Resultater for Vestdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.30
Resultat Løb 29 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest langbane | Udskriftsdato | 04 marts 2012 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2012 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 678 | 34.01 | 1:10.98 | 1:46.58 | 2:22.10 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 605 | 34.14 | 1:11.85 | 1:50.80 | 2:27.60 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 585 | 35.72 | 1:13.15 | 1:51.59 | 2:29.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | 580 | 34.74 | 1:12.31 | 1:50.94 | 2:29.62 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Hansen | 1995 | 580 | 34.36 | 1:12.14 | 1:51.31 | 2:29.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 569 | 35.50 | 1:13.64 | 1:51.87 | 2:30.58 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 569 | 34.58 | 1:12.91 | 1:52.07 | 2:30.65 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Dahlquist | 1995 | 568 | 35.37 | 1:12.99 | 1:51.90 | 2:30.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 566 | 35.07 | 1:13.47 | 1:53.03 | 2:30.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 553 | 35.29 | 1:13.49 | 1:53.29 | 2:32.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 551 | 35.80 | 1:14.27 | 1:53.73 | 2:32.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Stine Johansen | 1997 | 536 | 34.98 | 1:13.87 | 1:54.07 | 2:33.65 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 527 | 37.12 | 1:16.34 | 1:55.55 | 2:34.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 526 | 36.11 | 1:15.59 | 1:55.33 | 2:34.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andrea Aagaard | 1996 | 521 | 35.91 | 1:14.60 | 1:54.70 | 2:35.12 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 520 | 36.83 | 1:16.58 | 1:56.70 | 2:35.23 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lea Moesgaard | 1998 | 513 | 37.30 | 1:16.63 | 1:57.22 | 2:35.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 511 | 37.12 | 1:16.69 | 1:57.00 | 2:36.12 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Oxenvad | 1997 | 511 | 36.74 | 1:15.85 | 1:56.77 | 2:36.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Camilla Svane | 1995 | 506 | 36.62 | 1:16.52 | 1:57.17 | 2:36.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Celine Drivsholm | 1996 | 500 | 37.22 | 1:16.81 | 1:57.53 | 2:37.20 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Johanne Carr | 1999 | 498 | 37.14 | 1:16.94 | 1:57.20 | 2:37.46 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Helle Dohn | 1998 | 490 | 37.95 | 1:17.77 | 1:58.29 | 2:38.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Maria Nielsen | 1996 | 486 | 37.74 | 1:18.89 | 1:59.85 | 2:38.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 480 | 36.70 | 1:17.77 | 1:59.06 | 2:39.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 470 | 37.55 | 1:17.51 | 1:59.13 | 2:40.54 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Rikke Glinvad | 1997 | 468 | 37.64 | 1:17.26 | 1:59.02 | 2:40.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lenette Nielsen | 1997 | 465 | 37.64 | 1:18.98 | 2:01.03 | 2:41.12 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
29 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 463 | 37.88 | 1:18.66 | 1:59.64 | 2:41.39 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 462 | 37.94 | 1:19.41 | 2:01.67 | 2:41.49 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Betina K. Pedersen | 1994 | 459 | 37.80 | 1:18.30 | 2:00.18 | 2:41.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 458 | 36.94 | 1:17.99 | 1:59.92 | 2:41.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
33 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 457 | 36.93 | 1:18.15 | 2:00.55 | 2:42.04 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 444 | 37.00 | 1:18.54 | 2:01.95 | 2:43.61 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
35 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 441 | 38.52 | 1:19.75 | 2:02.36 | 2:43.99 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Cecilie Jensen | 1994 | 438 | 37.59 | 1:19.11 | 2:02.25 | 2:44.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
37 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 436 | 38.64 | 1:20.84 | 2:03.39 | 2:44.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
38 | Maiken Morsing | 1997 | 431 | 37.96 | 1:19.37 | 2:02.81 | 2:45.25 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
39 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 424 | 40.13 | 1:22.46 | 2:05.17 | 2:46.15 | |||
Kolding SK | ||||||||||
40 | Amalie Kjær Holler | 1996 | 423 | 39.31 | 1:21.73 | 2:05.19 | 2:46.21 | |||
Kolding SK | ||||||||||
41 | Stinne Sørensen | 1999 | 423 | 39.70 | 1:22.13 | 2:04.15 | 2:46.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 421 | 39.53 | 1:22.08 | 2:04.91 | 2:46.59 | |||
Durup IF | ||||||||||
42 | Merete Toft Jensen | 1999 | 421 | 38.90 | 1:21.48 | 2:04.36 | 2:46.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
44 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 402 | 39.99 | 1:22.15 | 2:05.82 | 2:49.05 | |||
Odder IGF | ||||||||||
45 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 396 | 39.83 | 1:22.62 | 2:06.70 | 2:49.92 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Laura K. Westergaard | 1997 | 396 | 38.14 | 1:21.03 | 2:49.96 | 2:49.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 04 marts 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:18 |