Resultater for Älgadoppet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet | Utskriftsdatum | 22 april 2012 | |||
Tävlingsort | Vänersborg | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | SK Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 april 2012 |
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Rör-Anders VVS Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 41.20 | 1:28.13 | |||||
2 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 46.44 | 1:35.86 | |||||
3 | Ellinor Olesen | 2002 | Simklubben Alingsås | 44.93 | 1:41.60 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Rör-Anders VVS Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 37.94 | 1:18.71 | |||||
2 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 41.87 | 1:25.87 | |||||
3 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 42.04 | 1:26.35 | |||||
4 | Agnes Eklund Ramböl | 2001 | Simklubben Solsta | 41.67 | 1:26.43 | |||||
5 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 40.92 | 1:30.15 | |||||
6 | Melina Robertsson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 43.66 | 1:31.84 | |||||
7 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.49 | 1:33.96 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Rör-Anders VVS Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 35.52 | 1:13.90 | |||||
2 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 37.19 | 1:18.87 | |||||
3 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 36.83 | 1:19.28 | |||||
4 | Kajsa Svensson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 38.63 | 1:24.49 | |||||
5 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 41.26 | 1:28.51 | |||||
6 | Elin Bohman | 2000 | Arvika Simsällskap | 43.60 | 1:33.54 | |||||
7 | Elvira Essgärde | 2000 | Simklubben Götene | 43.22 | 1:34.02 | |||||
8 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 46.01 | 1:37.49 | |||||
9 | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | 47.91 | 1:38.50 | |||||
10 | Anna Bohman | 2000 | Arvika Simsällskap | 48.05 | 1:42.14 | |||||
- | Loella Kottusch | 2000 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Rör-Anders VVS Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilda Larsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 33.04 | 1:08.86 | |||||
2 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Simklubben Alingsås | 32.81 | 1:08.87 | |||||
3 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 34.60 | 1:13.40 | |||||
4 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 36.45 | 1:19.83 | |||||
5 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 38.16 | 1:20.34 | |||||
6 | Viktoria Schützer | 1999 | Arvika Simsällskap | 38.09 | 1:20.57 | |||||
7 | Julia Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 39.62 | 1:21.35 | |||||
8 | Emilia Lundqvist-Jenc | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 39.19 | 1:21.83 | |||||
9 | Lovisa Fremäng | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 39.22 | 1:24.01 | |||||
10 | Moa Tallberg | 1999 | Uddevalla Sim | 42.11 | 1:30.87 | |||||
11 | Ella Stålhandske | 1999 | Uddevalla Sim | 47.55 | 1:42.44 | |||||
12 | Isabelle Pettersson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 54.66 | 1:57.09 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Rör-Anders VVS Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennie Einarsson | 1998 | Simklubben Solsta | 34.43 | 1:10.20 | |||||
2 | Linda Sköld | 1998 | Simklubben Solsta | 34.16 | 1:10.84 | |||||
3 | Kajsa Wensing | 1998 | Föreningen Ale Simmarna | 38.06 | 1:21.28 | |||||
4 | Julia Andersson Hult | 1998 | Simklubben Götene | 39.03 | 1:22.95 | |||||
5 | Amy Wendel | 1998 | Simklubben Vänersborg | 45.26 | 1:37.52 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Rör-Anders VVS Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.55 | 1:02.86 | |||||
2 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Simklubben Solsta | 33.14 | 1:08.09 | |||||
3 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 32.73 | 1:08.71 | |||||
4 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 34.26 | 1:11.22 | |||||
5 | Anna Persson | 1997 | Arvika Simsällskap | 36.62 | 1:16.68 | |||||
6 | Elin Palmgren | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 36.88 | 1:16.87 | |||||
7 | Marie Persson | 1997 | Arvika Simsällskap | 40.65 | 1:26.16 | |||||
- | Anna Olsson | 1997 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Rör-Anders VVS Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | 32.07 | 1:05.53 | |||||
2 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 32.40 | 1:07.05 | |||||
3 | Sofie Jonasson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 33.81 | 1:11.15 | |||||
4 | Agnes Johansson | 1996 | Svenljunga Simklubb | 36.49 | 1:16.95 | |||||
5 | Zeyneb Berzig | 1991 | Arvika Simsällskap | 40.65 | 1:26.58 | |||||
- | Rebecca Nolin | 1995 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 22 april 2012 |
Licensierad till: Simklubben Vänersborg | Utskriftstid | 11:30 |