Resultater for Køge Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:32.88 2009-12-04 |
10 - 11 år: Gitte Sørensen Gosvig (1999) 1:18.50 2010-12-04 |
12 - 13 år: Emilie Beckmann (1997) 1:08.90 2010-12-04 |
14 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.98 | 1:08.55 | |||||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.47 | 1:10.88 | |||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.98 | 1:11.02 | |||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.83 | 1:11.83 | |||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 34.63 | 1:12.35 | |||||
6 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | 1:12.73 | |||||
7 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 35.61 | 1:13.07 | |||||
8 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.64 | 1:13.77 | |||||
9 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.90 | 1:14.14 | |||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.86 | 1:14.34 | |||||
11 | Birta Hallgrimsdóttir | 1998 | Team Reykjavik | 36.55 | 1:15.39 | |||||
12 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.10 | 1:15.59 | |||||
13 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.15 | 1:15.71 | |||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 37.43 | 1:15.96 | |||||
15 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.56 | 1:16.09 | |||||
16 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.26 | 1:16.93 | |||||
17 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.94 | 1:17.00 | |||||
18 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.97 | 1:17.49 | |||||
19 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.33 | 1:18.08 | |||||
20 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.82 | 1:18.35 | |||||
21 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 38.43 | 1:18.75 | |||||
22 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.77 | 1:18.86 | |||||
23 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.72 | 1:19.49 | |||||
24 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 38.30 | 1:20.09 | |||||
25 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 39.64 | 1:20.78 | |||||
26 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.51 | 1:21.31 | |||||
27 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 40.08 | 1:21.67 | |||||
28 | Natalie Løwe Legind | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.41 | 1:21.83 | |||||
29 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.36 | 1:22.12 | |||||
30 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.29 | 1:23.06 | |||||
31 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 42.31 | 1:25.92 | |||||
32 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 42.08 | 1:26.22 | |||||
33 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.97 | 1:26.63 | |||||
34 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.23 | 1:26.84 | |||||
35 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.86 | 1:28.25 | |||||
36 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 43.81 | 1:29.42 | |||||
37 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 43.65 | 1:29.43 | |||||
38 | Agnes Stærke | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 43.61 | 1:29.57 | |||||
39 | Julie Jonasson | 1998 | Svømmeklubben Syd | 44.29 | 1:30.32 | |||||
40 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 43.71 | 1:31.28 | |||||
41 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.68 | 1:31.51 | |||||
42 | Alicia Jacobsson | 1998 | Simklubben Laxen | 1:33.05 | ||||||
43 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 1:34.34 | ||||||
44 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 46.32 | 1:35.35 | |||||
45 | Anne Katrine Kiilgaard | 1999 | Svømmeklubben København | 1:45.97 | ||||||
46 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 53.45 | 1:46.41 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 14 - 99 år |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:32.88 2009-12-04 |
10 - 11 år: Gitte Sørensen Gosvig (1999) 1:18.50 2010-12-04 |
12 - 13 år: Emilie Beckmann (1997) 1:08.90 2010-12-04 |
14 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 33.82 | 1:09.54 | |||||
2 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.60 | 1:10.66 | |||||
3 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 34.10 | 1:10.68 | |||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.28 | 1:11.10 | |||||
5 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 35.88 | 1:13.40 | |||||
6 | Alexandra Buhl | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 35.24 | 1:13.77 | |||||
7 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.44 | 1:14.04 | |||||
8 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 36.09 | 1:14.08 | |||||
9 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 35.88 | 1:14.11 | |||||
10 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.64 | 1:14.32 | |||||
11 | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 36.00 | 1:14.41 | |||||
12 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 36.83 | 1:14.43 | |||||
13 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.90 | 1:14.45 | |||||
14 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.23 | 1:14.61 | |||||
15 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.74 | 1:15.16 | |||||
16 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.46 | 1:15.36 | |||||
17 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.84 | 1:15.37 | |||||
18 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.97 | 1:15.72 | |||||
19 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.39 | ||||||
20 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 37.67 | 1:16.44 | |||||
21 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.84 | 1:16.56 | |||||
22 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.69 | 1:17.20 | |||||
23 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 37.42 | 1:17.62 | |||||
24 | Eva Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.29 | 1:18.05 | |||||
25 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.87 | 1:18.34 | |||||
26 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 38.62 | 1:18.85 | |||||
27 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 37.97 | 1:19.12 | |||||
28 | Simone Juul Hallig | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 40.31 | 1:20.63 | |||||
29 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.05 | 1:21.44 | |||||
30 | Simone H. Norfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 39.63 | 1:22.01 | |||||
31 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.64 | 1:23.15 | |||||
32 | Anna Pedersen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 42.07 | 1:24.08 | |||||
33 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 41.35 | 1:25.74 | |||||
34 | Clara Storggard Petersen | 1996 | Svømmeklubben København | 49.56 | 1:41.21 | |||||
- | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | DSQ | Sv på maven v/75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |