Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 440 | 31.34 | 1:04.36 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 387 | 32.59 | 1:07.13 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 377 | 32.94 | 1:07.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 358 | 33.68 | 1:08.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 343 | 34.10 | 1:09.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Villumsen | 1998 | 333 | 34.33 | 1:10.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 309 | 35.69 | 1:12.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 297 | 35.43 | 1:13.37 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 296 | 36.29 | 1:13.41 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 294 | 35.84 | 1:13.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 273 | 37.11 | 1:15.40 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Christian Kaul | 1998 | 272 | 37.03 | 1:15.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Sebastian Reese | 1998 | 269 | 37.45 | 1:15.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Holger Boe Krogh | 1998 | 266 | 37.63 | 1:16.11 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Christian Olsen | 1998 | 259 | 36.19 | 1:16.78 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Larsen | 1998 | 258 | 38.24 | 1:16.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Martin Harder Bruun | 1998 | 251 | 38.24 | 1:17.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 250 | 38.62 | 1:17.71 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 249 | 38.08 | 1:17.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Jacob Jensen | 1998 | 249 | 38.02 | 1:17.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 247 | 38.64 | 1:17.97 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 246 | 37.95 | 1:18.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emil Houlborg | 1998 | 245 | 38.81 | 1:18.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 233 | 38.60 | 1:19.53 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Rune Holm Skovby | 1998 | 232 | 39.44 | 1:19.69 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicolai Grene | 1998 | 230 | 38.95 | 1:19.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Emil Bonderup | 1998 | 227 | 39.28 | 1:20.19 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Mads Due Kristensen | 1998 | DSQ | svøm på mave v/ 50 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 366 | 33.30 | 1:08.42 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 347 | 34.48 | 1:09.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 304 | 35.04 | 1:12.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 291 | 35.87 | 1:13.84 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | 286 | 36.13 | 1:14.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Knoblauch | 1999 | 280 | 36.20 | 1:14.80 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 264 | 37.59 | 1:16.27 | |||||
Bov IF | ||||||||||
8 | Oliver Broholm | 1999 | 257 | 38.22 | 1:16.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 254 | 37.79 | 1:17.27 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 244 | 38.39 | 1:18.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | David Hjort | 2000 | 243 | 37.77 | 1:18.43 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Troels D. Essendrop | 1999 | 237 | 39.19 | 1:19.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 230 | 38.35 | 1:19.88 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Alexander Jensen | 1999 | 229 | 38.78 | 1:20.03 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 225 | 39.27 | 1:20.51 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 204 | 39.94 | 1:23.14 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Martin Lindblad | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:12 |