Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:04.89 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 1:04.67 | 1:35.60 | |||||||
Katrine Stampe | 2000 | 29.29 | 2:04.89 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 2:04.89 | ||||||||
2 | A6 Piger | 2000 | A6 | 2:05.33 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 31.56 | 1:00.30 | |||||||
Mira Mass | 2000 | 32.31 | 1:32.61 | |||||||
My Weitling | 2000 | 32.72 | 2:05.33 | |||||||
3 | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | 2:07.64 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 31.63 | 1:04.64 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 30.90 | 1:35.54 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 32.10 | 2:07.64 | |||||||
4 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.08 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 34.59 | 1:05.19 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 30.61 | 1:35.80 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 33.28 | 2:09.08 | |||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:09.12 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 31.61 | 1:02.81 | |||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 32.53 | 1:35.34 | |||||||
Nina Toft | 2000 | 33.78 | 2:09.12 | |||||||
6 | Køge Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:09.77 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | |||||||||
Caroline Samuel | 2000 | |||||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 2:09.77 | 2:09.77 | |||||||
7 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.80 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | |||||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | |||||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 2:10.80 | 2:10.80 | |||||||
8 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:11.44 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 31.26 | 31.26 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 33.02 | 1:04.28 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 31.99 | 1:36.27 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 35.17 | 2:11.44 | |||||||
9 | Sigma Ns 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 2:16.07 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Emma Bobjerg | 2000 | |||||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | |||||||||
Lea Joensen | 2001 | 2:16.07 | 2:16.07 | |||||||
10 | Lyngby Piger | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.53 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | |||||||||
Mia Walter | 2000 | |||||||||
Caroline Fraser | 2002 | 2:17.53 | 2:17.53 | |||||||
11 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.16 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | |||||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | |||||||||
Emilie Dessau | 2000 | 2:18.16 | 2:18.16 | |||||||
12 | Sigma Ns 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 2:23.06 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | |||||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | |||||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 2:23.06 | 2:23.06 | |||||||
13 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:25.70 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Emma Poulsen | 2001 | |||||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | |||||||||
Victoria Bülow | 2001 | 2:25.70 | 2:25.70 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Farum Miniguns1 | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:50.92 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Philip Greve | 1998 | 27.55 | 56.79 | |||||||
Mads Jørner | 1998 | 27.89 | 1:24.68 | |||||||
Daniel Christian | 1998 | 26.24 | 1:50.92 | |||||||
2 | Sigma Ns 1 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 1:52.44 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 26.29 | 54.88 | |||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 28.86 | 1:23.74 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 28.70 | 1:52.44 | |||||||
3 | Gi40Hermes Drenge | 1998 | GI-40 Hermes | 1:52.57 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 27.34 | 55.21 | |||||||
Frederik Galving | 1998 | 29.62 | 1:24.83 | |||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 27.74 | 1:52.57 | |||||||
4 | Lyngby Drenge | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.06 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 27.82 | 55.81 | |||||||
Tobias Fournais | 1998 | 29.27 | 1:25.08 | |||||||
Lukas Sieben | 1999 | 29.98 | 1:55.06 | |||||||
5 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:55.52 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 28.77 | 58.20 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 29.56 | 1:27.76 | |||||||
Johan Bragason | 1999 | 27.76 | 1:55.52 | |||||||
6 | Gentofte Drenge | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:56.96 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Anton Ewald | 1999 | 29.37 | 59.10 | |||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 27.20 | 1:26.30 | |||||||
Frederik Weiss | 1999 | 30.66 | 1:56.96 | |||||||
7 | Gsc Drenge 1 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:58.15 | ||||||
William Matras | 1998 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 29.78 | 58.13 | |||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 31.95 | 1:30.08 | |||||||
Anton Olsen | 1998 | 28.07 | 1:58.15 | |||||||
8 | Søllerød Boys | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:59.23 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Rune Dirk Willén | 1998 | 29.56 | 1:00.45 | |||||||
Christian Andersen | 1999 | 29.47 | 1:29.92 | |||||||
Marcus Piil Pedersen | 1999 | 29.31 | 1:59.23 | |||||||
9 | Lf Drenge :-) | 1998 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:59.66 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Jonas Lange | 1999 | 30.26 | 59.20 | |||||||
Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 29.42 | 1:28.62 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 31.04 | 1:59.66 | |||||||
10 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.35 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 30.27 | 1:00.21 | |||||||
Rasmus Skalbo | 1998 | 31.19 | 1:31.40 | |||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 30.95 | 2:02.35 | |||||||
11 | Hils Drenge 1 | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.64 | ||||||
Philip Agerskov | 1998 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Thor Dardecker | 1999 | 32.21 | 1:03.61 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 29.82 | 1:33.43 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 29.21 | 2:02.64 | |||||||
12 | Helsingør Drenge | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:02.91 | ||||||
Bertil Binau-Uldal | 1998 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 30.74 | 1:01.45 | |||||||
Emil Parnel | 1999 | 30.30 | 1:31.75 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 31.16 | 2:02.91 | |||||||
13 | Sigma Ns 2 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 2:03.70 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Alexander Eggers | 1999 | 30.35 | 1:01.06 | |||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 31.90 | 1:32.96 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 30.74 | 2:03.70 | |||||||
14 | Vest Tågehorn | 1998 | Vest-Brøndby | 2:06.66 | ||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 32.12 | 1:03.76 | |||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 31.51 | 1:35.27 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 31.39 | 2:06.66 | |||||||
15 | Farum Miniguns2 | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:11.31 | ||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 31.33 | 1:02.61 | |||||||
Malthe Letting | 2001 | 34.84 | 1:37.45 | |||||||
Mathias Elmholdt | 1999 | 33.86 | 2:11.31 | |||||||
- | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.87 | 2:29.40 | 3:45.67 | 5:01.02 | |||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:10.37 | 2:27.69 | 3:45.02 | 5:01.14 | |||
3 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:14.16 | 2:32.33 | 3:49.07 | 5:04.81 | |||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.63 | 2:32.68 | 3:50.35 | 5:05.14 | |||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.21 | 2:32.67 | 3:50.76 | 5:07.69 | |||
6 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.75 | 2:31.29 | 3:49.71 | 5:12.14 | |||
7 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 1:14.61 | 2:34.85 | 3:57.04 | 5:15.91 | |||
8 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.64 | 2:37.52 | 3:59.42 | 5:19.58 | |||
9 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.11 | 2:39.81 | 4:02.28 | 5:21.81 | |||
10 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:17.77 | 2:39.27 | 4:02.14 | 5:23.36 | |||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:16.82 | 2:37.99 | 4:01.40 | 5:23.75 | |||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:16.48 | 2:39.12 | 4:03.73 | 5:26.66 | |||
13 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:18.60 | 2:42.55 | 4:07.27 | 5:34.22 | |||
14 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.39 | 2:42.03 | 4:06.00 | 5:38.51 | |||
15 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:24.47 | 2:54.17 | 5:08.04 | 5:52.10 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.61 | 2:37.39 | 3:57.88 | 5:16.20 | |||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:22.19 | 2:51.49 | 4:18.02 | 5:42.75 | |||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:25.02 | 2:54.12 | 4:22.04 | 5:44.73 | |||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.56 | 2:45.65 | 4:14.31 | 5:45.15 | |||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.45 | 2:51.82 | 4:20.65 | 5:47.53 | |||
6 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:22.31 | 2:53.30 | 4:25.32 | 5:53.96 | |||
7 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:23.15 | 2:55.28 | 4:27.42 | 5:55.16 | |||
8 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:23.26 | 2:55.38 | 4:27.26 | 5:57.98 | |||
9 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:27.81 | 3:01.37 | 4:34.06 | 6:01.81 | |||
10 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:23.88 | 2:56.41 | 4:31.93 | 6:04.65 | |||
11 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.00 | 3:01.64 | 4:38.05 | 6:09.64 | |||
12 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:28.27 | 3:04.62 | 4:41.06 | 6:14.11 | |||
13 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:30.79 | 3:07.10 | 4:43.36 | 6:14.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.52 | 2:14.44 | 3:20.86 | 4:25.98 | |||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 3:21.79 | 4:28.36 | |||||
3 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.16 | 2:15.69 | 3:24.63 | 4:32.47 | |||
4 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:05.65 | 2:15.23 | 3:24.58 | 4:33.25 | |||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:05.40 | 2:15.25 | 3:25.54 | 4:33.68 | |||
6 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 1:05.75 | 2:16.20 | 3:26.13 | 4:36.43 | |||
7 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:06.47 | 2:17.46 | 3:30.96 | 4:45.07 | |||
8 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:09.19 | 2:22.23 | 3:35.94 | 4:46.51 | |||
9 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:09.09 | 2:23.49 | 3:37.64 | 4:51.74 | |||
10 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:08.19 | 2:23.41 | 3:39.54 | 4:55.53 | |||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.59 | 2:13.84 | 3:23.61 | 4:32.54 | |||
2 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:05.88 | 2:17.05 | 3:28.18 | 4:38.27 | |||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.83 | 2:17.17 | 3:29.16 | 4:40.47 | |||
4 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:07.33 | 2:20.95 | 3:33.38 | 4:43.78 | |||
5 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:08.06 | 2:21.49 | 3:32.89 | 4:45.09 | |||
6 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:08.59 | 2:21.16 | 3:33.53 | 4:46.17 | |||
7 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.91 | 2:20.30 | 3:34.95 | 4:51.13 | |||
8 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.03 | 2:23.68 | 3:39.08 | 4:51.73 | |||
9 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:09.52 | 2:24.51 | 3:39.67 | 4:52.30 | |||
10 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:12.06 | 2:26.91 | 3:41.51 | 4:52.88 | |||
11 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.40 | 2:25.59 | 3:40.37 | 4:52.92 | |||
12 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:10.44 | 2:26.16 | 3:41.10 | 4:55.67 | |||
13 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:09.18 | 2:25.41 | 3:42.24 | 4:58.00 | |||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.50 | 2:26.49 | 3:42.54 | 4:58.68 | |||
15 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.85 | 2:26.20 | 3:44.05 | 5:00.86 | |||
16 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:12.60 | 2:30.97 | 3:48.52 | 5:02.90 | |||
17 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:11.77 | 2:29.16 | 3:48.55 | 5:03.35 | |||
18 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:13.91 | 2:31.30 | 3:49.14 | 5:07.02 | |||
19 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:15.37 | 2:35.89 | 3:56.38 | 5:14.61 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.16 | 1:14.27 | |||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.84 | 1:17.18 | |||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | 1:17.57 | |||||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 36.87 | 1:18.04 | |||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.91 | 1:18.43 | |||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.40 | 1:19.11 | |||||
7 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 37.46 | 1:20.02 | |||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | 1:20.30 | |||||
9 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.25 | 1:20.90 | |||||
10 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.88 | 1:21.17 | |||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.22 | 1:21.41 | |||||
12 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.79 | 1:22.02 | |||||
13 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.30 | 1:22.30 | |||||
14 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.62 | 1:22.38 | |||||
15 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 35.42 | 1:22.43 | |||||
16 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.37 | 1:22.76 | |||||
17 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.40 | 1:23.18 | |||||
18 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 39.47 | 1:23.30 | |||||
19 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.20 | 1:23.41 | |||||
20 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.32 | 1:23.77 | |||||
21 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.00 | 1:24.01 | |||||
22 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 38.29 | 1:24.53 | |||||
23 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 40.55 | 1:25.09 | |||||
24 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.06 | 1:25.16 | |||||
25 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.95 | 1:25.56 | |||||
26 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.98 | 1:26.16 | |||||
27 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.92 | 1:26.61 | |||||
28 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.22 | 1:26.66 | |||||
29 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.80 | 1:26.90 | |||||
30 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 41.10 | 1:27.80 | |||||
31 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 41.35 | 1:27.90 | |||||
- | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | brystarmt i vend v25 | |||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 38.24 | 1:21.30 | |||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.31 | 1:22.78 | |||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.89 | 1:23.80 | |||||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.64 | 1:23.90 | |||||
5 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.19 | 1:24.55 | |||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.39 | 1:26.51 | |||||
7 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.13 | 1:27.61 | |||||
8 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 1:27.91 | ||||||
9 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 40.39 | 1:29.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.99 | 1:06.40 | |||||
2 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.60 | 1:08.68 | |||||
3 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.48 | 1:12.54 | |||||
4 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 34.59 | 1:13.38 | |||||
5 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 34.09 | 1:13.59 | |||||
6 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.60 | 1:14.42 | |||||
7 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.67 | 1:15.79 | |||||
8 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 35.32 | 1:17.53 | |||||
- | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.71 | 1:07.52 | |||||
2 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.99 | 1:10.35 | |||||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.64 | 1:10.94 | |||||
4 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.29 | 1:14.56 | |||||
5 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.65 | 1:16.53 | |||||
6 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.57 | 1:16.65 | |||||
7 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 38.37 | 1:16.85 | |||||
8 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.87 | 1:18.07 | |||||
9 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 37.06 | 1:18.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 36.02 | 1:15.31 | 1:54.54 | 2:32.45 | |||
2 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.58 | 1:15.09 | 1:55.42 | 2:36.40 | |||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | 1:19.09 | 1:59.51 | 2:39.36 | |||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 37.77 | 1:18.78 | 1:59.66 | 2:40.34 | |||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.20 | 1:21.14 | 2:03.15 | 2:42.71 | |||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 39.96 | 1:23.11 | 2:05.44 | 2:47.00 | |||
7 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.18 | 1:23.35 | 2:07.05 | 2:50.19 | |||
8 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.97 | 1:22.85 | 2:07.30 | 2:51.19 | |||
9 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 40.65 | 1:24.84 | 2:09.34 | 2:51.75 | |||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 41.92 | 1:24.87 | 2:09.69 | 2:52.09 | |||
11 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 41.93 | 1:27.01 | 2:12.38 | 2:58.26 | |||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.38 | 1:27.93 | 2:14.66 | 2:59.53 | |||
13 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.61 | 1:27.83 | 2:14.58 | 3:00.03 | |||
14 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 44.09 | 1:30.18 | 2:17.49 | 3:03.05 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.47 | 1:21.94 | 2:04.72 | 2:47.49 | |||
2 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.19 | 1:28.49 | 2:14.49 | 2:59.93 | |||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 44.12 | 1:31.41 | 2:17.91 | 3:01.73 | |||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 42.85 | 1:29.63 | 3:02.08 | 3:02.08 | |||
5 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 46.32 | 1:32.28 | 2:19.24 | 3:03.28 | |||
6 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.42 | 1:31.57 | 2:19.65 | 3:07.36 | |||
7 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.34 | 1:32.76 | 2:20.77 | 3:09.81 | |||
8 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 46.61 | 1:34.98 | 2:22.70 | 3:10.11 | |||
9 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.88 | 1:33.53 | 2:23.83 | 3:11.51 | |||
10 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 44.49 | 1:34.47 | 3:14.96 | ||||
- | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sv. mv. v. 150m | |||||
- | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sv. mv. v.75 | |||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | sv. på mv.v 100m | |||||
- | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.39 | 1:08.95 | 1:44.69 | 2:19.87 | |||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.58 | 1:09.76 | 1:46.11 | 2:22.10 | |||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.18 | 1:10.49 | 1:46.58 | 2:22.16 | |||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 33.26 | 1:10.31 | 1:48.25 | 2:24.67 | |||
5 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 33.62 | 1:10.27 | 1:47.73 | 2:24.70 | |||
6 | Frederik Galving | 1998 | GI-40 Hermes | 33.68 | 1:10.58 | 1:48.60 | 2:25.46 | |||
7 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.74 | 1:10.77 | 1:48.72 | 2:26.03 | |||
8 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.99 | 1:11.33 | 1:49.05 | 2:27.13 | |||
9 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 34.68 | 1:12.64 | 1:50.33 | 2:27.39 | |||
10 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.46 | 1:11.62 | 1:50.26 | 2:28.69 | |||
11 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 33.91 | 1:12.41 | 1:53.48 | 2:33.56 | |||
12 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 35.64 | 1:14.18 | 1:54.77 | 2:33.76 | |||
13 | Andreas Pedersen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 36.04 | 1:15.35 | 1:55.79 | 2:35.15 | |||
14 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 36.64 | 1:16.39 | 1:56.79 | 2:37.74 | |||
15 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.30 | 1:19.21 | 1:59.24 | 2:39.11 | |||
16 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 38.12 | 1:18.38 | 1:59.69 | 2:39.92 | |||
17 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 38.74 | 1:21.33 | 2:02.47 | 2:41.61 | |||
- | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | DSQ | sv. mv. v 75m | |||||
- | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | sv mv v 125 | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.31 | 1:08.97 | 1:45.63 | 2:22.57 | |||
2 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.18 | 1:13.05 | 1:52.01 | 2:30.39 | |||
3 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.64 | 1:15.86 | 1:55.87 | 2:35.84 | |||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 37.27 | 1:17.63 | 1:58.63 | 2:37.38 | |||
5 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.38 | 1:15.65 | 1:56.45 | 2:37.44 | |||
6 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.41 | 1:17.77 | 1:58.39 | 2:37.52 | |||
7 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 37.59 | 1:18.23 | 1:59.31 | 2:38.71 | |||
8 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.79 | 1:17.79 | 1:59.39 | 2:39.38 | |||
9 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 38.09 | 1:18.49 | 2:00.36 | 2:39.65 | |||
10 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 36.54 | 1:17.61 | 1:59.63 | 2:40.17 | |||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.89 | 1:17.23 | 1:59.68 | 2:41.07 | |||
12 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 39.55 | 1:19.97 | 2:00.88 | 2:41.92 | |||
13 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 38.43 | 1:20.10 | 2:02.14 | 2:42.10 | |||
14 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.03 | 1:19.40 | 2:00.92 | 2:42.40 | |||
15 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 39.07 | 1:20.88 | 2:02.91 | 2:42.88 | |||
16 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.14 | 1:19.12 | 2:01.21 | 2:43.22 | |||
17 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.41 | 1:22.06 | 2:03.60 | 2:44.37 | |||
18 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.82 | 1:20.52 | 2:02.52 | 2:44.44 | |||
19 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.71 | 1:19.11 | 2:02.50 | 2:45.98 | |||
20 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.17 | 1:21.41 | 2:06.11 | 2:46.66 | |||
21 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 39.35 | 1:21.90 | 2:05.18 | 2:46.89 | |||
22 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.33 | 1:21.40 | 2:06.43 | 2:47.70 | |||
23 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.85 | 1:23.34 | 2:05.96 | 2:47.83 | |||
24 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.47 | 1:24.20 | 2:09.67 | 2:53.22 | |||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | sv. mv. v. 100m | |||||
- | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | sv mv v 175m | |||||
- | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | sv. mv. v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.45 | 1:12.45 | |||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:13.38 | |||||
3 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.77 | 1:14.81 | |||||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 35.88 | 1:15.69 | |||||
5 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 35.66 | 1:16.98 | |||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | 1:17.02 | |||||
7 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.43 | 1:17.10 | |||||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 35.57 | 1:17.35 | |||||
9 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.64 | 1:20.06 | |||||
10 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 38.05 | 1:20.90 | |||||
11 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 37.98 | 1:21.83 | |||||
12 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:22.21 | ||||||
13 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 38.45 | 1:23.41 | |||||
14 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 40.33 | 1:24.85 | |||||
15 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.40 | 1:25.83 | |||||
16 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.61 | 1:26.66 | |||||
17 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 39.17 | 1:26.67 | |||||
18 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.39 | 1:26.83 | |||||
19 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 40.79 | 1:27.31 | |||||
20 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.04 | 1:28.03 | |||||
21 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.04 | 1:28.67 | |||||
22 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 41.66 | 1:29.41 | |||||
23 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.54 | 1:31.02 | |||||
24 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 42.79 | 1:31.40 | |||||
25 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.48 | 1:32.17 | |||||
26 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.54 | 1:33.98 | |||||
27 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.21 | 1:34.14 | |||||
28 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 41.93 | 1:35.19 | |||||
29 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.37 | 1:35.48 | |||||
30 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.30 | 1:40.46 | |||||
31 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.89 | 1:41.19 | |||||
- | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | akut syg | ||||||
- | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend 25m | |||||
- | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | crawlarm i vend 75m | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 37.86 | 1:23.40 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.30 | 1:24.50 | |||||
3 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.85 | 1:26.39 | |||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 40.64 | 1:26.92 | |||||
5 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 38.51 | 1:31.02 | |||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.88 | 1:38.47 | |||||
7 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:39.52 | 1:39.52 | |||||
8 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 47.84 | 1:46.66 | |||||
- | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | brystben | |||||
- | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i afsl | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 29.74 | 1:03.47 | |||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.72 | 1:04.92 | |||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.61 | 1:05.05 | |||||
4 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.47 | 1:05.23 | |||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 31.00 | 1:05.62 | |||||
6 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.86 | 1:06.94 | |||||
7 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 34.14 | 1:09.97 | |||||
8 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.36 | 1:11.03 | |||||
9 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.52 | 1:12.00 | |||||
10 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.42 | 1:12.46 | |||||
11 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.95 | 1:12.82 | |||||
12 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.01 | 1:16.03 | |||||
13 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.78 | 1:17.61 | |||||
14 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 35.53 | 1:18.11 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.34 | 1:05.33 | |||||
2 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.13 | 1:11.77 | |||||
3 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.10 | 1:12.44 | |||||
4 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.52 | 1:14.91 | |||||
5 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.93 | 1:16.07 | |||||
6 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.44 | 1:16.42 | |||||
7 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.12 | 1:16.53 | |||||
8 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 36.42 | 1:17.02 | |||||
9 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.35 | ||||||
10 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.92 | 1:17.82 | |||||
11 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 35.28 | 1:18.10 | |||||
12 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.23 | 1:19.58 | |||||
13 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.09 | 1:22.75 | |||||
14 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.54 | 1:22.77 | |||||
15 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.59 | 1:23.33 | |||||
16 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 38.91 | 1:23.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.00 | 1:24.79 | 2:11.24 | 2:57.36 | |||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 43.39 | 1:30.22 | 2:16.95 | 3:02.49 | |||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.95 | 1:28.60 | 2:16.08 | 3:02.49 | |||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.90 | 1:31.30 | 2:18.36 | 3:03.86 | |||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 42.64 | 1:29.54 | 2:17.27 | 3:04.60 | |||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.59 | 1:31.76 | 2:19.88 | 3:05.12 | |||
7 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.18 | 1:31.05 | 2:20.24 | 3:08.62 | |||
8 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.67 | 1:31.90 | 2:20.75 | 3:09.03 | |||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.20 | 1:32.04 | 2:22.26 | 3:10.39 | |||
10 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.58 | 1:34.21 | 2:24.62 | 3:13.31 | |||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 43.69 | 1:33.97 | 2:24.76 | 3:13.83 | |||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 42.72 | 1:31.47 | 2:23.07 | 3:15.27 | |||
13 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 46.21 | 1:37.53 | 2:27.32 | 3:17.92 | |||
14 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.29 | 1:36.90 | 2:28.61 | 3:20.33 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 45.62 | 1:35.79 | 2:24.75 | 3:12.64 | |||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.58 | 1:34.97 | 2:24.78 | 3:13.00 | |||
3 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 43.99 | 1:34.25 | 2:25.30 | 3:14.65 | |||
4 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.08 | 1:36.52 | 2:28.19 | 3:20.69 | |||
5 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 46.14 | 1:39.48 | 2:33.28 | 3:26.00 | |||
6 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 47.71 | 1:39.96 | 2:32.03 | 3:26.05 | |||
7 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 48.06 | 1:41.28 | 2:34.62 | 3:27.11 | |||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 48.22 | 1:41.43 | 2:35.16 | 3:30.42 | |||
9 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.80 | 1:44.88 | 2:41.61 | 3:36.36 | |||
10 | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | 48.49 | 1:43.67 | 2:40.55 | 3:37.94 | |||
11 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 51.41 | 1:48.04 | 2:45.57 | 3:41.80 | |||
12 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 50.96 | 1:48.83 | 2:46.95 | 3:43.70 | |||
- | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | En hånd i vend v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 36.02 | 1:18.21 | 1:59.61 | 2:41.55 | |||
2 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.65 | 1:21.12 | 2:04.50 | 2:49.00 | |||
3 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 38.90 | 1:22.93 | 2:07.62 | 2:50.87 | |||
4 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 38.66 | 1:22.21 | 2:07.22 | 2:51.87 | |||
5 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 39.00 | 1:23.06 | 2:09.30 | 2:56.01 | |||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 38.77 | 1:23.80 | 2:10.53 | 2:57.55 | |||
7 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.98 | 1:24.08 | 2:11.17 | 2:58.41 | |||
8 | Rasmus Skalbo | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.16 | 1:28.94 | 2:14.76 | 2:59.58 | |||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.09 | 1:26.45 | 2:13.04 | 3:01.20 | |||
10 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 41.01 | 1:27.90 | 2:15.75 | 3:04.27 | |||
11 | Kristoffer Neve | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 42.62 | 1:31.37 | 2:20.45 | 3:09.18 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.62 | 1:17.92 | 1:59.90 | 2:42.41 | |||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.19 | 1:18.96 | 2:01.07 | 2:43.96 | |||
3 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.98 | 1:26.44 | 2:12.33 | 2:57.23 | |||
4 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 40.61 | 1:26.26 | 2:12.24 | 2:57.66 | |||
5 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 41.24 | 1:27.40 | 2:13.40 | 2:59.41 | |||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.16 | 1:25.19 | 2:13.67 | 3:01.58 | |||
7 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 40.66 | 1:26.59 | 2:14.64 | 3:03.83 | |||
8 | Sebastian Fog Bach | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.11 | 1:29.19 | 2:16.45 | 3:03.99 | |||
9 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 42.18 | 1:28.82 | 2:16.01 | 3:04.36 | |||
10 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.44 | 1:29.51 | 2:17.77 | 3:05.52 | |||
11 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 41.41 | 1:30.08 | 2:18.62 | 3:06.86 | |||
12 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 43.11 | 1:31.03 | 2:19.68 | 3:07.62 | |||
13 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 43.46 | 1:30.91 | 2:18.95 | 3:08.12 | |||
14 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 42.37 | 1:30.89 | 2:20.70 | 3:10.11 | |||
15 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 45.89 | 1:34.87 | 2:24.14 | 3:12.85 | |||
16 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.96 | 1:34.31 | 2:25.10 | 3:14.20 | |||
17 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.31 | 1:35.79 | 2:26.95 | 3:17.75 | |||
18 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.76 | 1:37.10 | 2:29.82 | 3:22.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 31.24 | 1:04.17 | |||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.11 | 1:06.03 | |||||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.06 | 1:07.14 | |||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 33.32 | 1:08.63 | |||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.19 | 1:08.94 | |||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.79 | 1:08.94 | |||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.20 | 1:09.10 | |||||
8 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 33.19 | 1:09.14 | |||||
9 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 33.73 | 1:09.90 | |||||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 34.50 | 1:10.19 | |||||
11 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.44 | 1:10.41 | |||||
12 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.31 | 1:10.88 | |||||
13 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.45 | 1:10.92 | |||||
14 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.54 | 1:10.93 | |||||
15 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.78 | 1:11.81 | |||||
16 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 34.30 | 1:12.28 | |||||
17 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.90 | 1:12.34 | |||||
18 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 35.52 | 1:12.36 | |||||
19 | Amalie Mårtensson | 2000 | JGI Svømning | 35.49 | 1:12.69 | |||||
20 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.26 | 1:12.99 | |||||
21 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.42 | 1:13.40 | |||||
22 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.23 | 1:14.11 | |||||
23 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.82 | 1:14.38 | |||||
24 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.70 | 1:14.98 | |||||
- | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.33 | 1:11.21 | |||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 34.51 | 1:12.20 | |||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | 1:14.70 | |||||
4 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 35.64 | 1:16.21 | |||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.53 | 1:16.26 | |||||
6 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.57 | 1:16.56 | |||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 36.37 | 1:16.63 | |||||
8 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.72 | 1:17.78 | |||||
9 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.18 | 1:18.31 | |||||
10 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.12 | 1:18.96 | |||||
11 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 38.85 | 1:19.75 | |||||
12 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 38.04 | 1:19.87 | |||||
13 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 38.81 | 1:20.67 | |||||
- | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 28.08 | 57.26 | |||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.10 | 57.27 | |||||
3 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 28.53 | 59.37 | |||||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.50 | 59.44 | |||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 29.16 | 59.51 | |||||
6 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.95 | 1:01.61 | |||||
7 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 29.61 | 1:02.21 | |||||
8 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 30.81 | 1:02.73 | |||||
9 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.97 | 1:03.33 | |||||
10 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 31.07 | 1:03.66 | |||||
11 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 30.21 | 1:03.88 | |||||
12 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 30.36 | 1:04.14 | |||||
13 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 32.02 | 1:04.94 | |||||
14 | Andreas Pedersen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 31.75 | 1:05.05 | |||||
15 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 31.64 | 1:05.36 | |||||
16 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.72 | 1:05.41 | |||||
17 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 31.48 | 1:05.50 | |||||
18 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 31.59 | 1:05.77 | |||||
19 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.98 | 1:06.79 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.04 | 1:00.16 | |||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.22 | 1:00.31 | |||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.58 | 1:01.34 | |||||
4 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 30.00 | 1:01.51 | |||||
5 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.44 | 1:02.33 | |||||
6 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 30.00 | 1:02.68 | |||||
7 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 29.79 | 1:03.39 | |||||
8 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.01 | 1:03.82 | |||||
9 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.11 | 1:03.93 | |||||
10 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.80 | 1:04.44 | |||||
11 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 31.29 | 1:04.50 | |||||
12 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 31.64 | 1:04.73 | |||||
13 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.31 | 1:04.81 | |||||
14 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 31.29 | 1:05.37 | |||||
15 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.00 | 1:05.63 | |||||
16 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 31.40 | 1:05.89 | |||||
17 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.02 | 1:05.93 | |||||
18 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.29 | 1:05.99 | |||||
19 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 31.50 | 1:06.17 | |||||
20 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.15 | 1:06.26 | |||||
21 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.15 | 1:06.40 | |||||
22 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.34 | 1:07.70 | |||||
23 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.91 | 1:07.72 | |||||
24 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.14 | 1:07.83 | |||||
25 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.12 | 1:08.13 | |||||
26 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.43 | 1:08.28 | |||||
27 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.20 | 1:08.49 | |||||
28 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 32.30 | 1:09.27 | |||||
29 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.69 | 1:09.92 | |||||
30 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 36.56 | 1:16.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 5:17.32 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 36.67 | 1:15.81 | 1:15.81 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 38.44 | 1:23.31 | 2:39.12 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 39.26 | 1:26.73 | 4:05.85 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 33.67 | 1:11.47 | 5:17.32 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:20.38 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 37.85 | 1:16.81 | 1:16.81 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 40.04 | 1:27.84 | 2:44.65 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 38.04 | 1:23.46 | 4:08.11 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 34.40 | 1:12.27 | 5:20.38 | ||||||
3 | A6 Piger | 2000 | A6 | 5:22.58 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 35.09 | 1:11.71 | 1:11.71 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 42.24 | 1:30.78 | 2:42.49 | ||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 39.28 | 1:25.61 | 4:08.10 | ||||||
My Weitling | 2000 | 35.44 | 1:14.48 | 5:22.58 | ||||||
4 | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | 5:23.21 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 39.15 | 1:21.63 | 1:21.63 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 43.73 | 1:34.87 | 2:56.50 | ||||||
Christine Greisen | 2000 | 36.31 | 1:18.02 | 4:14.52 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 33.54 | 1:08.69 | 5:23.21 | ||||||
5 | Køge Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:30.15 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 41.71 | 1:25.73 | 1:25.73 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 41.67 | 1:29.58 | 2:55.31 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 35.80 | 1:19.60 | 4:14.91 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 35.09 | 1:15.24 | 5:30.15 | ||||||
6 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:37.92 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 41.81 | 1:26.06 | 1:26.06 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 42.38 | 1:34.11 | 3:00.17 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 36.93 | 1:22.35 | 4:22.52 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 35.39 | 1:15.40 | 5:37.92 | ||||||
7 | Sigma Ns 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 5:43.71 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 42.33 | 1:27.12 | 1:27.12 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 43.83 | 1:33.26 | 3:00.38 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 42.18 | ||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 5:43.71 | 5:43.71 | |||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:49.88 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 42.58 | 1:27.20 | 1:27.20 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 45.12 | 1:35.21 | 3:02.41 | ||||||
Emilie Dessau | 2000 | 42.29 | 1:33.79 | 4:36.20 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 35.04 | 1:13.68 | 5:49.88 | ||||||
9 | Lyngby Piger | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 5:52.85 | ||||||
Caroline Fraser | 2002 | 43.36 | 1:29.03 | 1:29.03 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 42.75 | 1:31.59 | 3:00.62 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 42.91 | 1:37.49 | 4:38.11 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 35.16 | 1:14.74 | 5:52.85 | ||||||
10 | Sigma Ns 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 5:56.92 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 40.90 | 1:24.94 | 1:24.94 | ||||||
Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | 45.88 | 1:35.35 | 3:00.29 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 43.98 | ||||||||
Lea Joensen | 2001 | 5:56.92 | 5:56.92 | |||||||
11 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 6:11.17 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 45.87 | 1:33.24 | 1:33.24 | ||||||
Victoria Bülow | 2001 | 46.47 | 1:40.19 | 3:13.43 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 44.44 | 1:38.93 | 4:52.36 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 37.07 | 1:18.81 | 6:11.17 | ||||||
- | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | akut syg | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | |||||||||
Line Refsgaard | 2000 | |||||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | |||||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | |||||||||
- | Hvidovre Frøkener | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | første sv tyvstart | |||||
- | Vat-Cph Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | crawlarm i fly 3. sv | |||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 37.04 | 1:17.45 | 1:17.45 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 2:44.19 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Drenge 1 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:45.48 | ||||||
William Matras | 1998 | 33.57 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 37.21 | 1:19.51 | 2:28.32 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 30.56 | 1:06.09 | 3:34.41 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 33.42 | 1:11.07 | 4:45.48 | ||||||
2 | Sigma Ns 1 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 4:49.46 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 33.73 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 1:56.54 | 3:08.15 | |||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 36.25 | 1:07.67 | 4:15.82 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 33.64 | 33.64 | 4:49.46 | ||||||
3 | Lyngby Drenge | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:52.77 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 36.32 | 1:16.83 | 1:16.83 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 36.99 | 1:18.45 | 2:35.28 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 34.24 | 1:15.47 | 3:50.75 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 29.09 | 1:02.02 | 4:52.77 | ||||||
4 | Gentofte Drenge | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 4:58.32 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 33.42 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 41.46 | 1:27.93 | 2:36.02 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 34.64 | 1:16.94 | 3:52.96 | ||||||
Anton Ewald | 1999 | 30.33 | 1:05.36 | 4:58.32 | ||||||
5 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:01.53 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 37.17 | 1:15.71 | 1:15.71 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 38.25 | 1:22.05 | 2:37.76 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 34.72 | 1:16.07 | 3:53.83 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 31.76 | 1:07.70 | 5:01.53 | ||||||
6 | Søllerød Boys | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 5:03.66 | ||||||
Marcus Piil Pedersen | 1999 | 36.54 | 1:13.78 | 1:13.78 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 42.31 | 1:29.73 | 2:43.51 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 35.89 | 1:17.14 | 4:00.65 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 30.09 | 1:03.01 | 5:03.66 | ||||||
7 | Hils Drenge 1 | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 5:15.70 | ||||||
Thor Dardecker | 1999 | 38.75 | 1:18.15 | 1:18.15 | ||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 44.19 | 1:35.32 | 2:53.47 | ||||||
Philip Agerskov | 1998 | 35.79 | 1:18.16 | 4:11.63 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 30.72 | 1:04.07 | 5:15.70 | ||||||
8 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:16.40 | ||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 38.60 | 1:20.37 | 1:20.37 | ||||||
Rasmus Skalbo | 1998 | 41.30 | 1:27.37 | 2:47.74 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 35.98 | 1:17.92 | 4:05.66 | ||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 34.14 | 1:10.74 | 5:16.40 | ||||||
9 | Farum Miniguns2 | 1998 | Farum Svømmeklub | 5:23.67 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 39.59 | 1:22.65 | 1:22.65 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 45.00 | 1:32.78 | 2:55.43 | ||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 33.28 | 1:13.27 | 4:08.70 | ||||||
Mathias Elmholdt | 1999 | 35.95 | 1:14.97 | 5:23.67 | ||||||
10 | Sigma Ns 2 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 5:26.80 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 36.87 | 1:18.31 | 1:18.31 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 45.78 | 1:37.37 | 2:55.68 | ||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 38.30 | 1:23.54 | 4:19.22 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 32.39 | 1:07.58 | 5:26.80 | ||||||
- | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Vest Tågehorn | 1998 | Vest-Brøndby | akut syg | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | |||||||||
Casper Davidsen | 1999 | |||||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | |||||||||
- | Farum Miniguns1 | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | sv på mv v 75m | |||||
- | Gi40Hermes Drenge | 1998 | GI-40 Hermes | DSQ | tyvstart 4.sv | |||||
Frederik Galving | 1998 | 33.28 | 1:08.42 | 1:08.42 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 35.90 | 2:25.80 | |||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 3:29.87 | ||||||||
- | Helsingør Drenge | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i br v 125m | |||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 37.85 | 1:17.67 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.34 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Line Refsgaard | 2000 | 40.19 | 1:16.34 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.44 | 1:47.78 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 32.56 | 2:20.34 | |||||||
2 | A6 Piger | 2000 | A6 | 2:21.21 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Mira Mass | 2000 | 41.72 | 1:13.95 | |||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 34.71 | 1:48.66 | |||||||
My Weitling | 2000 | 32.55 | 2:21.21 | |||||||
3 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:24.63 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 37.62 | 1:11.84 | |||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 38.90 | 1:50.74 | |||||||
Natasja Kepp | 2000 | 33.89 | 2:24.63 | |||||||
4 | Køge Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:24.85 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 39.90 | 1:17.45 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.10 | 1:50.55 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 34.30 | 2:24.85 | |||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:25.20 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 39.01 | 1:15.04 | |||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 36.44 | 1:51.48 | |||||||
Nina Toft | 2000 | 33.72 | 2:25.20 | |||||||
6 | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | 2:25.77 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 43.69 | 1:21.53 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 33.28 | 1:54.81 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 30.96 | 2:25.77 | |||||||
7 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:25.85 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 36.01 | 36.01 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 39.12 | 1:15.13 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 40.13 | 1:55.26 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 30.59 | 2:25.85 | |||||||
8 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.95 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 40.64 | 1:21.14 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 32.71 | 1:53.85 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 33.10 | 2:26.95 | |||||||
9 | Hvidovre Frøkener | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:36.29 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 40.91 | 1:18.26 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 43.09 | 2:01.35 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 34.94 | 2:36.29 | |||||||
10 | Sigma Ns 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 2:36.68 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 39.97 | 39.97 | |||||||
Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | 43.76 | 1:23.73 | |||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 39.49 | 2:03.22 | |||||||
Lea Joensen | 2001 | 33.46 | 2:36.68 | |||||||
11 | Sigma Ns 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 2:37.09 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 44.77 | 1:24.58 | |||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 39.21 | 2:03.79 | |||||||
Camilla Taylor | 2000 | 33.30 | 2:37.09 | |||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.38 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 40.46 | 40.46 | |||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 43.45 | 1:23.91 | |||||||
Emilie Dessau | 2000 | 39.74 | 2:03.65 | |||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 33.73 | 2:37.38 | |||||||
13 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:40.94 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Victoria Bülow | 2001 | 43.95 | 1:23.84 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 42.05 | 2:05.89 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 35.05 | 2:40.94 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gi40Hermes Drenge | 1998 | GI-40 Hermes | 2:02.85 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 34.44 | 1:06.41 | |||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 28.60 | 1:35.01 | |||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 27.84 | 2:02.85 | |||||||
2 | Farum Miniguns1 | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:04.26 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 36.81 | 1:08.59 | |||||||
Daniel Christian | 1998 | 28.94 | 1:37.53 | |||||||
Philip Greve | 1998 | 26.73 | 2:04.26 | |||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.16 | ||||||
William Matras | 1998 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 35.88 | 1:07.68 | |||||||
Anton Olsen | 1998 | 29.65 | 1:37.33 | |||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 30.83 | 2:08.16 | |||||||
4 | Lyngby Drenge | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.27 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 34.75 | 1:10.11 | |||||||
Tobias Fournais | 1998 | 30.56 | 1:40.67 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 27.60 | 2:08.27 | |||||||
5 | Sigma Ns 1 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 2:09.35 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 38.80 | 1:11.17 | |||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 29.19 | 1:40.36 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 28.99 | 2:09.35 | |||||||
6 | Mammut Kalundborg | 1998 | Kalundborg SK | 2:11.98 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 36.71 | 1:06.85 | |||||||
Christian Olsen | 1999 | 36.82 | 1:43.67 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 28.31 | 2:11.98 | |||||||
7 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:12.67 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 36.40 | 1:11.73 | |||||||
Johan Bragason | 1999 | 31.85 | 1:43.58 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 29.09 | 2:12.67 | |||||||
8 | Gentofte Drenge | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:14.94 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 41.82 | 1:12.71 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | 33.39 | 1:46.10 | |||||||
Anton Ewald | 1999 | 28.84 | 2:14.94 | |||||||
9 | Hørsholm Drenge | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:15.70 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 35.71 | 35.71 | |||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 39.43 | 1:15.14 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 29.62 | 1:44.76 | |||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 30.94 | 2:15.70 | |||||||
10 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:16.89 | ||||||
Andreas Johansson | 1998 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 38.42 | 1:11.64 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 34.69 | 1:46.33 | |||||||
Anders Sørensen | 1999 | 30.56 | 2:16.89 | |||||||
11 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.77 | ||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Rasmus Skalbo | 1998 | 39.99 | 1:17.38 | |||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 32.42 | 1:49.80 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 29.97 | 2:19.77 | |||||||
12 | Sigma Ns 2 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 2:24.84 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 44.30 | 1:19.28 | |||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 35.47 | 1:54.75 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 30.09 | 2:24.84 | |||||||
13 | Hils Drenge 1 | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:24.95 | ||||||
Thor Dardecker | 1999 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Thomas Engdal | 1998 | 44.01 | 1:20.09 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 34.86 | 1:54.95 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 30.00 | 2:24.95 | |||||||
14 | Farum Miniguns2 | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:26.25 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 40.84 | 1:19.68 | |||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 32.67 | 1:52.35 | |||||||
Mathias Elmholdt | 1999 | 33.90 | 2:26.25 | |||||||
- | Søllerød Boys | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | svøm på mv v 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.98 | 1:08.90 | 1:45.15 | 2:20.95 | |||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.23 | 1:10.04 | 1:47.88 | 2:23.83 | |||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 33.38 | 1:09.51 | 1:47.02 | 2:23.93 | |||
4 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.72 | 1:09.85 | 1:48.85 | 2:27.64 | |||
5 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 35.00 | 1:11.39 | 1:50.13 | 2:27.91 | |||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.51 | 1:10.61 | 1:49.67 | 2:28.13 | |||
7 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.97 | 1:13.52 | 1:52.41 | 2:29.04 | |||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.54 | 1:13.15 | 1:52.31 | 2:29.58 | |||
9 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 34.86 | 1:13.19 | 1:52.64 | 2:31.10 | |||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 35.50 | 1:15.40 | 1:55.13 | 2:33.61 | |||
11 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.62 | 1:15.02 | 1:55.45 | 2:34.23 | |||
12 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.88 | 1:15.50 | 1:55.77 | 2:34.49 | |||
13 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.78 | 1:14.92 | 1:55.86 | 2:37.18 | |||
14 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 36.76 | 1:17.06 | 1:58.86 | 2:39.88 | |||
15 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.56 | 1:18.67 | 2:00.52 | 2:40.68 | |||
16 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 39.83 | 2:05.88 | 2:46.62 | ||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.11 | 1:14.58 | 1:53.48 | 2:31.64 | |||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 37.81 | 1:19.37 | 2:01.30 | 2:40.65 | |||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 37.40 | 1:20.11 | 2:04.19 | 2:44.33 | |||
4 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.30 | 1:19.58 | 2:02.95 | 2:44.60 | |||
5 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 38.00 | 1:21.49 | 2:04.40 | 2:46.13 | |||
6 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.63 | 1:20.80 | 2:05.09 | 2:46.19 | |||
7 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 38.42 | 1:21.43 | 2:06.94 | 2:47.12 | |||
8 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.87 | 1:20.76 | 2:05.92 | 2:47.72 | |||
9 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.06 | 1:21.68 | 2:06.58 | 2:49.33 | |||
10 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 37.81 | 1:21.13 | 2:07.02 | 2:49.76 | |||
11 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 39.12 | 1:21.67 | 2:06.12 | 2:50.14 | |||
12 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.24 | 1:24.40 | 2:09.42 | 2:52.88 | |||
13 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 37.22 | 1:20.09 | 2:07.81 | 2:52.90 | |||
14 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 41.01 | 1:27.12 | 2:14.47 | 2:57.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.32 | 1:01.25 | 1:33.87 | 2:05.74 | |||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 29.22 | 1:01.79 | 1:34.81 | 2:06.40 | |||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | 1:02.48 | 1:35.03 | 2:06.73 | |||
4 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 29.81 | 1:02.48 | 1:35.87 | 2:08.08 | |||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.29 | 1:02.05 | 1:35.51 | 2:08.47 | |||
6 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.57 | 1:02.41 | 1:36.40 | 2:09.96 | |||
7 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.70 | 1:03.22 | 1:37.55 | 2:11.92 | |||
8 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.14 | 1:05.59 | 1:40.59 | 2:13.97 | |||
9 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.79 | 1:03.97 | 1:39.22 | 2:14.78 | |||
10 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 32.14 | 1:07.31 | 1:43.38 | 2:17.42 | |||
11 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 31.51 | 1:06.89 | 1:43.78 | 2:19.73 | |||
12 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.80 | 1:08.73 | 1:45.70 | 2:22.35 | |||
13 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.73 | 1:10.95 | 1:48.70 | 2:25.86 | |||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.56 | 1:02.73 | 1:36.98 | 2:09.58 | |||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.77 | 1:03.08 | 1:37.63 | 2:11.47 | |||
3 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.64 | 1:04.31 | 1:38.79 | 2:12.27 | |||
4 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.08 | 1:05.03 | 1:39.24 | 2:12.86 | |||
5 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.51 | 1:05.04 | 1:39.37 | 2:14.17 | |||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.46 | 1:06.37 | 1:42.24 | 2:15.60 | |||
7 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.46 | 1:05.58 | 1:41.01 | 2:15.88 | |||
8 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 31.49 | 1:05.92 | 1:41.85 | 2:16.27 | |||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 31.74 | 1:06.72 | 1:42.27 | 2:16.42 | |||
10 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.41 | 1:06.14 | 1:41.82 | 2:18.15 | |||
11 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.48 | 1:06.76 | 1:42.64 | 2:18.53 | |||
12 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.73 | 1:07.66 | 1:43.80 | 2:18.68 | |||
13 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 31.54 | 1:05.87 | 1:42.01 | 2:19.06 | |||
14 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.49 | 1:08.23 | 1:44.74 | 2:19.98 | |||
15 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | 1:07.67 | 1:44.41 | 2:20.64 | |||
16 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 31.88 | 1:08.55 | 1:45.39 | 2:20.86 | |||
17 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.19 | 1:08.60 | 1:45.90 | 2:22.10 | |||
18 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 33.17 | 1:09.84 | 1:46.30 | 2:22.52 | |||
19 | Albert Alexander John | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.37 | 1:09.80 | 1:46.80 | 2:23.11 | |||
20 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.31 | 1:10.95 | 1:47.88 | 2:23.12 | |||
21 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.14 | 1:08.44 | 1:46.35 | 2:23.38 | |||
22 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 34.11 | 1:10.74 | 1:48.53 | 2:24.98 | |||
23 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.57 | 1:10.56 | 1:48.44 | 2:25.01 | |||
24 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.02 | 1:10.86 | 1:48.41 | 2:25.16 | |||
25 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 33.74 | 1:12.29 | 1:50.62 | 2:25.59 | |||
26 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 32.73 | 1:10.09 | 1:48.30 | 2:25.82 | |||
27 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.98 | 1:09.93 | 1:48.97 | 2:26.12 | |||
28 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 34.42 | 1:11.77 | 1:50.12 | 2:26.64 | |||
29 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.35 | 1:11.45 | 1:49.32 | 2:26.76 | |||
30 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.10 | 1:11.37 | 1:49.68 | 2:27.06 | |||
31 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 33.75 | 1:12.74 | 1:51.57 | 2:28.13 | |||
32 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.48 | 1:12.37 | 1:50.66 | 2:28.28 | |||
33 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.58 | 1:10.75 | 1:49.97 | 2:28.41 | |||
34 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.47 | 1:12.87 | 1:51.80 | 2:28.53 | |||
35 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 34.96 | 1:14.07 | 1:52.69 | 2:28.62 | |||
36 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 34.65 | 1:12.74 | 1:51.48 | 2:28.92 | |||
37 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.57 | 1:12.44 | 1:51.94 | 2:29.08 | |||
38 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 34.92 | 1:13.50 | 1:51.37 | 2:29.58 | |||
39 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.84 | 1:12.40 | 1:52.17 | 2:30.04 | |||
40 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 33.61 | 1:12.33 | 1:51.62 | 2:30.10 | |||
41 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.69 | 1:11.48 | 1:51.64 | 2:30.22 | |||
42 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.03 | 1:11.84 | 1:51.30 | 2:30.58 | |||
43 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.88 | 1:13.80 | 1:53.10 | 2:31.25 | |||
44 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 34.46 | 1:13.64 | 1:53.97 | 2:31.34 | |||
45 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 34.88 | 1:14.20 | 1:54.08 | 2:32.46 | |||
46 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 36.55 | 1:16.40 | 1:56.38 | 2:36.21 | |||
47 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.69 | 1:16.83 | 1:59.52 | 2:38.21 | |||
- | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 33.59 | 1:08.82 | |||||
2 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.33 | 1:12.21 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.84 | 1:14.32 | |||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.19 | 1:18.34 | |||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 37.60 | 1:19.47 | |||||
6 | Amalie Mårtensson | 2000 | JGI Svømning | 38.77 | 1:19.78 | |||||
7 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 38.85 | 1:20.65 | |||||
8 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.37 | 1:21.75 | |||||
9 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 41.89 | 1:22.15 | |||||
10 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.56 | 1:24.06 | |||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 40.32 | 1:24.41 | |||||
12 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.05 | 1:24.57 | |||||
13 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 41.58 | 1:25.81 | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 41.02 | 1:24.75 | |||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 41.35 | 1:24.87 | |||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.75 | 1:25.15 | |||||
4 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 42.03 | 1:26.84 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.19 | 1:27.18 | |||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 43.53 | 1:27.40 | |||||
7 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 42.36 | 1:28.46 | |||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.14 | 1:28.55 | |||||
9 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.05 | 1:29.17 | |||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 42.86 | 1:29.32 | |||||
11 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.92 | 1:29.76 | |||||
12 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.05 | 1:30.02 | |||||
13 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 44.94 | 1:31.11 | |||||
- | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | bryst v 50m | |||||
- | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sv på mv v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.02 | 1:04.45 | |||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 31.74 | 1:04.49 | |||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 32.33 | 1:05.97 | |||||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.98 | 1:08.17 | |||||
5 | Frederik Galving | 1998 | GI-40 Hermes | 33.51 | 1:08.62 | |||||
6 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:09.45 | |||||
7 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 34.28 | 1:10.95 | |||||
8 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.60 | 1:11.22 | |||||
9 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 35.08 | 1:12.16 | |||||
10 | Andreas Pedersen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 35.44 | 1:12.90 | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.76 | 1:05.83 | |||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.75 | 1:07.21 | |||||
3 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.51 | 1:10.28 | |||||
4 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.84 | 1:13.31 | |||||
5 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.37 | 1:14.91 | |||||
6 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.22 | 1:14.99 | |||||
7 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 37.81 | 1:16.52 | |||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 37.85 | 1:18.43 | |||||
9 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 37.89 | 1:18.47 | |||||
10 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.79 | 1:19.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.15 | 1:14.42 | 2:03.16 | 2:40.09 | |||
2 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.05 | 1:16.99 | 2:03.64 | 2:41.30 | |||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.62 | 1:16.47 | 2:03.56 | 2:41.50 | |||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 36.32 | 1:18.19 | 2:06.74 | 2:43.84 | |||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.82 | 1:19.43 | 2:09.10 | 2:45.23 | |||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.87 | 1:21.14 | 2:08.85 | 2:47.14 | |||
7 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.48 | 1:20.76 | 2:11.72 | 2:49.68 | |||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 36.93 | 1:19.47 | 2:12.95 | 2:50.08 | |||
9 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 37.13 | 1:21.37 | 2:11.72 | 2:51.64 | |||
10 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.90 | 1:24.37 | 2:11.24 | 2:51.72 | |||
11 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 38.95 | 1:21.79 | 2:12.86 | 2:52.07 | |||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.54 | 1:22.53 | 2:15.22 | 2:52.31 | |||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.19 | 1:25.09 | 2:19.33 | 2:56.94 | |||
14 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.82 | 1:26.61 | 2:18.09 | 2:57.10 | |||
15 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.04 | 2:18.70 | 2:57.23 | ||||
16 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.72 | 1:23.96 | 2:20.48 | 2:57.61 | |||
17 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.19 | 1:28.03 | 2:16.83 | 2:58.05 | |||
18 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 39.90 | 1:21.99 | 2:16.70 | 2:58.19 | |||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.01 | 1:29.40 | 2:22.34 | 3:01.84 | |||
20 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 42.18 | 1:27.81 | 2:23.28 | 3:05.57 | |||
21 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 41.19 | 1:30.61 | 2:26.00 | 3:06.19 | |||
22 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 46.37 | 1:30.81 | 2:28.17 | 3:09.63 | |||
- | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sv på mv v 75m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.30 | 1:23.88 | 2:17.19 | 2:55.81 | |||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.25 | 1:24.42 | 2:17.65 | 2:58.18 | |||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.65 | 1:28.36 | 2:19.75 | 3:02.76 | |||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.97 | 1:27.07 | 2:21.71 | 3:03.07 | |||
5 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 42.04 | 1:28.39 | 2:21.44 | 3:04.20 | |||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 41.28 | 1:32.40 | 2:24.42 | 3:05.28 | |||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 41.35 | 1:29.65 | 2:26.13 | 3:05.70 | |||
8 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 43.53 | 1:29.66 | 2:22.98 | 3:05.78 | |||
9 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.67 | 1:30.09 | 2:22.98 | 3:06.09 | |||
10 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.47 | 1:34.64 | 2:27.97 | 3:09.80 | |||
11 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 40.45 | 1:31.31 | 2:27.64 | 3:11.48 | |||
12 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.66 | 1:33.59 | 2:29.24 | 3:11.85 | |||
13 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.98 | 1:37.80 | 2:36.54 | 3:17.82 | |||
14 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.90 | 1:37.77 | 2:31.63 | 3:17.86 | |||
15 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 43.88 | 1:35.24 | 2:29.53 | 3:17.88 | |||
16 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 42.08 | 1:33.92 | 2:37.69 | 3:19.45 | |||
17 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.89 | 1:35.49 | 2:35.75 | 3:23.18 | |||
18 | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | 44.25 | 1:36.28 | 2:35.00 | 3:24.34 | |||
19 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 44.23 | 1:38.16 | 2:40.67 | 3:25.55 | |||
- | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | bryst i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.88 | 1:06.84 | 1:50.73 | 2:23.41 | |||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 31.46 | 1:09.93 | 1:52.77 | 2:25.64 | |||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 30.50 | 1:07.77 | 1:51.35 | 2:25.72 | |||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.99 | 1:09.85 | 1:53.71 | 2:27.35 | |||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.54 | 1:10.04 | 1:53.22 | 2:28.18 | |||
6 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.16 | 1:10.14 | 1:55.31 | 2:31.72 | |||
7 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 33.78 | 1:12.94 | 1:57.12 | 2:32.36 | |||
8 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.81 | 1:24.50 | 2:11.15 | 2:50.08 | |||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.23 | 1:11.06 | 1:57.56 | 2:30.77 | |||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.52 | 1:13.81 | 1:56.69 | 2:32.69 | |||
3 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.63 | 1:14.28 | 1:58.05 | 2:32.91 | |||
4 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.63 | 1:15.28 | 2:01.99 | 2:34.99 | |||
5 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.16 | 1:12.91 | 2:02.62 | 2:37.17 | |||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 35.66 | 1:19.10 | 2:09.06 | 2:42.28 | |||
7 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 36.31 | 1:18.30 | 2:08.83 | 2:42.30 | |||
8 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.08 | 1:18.51 | 2:06.62 | 2:42.32 | |||
9 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.80 | 1:18.28 | 2:07.00 | 2:43.08 | |||
10 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.65 | 1:20.10 | 2:07.38 | 2:44.57 | |||
11 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.62 | 1:18.47 | 2:07.67 | 2:45.34 | |||
12 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.51 | 1:18.96 | 2:08.44 | 2:45.44 | |||
13 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.07 | 1:18.57 | 2:07.94 | 2:45.60 | |||
14 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 37.06 | 1:17.68 | 2:10.10 | 2:45.98 | |||
15 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.83 | 1:17.04 | 2:07.98 | 2:46.41 | |||
16 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 38.90 | 1:23.22 | 2:08.74 | 2:47.72 | |||
17 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.56 | 1:25.01 | 2:12.11 | 2:48.71 | |||
18 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.86 | 1:22.75 | 2:12.58 | 2:49.39 | |||
19 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 39.27 | 1:25.13 | 2:13.44 | 2:50.59 | |||
20 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.94 | 1:19.56 | 2:14.74 | 2:52.29 | |||
21 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.91 | 1:21.74 | 2:12.98 | 2:53.17 | |||
22 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 38.78 | 1:20.18 | 2:16.06 | 2:53.83 | |||
23 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.26 | 1:24.16 | 2:16.91 | 2:57.31 | |||
24 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 44.03 | 1:29.38 | 2:21.32 | 2:58.41 | |||
25 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.21 | 1:28.89 | 2:22.44 | 3:03.82 | |||
- | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Svøm mv. v. 75m | |||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | DSQ | 2 flysp eft brystven | |||||
- | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | ud på mv. eft. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 28.28 | ||||||
2 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 29.91 | ||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.93 | ||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.30 | ||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.37 | ||||||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.43 | ||||||
7 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.52 | ||||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 31.61 | ||||||
9 | Amalie Mårtensson | 2000 | JGI Svømning | 31.68 | ||||||
10 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.78 | ||||||
11 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 31.96 | ||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 32.02 | ||||||
13 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 32.07 | ||||||
14 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 32.10 | ||||||
15 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 32.18 | ||||||
16 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.48 | ||||||
17 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.59 | ||||||
18 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 32.63 | ||||||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.70 | ||||||
20 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 32.71 | ||||||
21 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 33.19 | ||||||
22 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.28 | ||||||
23 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.41 | ||||||
24 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 33.73 | ||||||
25 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.75 | ||||||
26 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 33.87 | ||||||
27 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.03 | ||||||
28 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.52 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 32.42 | ||||||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.64 | ||||||
3 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.87 | ||||||
4 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 34.12 | ||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.45 | ||||||
6 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.75 | ||||||
7 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 34.79 | ||||||
8 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.89 | ||||||
9 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.90 | ||||||
10 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.12 | ||||||
11 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.50 | ||||||
12 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.59 | ||||||
13 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 35.65 | ||||||
14 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.68 | ||||||
15 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.70 | ||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 26.16 | ||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.80 | ||||||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 26.85 | ||||||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.98 | ||||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 27.12 | ||||||
6 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.62 | ||||||
7 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 27.87 | ||||||
8 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 28.70 | ||||||
9 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 28.75 | ||||||
10 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 28.77 | ||||||
10 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 28.77 | ||||||
12 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.18 | ||||||
13 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.27 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.68 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 27.83 | ||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.89 | ||||||
4 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.96 | ||||||
5 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.38 | ||||||
6 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 28.65 | ||||||
7 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.00 | ||||||
8 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 29.19 | ||||||
9 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.45 | ||||||
10 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.49 | ||||||
11 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.51 | ||||||
12 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.55 | ||||||
13 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 29.65 | ||||||
14 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.82 | ||||||
15 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.89 | ||||||
16 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 29.95 | ||||||
17 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.98 | ||||||
18 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 30.03 | ||||||
19 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.42 | ||||||
20 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 30.50 | ||||||
21 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 30.76 | ||||||
22 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.94 | ||||||
23 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 30.97 | ||||||
24 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.13 | ||||||
24 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 31.13 | ||||||
26 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 31.16 | ||||||
27 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 31.27 | ||||||
28 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.46 | ||||||
29 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.43 | 1:23.48 | |||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.49 | 1:23.69 | |||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 41.01 | 1:23.73 | |||||
4 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.61 | 1:24.46 | |||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 40.81 | 1:27.06 | |||||
6 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.74 | 1:27.91 | |||||
7 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 41.20 | 1:28.39 | |||||
8 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 42.83 | 1:29.07 | |||||
9 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 43.40 | 1:29.27 | |||||
10 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.83 | 1:29.62 | |||||
11 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.90 | 1:29.83 | |||||
12 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.88 | 1:31.93 | |||||
13 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 43.31 | 1:32.22 | |||||
14 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 43.72 | 1:33.01 | |||||
15 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.10 | 1:34.23 | |||||
16 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 45.21 | 1:35.36 | |||||
17 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 46.70 | 1:35.70 | |||||
18 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 46.01 | 1:37.86 | |||||
19 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 47.34 | 1:39.90 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.97 | 1:33.41 | |||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.76 | 1:33.84 | |||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.92 | 1:33.87 | |||||
4 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 46.17 | 1:35.78 | |||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 48.00 | 1:36.67 | |||||
6 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 46.31 | 1:36.99 | |||||
7 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.92 | 1:37.49 | |||||
8 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.34 | 1:38.50 | |||||
9 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 48.15 | 1:38.58 | |||||
10 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 47.42 | 1:39.15 | |||||
11 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 48.08 | 1:40.52 | |||||
12 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 49.43 | 1:42.66 | |||||
13 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.12 | 1:43.19 | |||||
14 | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | 48.93 | 1:43.33 | |||||
15 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.16 | 1:44.43 | |||||
16 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 50.73 | 1:46.42 | |||||
17 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 52.98 | 1:48.88 | |||||
- | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | akut syg | ||||||
- | Malou Poulsen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 34.98 | 1:14.95 | |||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 38.07 | 1:20.09 | |||||
3 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.87 | 1:20.37 | |||||
4 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.46 | 1:20.86 | |||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 37.60 | 1:20.96 | |||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.86 | 1:21.17 | |||||
7 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 37.84 | 1:22.08 | |||||
8 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 39.22 | 1:24.00 | |||||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.64 | 1:27.11 | |||||
- | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | 2 flyben eft ven v25 | |||||
- | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | flyben v vend 25m | |||||
- | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | DSQ | bensp f armt i start | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.69 | 1:14.23 | |||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.67 | 1:17.85 | |||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 38.82 | 1:22.83 | |||||
4 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 39.78 | 1:24.43 | |||||
5 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 39.61 | 1:24.59 | |||||
6 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.73 | 1:24.75 | |||||
7 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 39.45 | 1:25.01 | |||||
8 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 40.48 | 1:25.24 | |||||
9 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.71 | 1:25.71 | |||||
10 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.79 | 1:27.15 | |||||
11 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 42.43 | 1:28.36 | |||||
12 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.59 | 1:28.37 | |||||
13 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.13 | 1:28.70 | |||||
14 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 41.68 | 1:29.55 | |||||
15 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 42.66 | 1:30.35 | |||||
16 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.59 | 1:31.01 | |||||
17 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.76 | 1:34.34 | |||||
- | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | 2 flyben v 25m | |||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | DSQ | 2 flyben eft 50m | |||||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | A6 Piger | 2000 | A6 | 4:40.66 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 30.95 | 1:03.77 | 1:03.77 | ||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 34.51 | 1:12.09 | 2:15.86 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 33.79 | 1:10.69 | 3:26.55 | ||||||
My Weitling | 2000 | 35.01 | 1:14.11 | 4:40.66 | ||||||
2 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:42.15 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 32.89 | 1:09.76 | 1:09.76 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 33.40 | 1:11.22 | 2:20.98 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 35.80 | 1:15.24 | 3:36.22 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.28 | 1:05.93 | 4:42.15 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:43.97 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 34.42 | 1:11.90 | 1:11.90 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 33.35 | 1:07.75 | 2:19.65 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 33.09 | 1:11.42 | 3:31.07 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 34.76 | 1:12.90 | 4:43.97 | ||||||
4 | Køge Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:51.19 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 32.91 | 1:09.73 | 1:09.73 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 32.78 | 1:10.73 | 2:20.46 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 34.74 | 1:13.71 | 3:34.17 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 35.95 | 1:17.02 | 4:51.19 | ||||||
5 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:56.35 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 34.38 | 1:11.37 | 1:11.37 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 34.45 | 1:16.45 | 2:27.82 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 32.96 | 1:08.88 | 3:36.70 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 38.05 | 1:19.65 | 4:56.35 | ||||||
6 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:59.42 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 36.50 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 38.47 | 1:22.11 | 2:39.25 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 32.37 | 1:06.10 | 3:45.35 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 34.48 | 1:14.07 | 4:59.42 | ||||||
7 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:00.03 | ||||||
Laura Andersen | 2001 | 37.53 | 1:19.25 | 1:19.25 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 35.58 | ||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 3:08.68 | 3:46.02 | 3:46.02 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 35.52 | 1:14.01 | 5:00.03 | ||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:05.96 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 34.60 | 1:12.02 | 1:12.02 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 36.08 | 1:15.32 | 2:27.34 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 37.13 | 1:19.75 | 3:47.09 | ||||||
Emilie Dessau | 2000 | 36.27 | 1:18.87 | 5:05.96 | ||||||
9 | Sigma Ns 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 5:08.08 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 36.32 | 1:15.85 | 1:15.85 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 35.41 | 1:14.45 | 2:30.30 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 38.17 | 1:20.16 | 3:50.46 | ||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 35.94 | 1:17.62 | 5:08.08 | ||||||
10 | Sigma Ns 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 5:10.96 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 37.76 | 1:20.67 | 1:20.67 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 35.26 | 1:15.05 | 2:35.72 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 37.22 | 1:17.70 | 3:53.42 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 37.08 | 1:17.54 | 5:10.96 | ||||||
11 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:29.61 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 37.83 | 1:19.97 | 1:19.97 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 40.59 | 1:24.98 | 2:44.95 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 37.84 | 1:20.18 | 4:05.13 | ||||||
Victoria Bülow | 2001 | 39.60 | 1:24.48 | 5:29.61 | ||||||
- | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Forkert Rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Farum Miniguns1 | 1998 | Farum Svømmeklub | 4:03.70 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 28.46 | 59.40 | 59.40 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 30.31 | 1:03.21 | 2:02.61 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 29.43 | 1:01.97 | 3:04.58 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 28.09 | 59.12 | 4:03.70 | ||||||
2 | Gi40Hermes Drenge | 1998 | GI-40 Hermes | 4:09.94 | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 29.89 | 1:02.54 | 1:02.54 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 29.38 | 1:01.61 | 2:04.15 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 28.42 | 1:00.11 | 3:04.26 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 31.13 | 1:05.68 | 4:09.94 | ||||||
3 | Sigma Ns 1 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 4:10.83 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 30.13 | 1:03.22 | 1:03.22 | ||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 30.63 | 1:04.71 | 2:07.93 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 28.49 | 59.79 | 3:07.72 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 30.71 | 1:03.11 | 4:10.83 | ||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:11.28 | ||||||
William Matras | 1998 | 29.24 | 1:01.13 | 1:01.13 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 30.23 | 1:04.62 | 2:05.75 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 27.54 | 57.93 | 3:03.68 | ||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 31.82 | 1:07.60 | 4:11.28 | ||||||
5 | Lyngby Drenge | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:11.75 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 29.00 | 1:00.75 | 1:00.75 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 28.96 | 1:01.35 | 2:02.10 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 29.84 | 1:03.71 | 3:05.81 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 30.71 | 1:05.94 | 4:11.75 | ||||||
6 | Lf Drenge :-) | 1998 | Startfællesskabet LF-SWIM | 4:19.87 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 29.90 | 1:03.06 | 1:03.06 | ||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 33.21 | ||||||||
Jonas Lange | 1999 | 2:42.76 | 3:15.64 | 3:15.64 | ||||||
Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 31.04 | 1:04.23 | 4:19.87 | ||||||
7 | Gentofte Drenge | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 4:25.35 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 31.04 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Anton Ewald | 1999 | 31.45 | 1:07.74 | 2:13.21 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 28.84 | 1:00.89 | 3:14.10 | ||||||
Frederik Weiss | 1999 | 34.11 | 1:11.25 | 4:25.35 | ||||||
8 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:26.47 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 31.25 | 1:05.37 | 1:05.37 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 32.10 | 1:08.04 | 2:13.41 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 33.48 | ||||||||
Johan Bragason | 1999 | 4:26.47 | 4:26.47 | |||||||
9 | Hils Drenge 1 | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 4:26.72 | ||||||
Thomas Engdal | 1998 | 32.35 | 1:07.20 | 1:07.20 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 30.44 | 1:03.95 | 2:11.15 | ||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 31.66 | 1:06.70 | 3:17.85 | ||||||
Thor Dardecker | 1999 | 32.47 | 1:08.87 | 4:26.72 | ||||||
10 | Hørsholm Drenge | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 4:29.38 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 31.49 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 33.40 | 1:10.59 | 2:16.06 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 34.55 | 1:12.28 | 3:28.34 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 28.99 | 1:01.04 | 4:29.38 | ||||||
11 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.84 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 31.38 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 32.57 | 1:07.92 | 2:12.31 | ||||||
Rasmus Skalbo | 1998 | 32.31 | 1:09.57 | 3:21.88 | ||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 33.27 | 1:09.96 | 4:31.84 | ||||||
12 | Sigma Ns 2 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 4:35.93 | ||||||
Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | 32.47 | 1:08.35 | 1:08.35 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 34.49 | 1:10.75 | 2:19.10 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 32.61 | 1:09.86 | 3:28.96 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 32.09 | 1:06.97 | 4:35.93 | ||||||
13 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:40.77 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 32.25 | 1:08.10 | 1:08.10 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 35.56 | 1:16.37 | 2:24.47 | ||||||
Andreas Johansson | 1998 | 31.59 | 1:05.88 | 3:30.35 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 32.79 | 1:10.42 | 4:40.77 | ||||||
- | Søllerød Boys | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | Forkert rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:35 |