Tulokset Nuorisouinnit 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai, aamu
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 24 maaliskuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:35 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti 1906 ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 maaliskuu 2012 |
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | 280 | 44.48 | 1:29.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 250 | 44.12 | 1:33.01 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Ossi Nikula | 2000 | 178 | 48.49 | 1:44.08 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
4 | Juho Anttila | 2000 | 171 | 51.22 | 1:45.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Valtteri Taskinen | 2002 | 167 | 51.45 | 1:46.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Taneli Juutinen | 2000 | 154 | 51.89 | 1:49.30 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 150 | 50.81 | 1:50.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Jasse Haaraoja | 2000 | 130 | 55.87 | 1:55.63 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Jasper Aksila | 2000 | 122 | 57.38 | 1:58.00 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Topias Uusitalo | 2001 | 120 | 58.61 | 1:58.74 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Ronny Brännkärr | 2002 | 109 | 57.06 | 2:02.68 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 107 | 58.39 | 2:03.27 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Veeti Taimisto | 2002 | 104 | 1:01.62 | 2:04.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 101 | 59.38 | 2:05.65 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Saari | 1999 | 293 | 41.99 | 1:28.24 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 288 | 43.40 | 1:28.69 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | 276 | 43.43 | 1:29.93 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Valtteri Väisänen | 1999 | 260 | 42.87 | 1:31.73 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Tuomas Uusitalo | 1999 | 234 | 46.96 | 1:35.04 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 234 | 45.70 | 1:35.09 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Jere Kerttula | 1999 | 232 | 45.61 | 1:35.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Juho Laatikainen | 1999 | 217 | 46.95 | 1:37.50 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Otto Kallama | 1999 | 205 | 46.25 | 1:39.34 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Olli Huuskonen | 1999 | 193 | 48.56 | 1:41.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Valtteri Lieto | 1999 | 181 | 49.14 | 1:43.59 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 179 | 50.62 | 1:43.99 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
13 | Aleksanteri Semach | 1999 | 178 | 47.68 | 1:44.05 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Lassi Harju | 1999 | 178 | 49.40 | 1:44.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Heikki Ruha | 1999 | 177 | 50.09 | 1:44.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Lauri Klemettilä | 1999 | 169 | 49.79 | 1:46.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Arttu Kiho | 1999 | 153 | 52.92 | 1:49.60 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Teemu Puro | 1999 | 147 | 53.40 | 1:50.91 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Masi Jurvanen | 1999 | 116 | 57.20 | 2:00.02 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | 412 | 37.17 | 1:18.70 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
2 | Kaius Kejonen | 1998 | 390 | 39.07 | 1:20.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Riku Ylikärppä | 1998 | 298 | 42.00 | 1:27.68 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Miikka Willman | 1998 | 282 | 43.32 | 1:29.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Severi Lieto | 1998 | 278 | 43.53 | 1:29.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Nikke Heikkinen | 1998 | 266 | 44.02 | 1:31.11 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Olli Roininen | 1998 | 260 | 43.65 | 1:31.81 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Matti Koskinen | 1998 | 247 | 44.77 | 1:33.36 | |||||
Koovee | ||||||||||
9 | Julius Laitila | 1998 | 238 | 43.14 | 1:34.55 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
10 | Pyry Kurkinen | 1998 | 229 | 44.40 | 1:35.78 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Oskari Aurala | 1998 | 228 | 45.22 | 1:35.95 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Matias Auvinen | 1998 | 192 | 48.68 | 1:41.52 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Matias Manninen | 1998 | 164 | 50.07 | 1:47.07 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Lauri Tapio | 1998 | 157 | 51.34 | 1:48.67 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Markus Svanberg | 1998 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Samuli Korpi | 1997 | 436 | 36.72 | 1:17.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Pauli Kukkonen | 1997 | 335 | 39.38 | 1:24.34 | |||||
Koovee | ||||||||||
3 | Olli Ahola | 1997 | 327 | 39.88 | 1:25.02 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Tiitus Wargelin | 1997 | 312 | 41.03 | 1:26.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Miika Peteri | 1997 | 262 | 42.63 | 1:31.60 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Peetu Väänänen | 1997 | 258 | 44.49 | 1:31.98 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Aleksin Pajunen | 1997 | 252 | 42.95 | 1:32.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Markus Kuismin | 1997 | 243 | 43.12 | 1:33.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Roni Potapoff | 1997 | 231 | 45.13 | 1:35.52 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Julius Kelloniemi | 1997 | 192 | 47.13 | 1:41.52 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Mikko Kilpinen | 1997 | 182 | 49.32 | 1:43.34 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
12 | Santeri Pesonen | 1997 | 180 | 49.52 | 1:43.78 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 558 | 34.35 | 1:11.16 | |||||
Koovee | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 524 | 34.94 | 1:12.64 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Jakob Nordman | 1996 | 519 | 33.04 | 1:12.89 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
4 | Adam Vik | 1996 | 506 | 33.65 | 1:13.51 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
5 | Noah Badji | 1996 | 470 | 35.87 | 1:15.32 | |||||
Koovee | ||||||||||
6 | Ville Pakkala | 1996 | 388 | 37.15 | 1:20.35 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
7 | Väinö Haapamäki | 1996 | 370 | 38.10 | 1:21.57 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Aleksi Ekström | 1996 | 340 | 39.70 | 1:23.91 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Niko Blankenstein | 1996 | 309 | 41.62 | 1:26.67 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Antti Toppinen | 1996 | 262 | 43.08 | 1:31.49 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Jere Huovinen | 1996 | 256 | 43.62 | 1:32.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 659 | 31.89 | 1:07.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Saku Knuutila | 1995 | 482 | 34.25 | 1:14.70 | |||||
Koovee | ||||||||||
3 | Henri Hurskainen | 1991 | 479 | 35.55 | 1:14.89 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Tomi Leppälä | 1994 | 470 | 35.27 | 1:15.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Arttu Erkinaro | 1992 | 467 | 35.05 | 1:15.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Anssi Hätälä | 1994 | 426 | 36.42 | 1:17.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Janne Orava | 1994 | 420 | 36.14 | 1:18.22 | |||||
Koovee | ||||||||||
8 | Ville Halonen | 1994 | 402 | 35.21 | 1:19.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Tuomas Järvelä | 1994 | 345 | 39.13 | 1:23.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Santeri Teppola | 1994 | 341 | 39.18 | 1:23.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Perttu Perälä | 1994 | 333 | 38.89 | 1:24.54 | |||||
Koovee | ||||||||||
12 | Ville Keskikuru | 1995 | 257 | 43.22 | 1:32.13 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Sami Aho | 1995 | 217 | 43.46 | 1:37.47 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 24 maaliskuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:35 |