilstuna SK Po Lag 3 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Albin Karlsson | 2000 | 50.51 | 50.51 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 03 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 28, 4X50m Medley Fl 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvika SS Småproffsen | 1999 | Ludvika Simsällskap | 2:28.04 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 37.14 | 37.14 | |||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 39.37 | 1:16.51 | |||||||
Frida Lannhard | 2000 | 37.86 | 1:54.37 | |||||||
Rebecka Östh | 1999 | 33.67 | 2:28.04 | |||||||
2 | Ludvika SS Småstjärnorna | 1999 | Ludvika Simsällskap | 2:28.15 | ||||||
Julia Karlsson | 1998 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Moa Holmström | 2001 | 44.24 | 1:19.02 | |||||||
Maja Jansson | 2000 | 36.22 | 1:55.24 | |||||||
Jacqueline Larsson | 1999 | 32.91 | 2:28.15 | |||||||
3 | Nkk Damer [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:37.23 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Ella Lindroth | 2001 | 41.90 | 1:23.07 | |||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 41.16 | 2:04.23 | |||||||
Emma Axelsson | 1998 | 33.00 | 2:37.23 | |||||||
4 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:37.68 | ||||||
Johanna Ly | 2000 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Jennifer Kaplin | 1998 | 43.21 | 1:26.44 | |||||||
Ida Asplund | 1999 | 37.81 | 2:04.25 | |||||||
Linnéa Fundberg | 1999 | 33.43 | 2:37.68 | |||||||
5 | Åkersberga Damer [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 2:44.19 | ||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Sol Sjödin | 1999 | 44.82 | 1:27.41 | |||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 42.05 | 2:09.46 | |||||||
Elin Konvicka | 2000 | 34.73 | 2:44.19 | |||||||
6 | Åss Illrar Lag 1 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 3:00.41 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 44.31 | 44.31 | |||||||
Felicia Eriksson | 1998 | 48.12 | 1:32.43 | |||||||
Emilia Österberg | 2000 | 50.24 | 2:22.67 | |||||||
Emma Wallin | 1999 | 37.74 | 3:00.41 | |||||||
7 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 3:02.91 | ||||||
Tilde Eklind | 1999 | 43.81 | 43.81 | |||||||
Donya Dam | 1999 | 51.42 | 1:35.23 | |||||||
Elin Strand | 1998 | 44.66 | 2:19.89 | |||||||
Jasmina Ojasalo | 1999 | 43.02 | 3:02.91 | |||||||
8 | Nyköping Damer [1998] | 1998 | Nyköpings Simsällskap | 3:05.56 | ||||||
Elin Kårehagen | 2001 | 51.51 | 51.51 | |||||||
Julia Nordvall | 2000 | 47.72 | 1:39.23 | |||||||
Linn Boije | 2000 | 51.23 | 2:30.46 | |||||||
Klara Eriksson | 2000 | 35.10 | 3:05.56 | |||||||
9 | Ludvika SS Miniproffsen | 1999 | Ludvika Simsällskap | 3:09.85 | ||||||
Helena Sjödin | 1998 | 44.48 | 44.48 | |||||||
Josefine West | 1999 | 50.45 | 1:34.93 | |||||||
Lisa Rydelius | 2001 | 54.70 | 2:29.63 | |||||||
Alva Risvik-Sjöström | 1999 | 40.22 | 3:09.85 | |||||||
- | Eskilstuna SK Fl Lag 3 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Ida Fundberg | 2002 | 51.16 | 51.16 | |||||||
- | Ludvika SS Ministjärnorna | 2001 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nkk Lag 2 | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Daniella Chabo | 2000 | 46.37 | 46.37 | |||||||
Klara Bylund | 2000 | 54.37 | 1:40.74 | |||||||
- | Åss Illrar Lag 2 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Emma Öberg | 2002 | 53.97 | 53.97 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 03 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 29, 50m Frisim Po 9 o y, Finaler |
9 år och yngre: Addis Licina 33.13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Söderholm | 2002 | Ludvika Simsällskap | 39.87 | ||||||
2 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.29 | ||||||
3 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.85 | ||||||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.65 | ||||||
5 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.07 | ||||||
6 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.92 | ||||||
7 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.81 | ||||||
8 | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 1:03.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 30, 50m Frisim Fl 9 o y, Finaler |
9 år och yngre: Anja Haberkamm 34.14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.73 | ||||||
2 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.21 | ||||||
3 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 43.64 | ||||||
4 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 44.28 | ||||||
5 | Maja Axelsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.64 | ||||||
6 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.36 | ||||||
7 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.40 | ||||||
8 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 47.57 | ||||||
9 | Alice Serlander | 2002 | Ludvika Simsällskap | 47.79 | ||||||
10 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.33 | ||||||
11 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.58 | ||||||
12 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 57.15 | ||||||
13 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:14.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 09:09 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 31, 50m Ryggsim Po 12, Finaler |
12 år: Stefan Stojmenovic 31.79 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.24 | ||||||
2 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.73 | ||||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.31 | ||||||
4 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.77 | ||||||
5 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.79 | ||||||
6 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.92 | ||||||
7 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.30 | ||||||
8 | Jakob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.56 | ||||||
9 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 44.63 | ||||||
10 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 44.91 | ||||||
11 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 32, 50m Ryggsim Fl 12, Finaler |
12 år: Elin Lindholm 33.20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.42 | ||||||
2 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.08 | ||||||
3 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 39.64 | ||||||
4 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.19 | ||||||
5 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.28 | ||||||
6 | Linnéa Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.59 | ||||||
7 | Moa Franzén | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 40.79 | ||||||
8 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 42.21 | ||||||
9 | Jacqueline Larsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.28 | ||||||
10 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 42.99 | ||||||
11 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.05 | ||||||
12 | Alva Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | 44.87 | ||||||
13 | Izabel Ebbesen | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 48.09 | ||||||
14 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 48.34 | ||||||
15 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 49.05 | ||||||
16 | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 51.17 | ||||||
17 | Josefine West | 1999 | Ludvika Simsällskap | 51.20 | ||||||
18 | Angelica Näsman | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 51.93 | ||||||
19 | Moa Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | 52.40 | ||||||
20 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 53.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 33, 50m Bröstsim Po 11, Finaler |
11 år: Henrik Bihlar 38.03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.41 | ||||||
2 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 45.77 | ||||||
3 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.69 | ||||||
4 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 48.65 | ||||||
5 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.80 | ||||||
6 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.80 | ||||||
7 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.60 | ||||||
8 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.62 | ||||||
9 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 53.42 | ||||||
10 | Kevin Dehayes | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 57.06 | ||||||
11 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 58.69 | ||||||
- | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elliot Janeling | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emil Franzell | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Lundgren | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 34, 50m Bröstsim Fl 11, Finaler |
11 år: Marie Ulfes 38.48 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 41.22 | ||||||
2 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 42.64 | ||||||
3 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 42.68 | ||||||
4 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.54 | ||||||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.16 | ||||||
6 | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 46.79 | ||||||
7 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 48.99 | ||||||
8 | Linn Lang-Forseth | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.78 | ||||||
9 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 49.82 | ||||||
10 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.15 | ||||||
11 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.51 | ||||||
12 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 51.14 | ||||||
13 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.27 | ||||||
14 | Felicia Lindh | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.35 | ||||||
15 | Daniella Chabo | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.63 | ||||||
16 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 53.89 | ||||||
17 | Clara Lindström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 54.00 | ||||||
17 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 54.00 | ||||||
19 | Klara Bylund | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.64 | ||||||
- | Cindy Khuong | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elina Tedsjö | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emmy Johansson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 35, 50m Bröstsim Po 10, Finaler |
10 år: Addis Licina 39.23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Timothy Larsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 46.88 | ||||||
2 | Timmy Johansson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.03 | ||||||
3 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.50 | ||||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 53.71 | ||||||
5 | Martin Jakobsson | 2001 | Köpings Simsällskap | 55.20 | ||||||
6 | David Ahlqvist | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.11 | ||||||
7 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:01.55 | ||||||
8 | Dante Sangregorio | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.72 | ||||||
9 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:05.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 36, 50m Bröstsim Fl 10, Finaler |
10 år: Elin Törnbladh 40.20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.84 | ||||||
2 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.55 | ||||||
3 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.96 | ||||||
4 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 43.64 | ||||||
5 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 47.79 | ||||||
6 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 48.77 | ||||||
7 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 49.12 | ||||||
8 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 51.73 | ||||||
9 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 53.97 | ||||||
10 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 55.41 | ||||||
11 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 55.42 | ||||||
12 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 57.13 | ||||||
13 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 58.42 | ||||||
14 | Johanna Allerhed | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 58.85 | ||||||
15 | Alexandra Rundgren | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 59.06 | ||||||
16 | Sara Elmgart | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.93 | ||||||
17 | Leyla Chabbani | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:06.32 | ||||||
- | Julia Jörtsö | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Ny | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 37, 50m Frisim Po 13, Finaler |
13 år: Simon Vestin 26.15 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.67 | ||||||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 29.80 | ||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.82 | ||||||
4 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.88 | ||||||
5 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 30.61 | ||||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.33 | ||||||
7 | Gustav Radbrandt | 1998 | Ludvika Simsällskap | 34.19 | ||||||
8 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.54 | ||||||
9 | Henrik Karlsson | 1998 | Flens Simsällskap | 35.15 | ||||||
10 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.24 | ||||||
11 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.68 | ||||||
12 | Isac Kopsch | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 38, 50m Frisim Fl 13, Finaler |
13 år: Victoria Naess 27.86 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karlsson | 1998 | Ludvika Simsällskap | 29.03 | ||||||
2 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 31.96 | ||||||
3 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.50 | ||||||
4 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.89 | ||||||
5 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.12 | ||||||
6 | Helena Sjödin | 1998 | Ludvika Simsällskap | 36.52 | ||||||
7 | Frida Fornås | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.89 | ||||||
8 | Felicia Eriksson | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.08 | ||||||
9 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 39, 100m Medley Po 11 o y, Finaler |
11 år och yngre: Hampus Lovinge 1:14.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.87 | 1:22.60 | |||||
2 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 42.19 | 1:29.58 | |||||
3 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 40.43 | 1:31.79 | |||||
4 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.37 | 1:32.34 | |||||
5 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 44.55 | 1:32.70 | |||||
6 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.29 | 1:34.63 | |||||
7 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.20 | 1:35.96 | |||||
8 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.56 | 1:36.29 | |||||
9 | Timothy Larsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 48.56 | 1:40.79 | |||||
10 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.33 | 1:45.56 | |||||
11 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 53.48 | 1:46.27 | |||||
12 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 53.08 | 1:46.67 | |||||
13 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 56.18 | 1:52.94 | |||||
14 | Linus Söderholm | 2002 | Ludvika Simsällskap | 53.37 | 1:55.88 | |||||
15 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 56.65 | 1:59.59 | |||||
16 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.83 | 2:01.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 40, 100m Medley Fl 11 o y, Finaler |
11 år och yngre: Malin Svanhström 1:16.57 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 37.84 | 1:21.05 | |||||
2 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.78 | 1:27.42 | |||||
3 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.01 | 1:28.69 | |||||
4 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.75 | 1:30.70 | |||||
5 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.64 | 1:30.73 | |||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 41.98 | 1:30.88 | |||||
7 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.95 | 1:31.49 | |||||
8 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 46.09 | 1:31.92 | |||||
9 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 44.24 | 1:32.76 | |||||
10 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.60 | 1:33.41 | |||||
11 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.49 | 1:35.14 | |||||
12 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 46.50 | 1:38.11 | |||||
13 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.48 | 1:38.61 | |||||
14 | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 48.97 | 1:39.05 | |||||
15 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 47.48 | 1:40.58 | |||||
16 | Daniella Chabo | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.67 | 1:40.63 | |||||
17 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 49.17 | 1:42.06 | |||||
18 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.19 | 1:43.59 | |||||
19 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 54.51 | 1:44.90 | |||||
20 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 51.58 | 1:46.13 | |||||
21 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 50.25 | 1:47.87 | |||||
22 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.58 | 1:48.05 | |||||
23 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 52.17 | 1:49.09 | |||||
24 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.40 | 1:49.55 | |||||
25 | Johanna Allerhed | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.94 | 1:52.67 | |||||
26 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.09 | 1:52.90 | |||||
27 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 55.55 | 1:55.51 | |||||
28 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 53.86 | 1:55.99 | |||||
29 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 55.78 | 1:56.95 | |||||
30 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 56.38 | 2:02.37 | |||||
31 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 1:01.35 | 2:04.46 | |||||
- | Felicia Lindh | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Jörtsö | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 41, 4X100m Medley Po 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 5:01.15 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 36.44 | 1:16.78 | 1:16.78 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 37.74 | 1:21.72 | 2:38.50 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 33.63 | 1:15.52 | 3:54.02 | ||||||
Marko Biscevic | 1998 | 31.20 | 1:07.13 | 5:01.15 | ||||||
2 | Nkk Herrar [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:39.93 | ||||||
Alexander Klingspor | 1999 | 42.73 | 1:28.06 | 1:28.06 | ||||||
Alexander Granberg | 1999 | 44.72 | 1:35.77 | 3:03.83 | ||||||
Victor Lovinge | 2000 | 39.41 | 1:26.45 | 4:30.28 | ||||||
Sebastian Runqvist | 1999 | 32.94 | 1:09.65 | 5:39.93 | ||||||
3 | Ludvika SS Sharks | 2000 | Ludvika Simsällskap | 5:41.98 | ||||||
Henrik Bransell | 1999 | 42.10 | 1:26.22 | 1:26.22 | ||||||
Jakob Rydelius | 1999 | 43.43 | 1:33.67 | 2:59.89 | ||||||
Emil Söderholm | 1999 | 38.18 | 1:24.96 | 4:24.85 | ||||||
Philip Batista-Gröndahl | 2000 | 36.14 | 1:17.13 | 5:41.98 | ||||||
4 | Ludvika SS Indians | 1999 | Ludvika Simsällskap | 5:44.46 | ||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 41.22 | 1:24.46 | 1:24.46 | ||||||
Gustav Radbrandt | 1998 | 43.79 | 1:36.81 | 3:01.27 | ||||||
Anton Campalto | 1998 | 38.50 | 1:24.49 | 4:25.76 | ||||||
Erik Krysén | 2000 | 37.84 | 1:18.70 | 5:44.46 | ||||||
5 | Eskilstuna SK Po Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 6:09.21 | ||||||
Viktor Syrén | 2000 | 48.57 | 1:35.85 | 1:35.85 | ||||||
Jimmy Chiu | 1998 | 48.31 | 1:43.74 | 3:19.59 | ||||||
Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 39.47 | 1:31.64 | 4:51.23 | ||||||
Simon Szakal | 1998 | 36.45 | 1:17.98 | 6:09.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 42, 4X100m Medley Fl 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ludvika SS Småproffsen | 1999 | Ludvika Simsällskap | 5:28.49 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 39.85 | 1:22.09 | 1:22.09 | ||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 40.24 | 1:27.53 | 2:49.62 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 38.99 | 1:24.52 | 4:14.14 | ||||||
Rebecka Östh | 1999 | 35.66 | 1:14.35 | 5:28.49 | ||||||
2 | Ludvika SS Småstjärnorna | 1999 | Ludvika Simsällskap | 5:40.31 | ||||||
Julia Karlsson | 1998 | 35.98 | 1:16.32 | 1:16.32 | ||||||
Moa Holmström | 2001 | 45.43 | 1:40.26 | 2:56.58 | ||||||
Maja Jansson | 2000 | 39.27 | 1:26.83 | 4:23.41 | ||||||
Jacqueline Larsson | 1999 | 35.97 | 1:16.90 | 5:40.31 | ||||||
3 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 5:53.96 | ||||||
Johanna Ly | 2000 | 44.34 | 1:34.37 | 1:34.37 | ||||||
Jennifer Kaplin | 1998 | 43.48 | 1:33.34 | 3:07.71 | ||||||
Ida Asplund | 1999 | 42.17 | 1:30.22 | 4:37.93 | ||||||
Linnéa Fundberg | 1999 | 36.58 | 1:16.03 | 5:53.96 | ||||||
4 | Nkk Damer [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 6:07.82 | ||||||
Emma Axelsson | 1998 | 43.29 | 1:28.37 | 1:28.37 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 43.90 | 1:34.50 | 3:02.87 | ||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 45.72 | 1:38.66 | 4:41.53 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 37.58 | 1:26.29 | 6:07.82 | ||||||
5 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 6:30.07 | ||||||
Tilde Eklind | 1999 | 45.61 | 1:33.85 | 1:33.85 | ||||||
Fanny Paulson | 1998 | 49.37 | 1:44.53 | 3:18.38 | ||||||
Elin Strand | 1998 | 48.16 | 1:45.86 | 5:04.24 | ||||||
Tova Persson | 2000 | 41.42 | 1:25.83 | 6:30.07 | ||||||
6 | Åkersberga Damer [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 6:33.70 | ||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 44.15 | 1:30.27 | 1:30.27 | ||||||
Felicia Eriksson | 1998 | 48.00 | 1:43.53 | 3:13.80 | ||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 46.61 | 1:46.72 | 5:00.52 | ||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 42.28 | 1:33.18 | 6:33.70 | ||||||
7 | Åss Illrar Lag 1 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 6:33.75 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 45.10 | 1:34.69 | 1:34.69 | ||||||
Sol Sjödin | 1999 | 44.77 | 1:37.14 | 3:11.83 | ||||||
Emilia Österberg | 2000 | 52.15 | 1:54.98 | 5:06.81 | ||||||
Ella Westholm | 2001 | 41.00 | 1:26.94 | 6:33.75 | ||||||
8 | Ludvika SS Miniproffsen | 1999 | Ludvika Simsällskap | 7:14.72 | ||||||
Helena Sjödin | 1998 | 46.47 | 1:35.77 | 1:35.77 | ||||||
Lisa Rydelius | 2001 | 52.63 | 1:50.81 | 3:26.58 | ||||||
Elin Carlsson | 2001 | 1:00.89 | 2:12.96 | 5:39.54 | ||||||
Alva Risvik-Sjöström | 1999 | 43.73 | 1:35.18 | 7:14.72 | ||||||
- | Nyköping Damer [1998] | 1998 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Elin Kårehagen | 2001 | 51.72 | 1:48.45 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:08 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 43, 4X50m Frisim Po 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:00.37 | ||||||
Marko Biscevic | 1998 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 29.42 | 59.49 | |||||||
Eldin Kadic | 1999 | 31.57 | 1:31.06 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 29.31 | 2:00.37 | |||||||
2 | Nkk Herrar [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:12.34 | ||||||
Sebastian Runqvist | 1999 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Alexander Granberg | 1999 | 33.36 | 1:05.71 | |||||||
Kevin Wåhlin | 2000 | 35.24 | 1:40.95 | |||||||
Victor Lovinge | 2000 | 31.39 | 2:12.34 | |||||||
3 | Ludvika SS Indians | 1999 | Ludvika Simsällskap | 2:14.84 | ||||||
Emil Söderholm | 1999 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 33.62 | 1:05.71 | |||||||
Erik Krysén | 2000 | 34.62 | 1:40.33 | |||||||
Philip Batista-Gröndahl | 2000 | 34.51 | 2:14.84 | |||||||
4 | Ludvika SS Sharks | 2000 | Ludvika Simsällskap | 2:16.11 | ||||||
Anton Campalto | 1998 | 31.17 | 31.17 | |||||||
Jakob Rydelius | 1999 | 35.25 | 1:06.42 | |||||||
Gustav Radbrandt | 1998 | 34.67 | 1:41.09 | |||||||
Henrik Bransell | 1999 | 35.02 | 2:16.11 | |||||||
5 | Eskilstuna SK Po Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:20.40 | ||||||
Viktor Syrén | 2000 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 33.00 | 1:10.02 | |||||||
Jimmy Chiu | 1998 | 34.70 | 1:44.72 | |||||||
Simon Szakal | 1998 | 35.68 | 2:20.40 | |||||||
6 | Åss Illrar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 2:40.69 | ||||||
Lukas Rynge | 2000 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 43.80 | 1:19.79 | |||||||
Simon Sandberg | 2001 | 43.10 | 2:02.89 | |||||||
Konrad Lindström | 1998 | 37.80 | 2:40.69 | |||||||
7 | Åss Illrar Lag 2 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 3:11.29 | ||||||
David Ahlqvist | 2001 | 55.72 | 55.72 | |||||||
Emil Franzell | 2000 | 52.24 | 1:47.96 | |||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 44.90 | 2:32.86 | |||||||
Isac Kopsch | 1998 | 38.43 | 3:11.29 | |||||||
- | Eskilstuna SK Po Lag 3 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Axel Witt | 2000 | 41.33 | 41.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:08 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:22 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 44, 4X50m Frisim Fl 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvika SS Småproffsen | 1999 | Ludvika Simsällskap | 2:11.25 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Frida Lannhard | 2000 | 32.31 | 1:04.18 | |||||||
Rebecka Östh | 1999 | 33.74 | 1:37.92 | |||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 33.33 | 2:11.25 | |||||||
2 | Ludvika SS Småstjärnorna | 1999 | Ludvika Simsällskap | 2:11.52 | ||||||
Julia Karlsson | 1998 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Jacqueline Larsson | 1999 | 34.88 | 1:04.34 | |||||||
Maja Jansson | 2000 | 32.98 | 1:37.32 | |||||||
Moa Holmström | 2001 | 34.20 | 2:11.52 | |||||||
3 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:20.04 | ||||||
Ida Asplund | 1999 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Elin Strand | 1998 | 35.01 | 1:09.31 | |||||||
Johanna Ly | 2000 | 37.19 | 1:46.50 | |||||||
Linnéa Fundberg | 1999 | 33.54 | 2:20.04 | |||||||
4 | Nkk Damer [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:20.40 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 34.96 | 1:10.95 | |||||||
Ella Lindroth | 2001 | 35.73 | 1:46.68 | |||||||
Emma Axelsson | 1998 | 33.72 | 2:20.40 | |||||||
5 | Köpings SS Flickor | 1998 | Köpings Simsällskap | 2:20.60 | ||||||
Sofia Bjälevik | 1999 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Nora Laine | 2000 | 38.40 | 1:11.11 | |||||||
Tova Wauge | 2000 | 35.75 | 1:46.86 | |||||||
Julia Budde | 1999 | 33.74 | 2:20.60 | |||||||
6 | Strängnäs SS | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 2:21.61 | ||||||
Ellinor Larsson | 1999 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Helena Westerlund | 1999 | 39.37 | 1:14.04 | |||||||
Amanda Granlund | 1999 | 34.76 | 1:48.80 | |||||||
My Lord | 1999 | 32.81 | 2:21.61 | |||||||
7 | Nyköping Damer [1998] | 1998 | Nyköpings Simsällskap | 2:29.22 | ||||||
Klara Eriksson | 2000 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Linn Boije | 2000 | 36.53 | 1:11.35 | |||||||
Elin Kårehagen | 2001 | 41.41 | 1:52.76 | |||||||
Julia Nordvall | 2000 | 36.46 | 2:29.22 | |||||||
8 | Åkersberga Damer [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 2:31.88 | ||||||
Sol Sjödin | 1999 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 40.34 | 1:18.27 | |||||||
Elin Konvicka | 2000 | 36.26 | 1:54.53 | |||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 37.35 | 2:31.88 | |||||||
9 | Åss Illrar Lag 1 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 2:35.02 | ||||||
Felicia Eriksson | 1998 | 39.61 | 39.61 | |||||||
Frida Fornås | 1998 | 37.79 | 1:17.40 | |||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 38.09 | 1:55.49 | |||||||
Emilia Österberg | 2000 | 39.53 | 2:35.02 | |||||||
10 | Ludvika SS Miniproffsen | 1999 | Ludvika Simsällskap | 2:41.79 | ||||||
Helena Sjödin | 1998 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Josefine West | 1999 | 42.31 | 1:19.77 | |||||||
Lisa Rydelius | 2001 | 40.85 | 2:00.62 | |||||||
Alva Risvik-Sjöström | 1999 | 41.17 | 2:41.79 | |||||||
11 | Nkk Lag 2 | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:47.86 | ||||||
Daniella Chabo | 2000 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Maja Axelsson | 2002 | 45.37 | 1:23.73 | |||||||
Klara Bylund | 2000 | 43.38 | 2:07.11 | |||||||
Ebba Eriksson | 2000 | 40.75 | 2:47.86 | |||||||
12 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:52.51 | ||||||
Tova Persson | 2000 | 39.17 | 39.17 | |||||||
Fanny Paulson | 1998 | 40.37 | 1:19.54 | |||||||
Donya Dam | 1999 | 47.37 | 2:06.91 | |||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 45.60 | 2:52.51 | |||||||
13 | Åss Illrar Lag 3 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 2:54.72 | ||||||
Emma Öberg | 2002 | 50.40 | 50.40 | |||||||
Izabel Ebbesen | 1999 | 44.88 | 1:35.28 | |||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 39.31 | 2:14.59 | |||||||
Ella Westholm | 2001 | 40.13 | 2:54.72 | |||||||
14 | Ludvika SS Ministjärnorna | 2001 | Ludvika Simsällskap | 3:00.96 | ||||||
Elin Carlsson | 2001 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Anna Krysén | 2003 | 47.10 | 1:29.67 | |||||||
Alice Gustafsson | 2002 | 43.70 | 2:13.37 | |||||||
Cecilia Fälldin | 2002 | 47.59 | 3:00.96 | |||||||
15 | Åss Illrar Lag 2 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 3:02.84 | ||||||
Linn Lang-Forseth | 2000 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Tina Westmoreland | 2002 | 50.06 | 1:31.57 | |||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 40.02 | 2:11.59 | |||||||
Clara Lindström | 2000 | 51.25 | 3:02.84 | |||||||
16 | Eskilstuna SK Fl Lag 3 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 3:05.26 | ||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 44.70 | 44.70 | |||||||
Johanna Allerhed | 2001 | 46.25 | 1:30.95 | |||||||
Ida Fundberg | 2002 | 49.14 | 2:20.09 | |||||||
Cindy Khuong | 2000 | 45.17 | 3:05.26 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 45, 50m Fjärilsim Po 13, Finaler |
13 år: Per Bergström 29.64 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.91 | ||||||
2 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.04 | ||||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.35 | ||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 34.99 | ||||||
5 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.67 | ||||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.35 | ||||||
7 | Henrik Karlsson | 1998 | Flens Simsällskap | 39.12 | ||||||
8 | Gustav Radbrandt | 1998 | Ludvika Simsällskap | 42.77 | ||||||
9 | Isac Kopsch | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 51.61 | ||||||
10 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 57.64 | ||||||
- | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 46, 50m Fjärilsim Fl 13, Finaler |
13 år: Malin Svahnström 30.66 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karlsson | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.57 | ||||||
2 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 38.00 | ||||||
3 | Jennifer Kaplin | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.30 | ||||||
4 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.78 | ||||||
5 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 43.45 | ||||||
6 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.28 | ||||||
7 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 48.37 | ||||||
8 | Felicia Eriksson | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 48.51 | ||||||
9 | Helena Sjödin | 1998 | Ludvika Simsällskap | 48.54 | ||||||
10 | Frida Fornås | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 49.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:29 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 47, 50m Fjärilsim Po 12, Finaler |
12 år: Henrik Toll 31.12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.13 | ||||||
2 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.70 | ||||||
3 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.06 | ||||||
4 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.12 | ||||||
5 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.53 | ||||||
6 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.70 | ||||||
7 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.87 | ||||||
8 | Jakob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 44.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:37 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 48, 50m Fjärilsim Fl 12, Finaler |
12 år: Ida Ekholm/Ellen Thor 32.03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.96 | ||||||
2 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.72 | ||||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 37.75 | ||||||
4 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.77 | ||||||
5 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 40.25 | ||||||
6 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 40.43 | ||||||
7 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 40.44 | ||||||
8 | Jacqueline Larsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.82 | ||||||
9 | Linnéa Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.87 | ||||||
10 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 43.47 | ||||||
11 | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.82 | ||||||
12 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 46.21 | ||||||
13 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 49.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:37 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 49, 50m Ryggsim Po 11, Finaler |
11 år: Stefan Stojmenovic 33.07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.42 | ||||||
2 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.54 | ||||||
3 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 44.09 | ||||||
4 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 44.19 | ||||||
5 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 44.71 | ||||||
6 | Emil Lundgren | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.93 | ||||||
7 | Elliot Janeling | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.00 | ||||||
8 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.96 | ||||||
9 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.98 | ||||||
10 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 51.93 | ||||||
- | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:50 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 50, 50m Ryggsim Fl 11, Finaler |
11 år: Elin Lindholm 34.23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 38.21 | ||||||
2 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.67 | ||||||
3 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 41.74 | ||||||
4 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.91 | ||||||
5 | Tova Wauge | 2000 | Köpings Simsällskap | 42.37 | ||||||
6 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.81 | ||||||
7 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 44.39 | ||||||
8 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.83 | ||||||
9 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 45.05 | ||||||
10 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.48 | ||||||
11 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.71 | ||||||
12 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 48.97 | ||||||
13 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.43 | ||||||
14 | Cindy Khuong | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.16 | ||||||
15 | Alva Värmå | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.35 | ||||||
16 | Felicia Lindh | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 54.32 | ||||||
17 | Klara Bylund | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.36 | ||||||
18 | Clara Lindström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 57.26 | ||||||
19 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 58.24 | ||||||
20 | Emmy Johansson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.68 | ||||||
- | Daniella Chabo | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Linn Lang-Forseth | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:50 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 51, 50m Frisim Po 10, Finaler |
10 år: Addis Licina 31.16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.09 | ||||||
2 | Timothy Larsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 36.39 | ||||||
3 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.29 | ||||||
4 | Martin Jakobsson | 2001 | Köpings Simsällskap | 40.95 | ||||||
5 | Timmy Johansson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.08 | ||||||
6 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.91 | ||||||
7 | David Ahlqvist | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.29 | ||||||
8 | Dante Sangregorio | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 52.04 | ||||||
- | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 52, 50m Frisim Fl 10, Finaler |
10 år: Johanna Fahlén 32.82 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 35.07 | ||||||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 35.40 | ||||||
3 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.73 | ||||||
4 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.42 | ||||||
5 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 37.50 | ||||||
6 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.48 | ||||||
7 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.66 | ||||||
8 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 41.25 | ||||||
9 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 41.60 | ||||||
10 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.46 | ||||||
11 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.56 | ||||||
12 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 42.80 | ||||||
13 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 43.73 | ||||||
14 | Johanna Allerhed | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.40 | ||||||
15 | Alexandra Rundgren | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 46.29 | ||||||
16 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.05 | ||||||
17 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 47.59 | ||||||
18 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.67 | ||||||
19 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 51.48 | ||||||
20 | Elin Henriksson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 53.81 | ||||||
21 | Rebecca Ny | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 55.48 | ||||||
- | Leyla Chabbani | 2001 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 53, 100m Bröstsim Po 13, Finaler |
13 år: Per Bergström 1:14.01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 36.78 | 1:17.00 | |||||
2 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 39.69 | 1:24.40 | |||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.44 | 1:27.71 | |||||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.83 | 1:29.88 | |||||
5 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 46.47 | 1:36.99 | |||||
6 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 44.73 | 1:37.43 | |||||
7 | Gustav Radbrandt | 1998 | Ludvika Simsällskap | 46.92 | 1:39.81 | |||||
8 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 47.62 | 1:39.84 | |||||
9 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 48.64 | 1:43.70 | |||||
10 | Isac Kopsch | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 57.42 | 2:10.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 54, 100m Bröstsim Fl 13, Finaler |
13 år: Ida Nilsson 1:15.82 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Karlsson | 1998 | Ludvika Simsällskap | 43.16 | 1:32.63 | |||||
2 | Jennifer Kaplin | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 43.24 | 1:33.17 | |||||
3 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 46.61 | 1:36.47 | |||||
4 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.60 | 1:38.18 | |||||
5 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.99 | 1:38.44 | |||||
6 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 46.96 | 1:39.74 | |||||
7 | Felicia Eriksson | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 50.51 | 1:46.95 | |||||
- | Helena Sjödin | 1998 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 55, 100m Bröstsim Po 12, Finaler |
12 år: Johan Aldmo 1:19.06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.68 | 1:21.03 | |||||
2 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.55 | 1:31.92 | |||||
3 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 44.91 | 1:32.74 | |||||
4 | Jakob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 45.24 | 1:33.30 | |||||
5 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.63 | 1:33.53 | |||||
6 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.06 | 1:36.66 | |||||
7 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 49.16 | 1:43.76 | |||||
8 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 48.85 | 1:47.12 | |||||
9 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.19 | 1:50.81 | |||||
10 | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 53.92 | 1:55.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2011 |
Gren 56, 100m Bröstsim Fl 12, Finaler |
12 år: Marie Ulfes 1:18.63 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.98 | 1:27.29 | |||||
2 | Jacqueline Larsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 46.22 | 1:33.64 | |||||
3 | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 44.86 | 1:34.51 | |||||
4 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 45.71 | 1:37.53 | |||||
5 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 46.85 | 1:38.26 | |||||
6 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 48.85 | 1:42.38 | |||||
7 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 50.13 | 1:45.48 | |||||
8 | Josefine West | 1999 | Ludvika Simsällskap | 52.16 | 1:50.90 | |||||
9 | Alva Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | 57.04 | 2:00.91 | |||||
- | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Izabel Ebbesen | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Risvik-Sjöström | 1999 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 04 december 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:49 |