Resultater for Køge Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
10 - 11 år: Mette Hagen Larsen (1997) 2:23.86 2008-10-26 |
9 år og yngre: Sofie Amalie Schön (1999) 3:14.55 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:10.13 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 3:14.74 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | 3:15.39 | ||||||
4 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 3:18.24 | ||||||
5 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:19.99 | ||||||
6 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:24.78 | ||||||
7 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 3:30.87 | ||||||
8 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 3:42.19 | ||||||
9 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 3:49.53 | ||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
10 - 11 år: Mette Hagen Larsen (1997) 2:23.86 2008-10-26 |
9 år og yngre: Sofie Amalie Schön (1999) 3:14.55 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.18 | ||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:33.43 | ||||||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.17 | ||||||
4 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:40.65 | ||||||
5 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:46.35 | ||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.03 | ||||||
7 | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 2:48.28 | ||||||
8 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:49.28 | ||||||
9 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:50.36 | ||||||
10 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:51.63 | ||||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 2:51.69 | ||||||
12 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 2:53.68 | ||||||
13 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:54.79 | ||||||
14 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:56.05 | ||||||
15 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 2:58.07 | ||||||
16 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 2:58.27 | ||||||
17 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 3:01.89 | ||||||
18 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:03.63 | ||||||
19 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 3:05.96 | ||||||
20 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:06.02 | ||||||
21 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:07.37 | ||||||
22 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 3:09.45 | ||||||
23 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 3:11.13 | ||||||
24 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:11.36 | ||||||
25 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:12.25 | ||||||
26 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.20 | ||||||
27 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 3:22.25 | ||||||
28 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 3:24.32 | ||||||
29 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 3:25.21 | ||||||
30 | Frida Buusmann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:26.61 | ||||||
31 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:28.59 | ||||||
32 | Silje Thramkrongart | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:37.67 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |