Resultat för Aalborg Cup 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2011 | Udskriftsdato | 05 november 2011 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2011 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Piger 2 | 1999 | 304 | 2:32.70 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Sidse Thorup | 1999 | 42.73 | 1:19.51 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 38.41 | 1:57.92 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 34.78 | 2:32.70 | |||||||
2 | Bakken Piger 2 | 1999 | 298 | 2:33.82 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Linea Frederiksen | 1999 | 43.38 | 43.38 | |||||||
Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 38.78 | 1:22.16 | |||||||
Sarah Stokvad | 1999 | 40.80 | 2:02.96 | |||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 30.86 | 2:33.82 | |||||||
3 | Thisted Piger 1 | 1999 | 251 | 2:42.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 39.18 | 39.18 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 44.98 | 1:24.16 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 42.00 | 2:06.16 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 36.72 | 2:42.88 | |||||||
4 | Havfruer 3 | 1999 | 234 | 2:46.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Josefine Knudsen | 1998 | 43.08 | 43.08 | |||||||
Frederikke Nielsen | 1998 | 44.95 | 1:28.03 | |||||||
Sofie Skibsted | 1997 | 40.04 | 2:08.07 | |||||||
Anne Rytter | 2000 | 38.60 | 2:46.67 | |||||||
5 | Smut Piger | 1999 | 204 | 2:54.41 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Julie Engsig | 2000 | 44.49 | 44.49 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 45.99 | 1:30.48 | |||||||
Rebecca Pallesen | 2000 | 45.46 | 2:15.94 | |||||||
Michelle Pedersen | 2000 | 38.47 | 2:54.41 | |||||||
- | S68 Hjørring 3 Hjørring | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | |||||||||
Julie Storgaard | 1996 | |||||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | |||||||||
Line Meldgaard | 1997 | DNS | ||||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Piger 1 | 1997 | 373 | 2:22.69 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andrea Broe | 1997 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 39.22 | 1:14.98 | |||||||
Katrine Ejby | 1998 | 35.69 | 1:50.67 | |||||||
Anna Lund Henriksen | 1998 | 32.02 | 2:22.69 | |||||||
2 | Piger 1 Viborg | 1997 | 370 | 2:23.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 36.34 | 36.34 | |||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | 41.21 | 1:17.55 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 34.40 | 1:51.95 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 31.06 | 2:23.01 | |||||||
3 | S68 Hjørring 2 Hjørring | 1997 | 322 | 2:29.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | 43.41 | 1:20.69 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 34.99 | 1:55.68 | |||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 34.15 | 2:29.83 | |||||||
4 | Skanderborg 1 | 1997 | 292 | 2:34.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura Koch Sørensen | 1997 | 38.15 | 38.15 | |||||||
Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 42.40 | 1:20.55 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 40.66 | 2:01.21 | |||||||
Caroline Kjeldsen | 1997 | 33.55 | 2:34.76 | |||||||
5 | Havfruer 2 | 1997 | 286 | 2:35.89 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 46.85 | 1:24.81 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 36.42 | 2:01.23 | |||||||
Celina G Winther | 1999 | 34.66 | 2:35.89 | |||||||
6 | Skanderborg 2 | 1997 | 246 | 2:43.78 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Christine Dissing | 1997 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 44.93 | 1:25.58 | |||||||
Randi Haarh Lorenzen | 1998 | 41.45 | 2:07.03 | |||||||
Frida Rogers | 1998 | 36.75 | 2:43.78 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 2 Gr. 1 | 0 | 547 | 2:05.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Maria Pedersen | 1995 | 34.80 | 1:07.44 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.86 | 1:37.30 | |||||||
Pernille Moth | 1994 | 28.24 | 2:05.54 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 | 0 | 538 | 2:06.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 34.01 | 1:07.77 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 30.13 | 1:37.90 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 28.33 | 2:06.23 | |||||||
3 | Smut Damer | 1993 | 436 | 2:15.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Julie Levisen | 1997 | 35.77 | 1:09.22 | |||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 34.08 | 1:43.30 | |||||||
Janni Bach | 1994 | 32.10 | 2:15.40 | |||||||
4 | S68 Hjørring 1 Hjørring | 1996 | 427 | 2:16.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 39.37 | 1:13.33 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 30.46 | 1:43.79 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 32.63 | 2:16.42 | |||||||
5 | Havfruer 1 | 1996 | 405 | 2:18.84 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Michelle Strand | 1994 | 37.59 | 1:12.13 | |||||||
Sofie Aaquist | 1996 | 35.40 | 1:47.53 | |||||||
Anne Dahl | 1996 | 31.31 | 2:18.84 | |||||||
6 | As Piger 1 Gr. 3 | 0 | 291 | 2:34.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 44.48 | 1:24.79 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 36.82 | 2:01.61 | |||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 33.28 | 2:34.89 | |||||||
7 | As Piger 2 Gr. 2 | 0 | 282 | 2:36.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Julie Dahl Schneider | 1998 | 43.47 | 1:22.17 | |||||||
Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 38.27 | 2:00.44 | |||||||
Line Hesselvang | 1998 | 36.18 | 2:36.62 | |||||||
8 | As Piger 2 Gr. 3 | 0 | 258 | 2:41.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Olesen | 1999 | 41.24 | 41.24 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 45.48 | 1:26.72 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 39.94 | 2:06.66 | |||||||
Frederikke Poulsen | 1999 | 34.71 | 2:41.37 | |||||||
- | Nedre Eiker SK J1 Jr | 0 | DNS | |||||||
Nedre Eikre SK | ||||||||||
Christine M.moe Gulliksen | 1996 | |||||||||
Ida Elise Grendstad | 1997 | |||||||||
Thale Berggren | 1997 | |||||||||
Kaia Celine Hylland | 1998 | DNS | ||||||||
- | Agf Piger 23 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 36.62 | 36.62 | |||||||
- | As Piger 1 Gr. 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rikke Glinvad | 1997 | 36.23 | 36.23 | |||||||
- | Nedre Eiker SK J2 Jr | 0 | DSQ | Ej forts bev v/25m | ||||||
Nedre Eikre SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 november 2011 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |