Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 1:12.04 | ||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.72 | ||||||
3 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.51 | ||||||
4 | Yasmina Kristensen | 2000 | Aarhus Swim | 1:29.23 | ||||||
5 | Sara Kusk Christensen | 2001 | TST Svømning | 1:47.50 | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:08.08 | ||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 1:11.56 | ||||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 1:15.00 | ||||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:15.80 | ||||||
5 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:16.16 | ||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | Aarhus Swim | 1:16.91 | ||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | Aarhus Swim | 1:17.28 | ||||||
8 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.36 | ||||||
9 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Sia Aagaard | 2004 | Aarhus Swim | 1:17.88 | ||||||
11 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:18.03 | ||||||
12 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:18.17 | ||||||
13 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:18.35 | ||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:18.42 | ||||||
15 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:18.71 | ||||||
16 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
17 | Laura Fogh | 2003 | Aarhus Swim | 1:19.13 | ||||||
18 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:19.44 | ||||||
19 | Clara Skrydstrup | 2004 | Aarhus Swim | 1:20.05 | ||||||
20 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.29 | ||||||
21 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
22 | Malou Sejr | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.64 | ||||||
23 | Sarah Larsen | 2004 | Aarhus Swim | 1:20.85 | ||||||
24 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.29 | ||||||
25 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 1:22.37 | ||||||
26 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
27 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:23.96 | ||||||
28 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.31 | Deltager ikke i finalen | |||||
29 | Katrine Mols | 2003 | Aarhus Swim | 1:25.29 | ||||||
30 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.34 | Deltager ikke i finalen | |||||
31 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.44 | ||||||
32 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.67 | ||||||
32 | Liv Kousgaard | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:26.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
34 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:27.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
35 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.52 | ||||||
36 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:27.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
37 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.61 | ||||||
38 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 1:28.66 | ||||||
38 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.66 | Deltager ikke i finalen | |||||
40 | Verena Diehl | 2007 | Swimteam Heddos | 1:28.91 | ||||||
41 | Caroline Kokholm | 2002 | Solbjerg IF | 1:29.07 | ||||||
42 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Aarhus Swim | 1:29.16 | ||||||
43 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.92 | ||||||
44 | Luca Buthke | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.91 | ||||||
45 | Liva Heine Sørensen | 2004 | TST Svømning | 1:32.56 | ||||||
46 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 1:33.64 | ||||||
47 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.98 | ||||||
48 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:35.27 | ||||||
49 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.05 | ||||||
50 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:36.72 | ||||||
51 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:38.21 | ||||||
52 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:38.39 | ||||||
53 | Lea Schneider | 2006 | Swimteam Heddos | 1:40.97 | ||||||
54 | Isabella Jing Johansen | 2005 | Aarhus Swim | 1:41.15 | ||||||
55 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:41.44 | ||||||
56 | Annika Svarre Griffel | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:44.37 | ||||||
57 | Katja Eskesen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:45.16 | ||||||
58 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:46.39 | ||||||
59 | Liv Juhl Jensen | 2005 | Aarhus Swim | 1:48.37 | ||||||
60 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:51.78 | ||||||
61 | Lilly Moos | 2006 | Swimteam Heddos | 1:55.71 | ||||||
62 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:57.28 | ||||||
63 | Pia Schilde | 2007 | Swimteam Heddos | 1:58.54 | ||||||
64 | Anne Yongliang Guo | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:02.07 | ||||||
65 | Theresa Stösser | 2007 | Swimteam Heddos | 2:20.91 | ||||||
- | Anni Yongliang Guo | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Dana Emmerich | 2006 | Sv Hellas Brühl | DNS | ||||||
- | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Anna Ancker | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | Svøm på mav. 48m | |||||
- | Emma Brogaard Krogh | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej fortsat bev.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:16 |