Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:11.82 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Line Thomsen | 2000 | 32.41 | 1:06.25 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 34.89 | 1:41.14 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 30.68 | 2:11.82 | |||||||
2 | Silkeborg Piger | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:11.85 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Diana Au | 2000 | 34.20 | 1:05.07 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 33.00 | 1:38.07 | |||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 33.78 | 2:11.85 | |||||||
3 | Struer Damer 1 | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:13.52 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 33.41 | 1:05.46 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 33.97 | 1:39.43 | |||||||
Elena Holmgaard | 2000 | 34.09 | 2:13.52 | |||||||
4 | Piger Ese | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 2:18.78 | ||||||
Noa Turin | 2000 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 33.83 | 1:08.32 | |||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 33.56 | 1:41.88 | |||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 36.90 | 2:18.78 | |||||||
5 | Sto Piger 1 | 1997 | Swim Team Odense | 2:23.49 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 37.52 | 1:09.90 | |||||||
Frederikke D. Hansen | 2001 | 37.62 | 1:47.52 | |||||||
Sif Floor | 2000 | 35.97 | 2:23.49 | |||||||
6 | As Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:24.94 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Mie Mellerup | 2000 | 36.84 | 1:13.52 | |||||||
Signe Villumsen | 2001 | 36.64 | 1:50.16 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 34.78 | 2:24.94 | |||||||
7 | Stm Gangsters | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:25.19 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 37.55 | 1:10.08 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 35.82 | 1:45.90 | |||||||
Camilla Madvig | 2000 | 39.29 | 2:25.19 | |||||||
8 | Thisted Piger | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:27.57 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 37.78 | 1:13.41 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 37.58 | 1:50.99 | |||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 36.58 | 2:27.57 | |||||||
9 | Ksk Piger | 2000 | Kolding SK | 2:32.04 | ||||||
Julie Christensen | 2000 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Fie Holzmann | 2000 | 38.93 | 1:17.11 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 41.98 | 1:59.09 | |||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 32.95 | 2:32.04 | |||||||
10 | Triton V Piger 1 | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:32.66 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 39.51 | 1:17.21 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 41.61 | 1:58.82 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 33.84 | 2:32.66 | |||||||
11 | Sto Piger 2 | 1999 | Swim Team Odense | 2:37.54 | ||||||
Pernille F Christensen | 2000 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 37.15 | 1:16.28 | |||||||
Linnea Paludan | 2001 | 39.38 | 1:55.66 | |||||||
Christine L. Nielsen | 2001 | 41.88 | 2:37.54 | |||||||
12 | As Piger 3 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:39.14 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 42.41 | 1:23.96 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 38.69 | 2:02.65 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 36.49 | 2:39.14 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm Gangsters | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:52.84 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 29.77 | 59.79 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 26.61 | 1:26.40 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.44 | 1:52.84 | |||||||
2 | As Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:55.11 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Søren Villumsen | 1998 | 27.20 | 56.78 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 30.43 | 1:27.21 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 27.90 | 1:55.11 | |||||||
3 | Sto Drenge 1 | 1997 | Swim Team Odense | 1:59.30 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Kristian Ejby | 1998 | 30.50 | 59.80 | |||||||
Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 29.79 | 1:29.59 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 29.71 | 1:59.30 | |||||||
4 | Drenge 2 Ese | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 2:00.12 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Nicolai Grene | 1998 | 29.37 | 59.56 | |||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 30.14 | 1:29.70 | |||||||
Rares Oprescu | 1999 | 30.42 | 2:00.12 | |||||||
5 | Agf Drenge | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:00.51 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 28.41 | 58.13 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 31.19 | 1:29.32 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 31.19 | 2:00.51 | |||||||
6 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 2:01.31 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 26.56 | 57.29 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 30.45 | 1:27.74 | |||||||
Alexander Jensen | 1999 | 33.57 | 2:01.31 | |||||||
7 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:01.78 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 29.09 | 59.84 | |||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 32.28 | 1:32.12 | |||||||
Sander Schmidt | 1999 | 29.66 | 2:01.78 | |||||||
8 | As Drenge 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:03.96 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 31.48 | 1:02.72 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 30.76 | 1:33.48 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 30.48 | 2:03.96 | |||||||
9 | Silkeborg Dregne | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.45 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 30.68 | 1:02.55 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 33.34 | 1:35.89 | |||||||
Martin Lindblad | 1999 | 28.56 | 2:04.45 | |||||||
9 | Slatten Drenge | 1998 | Lyseng IF | 2:04.45 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Holger Boe Krogh | 1998 | 31.29 | 59.65 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 35.02 | 1:34.67 | |||||||
Mads D. Kristensen | 1998 | 29.78 | 2:04.45 | |||||||
11 | Bakken Drenge 1 | 0 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:05.02 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 31.28 | 1:01.88 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 31.39 | 1:33.27 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 31.75 | 2:05.02 | |||||||
12 | Haderslev Drenge | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:09.58 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Emil Knudsen | 1999 | 37.00 | 1:07.18 | |||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 32.27 | 1:39.45 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 30.13 | 2:09.58 | |||||||
13 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:20.28 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 34.75 | 1:11.48 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 36.34 | 1:47.82 | |||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 32.46 | 2:20.28 | |||||||
- | Drenge 1 Ese | 0 | EliteSvøm Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 406 | 1:14.21 | 2:34.31 | 3:56.95 | 5:17.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 379 | 1:14.51 | 2:36.17 | 3:58.54 | 5:24.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | 367 | 1:15.82 | 2:41.25 | 4:05.49 | 5:28.06 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 313 | 1:23.19 | 2:51.85 | 4:19.60 | 5:46.09 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 309 | 1:22.40 | 2:52.19 | 4:22.86 | 5:47.61 | |||
Durup IF | ||||||||||
6 | Cecilie Baraviec | 2000 | 304 | 1:21.26 | 2:49.31 | 4:19.91 | 5:49.29 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emma A Andersen | 2000 | 303 | 1:23.67 | 2:53.05 | 4:22.50 | 5:49.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 301 | 1:21.37 | 2:51.27 | 4:21.97 | 5:50.41 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Freja Nicholas | 2000 | 301 | 1:17.77 | 2:47.97 | 4:18.79 | 5:50.65 | |||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Katrine Knudsen | 2000 | 295 | 1:25.85 | 2:56.04 | 4:28.52 | 5:52.91 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 278 | 1:22.74 | 2:54.81 | 4:27.64 | 6:00.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mette Høgild Svane | 2000 | 268 | 1:25.98 | 2:57.54 | 4:31.92 | 6:04.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 265 | 1:26.72 | 2:58.85 | 4:32.46 | 6:05.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Louise Sørensen | 2000 | 258 | 1:25.76 | 2:59.53 | 4:35.27 | 6:08.94 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicoline Bredahl | 2000 | 258 | 1:27.20 | 3:01.99 | 4:34.58 | 6:09.08 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria M. Porsmose | 2000 | 245 | 1:28.33 | 3:04.44 | 4:41.80 | 6:15.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Line Larsen | 2000 | 238 | 1:28.03 | 3:04.07 | 4:42.23 | 6:18.87 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Christina Christensen | 2000 | 233 | 1:27.62 | 3:06.43 | 4:42.33 | 6:21.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Luna Ladefoged | 2000 | 233 | 1:30.74 | 3:10.23 | 4:48.44 | 6:21.91 | |||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Anne Rytter | 2000 | 233 | 1:29.26 | 3:08.03 | 4:47.41 | 6:21.94 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Fie Holzmann | 2000 | 215 | 1:32.02 | 3:14.12 | 4:55.98 | 6:32.04 | |||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Camilla Madvig | 2000 | 201 | 1:32.06 | 3:15.22 | 5:00.27 | 6:41.01 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Smilla Lyhne | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | DNF | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | DNF | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 301 | 1:19.07 | 2:49.10 | 4:19.76 | 5:50.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | 265 | 1:22.86 | 2:55.38 | 4:30.41 | 6:05.72 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Kirstine Frandsen | 2001 | 253 | 1:26.09 | 3:01.44 | 4:37.87 | 6:11.64 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 246 | 1:26.36 | 3:03.53 | 4:40.50 | 6:15.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 235 | 1:29.67 | 3:09.02 | 4:46.84 | 6:20.80 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Madison Guldborg | 2001 | 205 | 1:33.47 | 3:17.61 | 5:00.68 | 6:38.53 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Signe Søby Jensen | 2001 | 182 | 1:34.12 | 3:23.07 | 5:11.00 | 6:54.25 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 179 | 1:35.16 | 3:23.00 | 5:12.69 | 6:56.99 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 168 | 1:37.96 | 3:28.29 | 5:18.87 | 7:05.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida S Olesen | 2003 | 160 | 1:40.10 | 3:31.99 | 5:23.53 | 7:13.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Johannsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 499 | 1:03.06 | 2:10.90 | 3:20.41 | 4:28.22 | |||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 470 | 1:03.18 | 2:12.92 | 3:23.63 | 4:33.69 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 450 | 1:05.42 | 2:15.79 | 3:27.29 | 4:37.74 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 443 | 1:05.79 | 2:16.59 | 3:28.28 | 4:39.08 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Søren Villumsen | 1998 | 439 | 1:06.74 | 2:17.89 | 3:29.22 | 4:39.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 435 | 1:05.39 | 2:16.50 | 3:28.75 | 4:40.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 419 | 1:06.22 | 2:18.30 | 3:31.73 | 4:44.26 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 419 | 1:06.29 | 2:18.15 | 3:31.23 | 4:44.39 | |||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 416 | 1:07.33 | 2:19.05 | 3:32.25 | 4:45.02 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Jacob Jensen | 1998 | 387 | 1:06.09 | 2:19.10 | 3:35.27 | 4:51.90 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 379 | 1:07.51 | 2:21.86 | 3:38.24 | 4:54.04 | |||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Alexander Jensen | 1998 | 367 | 1:10.86 | 2:27.08 | 3:42.34 | 4:57.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 363 | 1:08.83 | 2:24.91 | 3:41.66 | 4:58.17 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Martin Larsen | 1998 | 361 | 1:12.30 | 2:28.09 | 3:44.18 | 4:58.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sebastian Reese | 1998 | 360 | 1:10.67 | 2:27.11 | 3:44.09 | 4:59.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristian Ejby | 1998 | 333 | 1:10.39 | 2:28.23 | 3:47.61 | 5:06.93 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 324 | 1:12.88 | 2:33.25 | 3:54.40 | 5:09.70 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Martin Harder Bruun | 1998 | 312 | 1:14.75 | 2:35.17 | 3:55.84 | 5:13.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 291 | 1:15.78 | 2:38.49 | 4:01.50 | 5:21.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Christian Kaul | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 432 | 1:04.76 | 2:15.68 | 3:29.29 | 4:41.53 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Sander Schmidt | 1999 | 377 | 1:08.97 | 2:23.37 | 3:38.35 | 4:54.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 368 | 1:10.58 | 2:26.53 | 3:42.83 | 4:56.84 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 368 | 1:08.05 | 2:23.58 | 3:42.12 | 4:56.94 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 327 | 1:13.64 | 2:31.25 | 3:50.20 | 5:08.79 | |||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Toke Michaelsen | 1999 | 326 | 1:11.24 | 2:31.13 | 3:51.97 | 5:09.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | 315 | 1:14.31 | 2:33.82 | 3:55.54 | 5:12.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Hansen | 2000 | 314 | 1:15.16 | 2:36.35 | 3:58.60 | 5:13.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 307 | 1:12.17 | 2:31.33 | 3:53.40 | 5:15.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Morten Due Nielsen | 1999 | 303 | 1:14.44 | 2:35.56 | 3:57.97 | 5:16.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 285 | 1:13.93 | 2:35.36 | 3:59.26 | 5:23.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob de Lisser | 2001 | 276 | 1:15.94 | 2:39.35 | 4:05.29 | 5:26.89 | |||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 274 | 1:17.43 | 2:40.81 | 4:04.96 | 5:27.57 | |||
Frem Odense | ||||||||||
14 | David Hjort | 2000 | 274 | 1:16.84 | 2:40.24 | 4:04.40 | 5:27.59 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Johan Reimer | 2000 | 265 | 1:18.04 | 2:42.65 | 4:07.57 | 5:31.38 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 249 | 1:18.91 | 2:46.99 | 4:14.04 | 5:38.05 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 249 | 1:20.15 | 2:47.02 | 4:13.53 | 5:38.38 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 405 | 35.37 | 1:18.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 391 | 37.00 | 1:18.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 390 | 37.61 | 1:19.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 375 | 38.30 | 1:20.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristine Lønne | 2000 | 355 | 38.20 | 1:21.57 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 348 | 38.24 | 1:22.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 344 | 38.68 | 1:22.42 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Snæfridur Sol | 2000 | 338 | 37.81 | 1:22.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Freja Nicholas | 2000 | 320 | 39.99 | 1:24.44 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Line Thomsen | 2000 | 317 | 39.37 | 1:24.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma A Andersen | 2000 | 311 | 39.86 | 1:25.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 303 | 39.31 | 1:25.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 302 | 41.75 | 1:26.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 301 | 39.00 | 1:26.15 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 291 | 40.41 | 1:27.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 289 | 40.52 | 1:27.33 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Noa Turin | 2000 | 288 | 39.06 | 1:27.40 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Hannah Holmgaard | 2000 | 286 | 41.95 | 1:27.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 285 | 44.70 | 1:27.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Hannah Jensen | 2000 | 279 | 40.99 | 1:28.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Signe Rosendal | 2000 | 279 | 41.50 | 1:28.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mette Høgild Svane | 2000 | 276 | 41.21 | 1:28.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 275 | 41.65 | 1:28.83 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Camilla Strandqvist | 2000 | 274 | 42.02 | 1:28.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 272 | 42.41 | 1:29.14 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mie Mellerup | 2000 | 269 | 42.75 | 1:29.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria M. Porsmose | 2000 | 268 | 41.45 | 1:29.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 263 | 43.04 | 1:30.12 | |||||
Durup IF | ||||||||||
29 | Nikita Pedersen | 2000 | 262 | 41.17 | 1:30.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Elena Holmgaard | 2000 | 260 | 43.21 | 1:30.44 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Freya Ellehus | 2000 | 259 | 43.66 | 1:30.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Helena V. Ellling | 2000 | 256 | 42.53 | 1:30.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Louise Sørensen | 2000 | 255 | 43.32 | 1:31.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 254 | 43.80 | 1:31.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
35 | Julie Warncke | 2000 | 251 | 43.96 | 1:31.50 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
36 | Diana Au | 2000 | 246 | 43.50 | 1:32.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Ane Wildenschild | 2000 | 245 | 43.83 | 1:32.24 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
38 | Helene Olesen | 2000 | 235 | 44.00 | 1:33.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
39 | Christina Christensen | 2000 | 227 | 46.21 | 1:34.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Klaudia W. Mogensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 325 | 37.51 | 1:23.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 285 | 40.44 | 1:27.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | 279 | 42.41 | 1:28.40 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 276 | 41.03 | 1:28.73 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 271 | 40.16 | 1:29.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 248 | 45.09 | 1:31.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 242 | 43.72 | 1:32.66 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Line Johannsen | 2001 | 211 | 45.11 | 1:37.06 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 207 | 44.48 | 1:37.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jannie Eickhardt | 2001 | 202 | 47.45 | 1:38.43 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Karoline Kjær | 2001 | 193 | 47.37 | 1:39.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 186 | 47.28 | 1:41.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Frederikke D. Hansen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 482 | 30.31 | 1:04.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 458 | 30.52 | 1:05.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 411 | 31.50 | 1:08.26 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 408 | 31.32 | 1:08.46 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 373 | 33.18 | 1:10.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Malthe Bøg | 1998 | 371 | 33.85 | 1:10.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jacob Jensen | 1998 | 350 | 32.96 | 1:12.02 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 345 | 34.71 | 1:12.40 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Mads D. Kristensen | 1998 | 329 | 35.02 | 1:13.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Kristian Hermiz | 1998 | 323 | 36.69 | 1:13.98 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 320 | 35.45 | 1:14.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 319 | 33.14 | 1:14.28 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Sebastian Reese | 1998 | 319 | 34.60 | 1:14.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 314 | 33.30 | 1:14.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 314 | 34.63 | 1:14.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 291 | 36.19 | 1:16.57 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Nicolai Grene | 1998 | 289 | 36.81 | 1:16.76 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Martin Larsen | 1998 | 283 | 35.64 | 1:17.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Toke Cramer | 1998 | 280 | 37.23 | 1:17.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 278 | 35.57 | 1:17.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 408 | 30.79 | 1:08.45 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 342 | 32.15 | 1:12.61 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 331 | 33.86 | 1:13.41 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | 306 | 34.99 | 1:15.32 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | 298 | 34.26 | 1:15.96 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Knoblauch | 1999 | 283 | 34.90 | 1:17.31 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sander Schmidt | 1999 | 280 | 35.73 | 1:17.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Broholm | 1999 | 280 | 36.48 | 1:17.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rares Oprescu | 1999 | 277 | 37.07 | 1:17.83 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 272 | 36.21 | 1:18.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas K Larsen | 1999 | 269 | 38.77 | 1:18.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marcus Boesen | 1999 | 267 | 38.52 | 1:18.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 258 | 36.10 | 1:19.75 | |||||
Bov IF | ||||||||||
14 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 253 | 38.61 | 1:20.25 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Gustav Yde | 2000 | 251 | 37.18 | 1:20.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 249 | 37.62 | 1:20.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Magnus Stender Berg | 1999 | 238 | 38.50 | 1:21.92 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 235 | 38.15 | 1:22.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 235 | 39.46 | 1:22.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 231 | 40.17 | 1:22.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Stephan Sørensen | 1999 | 231 | 39.17 | 1:22.69 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 218 | 42.34 | 1:24.35 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Johan Reimer | 2000 | 201 | 41.37 | 1:26.69 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lars Lyhne | 1999 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Lindblad | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 370 | 40.71 | 1:23.11 | 2:06.81 | 2:47.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 363 | 39.28 | 1:22.79 | 2:07.37 | 2:48.47 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 347 | 40.80 | 1:24.07 | 2:08.09 | 2:51.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma A Andersen | 2000 | 337 | 41.06 | 1:24.68 | 2:09.15 | 2:52.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Thomsen | 2000 | 328 | 41.96 | 1:27.09 | 2:11.92 | 2:54.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 328 | 40.86 | 1:25.53 | 2:11.02 | 2:54.31 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 327 | 41.70 | 1:26.34 | 2:12.50 | 2:54.36 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | 323 | 42.60 | 1:27.16 | 2:12.06 | 2:55.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 316 | 41.00 | 1:25.48 | 2:10.76 | 2:56.36 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 310 | 43.26 | 1:28.14 | 2:13.23 | 2:57.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Mathiesen | 2000 | 296 | 41.99 | 1:26.64 | 2:13.76 | 3:00.28 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Snæfridur Sol | 2000 | 291 | 42.46 | 1:29.13 | 2:15.61 | 3:01.40 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Mette Høgild Svane | 2000 | 289 | 44.04 | 1:30.71 | 2:17.60 | 3:01.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Noa Turin | 2000 | 281 | 43.83 | 1:31.37 | 2:18.04 | 3:03.58 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Maria M. Porsmose | 2000 | 275 | 42.94 | 1:30.23 | 2:19.03 | 3:04.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ane Wildenschild | 2000 | 260 | 45.87 | 1:34.28 | 2:23.18 | 3:08.37 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Baraviec | 2000 | 260 | 44.24 | 1:32.45 | 2:21.55 | 3:08.40 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sif Floor | 2000 | 254 | 45.13 | 1:35.06 | 2:24.00 | 3:09.65 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 251 | 45.05 | 2:24.69 | 3:10.49 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 246 | 45.60 | 1:35.64 | 2:24.68 | 3:11.75 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
21 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 245 | 45.49 | 1:34.46 | 2:24.00 | 3:12.04 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Helena V. Ellling | 2000 | 244 | 42.96 | 1:32.81 | 2:24.26 | 3:12.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nikita Pedersen | 2000 | 239 | 46.95 | 1:36.10 | 2:27.23 | 3:13.71 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Pernille F Christensen | 2000 | 234 | 46.14 | 1:35.98 | 2:27.20 | 3:15.04 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Frederikke Olsen | 2000 | 228 | 45.95 | 2:26.50 | 3:16.58 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
26 | Cecilie Dalgas | 2000 | 225 | 45.13 | 1:34.94 | 2:27.55 | 3:17.69 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | DSQ | Svøm på mave v 100 m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Katrine Bukh Villesen | 2000 | DSQ | Svøm på mave 150 m | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 314 | 40.73 | 1:26.29 | 2:12.41 | 2:56.89 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | 281 | 43.22 | 1:29.47 | 2:17.14 | 3:03.50 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 262 | 43.15 | 1:31.04 | 2:21.81 | 3:07.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 232 | 45.11 | 1:36.58 | 2:26.78 | 3:15.45 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Carla Leone | 2002 | 229 | 46.25 | 1:37.13 | 2:27.92 | 3:16.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | 219 | 46.42 | 1:37.19 | 2:29.11 | 3:19.47 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Worrell | 2001 | 208 | 47.35 | 1:39.48 | 2:31.88 | 3:22.79 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christine L. Nielsen | 2001 | 206 | 46.61 | 1:38.47 | 2:32.17 | 3:23.36 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Line Johannsen | 2001 | 199 | 47.77 | 1:41.34 | 2:35.00 | 3:25.71 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 195 | 1:45.31 | 2:39.12 | 3:27.21 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 183 | 47.43 | 1:42.88 | 2:39.91 | 3:31.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Iben Bak | 2001 | 179 | 52.46 | 1:48.35 | 2:42.65 | 3:33.10 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Søby Jensen | 2001 | 166 | 52.08 | 1:49.92 | 2:46.88 | 3:38.53 | |||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 160 | 51.47 | 1:47.19 | 2:45.63 | 3:41.17 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Madison Guldborg | 2001 | 141 | 1:54.14 | 2:55.31 | 3:50.87 | 3:50.87 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 456 | 32.39 | 1:07.83 | 1:43.19 | 2:17.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 382 | 33.52 | 1:10.24 | 1:48.32 | 2:26.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 379 | 34.61 | 1:11.84 | 1:49.88 | 2:26.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 358 | 35.85 | 1:13.87 | 1:51.81 | 2:29.38 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 349 | 36.54 | 1:14.78 | 1:53.38 | 2:30.74 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 342 | 36.28 | 1:14.16 | 1:53.71 | 2:31.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jacob Jensen | 1998 | 293 | 38.91 | 1:19.66 | 2:00.83 | 2:39.69 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 292 | 39.10 | 1:21.06 | 2:02.68 | 2:39.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 288 | 37.01 | 1:17.54 | 1:59.18 | 2:40.61 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Holger Boe Krogh | 1998 | 288 | 38.00 | 1:18.96 | 2:00.67 | 2:40.65 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 288 | 38.07 | 1:18.90 | 2:00.39 | 2:40.71 | |||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Mads Due Kristensen | 1998 | 284 | 38.49 | 1:19.61 | 2:00.97 | 2:41.35 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 281 | 38.81 | 1:20.31 | 2:02.17 | 2:42.09 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Nicolai Grene | 1998 | 279 | 38.68 | 1:19.35 | 2:00.97 | 2:42.32 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 277 | 38.90 | 1:20.39 | 2:02.32 | 2:42.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Martin Larsen | 1998 | 277 | 38.74 | 1:20.08 | 2:02.16 | 2:42.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emil Houlborg | 1998 | 274 | 39.82 | 1:21.32 | 2:03.02 | 2:43.46 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christian Kaul | 1998 | 269 | 38.96 | 1:20.85 | 2:03.61 | 2:44.39 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 264 | 37.89 | 1:21.05 | 2:03.89 | 2:45.47 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 261 | 39.56 | 1:21.77 | 2:04.61 | 2:45.94 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christian Rasmussen | 1998 | 261 | 40.22 | 1:22.02 | 2:04.34 | 2:46.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Alexander Jensen | 1998 | 261 | 39.64 | 1:21.76 | 2:04.18 | 2:46.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martin Harder Bruun | 1998 | 246 | 40.06 | 1:22.58 | 2:06.71 | 2:49.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simon Johannsen | 1998 | 243 | 39.73 | 1:23.85 | 2:07.57 | 2:50.04 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Toke Cramer | 1998 | 241 | 40.39 | 1:24.03 | 2:07.51 | 2:50.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Mathias Stadsholt | 1998 | 240 | 40.34 | 1:24.16 | 2:08.79 | 2:50.64 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Jacob Harboe | 1998 | 216 | 42.00 | 1:27.66 | 2:13.59 | 2:56.72 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Søren Villumsen | 1998 | DSQ | Svøm på mave v 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 352 | 35.12 | 1:14.29 | 1:54.22 | 2:30.34 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 298 | 37.60 | 1:18.63 | 1:59.91 | 2:38.94 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 287 | 37.23 | 1:19.50 | 2:01.85 | 2:40.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 272 | 37.21 | 1:19.34 | 2:02.79 | 2:43.70 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 260 | 37.70 | 1:19.26 | 2:02.21 | 2:46.19 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 255 | 39.80 | 1:22.38 | 2:05.46 | 2:47.24 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 255 | 39.70 | 1:22.40 | 2:06.05 | 2:47.36 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Markus Kjeldsen | 2000 | 253 | 40.19 | 1:24.20 | 2:08.07 | 2:47.85 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 1999 | 242 | 39.21 | 1:21.90 | 2:06.50 | 2:50.33 | |||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 240 | 38.81 | 1:22.38 | 2:06.83 | 2:50.80 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Troels D. Essendrop | 1999 | 237 | 41.86 | 1:25.75 | 2:09.45 | 2:51.55 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 224 | 42.32 | 1:26.46 | 2:11.41 | 2:54.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 223 | 41.79 | 1:27.08 | 2:12.02 | 2:55.02 | |||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 214 | 42.35 | 1:27.61 | 2:13.00 | 2:57.32 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 206 | 42.59 | 1:27.62 | 2:13.80 | 2:59.67 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jakob Knoblauch | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | DSQ | Svøm på mave v 150m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 350 | 36.76 | 1:18.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 345 | 36.61 | 1:18.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 331 | 36.62 | 1:19.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 318 | 37.32 | 1:20.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 251 | 39.48 | 1:27.29 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 250 | 38.97 | 1:27.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma A Andersen | 2000 | 244 | 43.19 | 1:28.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 231 | 39.32 | 1:29.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristine Lønne | 2000 | 229 | 41.43 | 1:29.97 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Snæfridur Sol | 2000 | 229 | 41.99 | 1:29.97 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Freja Nicholas | 2000 | 226 | 42.19 | 1:30.33 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Noa Turin | 2000 | 221 | 42.69 | 1:31.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 215 | 42.23 | 1:31.86 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Hannah Jensen | 2000 | 210 | 42.18 | 1:32.66 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 201 | 43.17 | 1:33.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nikita Pedersen | 2000 | 196 | 44.56 | 1:34.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 194 | 43.31 | 1:35.15 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | 192 | 42.77 | 1:35.36 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Freya Ellehus | 2000 | 189 | 44.65 | 1:35.85 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Fie Holzmann | 2000 | 186 | 43.06 | 1:36.43 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 183 | 44.79 | 1:36.89 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Louise Sørensen | 2000 | 178 | 46.67 | 1:37.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Baraviec | 2000 | 176 | 44.23 | 1:38.21 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Elena Holmgaard | 2000 | 174 | 46.56 | 1:38.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille F Christensen | 2000 | 167 | 46.74 | 1:39.89 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
26 | Smilla Lyhne | 2000 | 159 | 46.58 | 1:41.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Stella Krogh Lund | 2000 | 145 | 50.08 | 1:44.73 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mai Heilmann | 2000 | 142 | 48.21 | 1:45.51 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Diana Au | 2000 | 138 | 46.76 | 1:46.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mette Høgild Svane | 2000 | 137 | 48.11 | 1:46.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 118 | 50.53 | 1:52.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Line Larsen | 2000 | 116 | 50.48 | 1:53.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | DSQ | Ej synkron arme | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | DSQ | Asynkron armtag | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 230 | 39.62 | 1:29.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 179 | 46.24 | 1:37.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | 157 | 48.92 | 1:42.08 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 149 | 46.32 | 1:43.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 120 | 50.77 | 1:51.72 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Signe Søby Jensen | 2001 | 114 | 51.54 | 1:53.49 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Madison Guldborg | 2001 | 100 | 52.62 | 1:58.44 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | DSQ | Asynkron v 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 436 | 29.81 | 1:03.95 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 423 | 30.29 | 1:04.60 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Villumsen | 1998 | 354 | 31.83 | 1:08.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 313 | 32.81 | 1:11.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | 296 | 34.09 | 1:12.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 291 | 34.35 | 1:13.13 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 283 | 34.88 | 1:13.82 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 279 | 34.13 | 1:14.21 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 274 | 35.31 | 1:14.63 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 273 | 34.19 | 1:14.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Rune Holm Skovby | 1998 | 265 | 35.50 | 1:15.43 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jacob Jensen | 1998 | 261 | 33.16 | 1:15.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 259 | 35.23 | 1:16.10 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 246 | 35.85 | 1:17.36 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Martin Larsen | 1998 | 228 | 36.96 | 1:19.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oskar Jørgensen | 1998 | 228 | 36.52 | 1:19.41 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Christian Rasmussen | 1998 | 227 | 37.76 | 1:19.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Kristian Ejby | 1998 | 225 | 36.30 | 1:19.72 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 222 | 37.32 | 1:20.02 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Alexander Jensen | 1998 | 190 | 39.72 | 1:24.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Bonderup | 1998 | 186 | 39.02 | 1:24.94 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Kartikey Nandgave | 1998 | 178 | 36.65 | 1:26.25 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Simon Johannsen | 1998 | 177 | 39.63 | 1:26.30 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 364 | 31.42 | 1:07.89 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 297 | 31.87 | 1:12.67 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 277 | 34.68 | 1:14.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 242 | 38.04 | 1:17.76 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 241 | 36.16 | 1:17.86 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 219 | 37.44 | 1:20.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 217 | 37.65 | 1:20.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 215 | 37.55 | 1:20.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Stender Berg | 1999 | 210 | 38.90 | 1:21.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 193 | 39.38 | 1:23.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob de Lisser | 2001 | 185 | 40.31 | 1:25.13 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Oliver Broholm | 1999 | 177 | 40.70 | 1:26.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 171 | 41.10 | 1:27.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 169 | 39.70 | 1:27.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 160 | 41.96 | 1:29.29 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Stephan Sørensen | 1999 | 154 | 40.89 | 1:30.35 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Markus Kjeldsen | 2000 | 153 | 41.72 | 1:30.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 137 | 43.03 | 1:34.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 131 | 45.32 | 1:35.37 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Morten Due Nielsen | 1999 | 128 | 42.54 | 1:36.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Yde | 2000 | 127 | 42.58 | 1:36.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 125 | 45.35 | 1:36.95 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 122 | 43.54 | 1:37.62 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Jens W. S. Andersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | Crawlben v 65m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Malthe Burgaard | 2000 | DSQ | Asynkron arme 75m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 360 | 44.17 | 1:32.34 | 2:21.08 | 3:09.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 359 | 44.37 | 1:32.31 | 2:21.27 | 3:09.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 350 | 44.43 | 1:32.32 | 2:21.84 | 3:11.04 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 319 | 44.72 | 1:35.92 | 2:27.16 | 3:16.98 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stella Krogh Lund | 2000 | 300 | 46.96 | 1:39.64 | 2:32.49 | 3:21.07 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 280 | 46.77 | 1:39.12 | 2:32.45 | 3:25.71 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Freya Ellehus | 2000 | 275 | 47.13 | 1:39.89 | 2:33.69 | 3:26.82 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma A Andersen | 2000 | 274 | 48.09 | 1:41.03 | 2:34.21 | 3:27.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Diana Au | 2000 | 274 | 47.28 | 1:39.99 | 2:34.67 | 3:27.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 273 | 47.89 | 1:43.13 | 2:36.85 | 3:27.32 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 273 | 48.45 | 1:42.10 | 2:35.82 | 3:27.34 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pernille F Christensen | 2000 | 268 | 50.15 | 1:44.48 | 2:37.43 | 3:28.60 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Christina Christensen | 2000 | 263 | 48.18 | 1:42.13 | 2:36.35 | 3:30.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Camilla Strandqvist | 2000 | 259 | 48.68 | 1:41.96 | 2:36.34 | 3:31.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mie Mellerup | 2000 | 253 | 49.18 | 1:44.37 | 2:40.46 | 3:32.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 248 | 49.17 | 1:43.73 | 2:39.16 | 3:34.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 246 | 49.62 | 1:44.46 | 2:40.85 | 3:34.80 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Helene Olesen | 2000 | 242 | 49.36 | 1:44.08 | 2:40.87 | 3:36.09 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Hannah Holmgaard | 2000 | 233 | 48.93 | 1:45.09 | 2:42.49 | 3:38.82 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nana Bundgaard | 2000 | 229 | 50.29 | 1:45.50 | 2:42.06 | 3:40.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne Rytter | 2000 | 221 | 51.40 | 1:48.86 | 2:48.14 | 3:42.67 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Frederikke Olsen | 2000 | 218 | 51.89 | 1:48.65 | 2:47.09 | 3:43.48 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
23 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 216 | 51.81 | 1:50.00 | 2:47.75 | 3:44.40 | |||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Katrine Jørgensen | 2000 | 214 | 50.53 | 1:48.13 | 2:46.47 | 3:45.02 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikita Pedersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 308 | 44.66 | 1:35.83 | 2:29.16 | 3:19.20 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christine L. Nielsen | 2001 | 248 | 48.98 | 1:43.00 | 2:38.55 | 3:34.25 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Hvarre | 2001 | 232 | 50.04 | 1:45.86 | 2:43.03 | 3:38.85 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 226 | 50.93 | 1:47.97 | 2:44.63 | 3:40.97 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Julie Fink | 2001 | DSQ | Asynkron armt. v50m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 375 | 37.03 | 1:20.11 | 2:03.93 | 2:47.30 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Kristian Hermiz | 1998 | 356 | 38.25 | 1:21.18 | 2:06.08 | 2:50.33 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Malthe Bøg | 1998 | 347 | 38.23 | 1:21.62 | 2:05.87 | 2:51.75 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 346 | 39.39 | 1:23.72 | 2:07.98 | 2:51.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Emil Houlborg | 1998 | 318 | 40.44 | 1:25.05 | 2:10.96 | 2:56.71 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Morten Frederiksen | 1998 | 316 | 40.95 | 1:26.56 | 2:13.31 | 2:57.07 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Grene | 1998 | 312 | 40.16 | 1:25.03 | 2:11.02 | 2:57.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 308 | 41.49 | 1:28.19 | 2:14.50 | 2:58.59 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Toke Cramer | 1998 | 306 | 42.11 | 1:27.62 | 2:13.27 | 2:59.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Emil Rimer | 1998 | 304 | 40.00 | 1:25.25 | 2:12.50 | 2:59.39 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Mads D. Kristensen | 1998 | 302 | 41.72 | 1:27.56 | 2:13.63 | 2:59.91 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Sebastian Reese | 1998 | 299 | 41.65 | 1:27.90 | 2:13.91 | 3:00.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Harder Bruun | 1998 | 298 | 41.46 | 1:27.12 | 2:13.86 | 3:00.72 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 286 | 41.70 | 1:28.29 | 2:16.27 | 3:03.19 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Christoffer Elkjær | 1998 | 285 | 42.87 | 1:30.59 | 2:17.18 | 3:03.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 284 | 40.71 | 1:27.75 | 2:16.05 | 3:03.49 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 280 | 41.63 | 1:28.51 | 2:16.87 | 3:04.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 272 | 42.85 | 1:30.65 | 2:18.92 | 3:06.17 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Storgaard | 1998 | 268 | 44.15 | 1:32.00 | 2:20.27 | 3:07.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Asger Bertel | 1998 | 260 | 44.27 | 1:33.06 | 2:21.27 | 3:09.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon Johannsen | 1998 | 255 | 44.09 | 1:32.58 | 2:21.60 | 3:10.32 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 253 | 42.94 | 1:32.12 | 2:22.35 | 3:10.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 230 | 42.08 | 1:30.57 | 2:22.60 | 3:16.91 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 366 | 37.82 | 1:20.56 | 2:04.95 | 2:48.76 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 301 | 40.17 | 1:25.06 | 2:12.12 | 3:00.02 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 289 | 41.10 | 1:28.02 | 2:15.77 | 3:02.42 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | 285 | 41.12 | 1:29.23 | 2:17.28 | 3:03.39 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 285 | 42.44 | 1:29.45 | 2:17.03 | 3:03.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rares Oprescu | 1999 | 282 | 41.47 | 1:28.82 | 2:17.20 | 3:03.99 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 247 | 44.09 | 1:33.09 | 2:22.77 | 3:12.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 243 | 45.96 | 1:36.03 | 2:26.23 | 3:13.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 234 | 43.90 | 1:34.69 | 2:25.75 | 3:15.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 234 | 45.86 | 1:36.34 | 2:26.98 | 3:15.92 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Due Nielsen | 1999 | 231 | 45.87 | 1:36.57 | 2:26.42 | 3:16.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 225 | 45.24 | 1:36.30 | 2:27.29 | 3:18.34 | |||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 224 | 45.79 | 1:36.92 | 2:29.35 | 3:18.63 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Alexander Jensen | 1999 | 221 | 46.01 | 1:36.85 | 2:29.18 | 3:19.45 | |||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 220 | 47.14 | 1:37.62 | 2:28.77 | 3:19.95 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Lindblad | 1999 | 218 | 43.20 | 1:34.32 | 2:26.88 | 3:20.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 216 | 48.68 | 1:41.60 | 2:33.83 | 3:21.09 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simeon Franow | 2000 | 216 | 44.82 | 1:37.18 | 2:29.38 | 3:21.24 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
19 | Malthe Burgaard | 2000 | 208 | 46.69 | 1:39.13 | 2:32.55 | 3:23.59 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 205 | 48.67 | 1:41.36 | 2:33.76 | 3:24.56 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 204 | 47.04 | 1:39.40 | 2:33.38 | 3:24.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johan Reimer | 2000 | 197 | 46.81 | 1:40.36 | 2:34.21 | 3:27.22 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Stephan Sørensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 424 | 32.99 | 1:07.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 408 | 33.53 | 1:08.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 399 | 33.54 | 1:09.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 381 | 33.82 | 1:10.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Thomsen | 2000 | 378 | 33.59 | 1:10.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | 374 | 34.34 | 1:10.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 363 | 34.58 | 1:11.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Snæfridur Sol | 2000 | 359 | 33.88 | 1:11.75 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 348 | 35.43 | 1:12.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Freja Nicholas | 2000 | 334 | 35.66 | 1:13.55 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 329 | 35.88 | 1:13.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 319 | 35.22 | 1:14.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 317 | 36.00 | 1:14.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 310 | 36.92 | 1:15.34 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 307 | 36.39 | 1:15.64 | |||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Hannah Holmgaard | 2000 | 306 | 36.72 | 1:15.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Noa Turin | 2000 | 301 | 36.01 | 1:16.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 299 | 36.93 | 1:16.32 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Knudsen | 2000 | 298 | 37.18 | 1:16.36 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Helena V. Ellling | 2000 | 296 | 35.80 | 1:16.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | 293 | 37.52 | 1:16.76 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sif Floor | 2000 | 293 | 36.75 | 1:16.79 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 283 | 36.29 | 1:17.65 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Hannah Jensen | 2000 | 277 | 37.37 | 1:18.28 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Cecilie Baraviec | 2000 | 269 | 37.77 | 1:19.06 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Elena Holmgaard | 2000 | 263 | 37.40 | 1:19.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Signe Rosendal | 2000 | 263 | 37.49 | 1:19.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 259 | 38.74 | 1:19.99 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
29 | Camilla Strandqvist | 2000 | 246 | 38.52 | 1:21.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Smilla Lyhne | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Bredahl | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 311 | 35.67 | 1:15.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 308 | 36.13 | 1:15.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 271 | 36.89 | 1:18.83 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | 260 | 38.31 | 1:19.93 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | 258 | 38.52 | 1:20.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 243 | 38.74 | 1:21.72 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 240 | 37.39 | 1:22.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 236 | 39.21 | 1:22.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 234 | 38.51 | 1:22.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 234 | 40.04 | 1:22.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jannie Eickhardt | 2001 | 227 | 38.51 | 1:23.58 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Karoline Kjær | 2001 | 217 | 38.16 | 1:24.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Linnea Paludan | 2001 | 214 | 40.49 | 1:25.29 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | 212 | 40.65 | 1:25.54 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Frederikke D. Hansen | 2001 | 210 | 39.27 | 1:25.85 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 209 | 39.90 | 1:25.95 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Madison Guldborg | 2001 | 198 | 41.68 | 1:27.57 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 196 | 43.79 | 1:27.76 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Line Johannsen | 2001 | 193 | 40.93 | 1:28.25 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 184 | 43.46 | 1:29.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Juul Sørensen | 2001 | 181 | 42.00 | 1:30.14 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Signe Søby Jensen | 2001 | 166 | 43.67 | 1:32.84 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 144 | 44.40 | 1:37.34 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Carla Leone | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 444 | 28.61 | 58.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 414 | 29.02 | 1:00.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Søren Villumsen | 1998 | 413 | 29.13 | 1:00.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 404 | 29.33 | 1:00.78 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 388 | 29.62 | 1:01.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 383 | 29.65 | 1:01.87 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Jacob Jensen | 1998 | 377 | 29.75 | 1:02.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 370 | 30.19 | 1:02.61 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 339 | 31.40 | 1:04.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | 333 | 31.89 | 1:04.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 332 | 31.14 | 1:04.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 327 | 31.62 | 1:05.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Sebastian Reese | 1998 | 324 | 32.16 | 1:05.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 314 | 31.07 | 1:06.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Nicolai Grene | 1998 | 313 | 31.71 | 1:06.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 312 | 32.20 | 1:06.23 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Kristian Ejby | 1998 | 300 | 32.52 | 1:07.12 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads D. Kristensen | 1998 | 293 | 33.16 | 1:07.65 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Alexander Jensen | 1998 | 291 | 33.07 | 1:07.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malthe Bøg | 1998 | 290 | 32.40 | 1:07.89 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 265 | 33.65 | 1:09.96 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Emil Bonderup | 1998 | 258 | 33.77 | 1:10.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Kristian Hermiz | 1998 | 249 | 34.00 | 1:11.40 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Frederik Jessen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kartikey Nandgave | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 425 | 28.73 | 59.76 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 410 | 28.99 | 1:00.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 380 | 30.66 | 1:02.07 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 326 | 31.39 | 1:05.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 319 | 31.96 | 1:05.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Martin Lindblad | 1999 | 317 | 31.44 | 1:05.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 311 | 32.20 | 1:06.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Marcus Boesen | 1999 | 308 | 31.95 | 1:06.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Toke Michaelsen | 1999 | 304 | 31.98 | 1:06.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus B. Høgild | 1999 | 298 | 32.45 | 1:07.26 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 297 | 32.22 | 1:07.33 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 296 | 32.65 | 1:07.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Stender Berg | 1999 | 270 | 33.58 | 1:09.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Andreas Hansen | 2000 | 268 | 32.81 | 1:09.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Rares Oprescu | 1999 | 267 | 34.35 | 1:09.76 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Andreas K Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | DSQ | Tystart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:31.57 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 39.29 | 1:20.43 | 1:20.43 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 46.41 | 1:37.42 | 2:57.85 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 37.84 | 1:19.93 | 4:17.78 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 35.77 | 1:13.79 | 5:31.57 | ||||||
2 | Struer Damer 1 | 2000 | Struer Svømmeklub | 5:47.20 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 39.17 | 1:20.41 | 1:20.41 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 44.94 | 1:34.82 | 2:55.23 | ||||||
Elena Holmgaard | 2000 | 45.36 | 1:37.81 | 4:33.04 | ||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 36.24 | 1:14.16 | 5:47.20 | ||||||
3 | Silkeborg Piger | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:48.39 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 43.37 | 1:31.13 | 1:31.13 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 40.70 | 1:28.72 | 2:59.85 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 40.26 | 1:29.60 | 4:29.45 | ||||||
Diana Au | 2000 | 37.13 | 1:18.94 | 5:48.39 | ||||||
4 | Sto Piger 1 | 1997 | Swim Team Odense | 5:57.07 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 42.65 | 1:26.75 | 1:26.75 | ||||||
Pernille F Christensen | 2000 | 47.95 | 1:39.01 | 3:05.76 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 42.66 | 1:34.38 | 4:40.14 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 36.56 | 1:16.93 | 5:57.07 | ||||||
5 | Piger Ese | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 6:06.88 | ||||||
Noa Turin | 2000 | 42.75 | 1:26.51 | 1:26.51 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 45.17 | 1:37.81 | 3:04.32 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 47.02 | 1:44.84 | 4:49.16 | ||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 37.28 | 1:17.72 | 6:06.88 | ||||||
6 | As Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 6:17.14 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 41.74 | 1:26.96 | 1:26.96 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 47.88 | 1:40.85 | 3:07.81 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 48.20 | 1:47.23 | 4:55.04 | ||||||
Signe Rosendal | 2000 | 38.69 | 1:22.10 | 6:17.14 | ||||||
7 | Ksk Piger | 2000 | Kolding SK | 6:19.84 | ||||||
Julie Christensen | 2000 | 47.24 | 1:39.19 | 1:39.19 | ||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 50.01 | 1:46.12 | 3:25.31 | ||||||
Fie Holzmann | 2000 | 43.42 | 1:36.81 | 5:02.12 | ||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 36.41 | 1:17.72 | 6:19.84 | ||||||
8 | Tempo Ved Hvor Du Bor! | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 6:21.84 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 39.86 | 1:21.68 | 1:21.68 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 46.57 | 1:41.05 | 3:02.73 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 51.12 | 1:53.87 | 4:56.60 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 40.26 | 1:25.24 | 6:21.84 | ||||||
9 | Stm Gangsters | 0 | Swim Team Midtjylland | 6:33.37 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 40.29 | 1:24.41 | 1:24.41 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 53.15 | 1:56.48 | 3:20.89 | ||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 45.36 | 1:41.78 | 5:02.67 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 42.76 | 1:30.70 | 6:33.37 | ||||||
10 | As Piger 3 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 6:33.39 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 44.70 | 1:33.28 | 1:33.28 | ||||||
Mie Mellerup | 2000 | 48.64 | 1:41.46 | 3:14.74 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 49.35 | 1:43.25 | 4:57.99 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 44.56 | 1:35.40 | 6:33.39 | ||||||
11 | Pingvin Piger | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:50.27 | ||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 47.20 | 1:39.29 | 1:39.29 | ||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 52.68 | 1:52.11 | 3:31.40 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 55.05 | 1:59.87 | 5:31.27 | ||||||
Hannah Jensen | 2000 | 36.75 | 1:19.00 | 6:50.27 | ||||||
- | Sto Piger 2 | 1999 | Swim Team Odense | DSQ | På anden bane 50m | |||||
- | Triton V Piger 1 | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Drenge 1 Ese | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 4:36.47 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 32.45 | 1:06.81 | 1:06.81 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 36.71 | 1:18.79 | 2:25.60 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 31.53 | 1:09.83 | 3:35.43 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 28.69 | 1:01.04 | 4:36.47 | ||||||
2 | Stm Gangsters | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:50.71 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 33.32 | 1:07.78 | 1:07.78 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 41.08 | 1:27.69 | 2:35.47 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 30.45 | 1:06.50 | 3:41.97 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 32.73 | 1:08.74 | 4:50.71 | ||||||
3 | As Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:52.04 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 33.92 | 1:10.51 | 1:10.51 | ||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 40.25 | 1:26.39 | 2:36.90 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 34.23 | 1:13.55 | 3:50.45 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 29.27 | 1:01.59 | 4:52.04 | ||||||
4 | Drenge 2 Ese | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 5:00.05 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 37.06 | 1:16.27 | 1:16.27 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 39.40 | 1:24.06 | 2:40.33 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 32.91 | 1:11.17 | 3:51.50 | ||||||
Rares Oprescu | 1999 | 32.76 | 1:08.55 | 5:00.05 | ||||||
5 | Sto Drenge 1 | 1997 | Swim Team Odense | 5:03.54 | ||||||
Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 37.40 | 1:17.44 | 1:17.44 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 37.41 | 1:19.80 | 2:37.24 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 36.06 | 1:19.46 | 3:56.70 | ||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 31.52 | 1:06.84 | 5:03.54 | ||||||
6 | Agf Drenge | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 5:05.55 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 34.96 | 1:12.13 | 1:12.13 | ||||||
Toke Cramer | 1998 | 41.70 | 1:28.79 | 2:40.92 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 38.74 | 1:22.63 | 4:03.55 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 29.13 | 1:02.00 | 5:05.55 | ||||||
7 | As Drenge 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:11.05 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 36.41 | 1:15.73 | 1:15.73 | ||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 41.95 | 1:27.19 | 2:42.92 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 37.19 | 1:20.37 | 4:03.29 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 31.73 | 1:07.76 | 5:11.05 | ||||||
8 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 5:11.22 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 37.68 | 1:17.10 | 1:17.10 | ||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 38.54 | 1:21.13 | 2:38.23 | ||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 38.84 | 1:25.47 | 4:03.70 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 32.34 | 1:07.52 | 5:11.22 | ||||||
9 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 5:14.51 | ||||||
Alexander Jensen | 1999 | 38.86 | 1:20.81 | 1:20.81 | ||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 37.84 | 1:21.49 | 2:42.30 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 36.55 | 1:20.36 | 4:02.66 | ||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 35.15 | 1:11.85 | 5:14.51 | ||||||
10 | Slatten Drenge | 1998 | Lyseng IF | 5:22.53 | ||||||
Holger Boe Krogh | 1998 | 37.55 | 1:15.42 | 1:15.42 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 48.37 | 1:43.98 | 2:59.40 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 35.67 | 1:15.74 | 4:15.14 | ||||||
Mads D. Kristensen | 1998 | 32.11 | 1:07.39 | 5:22.53 | ||||||
11 | Haderslev Drenge | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 5:34.58 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 40.81 | 1:25.14 | 1:25.14 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 46.89 | 1:37.60 | 3:02.74 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 36.11 | 1:19.43 | 4:22.17 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 33.70 | 1:12.41 | 5:34.58 | ||||||
12 | Silkeborg Dregne | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 5:35.88 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 39.51 | 1:21.39 | 1:21.39 | ||||||
Martin Lindblad | 1999 | 42.07 | 1:32.54 | 2:53.93 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 40.13 | 1:28.92 | 4:22.85 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 34.15 | 1:13.03 | 5:35.88 | ||||||
13 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 5:45.93 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 42.95 | 1:28.89 | 1:28.89 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 43.11 | 1:29.90 | 2:58.79 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 44.66 | 1:36.92 | 4:35.71 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 33.76 | 1:10.22 | 5:45.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Silkeborg Piger | 2000 | 315 | 2:30.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 39.50 | 1:20.26 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 36.57 | 1:56.83 | |||||||
Diana Au | 2000 | 34.08 | 2:30.91 | |||||||
2 | As Piger 1 | 0 | 308 | 2:32.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 45.10 | 1:22.21 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 39.02 | 2:01.23 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 30.88 | 2:32.11 | |||||||
3 | Piger Ese | 0 | 257 | 2:41.50 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 41.88 | 41.88 | |||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 46.20 | 1:28.08 | |||||||
Noa Turin | 2000 | 39.16 | 2:07.24 | |||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 34.26 | 2:41.50 | |||||||
4 | Sto Piger 1 | 1997 | 249 | 2:43.31 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sif Floor | 2000 | 43.91 | 43.91 | |||||||
Pernille F Christensen | 2000 | 47.46 | 1:31.37 | |||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 36.87 | 2:08.24 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 35.07 | 2:43.31 | |||||||
5 | Thisted Piger | 2000 | 236 | 2:46.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 46.92 | 1:27.79 | |||||||
Louise Sørensen | 2000 | 41.46 | 2:09.25 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 36.83 | 2:46.08 | |||||||
6 | As Piger 2 | 0 | 228 | 2:48.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Signe Rosendal | 2000 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 45.61 | 1:25.76 | |||||||
Signe Villumsen | 2001 | 46.27 | 2:12.03 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 36.10 | 2:48.13 | |||||||
7 | Triton V Piger 1 | 2000 | 224 | 2:49.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 43.61 | 43.61 | |||||||
Christina Christensen | 2000 | 46.26 | 1:29.87 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 38.53 | 2:08.40 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 40.77 | 2:49.17 | |||||||
8 | Pingvin Piger | 2000 | 202 | 2:54.93 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 47.32 | 47.32 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 50.09 | 1:37.41 | |||||||
Hannah Jensen | 2000 | 41.28 | 2:18.69 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 36.24 | 2:54.93 | |||||||
9 | Sto Piger 2 | 1999 | 188 | 2:59.37 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Frederikke D. Hansen | 2001 | 46.08 | 46.08 | |||||||
Christine L. Nielsen | 2001 | 49.51 | 1:35.59 | |||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 44.97 | 2:20.56 | |||||||
Linnea Paludan | 2001 | 38.81 | 2:59.37 | |||||||
10 | Horsens Piger 1 | 0 | 180 | 3:01.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Nana Bundgaard | 2000 | 47.09 | 1:32.20 | |||||||
Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | 47.63 | 2:19.83 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 42.13 | 3:01.96 | |||||||
11 | As Piger 3 | 0 | 169 | 3:05.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 43.42 | 43.42 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 55.04 | 1:38.46 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 45.09 | 2:23.55 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 42.30 | 3:05.85 | |||||||
- | Ksk Piger | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Julie Christensen | 2000 | 43.33 | 43.33 | |||||||
- | Stm Gangsters | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Signe Laugesen | 2001 | 48.99 | 48.99 | |||||||
- | Struer Damer 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Drenge 1 Ese | 0 | 411 | 2:03.43 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 35.27 | 1:05.24 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 31.35 | 1:36.59 | |||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 26.84 | 2:03.43 | |||||||
2 | Stm Gangsters | 0 | 339 | 2:11.68 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 41.49 | 1:15.65 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.16 | 1:44.81 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.87 | 2:11.68 | |||||||
3 | As Drenge 1 | 0 | 332 | 2:12.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren Villumsen | 1998 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 38.91 | 1:12.24 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 32.44 | 1:44.68 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 27.90 | 2:12.58 | |||||||
4 | Agf Drenge | 1998 | 330 | 2:12.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 40.03 | 1:12.01 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 30.27 | 1:42.28 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 30.56 | 2:12.84 | |||||||
5 | Sto Drenge 1 | 1997 | 327 | 2:13.23 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 34.79 | 1:09.84 | |||||||
Kristian Ejby | 1998 | 33.85 | 1:43.69 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 29.54 | 2:13.23 | |||||||
6 | Drenge 2 Ese | 0 | 323 | 2:13.74 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Christian Kaul | 1998 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Rares Oprescu | 1999 | 37.88 | 1:12.74 | |||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 31.93 | 1:44.67 | |||||||
Nicolai Grene | 1998 | 29.07 | 2:13.74 | |||||||
7 | Horsens Drenge 1 | 0 | 304 | 2:16.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 35.23 | 1:10.35 | |||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 35.85 | 1:46.20 | |||||||
Alexander Jensen | 1998 | 30.39 | 2:16.59 | |||||||
8 | Odder Drenge | 0 | 277 | 2:20.85 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Alexander Jensen | 1999 | 42.99 | 1:19.11 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 30.53 | 1:49.64 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 31.21 | 2:20.85 | |||||||
9 | Silkeborg Dregne | 1998 | 275 | 2:21.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 40.16 | 1:17.65 | |||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 34.71 | 1:52.36 | |||||||
Martin Lindblad | 1999 | 28.79 | 2:21.15 | |||||||
10 | Bakken Drenge 1 | 0 | 273 | 2:21.57 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 38.66 | 1:14.79 | |||||||
David Hjort | 2000 | 35.32 | 1:50.11 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 31.46 | 2:21.57 | |||||||
11 | Slatten Drenge | 1998 | 271 | 2:21.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Holger Boe Krogh | 1998 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Mads D. Kristensen | 1998 | 39.26 | 1:15.07 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 32.53 | 1:47.60 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 34.29 | 2:21.89 | |||||||
12 | Haderslev Drenge | 1998 | 249 | 2:25.85 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Emil Knudsen | 1999 | 43.47 | 1:22.02 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 33.51 | 1:55.53 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 30.32 | 2:25.85 | |||||||
13 | As Drenge 2 | 0 | 228 | 2:30.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Asger Bertel | 1998 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 40.61 | 1:18.72 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 40.44 | 1:59.16 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 31.04 | 2:30.20 | |||||||
14 | Horsens Drenge 2 | 0 | 213 | 2:33.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 41.49 | 41.49 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 39.97 | 1:21.46 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 39.67 | 2:01.13 | |||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 32.68 | 2:33.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | 410 | 34.74 | 1:13.41 | 1:52.11 | 2:29.70 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 407 | 35.16 | 1:13.34 | 1:52.63 | 2:30.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 403 | 35.21 | 1:13.38 | 1:52.82 | 2:30.47 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 383 | 34.88 | 1:13.70 | 1:53.55 | 2:33.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 335 | 37.62 | 1:17.75 | 1:59.40 | 2:40.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 331 | 36.94 | 1:17.86 | 2:00.68 | 2:40.64 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 328 | 37.27 | 1:18.03 | 2:00.05 | 2:41.14 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 324 | 37.60 | 1:18.78 | 2:01.40 | 2:41.82 | |||
Durup IF | ||||||||||
9 | Freja Nicholas | 2000 | 322 | 37.28 | 1:18.53 | 2:00.80 | 2:42.24 | |||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Sif Floor | 2000 | 315 | 38.45 | 1:21.05 | 2:03.09 | 2:43.38 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 309 | 37.02 | 1:18.83 | 2:02.82 | 2:44.45 | |||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Emma A Andersen | 2000 | 308 | 38.47 | 1:20.35 | 2:03.25 | 2:44.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Knudsen | 2000 | 305 | 39.79 | 1:22.36 | 2:05.14 | 2:45.09 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Nikita Pedersen | 2000 | 295 | 37.36 | 1:19.81 | 2:04.44 | 2:46.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 294 | 38.72 | 1:21.58 | 2:05.02 | 2:47.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Cecilie Baraviec | 2000 | 293 | 38.81 | 1:20.83 | 2:04.61 | 2:47.46 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 292 | 38.32 | 1:22.11 | 2:06.40 | 2:47.65 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Mathiesen | 2000 | 291 | 37.54 | 1:19.08 | 2:03.65 | 2:47.67 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helena V. Ellling | 2000 | 288 | 37.48 | 1:21.20 | 2:06.55 | 2:48.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mette Høgild Svane | 2000 | 281 | 39.86 | 1:23.52 | 2:07.85 | 2:49.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Noa Turin | 2000 | 278 | 40.65 | 1:25.07 | 2:08.84 | 2:50.38 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Louise Sørensen | 2000 | 263 | 40.33 | 1:24.15 | 2:09.07 | 2:53.43 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 263 | 38.88 | 1:23.29 | 2:09.24 | 2:53.52 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Julie Warncke | 2000 | 252 | 39.05 | 1:24.10 | 2:11.14 | 2:56.00 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | Nicoline Bredahl | 2000 | 244 | 40.09 | 1:26.15 | 2:12.97 | 2:57.80 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Freya Ellehus | 2000 | 241 | 39.70 | 1:25.60 | 2:13.61 | 2:58.66 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | 233 | 40.89 | 1:29.28 | 2:19.17 | 3:00.61 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Mai Heilmann | 2000 | 194 | 42.24 | 1:33.39 | 2:24.10 | 3:11.96 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Line Thomsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 316 | 38.04 | 1:21.64 | 2:01.18 | 2:43.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 273 | 39.18 | 1:25.17 | 2:10.08 | 2:51.46 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Jannie Eickhardt | 2001 | 269 | 37.96 | 1:21.36 | 2:07.24 | 2:52.17 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | 254 | 40.05 | 1:25.19 | 2:11.30 | 2:55.64 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | 246 | 40.61 | 1:26.57 | 2:11.68 | 2:57.38 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 230 | 41.27 | 1:27.95 | 2:16.57 | 3:01.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 229 | 42.74 | 1:30.43 | 2:17.08 | 3:01.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 224 | 40.28 | 1:26.96 | 2:17.04 | 3:03.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 223 | 41.26 | 1:28.54 | 2:16.33 | 3:03.25 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Madison Guldborg | 2001 | 208 | 42.81 | 1:31.63 | 2:20.28 | 3:07.50 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Carla Leone | 2002 | 203 | 43.61 | 1:33.44 | 2:22.69 | 3:09.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Line Johannsen | 2001 | 201 | 43.48 | 1:32.78 | 2:23.35 | 3:09.92 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 199 | 45.73 | 1:35.51 | 2:25.91 | 3:10.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Linnea Paludan | 2001 | 194 | 44.01 | 1:33.29 | 2:23.86 | 3:11.93 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Caroline Worrell | 2001 | 192 | 43.71 | 1:33.39 | 2:24.49 | 3:12.79 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 184 | 40.05 | 1:28.26 | 2:21.83 | 3:15.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 180 | 44.94 | 1:35.34 | 2:27.86 | 3:16.89 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Signe Søby Jensen | 2001 | 177 | 44.58 | 1:36.56 | 2:29.92 | 3:17.90 | |||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 172 | 45.31 | 1:37.04 | 2:29.83 | 3:19.94 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Juul Sørensen | 2001 | 168 | 44.43 | 1:38.29 | 2:32.22 | 3:21.34 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mia Seehausen | 2001 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Christine L. Nielsen | 2001 | DNF | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Charlotte Gravgaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Frederikke D. Hansen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Iben Bak | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 515 | 28.93 | 1:00.71 | 1:33.10 | 2:03.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 504 | 29.30 | 1:00.78 | 1:33.16 | 2:04.86 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 466 | 29.79 | 1:02.09 | 1:35.16 | 2:08.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 442 | 29.61 | 1:02.07 | 1:36.02 | 2:10.41 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 416 | 30.81 | 1:04.57 | 1:39.06 | 2:13.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 410 | 30.69 | 1:04.47 | 1:39.46 | 2:13.80 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren Villumsen | 1998 | 401 | 31.02 | 1:05.61 | 1:40.52 | 2:14.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 398 | 31.60 | 1:06.28 | 1:41.44 | 2:15.06 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Christian Rasmussen | 1998 | 394 | 32.31 | 1:06.21 | 1:41.36 | 2:15.60 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Jacob Jensen | 1998 | 382 | 30.94 | 1:05.61 | 1:40.93 | 2:16.91 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 382 | 31.80 | 1:06.93 | 1:42.51 | 2:16.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 375 | 31.45 | 1:06.05 | 1:42.19 | 2:17.75 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 372 | 32.48 | 1:08.14 | 1:43.60 | 2:18.13 | |||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Sebastian Reese | 1998 | 367 | 32.37 | 1:08.20 | 1:43.69 | 2:18.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malthe Bøg | 1998 | 364 | 32.49 | 1:08.94 | 1:44.83 | 2:19.14 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Alexander Jensen | 1998 | 359 | 33.30 | 1:09.02 | 1:44.94 | 2:19.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oskar Jørgensen | 1998 | 358 | 32.42 | 1:08.17 | 1:44.48 | 2:19.99 | |||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Martin Larsen | 1998 | 342 | 32.57 | 1:08.57 | 1:45.71 | 2:22.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristian Hermiz | 1998 | 338 | 33.13 | 1:10.13 | 1:47.67 | 2:22.67 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 337 | 33.24 | 1:10.43 | 1:47.96 | 2:22.78 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Kristian Ejby | 1998 | 335 | 33.01 | 1:09.38 | 1:46.61 | 2:23.10 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicolai Grene | 1998 | 331 | 32.36 | 1:07.79 | 1:44.69 | 2:23.68 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Simon Johannsen | 1998 | 321 | 32.73 | 1:09.07 | 1:46.75 | 2:25.12 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Christian Kaul | 1998 | 311 | 33.37 | 1:10.83 | 1:49.57 | 2:26.59 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Rune Holm Skovby | 1998 | 311 | 34.37 | 1:11.52 | 1:50.58 | 2:26.64 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 446 | 29.89 | 1:03.11 | 1:37.42 | 2:10.02 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 444 | 29.76 | 1:03.40 | 1:37.60 | 2:10.24 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 365 | 32.03 | 1:07.76 | 1:44.30 | 2:19.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 352 | 32.75 | 1:08.75 | 1:45.77 | 2:20.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 349 | 31.88 | 1:07.67 | 1:44.95 | 2:21.11 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | 339 | 32.58 | 1:09.32 | 1:46.19 | 2:22.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Lindblad | 1999 | 315 | 32.86 | 1:10.40 | 1:49.40 | 2:25.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 315 | 33.89 | 1:11.39 | 1:49.64 | 2:26.03 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 314 | 33.80 | 1:11.39 | 1:49.49 | 2:26.26 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus B. Høgild | 1999 | 301 | 34.12 | 1:11.91 | 1:51.32 | 2:28.33 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Stender Berg | 1999 | 297 | 34.53 | 1:13.64 | 1:52.66 | 2:28.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 293 | 34.57 | 1:12.61 | 1:52.01 | 2:29.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Toke Michaelsen | 1999 | 291 | 33.69 | 1:12.16 | 1:51.11 | 2:29.89 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Hansen | 2000 | 291 | 34.91 | 1:13.61 | 1:53.17 | 2:30.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 274 | 34.83 | 1:14.38 | 1:53.84 | 2:32.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 395 | 36.64 | 1:15.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 339 | 38.02 | 1:19.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 331 | 39.00 | 1:19.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Thomsen | 2000 | 328 | 39.26 | 1:20.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 309 | 39.58 | 1:21.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 301 | 40.09 | 1:22.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 299 | 40.30 | 1:22.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 298 | 40.08 | 1:22.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 283 | 41.56 | 1:24.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 282 | 40.00 | 1:24.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freja Nicholas | 2000 | 281 | 40.99 | 1:24.28 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 279 | 42.41 | 1:24.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 279 | 41.50 | 1:24.57 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Sørensen | 2000 | 272 | 41.37 | 1:25.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Høgild Svane | 2000 | 265 | 42.25 | 1:25.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Mathiesen | 2000 | 265 | 41.86 | 1:26.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 259 | 42.12 | 1:26.59 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Maria M. Porsmose | 2000 | 249 | 42.37 | 1:27.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helena V. Ellling | 2000 | 239 | 42.82 | 1:29.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nikita Pedersen | 2000 | 236 | 43.83 | 1:29.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | 236 | 44.85 | 1:29.40 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 232 | 43.79 | 1:29.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Hannah Jensen | 2000 | 227 | 44.14 | 1:30.53 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Cecilie Dalgas | 2000 | 221 | 42.78 | 1:31.36 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 220 | 44.74 | 1:31.43 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Cecilie Baraviec | 2000 | 215 | 44.46 | 1:32.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Frederikke Olsen | 2000 | 210 | 45.27 | 1:32.85 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
28 | Katrine Knudsen | 2000 | 209 | 45.67 | 1:33.02 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
29 | Sif Floor | 2000 | 199 | 46.38 | 1:34.57 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Diana Au | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/ 75 m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 302 | 39.45 | 1:22.35 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | 258 | 42.44 | 1:26.79 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 234 | 42.45 | 1:29.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | 234 | 42.77 | 1:29.63 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 230 | 44.95 | 1:30.14 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 221 | 45.62 | 1:31.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Carla Leone | 2002 | 207 | 45.57 | 1:33.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 206 | 43.02 | 1:33.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 199 | 46.28 | 1:34.56 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 195 | 46.34 | 1:35.28 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 184 | 49.46 | 1:37.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 183 | 47.94 | 1:37.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Worrell | 2001 | 182 | 47.78 | 1:37.48 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 181 | 46.52 | 1:37.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Johannsen | 2001 | 178 | 48.13 | 1:38.10 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 173 | 1:39.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 164 | 50.00 | 1:40.91 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Jannie Eickhardt | 2001 | 157 | 49.92 | 1:42.36 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 156 | 50.12 | 1:42.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 148 | 50.33 | 1:44.32 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Linnea Paludan | 2001 | 133 | 53.44 | 1:48.33 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Emma Kjær Pedersen | 2001 | DSQ | svøm på mave v/75 m | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke D. Hansen | 2001 | DSQ | svøm på mave v/ 50 m | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Ida S Olesen | 2003 | DSQ | glsd på mave v/50 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 440 | 31.34 | 1:04.36 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 387 | 32.59 | 1:07.13 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 377 | 32.94 | 1:07.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 358 | 33.68 | 1:08.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 343 | 34.10 | 1:09.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Villumsen | 1998 | 333 | 34.33 | 1:10.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 309 | 35.69 | 1:12.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 297 | 35.43 | 1:13.37 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 296 | 36.29 | 1:13.41 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 294 | 35.84 | 1:13.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 273 | 37.11 | 1:15.40 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Christian Kaul | 1998 | 272 | 37.03 | 1:15.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Sebastian Reese | 1998 | 269 | 37.45 | 1:15.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Holger Boe Krogh | 1998 | 266 | 37.63 | 1:16.11 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Christian Olsen | 1998 | 259 | 36.19 | 1:16.78 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Larsen | 1998 | 258 | 38.24 | 1:16.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Martin Harder Bruun | 1998 | 251 | 38.24 | 1:17.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 250 | 38.62 | 1:17.71 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 249 | 38.08 | 1:17.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Jacob Jensen | 1998 | 249 | 38.02 | 1:17.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 247 | 38.64 | 1:17.97 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 246 | 37.95 | 1:18.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emil Houlborg | 1998 | 245 | 38.81 | 1:18.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 233 | 38.60 | 1:19.53 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Rune Holm Skovby | 1998 | 232 | 39.44 | 1:19.69 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicolai Grene | 1998 | 230 | 38.95 | 1:19.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Emil Bonderup | 1998 | 227 | 39.28 | 1:20.19 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Mads Due Kristensen | 1998 | DSQ | svøm på mave v/ 50 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 366 | 33.30 | 1:08.42 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 347 | 34.48 | 1:09.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 304 | 35.04 | 1:12.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 291 | 35.87 | 1:13.84 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | 286 | 36.13 | 1:14.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Knoblauch | 1999 | 280 | 36.20 | 1:14.80 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 264 | 37.59 | 1:16.27 | |||||
Bov IF | ||||||||||
8 | Oliver Broholm | 1999 | 257 | 38.22 | 1:16.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 254 | 37.79 | 1:17.27 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 244 | 38.39 | 1:18.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | David Hjort | 2000 | 243 | 37.77 | 1:18.43 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Troels D. Essendrop | 1999 | 237 | 39.19 | 1:19.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 230 | 38.35 | 1:19.88 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Alexander Jensen | 1999 | 229 | 38.78 | 1:20.03 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 225 | 39.27 | 1:20.51 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 204 | 39.94 | 1:23.14 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Martin Lindblad | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 406 | 36.07 | 1:19.08 | 2:09.35 | 2:48.32 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 401 | 37.23 | 1:21.24 | 2:10.62 | 2:48.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | 382 | 38.22 | 1:21.14 | 2:13.17 | 2:51.66 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 372 | 39.21 | 1:25.19 | 2:14.18 | 2:53.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 367 | 40.81 | 1:25.76 | 2:15.42 | 2:54.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | 357 | 38.08 | 1:22.90 | 2:16.90 | 2:55.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freja Nicholas | 2000 | 344 | 2:57.90 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 342 | 2:58.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 340 | 39.01 | 1:25.13 | 2:18.95 | 2:58.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Emma A Andersen | 2000 | 337 | 2:58.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Snæfridur Sol | 2000 | 323 | 41.56 | 1:26.12 | 2:21.52 | 3:01.54 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Line Thomsen | 2000 | 301 | 43.06 | 1:29.65 | 2:26.74 | 3:05.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 299 | 41.34 | 1:27.19 | 2:24.38 | 3:06.25 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 299 | 3:06.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 297 | 3:06.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 292 | 39.44 | 1:28.11 | 2:24.81 | 3:07.87 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Hannah Jensen | 2000 | 283 | 42.93 | 1:31.65 | 2:29.12 | 3:09.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 282 | 45.98 | 1:32.88 | 2:29.82 | 3:10.04 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Noa Turin | 2000 | 279 | 43.91 | 1:30.30 | 2:28.91 | 3:10.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Pernille F Christensen | 2000 | 275 | 44.26 | 1:34.62 | 2:27.46 | 3:11.49 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | 243 | 48.94 | 1:38.12 | 2:37.97 | 3:19.62 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maria M. Porsmose | 2000 | 239 | 48.40 | 1:36.09 | 2:34.52 | 3:20.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 225 | 43.69 | 1:38.59 | 2:33.72 | 3:24.79 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | DSQ | Afslutte ryg på mave | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 330 | 38.48 | 1:24.16 | 2:18.72 | 3:00.31 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 299 | 40.59 | 1:28.37 | 2:23.79 | 3:06.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 278 | 43.63 | 1:31.91 | 2:27.02 | 3:10.82 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Michelle Franow | 2001 | 273 | 46.51 | 1:34.74 | 2:26.24 | 3:12.08 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Johannsen | 2001 | 221 | 46.06 | 1:35.96 | 2:36.35 | 3:26.13 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | 220 | 46.43 | 1:36.20 | 2:38.18 | 3:26.53 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 218 | 49.32 | 1:41.95 | 2:41.80 | 3:26.88 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Julie Fink | 2001 | 201 | 48.74 | 1:44.31 | 2:41.65 | 3:32.75 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Linnea Paludan | 2001 | 188 | 51.90 | 1:48.14 | 2:52.82 | 3:37.68 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 187 | 52.92 | 1:48.57 | 2:52.33 | 3:38.07 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 185 | 49.09 | 1:42.77 | 2:50.00 | 3:38.57 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Søby Jensen | 2001 | 183 | 51.15 | 1:47.50 | 2:52.35 | 3:39.57 | |||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Karoline Kjær | 2001 | 181 | 53.77 | 1:46.93 | 2:51.94 | 3:40.18 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Caroline Worrell | 2001 | 181 | 55.75 | 1:47.44 | 2:50.72 | 3:40.45 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 166 | 51.42 | 1:52.82 | 2:55.71 | 3:46.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Charlotte Gravgaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Karina Høybye Olesen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 474 | 30.75 | 1:07.69 | 1:50.88 | 2:21.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 473 | 32.44 | 1:08.23 | 1:50.00 | 2:21.29 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 416 | 32.28 | 1:10.61 | 1:54.89 | 2:27.43 | |||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 405 | 32.33 | 1:09.71 | 1:55.54 | 2:28.78 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 373 | 34.71 | 1:12.83 | 1:58.10 | 2:32.90 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Søren Villumsen | 1998 | 369 | 33.00 | 1:12.59 | 1:58.16 | 2:33.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Jensen | 1998 | 349 | 32.46 | 1:12.45 | 2:00.30 | 2:36.42 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Malthe Bøg | 1998 | 341 | 34.36 | 1:16.85 | 2:00.97 | 2:37.61 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 339 | 34.34 | 1:15.15 | 2:01.48 | 2:37.81 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Sebastian Reese | 1998 | 337 | 33.92 | 1:15.36 | 2:01.18 | 2:38.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 335 | 35.69 | 1:15.50 | 2:02.88 | 2:38.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 330 | 32.83 | 1:14.08 | 2:02.58 | 2:39.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Christian Rasmussen | 1998 | 324 | 37.63 | 1:19.64 | 2:06.37 | 2:40.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 309 | 36.54 | 1:20.73 | 2:06.02 | 2:42.74 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 306 | 35.47 | 1:16.65 | 2:06.59 | 2:43.32 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Nicolai Grene | 1998 | 304 | 37.80 | 1:20.42 | 2:07.05 | 2:43.74 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Kristian Hermiz | 1998 | 300 | 36.12 | 1:20.58 | 2:06.14 | 2:44.52 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Toke Cramer | 1998 | 298 | 35.95 | 1:19.96 | 2:07.07 | 2:44.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Martin Harder Bruun | 1998 | 297 | 38.49 | 1:19.78 | 2:06.89 | 2:44.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads D. Kristensen | 1998 | 295 | 35.61 | 1:20.69 | 2:06.67 | 2:45.35 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Alexander Jensen | 1998 | 290 | 38.94 | 1:20.90 | 2:10.04 | 2:46.26 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon Johannsen | 1998 | 290 | 38.89 | 1:21.07 | 2:09.14 | 2:46.36 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Kristian Ejby | 1998 | 279 | 36.44 | 1:19.70 | 2:10.78 | 2:48.41 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rune Holm Skovby | 1998 | 270 | 37.08 | 1:22.66 | 2:14.97 | 2:50.40 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mads Due Kristensen | 1998 | 268 | 39.07 | 1:20.76 | 2:13.05 | 2:50.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 257 | 39.47 | 1:24.00 | 2:12.38 | 2:53.06 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 369 | 32.87 | 1:11.87 | 1:58.88 | 2:33.53 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | 301 | 35.12 | 1:17.94 | 2:06.52 | 2:44.27 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 298 | 34.82 | 1:15.42 | 2:08.07 | 2:44.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 298 | 36.73 | 1:20.80 | 2:08.89 | 2:44.86 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rares Oprescu | 1999 | 284 | 36.20 | 1:20.24 | 2:10.14 | 2:47.40 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 278 | 37.80 | 1:22.16 | 2:11.64 | 2:48.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Oliver Broholm | 1999 | 266 | 40.21 | 1:22.39 | 2:12.98 | 2:51.14 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 265 | 36.72 | 1:22.15 | 2:12.31 | 2:51.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Hansen | 2000 | 259 | 37.71 | 1:22.56 | 2:14.24 | 2:52.76 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 258 | 38.94 | 1:21.48 | 2:15.98 | 2:53.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Due Nielsen | 1999 | 257 | 40.18 | 1:23.26 | 2:14.67 | 2:53.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas K Larsen | 1999 | 255 | 38.80 | 1:24.95 | 2:14.46 | 2:53.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 252 | 40.06 | 1:25.93 | 2:13.20 | 2:54.29 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 250 | 37.21 | 1:24.31 | 2:16.76 | 2:54.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Markus Kjeldsen | 2000 | 248 | 41.79 | 1:25.18 | 2:17.38 | 2:55.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Stephan Sørensen | 1999 | 247 | 40.06 | 1:26.58 | 2:18.12 | 2:55.56 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 246 | 40.79 | 1:25.50 | 2:18.80 | 2:55.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | David Hjort | 2000 | 246 | 37.08 | 1:20.79 | 2:14.94 | 2:55.58 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 242 | 38.72 | 1:24.48 | 2:18.67 | 2:56.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Magnus Stender Berg | 1999 | 242 | 38.60 | 1:23.81 | 2:18.30 | 2:56.71 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 231 | 41.60 | 1:28.71 | 2:18.46 | 2:59.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 227 | 42.27 | 1:28.74 | 2:20.86 | 3:00.50 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Malthe Burgaard | 2000 | 222 | 41.47 | 1:29.09 | 2:20.52 | 3:01.70 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Gustav Yde | 2000 | 217 | 43.66 | 1:29.64 | 2:22.97 | 3:03.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Johan Reimer | 2000 | 206 | 44.55 | 1:31.64 | 2:25.06 | 3:06.24 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Christian Holm Jørgensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Jeppe S. Krag | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Kasper Mertz Borum | 1999 | DSQ | Ud på ryg ved 100m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Lars Lyhne | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 448 | 30.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 426 | 30.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 392 | 31.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Thomsen | 2000 | 373 | 32.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 372 | 32.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 364 | 32.57 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 353 | 32.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 348 | 33.06 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | 348 | 33.06 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Snæfridur Sol | 2000 | 346 | 33.12 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Hannah Holmgaard | 2000 | 331 | 33.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Noa Turin | 2000 | 326 | 33.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Cecilie Dalgas | 2000 | 325 | 33.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 322 | 33.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freja Nicholas | 2000 | 319 | 34.02 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 306 | 34.50 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Diana Au | 2000 | 298 | 34.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 297 | 34.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helena V. Ellling | 2000 | 297 | 34.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nikita Pedersen | 2000 | 294 | 34.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Elena Holmgaard | 2000 | 286 | 35.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Rosendal | 2000 | 283 | 35.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Hannah Jensen | 2000 | 280 | 35.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Ane Wildenschild | 2000 | 278 | 35.62 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Warncke | 2000 | 272 | 35.90 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
26 | Katrine Knudsen | 2000 | 271 | 35.93 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
27 | Mette Høgild Svane | 2000 | 268 | 36.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 261 | 36.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Maria M. Porsmose | 2000 | 254 | 36.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anna Mathiesen | 2000 | 254 | 36.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cecilie Baraviec | 2000 | 249 | 36.98 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Mai Heilmann | 2000 | 216 | 38.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Helena Rosendahl Bach | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Natascha Alexandra Green | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 310 | 34.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 297 | 34.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 294 | 34.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | 281 | 35.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 278 | 35.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Signe Villumsen | 2001 | 266 | 36.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 262 | 36.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 262 | 36.34 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 256 | 36.64 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Karoline Kjær | 2001 | 253 | 36.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 248 | 36.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Hvarre | 2001 | 234 | 37.73 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | 231 | 37.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Carla Leone | 2002 | 224 | 38.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 221 | 38.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jannie Eickhardt | 2001 | 219 | 38.55 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 219 | 38.58 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 213 | 38.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke D. Hansen | 2001 | 207 | 39.28 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Line Johannsen | 2001 | 207 | 39.30 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Signe Laugesen | 2001 | 197 | 39.95 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 189 | 40.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 183 | 40.92 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Signe Juul Sørensen | 2001 | 180 | 41.20 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Signe Søby Jensen | 2001 | 169 | 42.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 434 | 26.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 411 | 27.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 411 | 27.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 376 | 28.12 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Jensen | 1998 | 362 | 28.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 356 | 28.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren Villumsen | 1998 | 354 | 28.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 353 | 28.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 351 | 28.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mads D. Kristensen | 1998 | 335 | 29.24 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 318 | 29.74 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Christian Olsen | 1998 | 311 | 29.97 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Kaul | 1998 | 305 | 30.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 301 | 30.30 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Kartikey Nandgave | 1998 | 300 | 30.32 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 300 | 30.34 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Christoffer Elkjær | 1998 | 294 | 30.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicolai Grene | 1998 | 287 | 30.76 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 411 | 27.30 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 405 | 27.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 346 | 28.91 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 336 | 29.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Lindblad | 1999 | 331 | 29.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Christiansen | 1999 | 310 | 30.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 308 | 30.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Toke Michaelsen | 1999 | 304 | 30.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 303 | 30.23 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
10 | Sander Schmidt | 1999 | 291 | 30.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 287 | 30.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Broholm | 1999 | 280 | 31.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 275 | 31.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 274 | 31.27 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Andreas Hansen | 2000 | 264 | 31.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Lars Lyhne | 1999 | 263 | 31.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rares Oprescu | 1999 | 260 | 31.82 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Jeppe S. Krag | 1999 | 228 | 33.24 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 375 | 41.43 | 1:26.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 368 | 41.80 | 1:27.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 331 | 44.03 | 1:30.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Stella Krogh Lund | 2000 | 328 | 43.47 | 1:30.88 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 323 | 44.26 | 1:31.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 305 | 44.09 | 1:33.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 292 | 45.25 | 1:34.54 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Snæfridur Sol | 2000 | 283 | 46.19 | 1:35.52 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 273 | 46.03 | 1:36.71 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Diana Au | 2000 | 267 | 46.32 | 1:37.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma A Andersen | 2000 | 264 | 46.94 | 1:37.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mie Mellerup | 2000 | 262 | 47.27 | 1:37.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Strandqvist | 2000 | 258 | 46.95 | 1:38.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 257 | 47.29 | 1:38.67 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 256 | 47.55 | 1:38.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freya Ellehus | 2000 | 254 | 47.43 | 1:39.00 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Amalie Bærentsen | 2000 | 249 | 47.53 | 1:39.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christina Christensen | 2000 | 248 | 47.60 | 1:39.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Pernille F Christensen | 2000 | 243 | 49.28 | 1:40.44 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Helene Olesen | 2000 | 242 | 46.96 | 1:40.67 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Nana Bundgaard | 2000 | 240 | 48.87 | 1:40.91 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 239 | 47.89 | 1:41.03 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 234 | 48.70 | 1:41.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Cecilie Dalgas | 2000 | 232 | 48.57 | 1:41.99 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Louise Sørensen | 2000 | 231 | 48.82 | 1:42.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 228 | 49.75 | 1:42.65 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 224 | 48.44 | 1:43.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Katrine Jørgensen | 2000 | 223 | 47.67 | 1:43.41 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Helena V. Ellling | 2000 | 217 | 48.83 | 1:44.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Elena Holmgaard | 2000 | 210 | 50.57 | 1:45.46 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 288 | 45.68 | 1:34.90 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 251 | 47.58 | 1:39.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 247 | 47.85 | 1:39.87 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 237 | 48.95 | 1:41.31 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Julie Fink | 2001 | 228 | 49.07 | 1:42.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Christine L. Nielsen | 2001 | 213 | 49.61 | 1:45.03 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 191 | 52.03 | 1:48.92 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 185 | 51.76 | 1:49.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 148 | 56.47 | 1:58.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Signe Villumsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 407 | 36.13 | 1:15.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Malthe Bøg | 1998 | 364 | 36.07 | 1:17.87 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 363 | 36.69 | 1:17.95 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Morten Frederiksen | 1998 | 359 | 38.05 | 1:18.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Hermiz | 1998 | 352 | 37.53 | 1:18.75 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Sebastian Reese | 1998 | 326 | 38.25 | 1:20.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | 321 | 38.14 | 1:21.19 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 317 | 39.06 | 1:21.58 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 309 | 39.31 | 1:22.23 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Jacob Jensen | 1998 | 303 | 39.00 | 1:22.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Mads D. Kristensen | 1998 | 292 | 39.58 | 1:23.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 291 | 39.66 | 1:23.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Emil Houlborg | 1998 | 288 | 40.87 | 1:24.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicolai Grene | 1998 | 287 | 40.51 | 1:24.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 285 | 39.85 | 1:24.50 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Emil Rimer | 1998 | 283 | 39.34 | 1:24.72 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 279 | 40.05 | 1:25.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Martin Harder Bruun | 1998 | 277 | 40.24 | 1:25.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 273 | 41.83 | 1:25.73 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
20 | Toke Cramer | 1998 | 272 | 41.34 | 1:25.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Ludvig Lind | 1998 | 264 | 40.16 | 1:26.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 259 | 41.70 | 1:27.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kartikey Nandgave | 1998 | 253 | 42.05 | 1:27.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Asger Bertel | 1998 | 252 | 41.83 | 1:28.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Storgaard | 1998 | 250 | 42.46 | 1:28.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Christian Rasmussen | 1998 | 240 | 43.26 | 1:29.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Markus Thinggaard | 1998 | 235 | 41.74 | 1:30.12 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
28 | Simon Johannsen | 1998 | 226 | 43.13 | 1:31.35 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 214 | 44.30 | 1:33.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Jakob Vingborg | 1998 | 211 | 43.79 | 1:33.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Christoffer Elkjær | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 357 | 37.21 | 1:18.39 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 310 | 39.24 | 1:22.13 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | 303 | 39.16 | 1:22.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rares Oprescu | 1999 | 284 | 40.55 | 1:24.63 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 278 | 40.33 | 1:25.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas K Larsen | 1999 | 261 | 41.01 | 1:27.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 261 | 40.10 | 1:27.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Toke Michaelsen | 1999 | 248 | 41.68 | 1:28.50 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 238 | 43.43 | 1:29.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 230 | 43.65 | 1:30.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 224 | 44.52 | 1:31.54 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 223 | 43.05 | 1:31.65 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Martin Lindblad | 1999 | 222 | 43.12 | 1:31.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 219 | 44.80 | 1:32.24 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lars Lyhne | 1999 | 217 | 43.83 | 1:32.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simeon Franow | 2000 | 216 | 43.92 | 1:32.66 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 216 | 44.43 | 1:32.72 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Morten Due Nielsen | 1999 | 215 | 45.05 | 1:32.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 213 | 44.85 | 1:33.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malthe Burgaard | 2000 | 210 | 44.46 | 1:33.58 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 201 | 45.93 | 1:34.94 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 199 | 45.84 | 1:35.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jeppe S. Krag | 1999 | 190 | 45.05 | 1:36.65 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
24 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 189 | 46.46 | 1:36.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Gustav Yde | 2000 | 171 | 47.40 | 1:40.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Stephan Sørensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 1 | 0 | 370 | 4:50.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 34.49 | 1:12.56 | 1:12.56 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 36.09 | 1:14.07 | 2:26.63 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 35.91 | 1:14.48 | 3:41.11 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 33.59 | 1:08.99 | 4:50.10 | ||||||
2 | Silkeborg Piger | 2000 | 332 | 5:00.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 33.61 | 1:10.52 | 1:10.52 | ||||||
Diana Au | 2000 | 37.00 | 1:20.11 | 2:30.63 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 35.59 | 1:17.77 | 3:48.40 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 34.81 | 1:12.40 | 5:00.80 | ||||||
3 | Struer Damer 1 | 2000 | 330 | 5:01.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 36.94 | 1:16.39 | 1:16.39 | ||||||
Elena Holmgaard | 2000 | 39.67 | 1:20.21 | 2:36.60 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 33.89 | 1:11.46 | 3:48.06 | ||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 35.82 | 1:13.31 | 5:01.37 | ||||||
4 | Sto Piger 1 | 1997 | 295 | 5:12.86 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 35.95 | 1:17.16 | 1:17.16 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 36.94 | 1:17.53 | 2:34.69 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 36.06 | 1:16.49 | 3:51.18 | ||||||
Frederikke D. Hansen | 2001 | 38.00 | 1:21.68 | 5:12.86 | ||||||
5 | Piger Ese | 0 | 292 | 5:13.97 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 38.07 | 1:18.14 | 1:18.14 | ||||||
Noa Turin | 2000 | 36.28 | 1:15.75 | 2:33.89 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 37.23 | 1:18.19 | 3:52.08 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 38.60 | 1:21.89 | 5:13.97 | ||||||
6 | As Piger 2 | 0 | 252 | 5:29.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Mellerup | 2000 | 40.54 | 1:24.95 | 1:24.95 | ||||||
Signe Rosendal | 2000 | 38.66 | 1:20.83 | 2:45.78 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 39.15 | 1:22.05 | 4:07.83 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 39.57 | 1:21.74 | 5:29.57 | ||||||
7 | Tempo Ved Hvor Du Bor! | 2000 | 252 | 5:29.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Kristine Lønne | 2000 | 34.50 | 1:12.31 | 1:12.31 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 38.51 | 1:24.55 | 2:36.86 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 40.26 | 1:24.80 | 4:01.66 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 42.06 | 1:28.16 | 5:29.82 | ||||||
8 | Ksk Piger | 2000 | 241 | 5:34.82 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Julie Christensen | 2000 | 39.21 | 1:24.98 | 1:24.98 | ||||||
Madison Guldborg | 2001 | 42.15 | 1:29.21 | 2:54.19 | ||||||
Fie Holzmann | 2000 | 40.49 | 1:25.04 | 4:19.23 | ||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 35.93 | 1:15.59 | 5:34.82 | ||||||
9 | Pingvin Piger | 2000 | 231 | 5:39.37 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 38.59 | 1:19.24 | 1:19.24 | ||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 41.10 | 1:28.58 | 2:47.82 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 44.84 | 1:31.70 | 4:19.52 | ||||||
Hannah Jensen | 2000 | 37.54 | 1:19.85 | 5:39.37 | ||||||
10 | Triton V Piger 1 | 2000 | 228 | 5:40.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Christina Christensen | 2000 | 39.84 | 1:25.30 | 1:25.30 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 40.48 | 1:28.10 | 2:53.40 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 45.94 | 1:36.54 | 4:29.94 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 36.25 | 1:10.95 | 5:40.89 | ||||||
11 | Sto Piger 2 | 1999 | 202 | 5:54.75 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 40.91 | 1:26.11 | 1:26.11 | ||||||
Linnea Paludan | 2001 | 42.94 | 1:29.33 | 2:55.44 | ||||||
Pernille F Christensen | 2000 | 40.54 | 1:24.53 | 4:19.97 | ||||||
Christine L. Nielsen | 2001 | 44.86 | 1:34.78 | 5:54.75 | ||||||
12 | As Piger 3 | 0 | 174 | 6:13.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 43.60 | 1:35.64 | 1:35.64 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 41.18 | 1:27.31 | 3:02.95 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 44.97 | 1:33.53 | 4:36.48 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 45.91 | 1:36.74 | 6:13.22 | ||||||
- | Horsens Piger 1 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Stm Gangsters | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Drenge 1 Ese | 0 | 422 | 4:04.32 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 29.08 | 59.87 | 59.87 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 30.35 | 1:03.56 | 2:03.43 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 29.04 | 1:00.64 | 3:04.07 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 28.56 | 1:00.25 | 4:04.32 | ||||||
2 | Stm Gangsters | 0 | 393 | 4:10.34 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 28.59 | 58.17 | 58.17 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 27.85 | 59.43 | 1:57.60 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 32.41 | 1:07.21 | 3:04.81 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 30.76 | 1:05.53 | 4:10.34 | ||||||
3 | As Drenge 1 | 0 | 371 | 4:15.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 29.93 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 31.91 | 1:07.90 | 2:10.07 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 31.30 | 1:04.73 | 3:14.80 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 28.74 | 1:00.34 | 4:15.14 | ||||||
4 | Sto Drenge 1 | 1997 | 333 | 4:24.46 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Kristian Ejby | 1998 | 31.24 | 1:05.80 | 1:05.80 | ||||||
Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 31.38 | 1:05.50 | 2:11.30 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 31.39 | 1:05.36 | 3:16.66 | ||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 31.26 | 1:07.80 | 4:24.46 | ||||||
5 | Agf Drenge | 1998 | 313 | 4:29.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 30.26 | 1:03.80 | 1:03.80 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.78 | 1:04.39 | 2:08.19 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 33.47 | 1:09.78 | 3:17.97 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 34.83 | 1:12.02 | 4:29.99 | ||||||
6 | Horsens Drenge 1 | 0 | 312 | 4:30.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 32.20 | 1:06.18 | 1:06.18 | ||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 33.35 | 1:07.65 | 2:13.83 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 33.83 | 1:09.64 | 3:23.47 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 32.36 | 1:06.81 | 4:30.28 | ||||||
7 | Drenge 2 Ese | 0 | 304 | 4:32.49 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Nicolai Grene | 1998 | 31.73 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 32.31 | 1:08.46 | 2:15.09 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 32.58 | 1:07.74 | 3:22.83 | ||||||
Rares Oprescu | 1999 | 33.59 | 1:09.66 | 4:32.49 | ||||||
8 | As Drenge 2 | 0 | 294 | 4:35.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 32.84 | 1:09.43 | 1:09.43 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 31.68 | 1:05.78 | 2:15.21 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 33.47 | 1:10.38 | 3:25.59 | ||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 33.74 | 1:09.97 | 4:35.56 | ||||||
9 | Silkeborg Dregne | 1998 | 289 | 4:37.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 32.51 | 1:08.80 | 1:08.80 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 32.95 | 1:09.56 | 2:18.36 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 35.14 | 1:13.52 | 3:31.88 | ||||||
Martin Lindblad | 1999 | 30.86 | 1:05.38 | 4:37.26 | ||||||
10 | Bakken Drenge 1 | 0 | 258 | 4:48.09 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
David Hjort | 2000 | 34.85 | 1:13.58 | 1:13.58 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 33.17 | 1:10.16 | 2:23.74 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 34.67 | 1:12.96 | 3:36.70 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 32.98 | 1:11.39 | 4:48.09 | ||||||
11 | Horsens Drenge 2 | 0 | 191 | 5:18.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 38.93 | 1:20.94 | 1:20.94 | ||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 36.21 | 1:14.78 | 2:35.72 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 40.43 | 1:23.80 | 3:59.52 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 37.59 | 1:18.60 | 5:18.12 | ||||||
- | Haderslev Drenge | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 34.25 | 1:12.90 | 1:12.90 | ||||||
- | Odder Drenge | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 34.27 | 1:10.29 | 1:10.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:59 |