Resultat för Falu Skingames 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falu Skins Games 2012 | Utskriftsdatum | 11 mars 2012 | |||
Tävlingsort | Falun | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Falu Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2012 |
Gren 33, 4X50m Medley Mixed, Finaler 13 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Upsala S Mix [1997] Lag 1 | 1997 | 2:03.23 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Linnéa Carlsson | 1998 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Sean Johansson | 1997 | 34.44 | 1:08.09 | |||||||
David Wimmerstedt | 1997 | 28.31 | 1:36.40 | |||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 26.83 | 2:03.23 | |||||||
2 | Västerås SS Lag 1 | 1997 | 2:06.39 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Amanda Löfgren | 1997 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Lina Berggren | 1998 | 35.38 | 1:09.45 | |||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 28.64 | 1:38.09 | |||||||
Alfons Fornari | 1997 | 28.30 | 2:06.39 | |||||||
3 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1997 | 2:11.54 | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
Julia Nordlund | 1998 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Filip Antlöv | 1998 | 37.67 | 1:11.47 | |||||||
Victor Peltomaa | 1998 | 31.62 | 1:43.09 | |||||||
Rasmus Rantanen | 1997 | 28.45 | 2:11.54 | |||||||
4 | Västerås SS Lag 2 | 1997 | 2:14.70 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Lukas Steiner | 1998 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Andréa Persson | 1999 | 37.15 | 1:10.20 | |||||||
Filip Björkholm | 1998 | 34.23 | 1:44.43 | |||||||
Gustav Ejdersund | 1998 | 30.27 | 2:14.70 | |||||||
5 | Falu Simsällskap Lag 2 | 1997 | 2:17.55 | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
Gustav Sander | 1998 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Hanna Tinnerholm | 1999 | 38.84 | 1:12.84 | |||||||
Sandra Lundqvist | 1998 | 34.53 | 1:47.37 | |||||||
Per Höijer | 1998 | 30.18 | 2:17.55 | |||||||
6 | Harnäs Skjutskärs Simsällskap Mix | 1997 | 2:18.10 | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Axel Nyman | 1998 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Emelie Hansson | 1997 | 39.60 | 1:17.78 | |||||||
Louise Zettergren | 1997 | 31.71 | 1:49.49 | |||||||
Samuel Hillman | 1997 | 28.61 | 2:18.10 | |||||||
7 | Upsala S Mix [1997] Lag 2 | 1997 | 2:23.10 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Ellen Holmberg | 1998 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Julia Norlin | 1998 | 39.61 | 1:17.03 | |||||||
William Karlström | 1998 | 34.19 | 1:51.22 | |||||||
Saga Söderberg | 1997 | 31.88 | 2:23.10 | |||||||
8 | Mix Lag 1 | 1997 | 2:24.39 | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Kristoffer Karlsson | 1997 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Klara Johansson | 1997 | 41.11 | 1:19.04 | |||||||
Daniel Lidberg | 1998 | 35.48 | 1:54.52 | |||||||
Jacob Leidefeldt | 1997 | 29.87 | 2:24.39 | |||||||
9 | Ludvika SS Mix 1 Äldre | 1997 | 2:26.10 | |||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Henrik Bransell | 1999 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Alfred Lindén | 1997 | 37.75 | 1:17.33 | |||||||
Emil Söderholm | 1999 | 36.76 | 1:54.09 | |||||||
Anna Miram | 1999 | 32.01 | 2:26.10 | |||||||
10 | Västerås SS Lag 3 | 1997 | 2:26.55 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Harald Brobacke | 1999 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Madeleine Olofsson | 1997 | 40.18 | 1:17.76 | |||||||
Hanna Skytt | 1997 | 35.59 | 1:53.35 | |||||||
Josefine Johannesson | 1999 | 33.20 | 2:26.55 | |||||||
11 | Sala SS Mix 1998 | 1998 | 2:27.14 | |||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
Oskar Sandberg | 1998 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Sofia Ander | 1998 | 39.67 | 1:17.94 | |||||||
Linnéa Palmqvist | 1998 | 38.18 | 1:56.12 | |||||||
Victor Westin | 1998 | 31.02 | 2:27.14 | |||||||
12 | Upsala S Mix [1997] Lag 3 | 1997 | 2:28.34 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Roger Öncu | 1997 | 40.99 | 1:18.79 | |||||||
Ellinor Grele | 1998 | 35.52 | 1:54.31 | |||||||
Didar Alpergin | 1999 | 34.03 | 2:28.34 | |||||||
13 | Falu Simsällskap Lag 3 | 1997 | 2:32.53 | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
Lotta Persson | 1997 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Isabelle Sörlie | 1999 | 44.01 | 1:23.87 | |||||||
Josefine Borbos | 1997 | 36.18 | 2:00.05 | |||||||
David Hambraeus | 1999 | 32.48 | 2:32.53 | |||||||
14 | Ludvika SS Mix 2 Äldre | 1997 | 2:33.05 | |||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 39.92 | 39.92 | |||||||
Anton Campalto | 1998 | 38.50 | 1:18.42 | |||||||
Jakob Rydelius | 1999 | 40.31 | 1:58.73 | |||||||
Gustav Radbrandt | 1998 | 34.32 | 2:33.05 | |||||||
15 | Upsala S Mix (1997) Lag 4 | 1997 | 2:36.66 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Wilma Blom | 1998 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Max Bergström | 1999 | 43.26 | 1:24.69 | |||||||
Ella-Maja Byström | 1999 | 37.39 | 2:02.08 | |||||||
Zacharias Lind | 1998 | 34.58 | 2:36.66 | |||||||
16 | SS Mora Mix [1997] | 1998 | 2:37.53 | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Stefanie Nilsson | 1998 | 44.24 | 44.24 | |||||||
Marit van Zonneveld | 1999 | 46.06 | 1:30.30 | |||||||
Edvin Persson | 1999 | 36.35 | 2:06.65 | |||||||
Lukas Hill | 1999 | 30.88 | 2:37.53 | |||||||
17 | Söderhamn Mix [1997] | 1997 | 2:43.17 | |||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Anton Lindberg | 1999 | 42.94 | 42.94 | |||||||
Elsa Berg | 2002 | 44.45 | 1:27.39 | |||||||
Lovisa Edblad | 1999 | 43.22 | 2:10.61 | |||||||
Elias Sundman | 1998 | 32.56 | 2:43.17 | |||||||
18 | Falu Simsällskap Lag 4 | 1997 | 2:43.42 | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
Kristin Andersson | 1999 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Anna Norin | 1999 | 46.14 | 1:27.99 | |||||||
Gustav Nyberg | 1997 | 38.31 | 2:06.30 | |||||||
Ronja Rantanen | 1999 | 37.12 | 2:43.42 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 11 mars 2012 |
Licensierad till: Falu Simsällskap | Utskriftstid | 17:30 |