Results for NääsSpeedot
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NääsSpeedot | Tulostuspäivämäärä | 15 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:00 | |||
Järjestäjä | Tampereen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 lokakuu 2011 |
Laji 3, 50m SU M, P11, P14, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Kekola | 2000 | 40.40 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
2 | Tatu Hörkkö | 2001 | 43.07 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Olli Aflecht | 2000 | 43.31 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Mikael Lähde | 2000 | 44.30 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Niklas Konttinen | 2001 | 44.35 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 44.39 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
7 | Santeri Lönnqvist | 2000 | 44.81 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 46.67 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jasper Jokinen | 2000 | 49.18 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 49.59 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Aarni Miettinen | 2001 | 50.06 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Timi Torkkel | 2001 | 50.38 | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
13 | Eemil Pynnönen | 2001 | 50.75 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Wäinö Koskinen | 2002 | 51.67 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Juuso Toivonen | 2001 | 52.25 | |||||||
Koovee | ||||||||||
16 | Pirkka Perkola | 2001 | 52.44 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Roope Paatos | 2002 | 53.48 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Nuutti Isoniemi | 2001 | 53.61 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Jesper Lietzen | 2002 | 54.01 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Leevi Korpinen | 2001 | 54.23 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Mio Harju | 2002 | 54.25 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Riku Leino | 2001 | 54.41 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Teemu Nurminen | 2003 | 58.86 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Ilmari Aura | 2003 | 59.56 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Miika Lohjansalo | 2001 | 1:01.72 | |||||||
Koovee | ||||||||||
26 | Federico Castagno | 2002 | 1:02.01 | |||||||
Koovee | ||||||||||
27 | Paavo Rannikko | 2001 | 1:02.16 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Jere Yrjänen | 2001 | 1:03.00 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 1:04.00 | |||||||
Koovee | ||||||||||
30 | Aarne Liukkonen | 2002 | 1:07.10 | |||||||
Koovee | ||||||||||
31 | Aleksi Panu | 2002 | 1:17.82 | |||||||
Koovee | ||||||||||
- | Konsta Kaasalainen | 2001 | DNS | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Matias Sainio | 2003 | DNS | |||||||
Koovee | ||||||||||
- | Akseli Hakala | 2003 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Joonatan Neva | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Niko Järvinen | 2001 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Olli Peura | 2001 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Roope Liuska | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tino Vehkalahti | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tuukka Jaakola | 2001 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Valtteri Jussila | 2003 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 50m SU M, P11, P14, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Joona Haanpää | 1997 | 31.55 | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Henri Hellström | 1997 | 32.04 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Deny Belaic | 1998 | 32.14 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Mikko Suova | 1997 | 33.73 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Miko Husari | 1997 | 36.94 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 37.66 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Juho Urhemaa | 1999 | 39.11 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Atso Lindström | 1997 | 40.25 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Jussi Jalava | 1999 | 42.97 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Joakim Hulkkonen | 1997 | 43.27 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Eero Nevanranta | 1997 | 43.50 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Kevin Lokkila | 1999 | 44.03 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Mikael Lehtonen | 1998 | 44.21 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Vili Perälä | 1999 | 44.57 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Lauri Ytti | 1999 | 47.35 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Sampsa Oksanen | 1999 | 48.29 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
17 | Lauri Koskela | 1999 | 49.70 | |||||||
Koovee | ||||||||||
18 | Ville Perälä | 1999 | 50.00 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 53.70 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Jesse Piispanen | 1998 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Valtteri Kutvonen | 1999 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 50m SU M, P11, P14, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | 26.82 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Jani Mäkinen | 1994 | 26.86 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 28.30 | |||||||
Koovee | ||||||||||
4 | Antti Rantanen | 1992 | 28.98 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Lauri Leinonen | 1992 | 29.13 | |||||||
Koovee | ||||||||||
6 | Ollimatti Salovaara | 1994 | 30.41 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Valtteri Karttunen | 1993 | 30.57 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Eikka Vuorikari | 1994 | 30.88 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Toni Riento | 1996 | 31.58 | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Patrik von Bagh | 1996 | 31.72 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Jimmy Nyberg | 1996 | 32.33 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 32.54 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Eemeli Peltonen | 1996 | 36.80 | |||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 15 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:00 |