Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 515 | 28.93 | 1:00.71 | 1:33.10 | 2:03.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 504 | 29.30 | 1:00.78 | 1:33.16 | 2:04.86 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 466 | 29.79 | 1:02.09 | 1:35.16 | 2:08.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 442 | 29.61 | 1:02.07 | 1:36.02 | 2:10.41 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 416 | 30.81 | 1:04.57 | 1:39.06 | 2:13.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 410 | 30.69 | 1:04.47 | 1:39.46 | 2:13.80 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren Villumsen | 1998 | 401 | 31.02 | 1:05.61 | 1:40.52 | 2:14.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 398 | 31.60 | 1:06.28 | 1:41.44 | 2:15.06 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Christian Rasmussen | 1998 | 394 | 32.31 | 1:06.21 | 1:41.36 | 2:15.60 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Jacob Jensen | 1998 | 382 | 30.94 | 1:05.61 | 1:40.93 | 2:16.91 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 382 | 31.80 | 1:06.93 | 1:42.51 | 2:16.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 375 | 31.45 | 1:06.05 | 1:42.19 | 2:17.75 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 372 | 32.48 | 1:08.14 | 1:43.60 | 2:18.13 | |||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Sebastian Reese | 1998 | 367 | 32.37 | 1:08.20 | 1:43.69 | 2:18.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malthe Bøg | 1998 | 364 | 32.49 | 1:08.94 | 1:44.83 | 2:19.14 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Alexander Jensen | 1998 | 359 | 33.30 | 1:09.02 | 1:44.94 | 2:19.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oskar Jørgensen | 1998 | 358 | 32.42 | 1:08.17 | 1:44.48 | 2:19.99 | |||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Martin Larsen | 1998 | 342 | 32.57 | 1:08.57 | 1:45.71 | 2:22.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristian Hermiz | 1998 | 338 | 33.13 | 1:10.13 | 1:47.67 | 2:22.67 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 337 | 33.24 | 1:10.43 | 1:47.96 | 2:22.78 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Kristian Ejby | 1998 | 335 | 33.01 | 1:09.38 | 1:46.61 | 2:23.10 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicolai Grene | 1998 | 331 | 32.36 | 1:07.79 | 1:44.69 | 2:23.68 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Simon Johannsen | 1998 | 321 | 32.73 | 1:09.07 | 1:46.75 | 2:25.12 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Christian Kaul | 1998 | 311 | 33.37 | 1:10.83 | 1:49.57 | 2:26.59 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Rune Holm Skovby | 1998 | 311 | 34.37 | 1:11.52 | 1:50.58 | 2:26.64 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 446 | 29.89 | 1:03.11 | 1:37.42 | 2:10.02 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 444 | 29.76 | 1:03.40 | 1:37.60 | 2:10.24 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 365 | 32.03 | 1:07.76 | 1:44.30 | 2:19.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 352 | 32.75 | 1:08.75 | 1:45.77 | 2:20.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 349 | 31.88 | 1:07.67 | 1:44.95 | 2:21.11 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | 339 | 32.58 | 1:09.32 | 1:46.19 | 2:22.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Lindblad | 1999 | 315 | 32.86 | 1:10.40 | 1:49.40 | 2:25.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 315 | 33.89 | 1:11.39 | 1:49.64 | 2:26.03 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 314 | 33.80 | 1:11.39 | 1:49.49 | 2:26.26 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus B. Høgild | 1999 | 301 | 34.12 | 1:11.91 | 1:51.32 | 2:28.33 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Stender Berg | 1999 | 297 | 34.53 | 1:13.64 | 1:52.66 | 2:28.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 293 | 34.57 | 1:12.61 | 1:52.01 | 2:29.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Toke Michaelsen | 1999 | 291 | 33.69 | 1:12.16 | 1:51.11 | 2:29.89 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Hansen | 2000 | 291 | 34.91 | 1:13.61 | 1:53.17 | 2:30.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 274 | 34.83 | 1:14.38 | 1:53.84 | 2:32.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:30 |