Results for Milko Open 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Milko Open 2011 | Utskriftsdatum | 16 november 2011 | |||
Tävlingsort | Brunflo | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 38.02 | 1:17.22 | |||||
2 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.16 | 1:17.31 | |||||
3 | Ellen Danielsson | 1998 | Simklubben Ägir | 39.07 | 1:19.80 | |||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.41 | 1:25.71 | |||||
5 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 41.17 | 1:25.88 | |||||
6 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 43.63 | 1:29.72 | |||||
7 | Maryam Katibeh | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.14 | 1:31.48 | |||||
8 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 46.23 | 1:34.03 | |||||
9 | Andrea Lintorp | 1998 | Trondhjem SLK | 48.11 | 1:36.99 | |||||
10 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.34 | 1:41.97 | |||||
11 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 50.98 | 1:42.74 | |||||
12 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 51.32 | 1:43.18 | |||||
13 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 52.52 | 1:44.50 | |||||
14 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 51.14 | 1:46.81 | |||||
15 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.05 | 1:51.86 | |||||
16 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.27 | 1:54.04 | |||||
17 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 56.39 | 1:55.96 | |||||
18 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 55.98 | 1:56.84 | |||||
19 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 1:01.10 | 2:05.93 | |||||
20 | Astrid Ahlström | 2001 | Simklubben Ägir | 1:02.58 | 2:07.26 | |||||
- | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Åse Vigdisdatter Nytrø | 1997 | Trondhjem SLK | 34.19 | 1:10.62 | |||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.82 | 1:18.78 | |||||
3 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.87 | 1:23.07 | |||||
4 | Kristina Bjørklund Mora | 1997 | Trondhjem SLK | 41.25 | 1:23.18 | |||||
5 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.92 | 1:26.28 | |||||
6 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.62 | 1:27.71 | |||||
7 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 44.32 | 1:28.52 | |||||
8 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 46.06 | 1:36.82 | |||||
9 | Ann-Sofie Ivarsson | 1996 | Simklubben Ägir | 50.96 | 1:46.50 | |||||
- | Elisabeth Hagen Solberg | 1997 | Steinkjer SLK | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.03 | 1:13.50 | |||||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.65 | 1:13.63 | |||||
3 | Maja Gustavsson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.01 | 1:19.15 | |||||
4 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 39.04 | 1:19.31 | |||||
5 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.35 | 1:28.03 | |||||
6 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.53 | 1:29.08 | |||||
7 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.13 | 1:34.88 | |||||
- | Therese Beckman | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.00 | Utskriftsdatum | 16 november 2011 |
Licensierad till: Östersunds Simförening | Utskriftstid | 10:00 |