Resultater for Speedo Lyngby Open 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2012 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2012 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2011 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 35.05 | ||||||
2 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leuwaarden | 35.11 | ||||||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.46 | ||||||
4 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 35.53 | ||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.18 | ||||||
6 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.40 | ||||||
7 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.97 | ||||||
8 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 37.88 | ||||||
9 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.95 | ||||||
10 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.60 | ||||||
11 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 39.71 | ||||||
12 | Clara Lindecrona | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 39.91 | ||||||
13 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.08 | ||||||
14 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 40.46 | ||||||
15 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 42.30 | ||||||
- | Eva Rasmussen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | Afmeldt | ||||||
- | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | Afmeldt | ||||||
- | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | Afmedt | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.23 | ||||||
2 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.66 | Deltager ej finale | |||||
3 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.38 | ||||||
4 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.82 | ||||||
5 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 39.73 | ||||||
6 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 40.16 | ||||||
7 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.25 | ||||||
8 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 40.50 | ||||||
9 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 41.50 | ||||||
10 | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 41.67 | ||||||
11 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | ||||||
12 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 42.66 | ||||||
13 | Christina Mørkboe | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.41 | ||||||
14 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 43.79 | ||||||
15 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.03 | ||||||
16 | Nadja Warming | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 45.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 27 januar 2012 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 19:45 |