Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
567 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
566 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
332 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
619 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
648 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
423 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
665 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
544 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
300 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
538 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
372 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
597 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
676 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
328 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
384 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
403 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
39 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
635 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
341 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
536 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
392 |
|
Hannibal Krogh Lund |
1993 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
182 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
609 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
521 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
669 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
373 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
675 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
667 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
339 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
568 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
435 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
529 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
350 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
391 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
410 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
672 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
429 |
|
Laurits Andreassen |
2002 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
519 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
178 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
98 |
|
Valdemar Petersen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
431 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
580 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
37 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
337 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
646 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
647 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
333 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
265 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
181 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
352 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
671 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
55 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
170 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
165 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
127 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
636 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
34 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
432 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
290 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
433 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
395 |
|
Bjørn Van Barneveld |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
27 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
279 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
615 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
275 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
713 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
18 |
|
Søren Egedal |
2005 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
413 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
264 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
293 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
502 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
108 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
140 |
|
Tobias Hesse |
|
Kolding SK |
|
1:09.34 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
598 |
|
Andreas Morell Thomsen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
1:09.50 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
294 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:09.75 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
618 |
|
Oliver Kuettel |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:10.02 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
468 |
|
Søren B. Andersen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:10.34 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
252 |
|
Martin Nygaard |
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:10.42 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
169 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
1:10.83 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
66 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
545 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
82 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
462 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
494 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
261 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
219 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
443 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
375 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
47 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
325 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
249 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
225 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
632 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
378 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
103 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
331 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
1:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
53 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
434 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
581 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
553 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
292 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
451 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
606 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
453 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
231 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
397 |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
449 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
176 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
122 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
123 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
379 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
473 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
61 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
215 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
422 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
656 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
42 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
216 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
84 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
295 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
307 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
714 |
|
Anton Jensen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
593 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
221 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
336 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
1:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
401 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
382 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
51 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
450 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
175 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
458 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
65 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
187 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
76 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
68 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
474 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
220 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
173 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
150 |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
41 |
|
Alexander Momme |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
191 |
|
Villum Theisen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
151 |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
510 |
|
Bastian Rise Sønderskov |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
184 |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrsen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
148 |
|
Din Husejnovic |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
338 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
HGF Svømning |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
155 |
|
Tobias Otzen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
149 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
126 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
611 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
565 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
253 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
662 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
143 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
628 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
141 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
124 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
111 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
614 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
517 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
673 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
286 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
125 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
539 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
627 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
79 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
25 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
36 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
438 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
612 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
33 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
376 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
460 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
445 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
674 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
472 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
255 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
134 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
262 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
414 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
439 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
491 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
679 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
97 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
579 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
291 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
549 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
251 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
542 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
649 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
543 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
137 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
335 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
95 |
|
Rasmine Johansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
351 |
|
Lucca Rohde Boye |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
180 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
620 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
583 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
56 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
416 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
353 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
571 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
540 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
256 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
408 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
138 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
202 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
284 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
362 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
546 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
58 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
651 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
409 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
29 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
617 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
302 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
430 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
35 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
101 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
131 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
272 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
444 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
205 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
503 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
209 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
415 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
326 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
305 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
38 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
532 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
650 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
308 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
14 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
206 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
577 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
207 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
21 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
541 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
411 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
548 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
28 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
406 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
171 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
550 |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
578 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
534 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
358 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
670 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
282 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
359 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
71 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
57 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
40 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
250 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
524 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:18.61 |
|
|
|
110 |
257 |
|
Malou Steffensen |
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:19.07 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
111 |
441 |
|
Hilde Jørgensen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:19.31 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
112 |
329 |
|
Ida Mørup |
|
HGF Svømning |
|
1:19.39 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
113 |
99 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
|
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
|
1:19.46 |
|
|
|
2001 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
594 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
535 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
145 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
461 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
393 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
370 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
582 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
62 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
399 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
11 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
385 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
677 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
218 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
45 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
43 |
|
Carla Vangsaae |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
363 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
547 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
16 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
463 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
588 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
551 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
63 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
121 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
107 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
554 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
324 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
228 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
236 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
660 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
523 |
|
Linda Lundblad |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
354 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
610 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
396 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
576 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
530 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
30 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
469 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
345 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
81 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
457 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
223 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
64 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
189 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
574 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
195 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
589 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
77 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
365 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
73 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
78 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
303 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
419 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
50 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
301 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
217 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
613 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
212 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
400 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
1 |
|
Camilla Kolding Mortensen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
186 |
|
Silje Nygaard Bertelsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
60 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
224 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
314 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
475 |
|
Caroline Frandsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
304 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
330 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
1:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
380 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
575 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
210 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
10 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
374 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
381 |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
185 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
297 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
564 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
377 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
234 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
235 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
211 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
298 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
340 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
193 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
153 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
147 |
|
Carla Celano Wittenkamp |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
356 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
596 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
154 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christiansen |
2012 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
54 |
|
Asta Vinther Pedersen |
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
202 |
657 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
203 |
19 |
|
Thea Hause |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
204 |
227 |
|
Merle Bülow |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
205 |
357 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mousten |
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
230 |
|
Pixie Wohlert |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
506 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
17 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
152 |
|
Nikoline Bakkegaard Skov |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
20 |
|
Simone Østerlund Dyeremose |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
507 |
|
Emma Lykke Jensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
355 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
611 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
286 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
442 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
390 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
629 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
109 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
436 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
361 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
2:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
673 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
137 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
412 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
26 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
2:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
464 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
402 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
146 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
2:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
471 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
273 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
14 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
190 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
130 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
2:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
651 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
283 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
327 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
3:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
80 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
643 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
310 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
3:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
183 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
13 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
3:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
590 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
3:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
52 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
389 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
3:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
209 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
129 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
3:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
642 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
640 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
641 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
46 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
3:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
285 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
232 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
105 |
|
Annika Hansen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
3:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
278 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
592 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
3:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
156 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
3:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
459 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
420 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:29.46 |
|
|
|
47 |
644 |
|
Helene Munk Barfod |
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
3:30.36 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
48 |
70 |
|
Marie Lausdahl |
|
Odder Svømmeklub |
|
3:30.53 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
49 |
312 |
|
Karoline Pedersen |
|
Herning Svømmeklub |
|
3:30.61 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
50 |
118 |
|
Olivia Winum Andersen |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
3:31.10 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
51 |
188 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
3:37.97 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
52 |
512 |
|
Laura Skjærris Lund |
|
Swim Team Neptun |
|
3:38.46 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
53 |
132 |
|
Maria Berg |
|
Kolding SK |
|
3:39.51 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
54 |
634 |
|
Mathilde Pedersen |
|
Thisted Svømmeklub |
|
3:39.91 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
55 |
135 |
|
Alberte Kvorning |
|
Kolding SK |
|
3:46.65 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
56 |
311 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
|
Herning Svømmeklub |
|
3:49.67 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
57 |
452 |
|
Filippa Læborg |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
3:50.27 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
58 |
595 |
|
Maja Theilmann Christensen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
4:05.50 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
59 |
455 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
4:14.98 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
60 |
359 |
|
Emilie Hermansen |
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
61 |
16 |
|
Maja Carlson |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
62 |
233 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
63 |
59 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
64 |
365 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
65 |
457 |
|
Signe Mørch |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
66 |
5 |
|
Emilie Sloth Lauritsen |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
67 |
447 |
|
Annamai Dybdal |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
68 |
537 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
538 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
566 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
572 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
608 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
666 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
501 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
39 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
247 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
7 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
470 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
341 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
667 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
75 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
676 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
597 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
516 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
288 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
544 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
289 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
403 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
647 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
237 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
372 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
391 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
669 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
496 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
18 |
|
Søren Egedal |
2005 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
287 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
636 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
82 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
261 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
568 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
337 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
618 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
431 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
108 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
417 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
181 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
395 |
|
Bjørn Van Barneveld |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
443 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
519 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
352 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
434 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
569 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
165 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
598 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
103 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
616 |
|
Niclas Petersen |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
42.44 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
50 |
265 |
|
Albert Grove |
|
Aarhus Swim - HEI |
|
43.01 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
51 |
375 |
|
Adam Sallam |
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
43.38 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
52 |
373 |
|
Annas Sallam |
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
43.39 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
53 |
267 |
|
Alfred Hørlück |
|
Aarhus Swim - HEI |
|
43.44 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
54 |
342 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
|
HGF Svømning |
|
43.78 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
104 |
|
Marius Lillevang |
|
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
|
43.79 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
325 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
225 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
432 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
293 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
433 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
465 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
331 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
552 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
214 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
219 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
421 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
446 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
264 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
397 |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
61 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
518 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
221 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
476 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
155 |
|
Tobias Otzen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
116 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
151 |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
120 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
215 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
451 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
659 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
458 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
401 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
474 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
557 |
|
Frederik Staal Jessen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
454 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
279 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
220 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
65 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
68 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
149 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
632 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
382 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
150 |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
184 |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrsen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
260 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
192 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
148 |
|
Din Husejnovic |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
76 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
565 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
573 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
437 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
270 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
254 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
611 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
662 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
629 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
111 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
539 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
201 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
74 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
500 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
645 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
376 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
533 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
113 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
266 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
109 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
442 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
668 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
56 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
438 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
112 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
460 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
418 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
284 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
540 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
583 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
69 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
25 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
117 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
678 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
71 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
85 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
33 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
79 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
498 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
250 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
409 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
29 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
582 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
248 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
256 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
8 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
255 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
546 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
329 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
344 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
DEN |
43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
101 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
213 |
|
Astrid Pedersen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
43.87 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
52 |
570 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
43.98 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
53 |
145 |
|
Inés Mendoza |
|
Kolding SK |
|
44.03 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
183 |
|
Sofie Bæk |
|
Ikast Svømmeklub |
|
44.17 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
281 |
|
Caroline R. Frandsen |
|
Herning Svømmeklub |
|
44.33 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
56 |
11 |
|
Ida Frost Baltzer |
|
Struer Svømmeklub |
|
44.35 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
57 |
271 |
|
Louise Jeppesen |
|
Herning Svømmeklub |
|
44.50 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
58 |
3 |
|
Elin Glassou Bach |
|
Struer Svømmeklub |
|
44.68 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
59 |
371 |
|
Wiktoria Gawor |
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
44.98 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
60 |
110 |
|
Laura Winum Andersen |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
45.28 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
61 |
35 |
|
Ida K. Laursen |
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
45.39 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
531 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
|
Svømmeklubben Koral |
|
45.70 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
63 |
596 |
|
Alberte Grøn Larsen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
45.74 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
64 |
447 |
|
Annamai Dybdal |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
46.09 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
65 |
72 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
|
Odder Svømmeklub |
|
46.16 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
66 |
370 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
46.24 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
677 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
|
Aabybro Svømmeklub |
|
46.53 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
68 |
129 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
|
Kolding SK |
|
46.54 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
69 |
334 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
|
HGF Svømning |
|
46.55 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
313 |
|
Maya Kirkeby |
|
Herning Svømmeklub |
|
46.57 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
541 |
|
Josefine S. Overgaard |
|
Svømmeklubben Nord |
|
47.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
115 |
|
Johanne Vind Sejr |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
47.32 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
398 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
47.34 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
277 |
|
Asta Klemmensen |
|
Herning Svømmeklub |
|
47.39 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
301 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
|
Herning Svømmeklub |
|
47.47 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
232 |
|
Signe Møller Rasmussen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
47.61 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
63 |
|
Ida Nyland Madsen |
|
Odder Svømmeklub |
|
48.18 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
461 |
|
Frida Sørensen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
48.22 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
592 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
48.34 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
80 |
|
Sommer Maj Andersen |
|
Odder Svømmeklub |
|
48.45 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
550 |
|
Helene Lavrsen |
|
Svømmeklubben Nord |
|
48.53 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
385 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
212 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
218 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
9 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
400 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
10 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
30 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
610 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
575 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
188 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
81 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
420 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
296 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
508 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
314 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
297 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
576 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
204 |
|
Alberte Lykke Huus |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
54 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
86 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
64 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
511 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
304 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
217 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
456 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
564 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
186 |
|
Silje Nygaard Bertelsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
185 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
40 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
419 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
577 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
324 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
228 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
613 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
20 |
|
Simone Østerlund Dyeremose |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
147 |
|
Carla Celano Wittenkamp |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
50 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
73 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
383 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
227 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
229 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
509 |
|
Silke Nybroe |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
222 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
78 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
154 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christiansen |
2012 |
Kolding SK |
DEN |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
12 |
|
Ida Kirkeby |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
17 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
230 |
|
Pixie Wohlert |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
236 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
226 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
235 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
211 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
152 |
|
Nikoline Bakkegaard Skov |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
234 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
210 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
153 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
475 |
|
Caroline Frandsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
4 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
555 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
377 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
355 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
599 |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
357 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mousten |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
356 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
661 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
497 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
567 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
665 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
300 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
536 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
600 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
75 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
384 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
435 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
67 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
522 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
350 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
568 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
646 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
179 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
178 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
391 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
616 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
37 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
82 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
675 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
55 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
127 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
580 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
615 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
34 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
169 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
395 |
|
Bjørn Van Barneveld |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
413 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
27 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
671 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
252 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
325 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
66 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
545 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
467 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
280 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
342 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
493 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
364 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
128 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
219 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
581 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
553 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
378 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
168 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
556 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
294 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
122 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
123 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
231 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
558 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
466 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
633 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
176 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
172 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
268 |
|
Christian Ravn Holst |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
221 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
454 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
401 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
187 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
448 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
84 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
76 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
473 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
173 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
220 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
269 |
|
Malte Witt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
458 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
382 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
299 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
119 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
593 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
216 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
136 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
379 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
126 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
139 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
141 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
253 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
628 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
627 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
74 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
440 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
445 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
439 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
412 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
670 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
106 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
58 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
614 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
201 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
520 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
542 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
36 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
402 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
464 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
343 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
HGF Svømning |
DEN |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
263 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
190 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
543 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
617 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
130 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
430 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
362 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
621 |
|
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
308 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
302 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
94 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
650 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
273 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
138 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
534 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
444 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
272 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
57 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
408 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
72 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
406 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
571 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
578 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
71 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
363 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
233 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
69 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
282 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
535 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
335 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
52 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
411 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
171 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
463 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
551 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
393 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
228 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
38 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
420 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
133 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
588 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
399 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
459 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
257 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
30 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
81 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
532 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
334 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
396 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
589 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Emilie Sloth Lauritsen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
115 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
59 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
456 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
640 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
394 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
594 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
21 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
530 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
77 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
461 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
118 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
389 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
63 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
195 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
217 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
452 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
218 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
398 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
45 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
330 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
1:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
43 |
|
Carla Vangsaae |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
303 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
311 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
457 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
70 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
156 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
1:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
574 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
189 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
475 |
|
Caroline Frandsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
60 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
380 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
73 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
227 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
78 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
54 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
223 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
222 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
374 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
2:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
381 |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
2:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
226 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
186 |
|
Silje Nygaard Bertelsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
209 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
455 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
13 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
608 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
664 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
274 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
39 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
67 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
501 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
470 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
290 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
144 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
2:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
182 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
636 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
140 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
569 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
443 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
47 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
3:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
521 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
3:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
375 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
3:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
618 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
3:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
462 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
114 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
3:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
104 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
3:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
652 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
465 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
421 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
558 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
61 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
446 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
422 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
631 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
655 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
175 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
4:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
51 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
4:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
659 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
292 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
552 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
120 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
306 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
437 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
611 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
573 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
390 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
143 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
2:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
360 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
2:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
533 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
2:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
614 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
26 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
2:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
113 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
3:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
668 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
472 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
471 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
146 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
3:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
56 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
583 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
96 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
3:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
540 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
117 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
3:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
546 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
444 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
203 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
3:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
14 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
3:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
309 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
85 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
418 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
248 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
3:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
329 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
3:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
447 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
283 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
492 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
281 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
371 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
3:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
62 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
547 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
232 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
394 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
3:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
129 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
3:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
183 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
205 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
3:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
131 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
3:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
677 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
3:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
213 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
276 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
590 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
3:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
398 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
3:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
537 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
591 |
|
Freja Møller Winther |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
3:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
634 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
3:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
575 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
298 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
576 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
10 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
4:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
121 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
4:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
610 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
4:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
456 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
564 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
188 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
4:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
660 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
412 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
211 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
441 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
555 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
135 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
415 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
596 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
630 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
54 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
511 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
235 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
567 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
499 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
DEN |
23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
332 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
666 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
665 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
648 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
619 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
600 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
664 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
372 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
328 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
339 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
544 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
597 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
7 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
516 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
75 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
403 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
181 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
167 |
|
Theis Nelander |
2005 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
287 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
538 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
536 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
39 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
384 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
572 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
496 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
433 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
247 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
669 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
635 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
289 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
373 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
522 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
429 |
|
Laurits Andreassen |
2002 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
529 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
34 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
166 |
|
Oliver L Nelander |
2002 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
410 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
165 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
182 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
395 |
|
Bjørn Van Barneveld |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
337 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
391 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
333 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
646 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
653 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
675 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
170 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
494 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
352 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
98 |
|
Valdemar Petersen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
114 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
275 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
237 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
267 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
260 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
647 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
55 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
261 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
27 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
102 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
580 |
|
Theis Lindhardt |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
29.73 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
66 |
249 |
|
Sebastian Stilling |
|
Holstebro Svømme Club |
|
29.79 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
265 |
|
Albert Grove |
|
Aarhus Swim - HEI |
|
29.91 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
68 |
294 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
|
Herning Svømmeklub |
|
29.92 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
69 |
502 |
|
Morten Holst-Jensen |
|
Swim Team Neptun |
|
30.12 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
108 |
|
Lau Lamberg |
|
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
|
30.46 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
18 |
|
Søren Egedal |
2005 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
169 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
615 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
518 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
364 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
495 |
|
Albert Bonde Juul Andersen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
293 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
219 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
468 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
128 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
325 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
545 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
375 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
264 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
331 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
654 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
407 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
581 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
292 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
606 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
103 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
225 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
299 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
453 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
434 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
417 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
231 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
214 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
379 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
84 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
556 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
451 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
44 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
172 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
168 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
449 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
42 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
476 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
378 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
421 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
397 |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
61 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
714 |
|
Anton Jensen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
216 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
656 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
593 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
215 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
401 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
221 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
382 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
450 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
116 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
295 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
336 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
422 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
220 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
510 |
|
Bastian Rise Sønderskov |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
65 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
76 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
68 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
173 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
474 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
557 |
|
Frederik Staal Jessen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
338 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
HGF Svømning |
DEN |
51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
191 |
|
Villum Theisen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
192 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
41 |
|
Alexander Momme |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
269 |
|
Malte Witt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
662 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
83 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
628 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
141 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
517 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
253 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
607 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
111 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
33 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
612 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
79 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
270 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
645 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
673 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
25 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
125 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
36 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
361 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
134 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
442 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
679 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
74 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
539 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
255 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
251 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
130 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
414 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
674 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
668 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
139 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
579 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
124 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
649 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
262 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
621 |
|
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
190 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
439 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
438 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
627 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
542 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
254 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
291 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
112 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
97 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
180 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
137 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
95 |
|
Rasmine Johansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
263 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
343 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
HGF Svømning |
DEN |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
402 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
436 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
201 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
273 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
266 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
113 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
678 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
549 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
520 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
571 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
358 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
430 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
13 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
72 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
58 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
110 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
353 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
440 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
620 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
409 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
28 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
351 |
|
Lucca Rohde Boye |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
80 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
202 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
94 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
31 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
651 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
543 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
35 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
577 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
209 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
360 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
551 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
650 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
183 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
206 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
257 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
71 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
534 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
29 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
40 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
326 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
305 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
416 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
57 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
46 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
203 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
578 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
308 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
310 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
105 |
|
Annika Hansen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
541 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
133 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
21 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
359 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
52 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
550 |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
535 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
503 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
11 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
62 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
271 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
461 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
570 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
107 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
399 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
630 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
233 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
3 |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
8 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
38 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
548 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
85 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
278 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
588 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
99 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
145 |
|
Inés Mendoza |
|
Kolding SK |
|
35.82 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
129 |
132 |
|
Maria Berg |
|
Kolding SK |
|
35.94 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
130 |
524 |
|
Cecilie Nielsen |
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
35.98 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
131 |
677 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
|
Aabybro Svømmeklub |
|
35.99 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
132 |
370 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
36.01 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
133 |
207 |
|
Lykke Emilie Lund |
|
Horsens Svømmeklub |
|
36.07 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
134 |
385 |
|
Sille Hegaard Gilling |
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
36.10 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
135 |
420 |
|
Emma Zimu Wang |
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
36.12 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
136 |
218 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
59 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
312 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
547 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
389 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
641 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
644 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
396 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
345 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
70 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
531 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
324 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
81 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
610 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
9 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
523 |
|
Linda Lundblad |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
313 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
383 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
228 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
330 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
63 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
512 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
236 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
554 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
354 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
223 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
232 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
576 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
5 |
|
Emilie Sloth Lauritsen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
365 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
16 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
537 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
77 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
595 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
469 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
188 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
204 |
|
Alberte Lykke Huus |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
30 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
613 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
60 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
230 |
|
Pixie Wohlert |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
217 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
50 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
189 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
589 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
497 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
Camilla Kolding Mortensen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
311 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
377 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
455 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
212 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
222 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
380 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
419 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
64 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
224 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
10 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
297 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
508 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
210 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
564 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
12 |
|
Ida Kirkeby |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
381 |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
374 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
73 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
511 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
86 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
509 |
|
Silke Nybroe |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
227 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
193 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
229 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
226 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
234 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
211 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
340 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
507 |
|
Emma Lykke Jensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
657 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
4 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
20 |
|
Simone Østerlund Dyeremose |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
661 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
19 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
17 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
566 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
567 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
666 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
648 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
167 |
|
Theis Nelander |
2005 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
274 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
572 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
664 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
332 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
676 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
608 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
7 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
403 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
538 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
544 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
166 |
|
Oliver L Nelander |
2002 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
67 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
328 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
667 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
384 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
341 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
289 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
288 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
287 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
247 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
609 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
182 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
435 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
501 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
536 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
580 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
672 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
647 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
568 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
339 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
410 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
352 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
653 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
671 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
516 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
529 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
290 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
337 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
260 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
432 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
429 |
|
Laurits Andreassen |
2002 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
55 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
372 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
178 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
179 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
127 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
598 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
144 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
140 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
615 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
267 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
102 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
34 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
616 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
249 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
407 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
37 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
395 |
|
Bjørn Van Barneveld |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
252 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
618 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
467 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
569 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
27 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
652 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
47 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
462 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
518 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
225 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
219 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
468 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
364 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
417 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
413 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
104 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
331 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
713 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
632 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
545 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
378 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
606 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
466 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
558 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
214 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
123 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
433 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
422 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
465 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
655 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
473 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
453 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
476 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
449 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
268 |
|
Christian Ravn Holst |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
299 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
553 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
448 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
120 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
306 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
176 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
450 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
633 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
656 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
631 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
84 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
659 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
451 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
581 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
454 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
175 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
116 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
458 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
122 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
216 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
65 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
68 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
215 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
192 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
184 |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrsen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
379 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
220 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
51 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
336 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
474 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
44 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
42 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
187 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
565 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
573 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
437 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
270 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
286 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
143 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
111 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
139 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
141 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
491 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
109 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
83 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
628 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
539 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
614 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
112 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
361 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
517 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
629 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
262 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
472 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
266 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
25 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
74 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
376 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
436 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
612 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
607 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
500 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
414 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
492 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
110 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
460 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
134 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
445 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
26 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
464 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
645 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
543 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
498 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
36 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
106 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
58 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
344 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
DEN |
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
440 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
146 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
360 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
678 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
579 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
263 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
251 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
533 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
418 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
546 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
649 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
542 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
31 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
617 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
353 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
291 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
254 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
679 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
96 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
190 |
|
Eline Sophia Bunch |
|
Ikast Svømmeklub |
|
1:22.29 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
65 |
520 |
|
Josefine Nielsen |
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
1:22.32 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
66 |
69 |
|
Leonora Holst Jensen |
|
Odder Svømmeklub |
|
1:22.43 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
67 |
95 |
|
Rasmine Johansen |
|
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
|
1:22.63 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
358 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
670 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
620 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
416 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
471 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
203 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
131 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
1:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
282 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
97 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
202 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
14 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
13 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
327 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
590 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
582 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
415 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
540 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
272 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
205 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
549 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
643 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
52 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
28 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
310 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
302 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
305 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
271 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
117 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
35 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
138 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
256 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
541 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
411 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
180 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
183 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
326 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
207 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
441 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
399 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
408 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
57 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:28.10 |
|
|
|
110 |
40 |
|
Zenia Lüneborg |
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:28.24 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
111 |
62 |
|
Ida Enderlein |
|
Odder Svømmeklub |
|
1:28.43 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
112 |
233 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:28.45 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
113 |
85 |
|
Anna Nielsen |
|
Odder Svømmeklub |
|
1:28.61 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
114 |
570 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
1:28.79 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
115 |
389 |
|
Karen Holst Jacobsen |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
1:29.06 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
116 |
406 |
|
Agnes Seneca |
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:29.09 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
117 |
8 |
|
Frida Møller Olesen |
|
Struer Svømmeklub |
|
1:29.21 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
118 |
577 |
|
Sofie Egholm |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
1:29.55 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
119 |
72 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
|
Odder Svømmeklub |
|
1:30.01 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
120 |
591 |
|
Freja Møller Winther |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
1:30.06 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
121 |
359 |
|
Emilie Hermansen |
|
Brønderslev SK08 |
|
1:30.07 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
122 |
133 |
|
Stine Pedersen |
|
Kolding SK |
|
1:30.17 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
123 |
21 |
|
Emilia Hou-Carleton |
|
Struer Svømmeklub |
|
1:30.59 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
124 |
393 |
|
Emma Vendelbo |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
1:31.50 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
125 |
107 |
|
Anna Lorentzen |
|
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
|
1:31.60 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
121 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
276 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
592 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
38 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
209 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
171 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
156 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
1:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
334 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
641 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
642 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
105 |
|
Annika Hansen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
531 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
313 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
46 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
118 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
524 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
548 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
218 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
371 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
132 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
1:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
213 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
224 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
70 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
115 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
430 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
463 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
530 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
248 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
145 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
398 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
644 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
512 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
588 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
396 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
59 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
250 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
5 |
|
Emilie Sloth Lauritsen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
634 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
43 |
|
Carla Vangsaae |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
394 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
630 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
660 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
236 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
77 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
81 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
456 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
610 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
64 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
589 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
452 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
303 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
469 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
195 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
296 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
301 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
45 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
383 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
554 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
354 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
385 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
223 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
457 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
16 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
204 |
|
Alberte Lykke Huus |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
419 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
574 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
400 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
189 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
613 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
78 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
10 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
447 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
298 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
228 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
314 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
60 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
475 |
|
Caroline Frandsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
304 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
575 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
86 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
345 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
185 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
1 |
|
Camilla Kolding Mortensen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
370 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
11 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
217 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
355 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
73 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
19 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
657 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
523 |
|
Linda Lundblad |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
226 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
20 |
|
Simone Østerlund Dyeremose |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
210 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
661 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
29 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
356 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
595 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
362 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
555 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
357 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mousten |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
212 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
499 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
DEN |
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
300 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
648 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
536 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
600 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
384 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
666 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
522 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
75 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
67 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
181 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
274 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
544 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
287 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
470 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
635 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
328 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
496 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
667 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
391 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
646 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
34 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
39 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
669 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
616 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
289 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
403 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
165 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
98 |
|
Valdemar Petersen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
260 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
252 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
350 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
82 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
339 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
609 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
265 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
529 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
493 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
395 |
|
Bjørn Van Barneveld |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
501 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
290 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
18 |
|
Søren Egedal |
2005 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
325 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
27 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
545 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
169 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
580 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
671 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
467 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
264 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
261 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
632 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
342 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
280 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
144 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
413 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
294 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
606 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
378 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
168 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
433 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
407 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
713 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
581 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
553 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
417 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
231 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
219 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
468 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
53 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
123 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
618 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
453 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
473 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
421 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
172 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
462 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
558 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
42 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
449 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
397 |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
176 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
215 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
519 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
466 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
61 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
375 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
295 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
422 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
221 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
51 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
658 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
451 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
448 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
216 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
401 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
454 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
653 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
446 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
148 |
|
Din Husejnovic |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
84 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
631 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
220 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
269 |
|
Malte Witt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
187 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
155 |
|
Tobias Otzen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
76 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
450 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
55.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
122 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
116 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
65 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
336 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
474 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
458 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
68 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
149 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
1:02.58 |
|
|
|
119 |
557 |
|
Frederik Staal Jessen |
|
Svømmeklubben Nord |
|
1:03.63 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
120 |
338 |
|
Frederik Stidsen |
|
HGF Svømning |
|
1:08.96 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
121 |
173 |
|
Asger Møller Ebbesen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
1:12.71 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
122 |
510 |
|
Bastian Rise Sønderskov |
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
123 |
379 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
124 |
41 |
|
Alexander Momme |
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
125 |
268 |
|
Christian Ravn Holst |
|
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
126 |
192 |
|
Eduard Cazacu |
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
127 |
191 |
|
Villum Theisen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
128 |
184 |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrsen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
151 |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
150 |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
382 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
491 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
662 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
126 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
194 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
83 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
139 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
74 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
286 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
628 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
110 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
437 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
141 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
517 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
607 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
56 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
112 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
106 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
612 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
263 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
143 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
58 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
412 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
440 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
445 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
134 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
125 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
627 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
201 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
253 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
670 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
579 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
113 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
439 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
520 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
100 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
643 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
284 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
542 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
376 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
629 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
402 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
309 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
94 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
430 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
358 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
251 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
190 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
617 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
645 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
650 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
308 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
464 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
543 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
202 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
36 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
302 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
72 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
79 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
273 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
534 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
649 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
668 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
271 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
571 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
71 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
28 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
583 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
57 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
310 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
138 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
40 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
533 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
69 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
408 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
678 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
415 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
130 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
463 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
582 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
535 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
578 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
406 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
180 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
256 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
129 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
359 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
551 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
540 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
444 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
441 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
420 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
80 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
171 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
399 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
277 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
8 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
396 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
276 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
228 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
285 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
353 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
577 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
334 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
97 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
679 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
393 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
532 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
14 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
218 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
81 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
21 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
389 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
503 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
62 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
530 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
459 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
257 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
248 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
418 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
596 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
203 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
213 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
409 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
594 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
371 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
217 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
394 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
642 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
531 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
115 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
411 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
498 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
59 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
312 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
63 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
452 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
77 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
351 |
|
Lucca Rohde Boye |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
547 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
599 |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
630 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
43 |
|
Carla Vangsaae |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
595 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
30 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
613 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
589 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
195 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
354 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
641 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
512 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
576 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
508 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
610 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
314 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
303 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
99 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
380 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
469 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
383 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
506 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
554 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
537 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
250 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
523 |
|
Linda Lundblad |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
208 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
400 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
73 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
16 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
330 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
64 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
204 |
|
Alberte Lykke Huus |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
447 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
50 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
222 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
230 |
|
Pixie Wohlert |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
398 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
185 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
574 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
634 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
9 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
186 |
|
Silje Nygaard Bertelsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
661 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
60 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
419 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
304 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
78 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
189 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
153 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
223 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
54 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
345 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
1 |
|
Camilla Kolding Mortensen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
210 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
147 |
|
Carla Celano Wittenkamp |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
232 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
20 |
|
Simone Østerlund Dyeremose |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
227 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
377 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
381 |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
229 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
564 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
575 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
154 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christiansen |
2012 |
Kolding SK |
DEN |
57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
374 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
234 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
226 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
152 |
|
Nikoline Bakkegaard Skov |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
193 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
297 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
340 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
211 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
507 |
|
Emma Lykke Jensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
504 |
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
235 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
475 |
|
Caroline Frandsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
45 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
455 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
370 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
356 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
355 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
135 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
13 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
555 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
357 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mousten |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
126 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
438 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
109 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
125 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
442 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
335 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
124 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
255 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
266 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
270 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
26 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
262 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
436 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
390 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
361 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
201 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
621 |
|
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
460 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
25 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
344 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
DEN |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
549 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
134 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
472 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
678 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
416 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
414 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
327 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
674 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
137 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
305 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
358 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
80 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
52 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
35 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
541 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
651 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
138 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
38 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
471 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
548 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
232 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
233 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
183 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
281 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
641 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
207 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:40.01 |
|
|
|
47 |
121 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:40.52 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
48 |
209 |
|
Frederikke Sanggaard |
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:40.56 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
49 |
640 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:41.14 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
50 |
177 |
|
Katja Birk Hansen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
1:41.43 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
51 |
644 |
|
Helene Munk Barfod |
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:42.11 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
52 |
272 |
|
Klara Buur Ovesen |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:45.72 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
5 |
|
Emilie Sloth Lauritsen |
|
Struer Svømmeklub |
|
1:46.59 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
54 |
131 |
|
Elena Mendoza |
|
Kolding SK |
|
1:50.00 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
55 |
133 |
|
Stine Pedersen |
|
Kolding SK |
|
1:50.00 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
56 |
145 |
|
Inés Mendoza |
|
Kolding SK |
|
1:50.00 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
129 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
|
Kolding SK |
|
1:50.00 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
58 |
118 |
|
Olivia Winum Andersen |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:50.55 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
59 |
283 |
|
Freya Jensen |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:56.83 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
60 |
205 |
|
Silja Bregenov |
|
Aarhus Swim - IHF |
|
1:57.83 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
61 |
132 |
|
Maria Berg |
|
Kolding SK |
|
2:00.00 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
62 |
554 |
|
Anna Martina Poulsen |
|
Svømmeklubben Nord |
|
2:09.09 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
63 |
8 |
|
Frida Møller Olesen |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
64 |
363 |
|
Mia Dybro |
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
65 |
224 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
66 |
206 |
|
Alma Ahrendt |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
67 |
236 |
|
Malou Bach Jensen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
68 |
19 |
|
Thea Hause |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
69 |
524 |
|
Cecilie Nielsen |
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
311 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
298 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
70 |
|
Marie Lausdahl |
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
117 |
|
Julie Mikkelsen |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
546 |
|
Cecilie Borkmann |
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
677 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
|
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
588 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
538 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
572 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
608 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
666 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
274 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
600 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
664 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
39 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
501 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
619 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
247 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
676 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
470 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
341 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
67 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
667 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
544 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
289 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
288 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
516 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
671 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
144 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
636 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
669 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
182 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
647 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
609 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
82 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
261 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
529 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
373 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
18 |
|
Søren Egedal |
2005 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
350 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
568 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
44 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
352 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
417 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
108 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
337 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
443 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
434 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
618 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
569 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
165 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
407 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
178 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
384 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
615 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
293 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
104 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
675 |
|
Christian Abrahamsen |
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:36.27 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
54 |
292 |
|
Hjalte Damgaard |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:36.43 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
55 |
280 |
|
Magnus Karlberg |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:36.45 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
375 |
|
Adam Sallam |
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
1:36.54 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
57 |
432 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
1:36.74 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
58 |
114 |
|
Alexander Bjerre |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:37.23 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
59 |
66 |
|
Julius Schumann Thrane |
|
Odder Svømmeklub |
|
1:38.34 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
60 |
225 |
|
Marius Møldrup Hansen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:38.41 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
61 |
275 |
|
Gustav Falk Olesen |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:39.07 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
62 |
331 |
|
Daniel Kring |
|
HGF Svømning |
|
1:39.33 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
63 |
465 |
|
Marcus Bilgrau |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:39.95 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
64 |
552 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
|
Svømmeklubben Nord |
|
1:40.42 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
65 |
174 |
|
Liam Thomsen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
1:41.11 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
66 |
42 |
|
Aksel Kirchert |
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:42.21 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
67 |
214 |
|
August Juul Jensen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:43.30 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
68 |
462 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:43.70 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
69 |
616 |
|
Niclas Petersen |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:44.04 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
433 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
1:45.00 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
264 |
|
Vitus Kirkegaard |
|
Aarhus Swim - HEI |
|
1:45.06 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
446 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:46.00 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
170 |
|
Alexander Nonbo |
|
Ikast Svømmeklub |
|
1:46.89 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
252 |
|
Martin Nygaard |
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:47.66 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
61 |
|
Gustav Karlslund |
|
Odder Svømmeklub |
|
1:48.64 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
473 |
|
Oliver Kassow |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:48.70 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
422 |
|
Jonas Olsen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:49.81 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
325 |
|
Lucas Sørensen |
|
HGF Svømning |
|
1:50.81 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
299 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:52.95 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
631 |
|
Elias Egeberg |
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:55.17 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
221 |
|
Jakob Bull Kramer |
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:56.75 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
120 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
421 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
116 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
448 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
397 |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
659 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
37 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
51 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
136 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
2:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
175 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
449 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
119 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
401 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
269 |
|
Malte Witt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
474 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
450 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
187 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
76 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
633 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
184 |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrsen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
68 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
458 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
714 |
|
Anton Jensen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
593 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
557 |
|
Frederik Staal Jessen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
192 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
454 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
556 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
47 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
249 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
565 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
573 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
437 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
629 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
662 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
254 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
390 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
539 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
124 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
438 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
645 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
533 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
74 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
500 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
376 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
113 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
472 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
137 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
266 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
56 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
146 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
360 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
112 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
284 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
117 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
492 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
291 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
69 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
583 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
540 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
71 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
582 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
203 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
471 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
282 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
273 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
250 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
96 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
248 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
180 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
570 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
353 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
416 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
310 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
8 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
464 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
651 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
591 |
|
Freja Møller Winther |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
62 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
11 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
31 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
371 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
3 |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
183 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
202 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
256 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
101 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
52 |
|
Anna Skov-Hansen |
|
Odder Svømmeklub |
|
1:38.53 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
60 |
278 |
|
Johanne S. Geiger |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:38.78 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
61 |
571 |
|
Lærke Stubben Broberg |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
1:39.27 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
62 |
447 |
|
Annamai Dybdal |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:39.90 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
63 |
420 |
|
Emma Zimu Wang |
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:40.00 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
64 |
642 |
|
Liv Lade Keller |
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:41.25 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
65 |
679 |
|
Luna Kristensen |
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:41.27 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
66 |
232 |
|
Signe Møller Rasmussen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:41.52 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
67 |
531 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
|
Svømmeklubben Koral |
|
1:42.28 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
68 |
276 |
|
Wilma Karlberg |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:42.38 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
69 |
213 |
|
Astrid Pedersen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:42.39 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
641 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:42.56 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
313 |
|
Maya Kirkeby |
|
Herning Svømmeklub |
|
1:42.60 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
530 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
|
Svømmeklubben Koral |
|
1:42.66 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
389 |
|
Karen Holst Jacobsen |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
1:42.87 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
414 |
|
Marie Schleimann |
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:42.97 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
441 |
|
Hilde Jørgensen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:43.02 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
596 |
|
Alberte Grøn Larsen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
1:43.09 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
547 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
|
Svømmeklubben Nord |
|
1:43.83 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
115 |
|
Johanne Vind Sejr |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:43.87 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
177 |
|
Katja Birk Hansen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
1:44.04 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
537 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
|
Svømmeklubben Nord |
|
1:44.92 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
334 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
|
HGF Svømning |
|
1:44.95 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
57 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
43 |
|
Carla Vangsaae |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
195 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
394 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
398 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
385 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
46 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
77 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
650 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
208 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
10 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
459 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
30 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
575 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
327 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
1:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
634 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
296 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
576 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
577 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
594 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
406 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
457 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
400 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
511 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
54 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
204 |
|
Alberte Lykke Huus |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
64 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
456 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
419 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
660 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
132 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
73 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
188 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
469 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
29 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
564 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
475 |
|
Caroline Frandsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
12 |
|
Ida Kirkeby |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
211 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
455 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
226 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
227 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
236 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
78 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
229 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
50 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
497 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
210 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
40 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
365 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
574 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
297 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
370 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
185 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
17 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
314 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
507 |
|
Emma Lykke Jensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
156 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
222 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
16 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
189 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
509 |
|
Silke Nybroe |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
657 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
4 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
555 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
362 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
20 |
|
Simone Østerlund Dyeremose |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
233 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
186 |
|
Silje Nygaard Bertelsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
235 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
139 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
194 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
286 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
270 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
628 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
436 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
109 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
627 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
439 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
440 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
110 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
445 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
58 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
670 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
263 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
520 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
2:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
579 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
414 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
668 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
649 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
302 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
190 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
402 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
94 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
2:56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
534 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
2:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
444 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
2:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
578 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
145 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
69 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
3:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
72 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
643 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
393 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
3:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
271 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
281 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
408 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
130 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
3:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
183 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
57 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
617 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
3:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
205 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
3:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
532 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
463 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
359 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
3:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
171 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:12.90 |
|
|
|
47 |
129 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
|
Kolding SK |
|
3:14.34 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
48 |
115 |
|
Johanne Vind Sejr |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
3:15.55 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
49 |
459 |
|
Sophia Borkmann |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
3:17.08 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
50 |
590 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
3:17.86 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
51 |
52 |
|
Anna Skov-Hansen |
|
Odder Svømmeklub |
|
3:18.79 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
52 |
312 |
|
Karoline Pedersen |
|
Herning Svømmeklub |
|
3:20.81 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
53 |
188 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
|
Ikast Svømmeklub |
|
3:21.52 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
54 |
228 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
|
Horsens Svømmeklub |
|
3:22.67 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
55 |
396 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
3:25.50 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
56 |
118 |
|
Olivia Winum Andersen |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
3:25.71 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
57 |
59 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
|
Odder Svømmeklub |
|
3:27.83 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
58 |
394 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
3:28.50 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
59 |
63 |
|
Ida Nyland Madsen |
|
Odder Svømmeklub |
|
3:30.19 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
60 |
81 |
|
Sophia Damberg |
|
Odder Svømmeklub |
|
3:31.03 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
61 |
589 |
|
Celina W. Pedersen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
3:31.05 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
62 |
77 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
|
Odder Svømmeklub |
|
3:32.13 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
63 |
329 |
|
Ida Mørup |
|
HGF Svømning |
|
3:32.45 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
64 |
311 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
|
Herning Svømmeklub |
|
3:40.20 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
65 |
70 |
|
Marie Lausdahl |
|
Odder Svømmeklub |
|
3:43.62 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
66 |
354 |
|
Emilia Oltmann |
|
Grenaa Svømmeklub |
|
4:08.23 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
67 |
234 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
|
Horsens Svømmeklub |
|
5:03.27 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
68 |
208 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
69 |
361 |
|
Malou Callisen |
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
14 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
640 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
415 |
|
Merle Marie Pape |
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
13 |
|
Johanne Ishøi |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
54 |
|
Asta Vinther Pedersen |
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
595 |
|
Maja Theilmann Christensen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
456 |
|
Klara Milthers |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
512 |
|
Laura Skjærris Lund |
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
508 |
|
Mette Rager Larsen |
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
60 |
|
Esther Greve |
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
330 |
|
Emma Andrea Kjær |
|
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
309 |
|
Melanie Frank |
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
499 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
DEN |
25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
567 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
648 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
423 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
350 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
372 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
666 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
167 |
|
Theis Nelander |
2005 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
496 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
676 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
332 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
75 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
431 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
339 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
600 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
505 |
|
Jonas Sørensen |
1995 |
Swim Team Neptun |
DEN |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
572 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
328 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
403 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
341 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
37 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
544 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
247 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
502 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
646 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
249 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
536 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
181 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
260 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
538 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
667 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
410 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
669 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
289 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
265 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
352 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
373 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
432 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
98 |
|
Valdemar Petersen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
333 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
39 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
495 |
|
Albert Bonde Juul Andersen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
252 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
671 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
494 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
501 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
568 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
521 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
653 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
267 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
102 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
580 |
|
Theis Lindhardt |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
32.67 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
275 |
|
Gustav Falk Olesen |
|
Herning Svømmeklub |
|
32.89 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
56 |
140 |
|
Tobias Hesse |
|
Kolding SK |
|
33.57 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
293 |
|
Emil Valters Peca |
|
Herning Svømmeklub |
|
33.96 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
58 |
337 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
|
HGF Svømning |
|
34.04 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
59 |
615 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
34.29 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
60 |
713 |
|
Adam Kristensen |
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
34.50 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
61 |
598 |
|
Andreas Morell Thomsen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
34.54 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
62 |
516 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
34.82 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
63 |
279 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
|
Herning Svømmeklub |
|
34.90 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
64 |
433 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
35.00 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
65 |
178 |
|
Zakarias L. Bjørn |
|
Ikast Svømmeklub |
|
35.30 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
66 |
127 |
|
Mads Kvorning |
|
Kolding SK |
|
35.40 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
67 |
519 |
|
Niels Bjerrum |
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
35.59 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
68 |
407 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
35.76 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
69 |
647 |
|
Oscar Persson |
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
35.78 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
616 |
|
Niclas Petersen |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
35.95 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
597 |
|
Esben Kilde Johansen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
36.04 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
280 |
|
Magnus Karlberg |
|
Herning Svømmeklub |
|
36.07 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
27 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
36.16 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
395 |
|
Bjørn Van Barneveld |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
36.34 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
468 |
|
Søren B. Andersen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
36.46 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
518 |
|
Jakob Stærmose |
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
36.56 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
569 |
|
Anders Munk Fuglsang |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
36.77 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
294 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
|
Herning Svømmeklub |
|
37.29 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
219 |
|
Florent Asllanaj |
|
Horsens Svømmeklub |
|
37.45 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
581 |
|
August Heltborg |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
37.55 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
170 |
|
Alexander Nonbo |
|
Ikast Svømmeklub |
|
38.00 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
66 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
443 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
264 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
44 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
654 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
47 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
453 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
225 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
545 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
631 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
378 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
451 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
606 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
655 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
476 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
292 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
421 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
174 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
422 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
306 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
53 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
123 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
450 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
61 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
633 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
216 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
119 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
120 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
307 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
295 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
172 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
84 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
220 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
401 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
187 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
103 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
65 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
336 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
173 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
151 |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
148 |
|
Din Husejnovic |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
51 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
155 |
|
Tobias Otzen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
269 |
|
Malte Witt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
221 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
68 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
149 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
379 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
299 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
268 |
|
Christian Ravn Holst |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
175 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
150 |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
126 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
565 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
491 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
662 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
109 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
270 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
143 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
573 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
412 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
442 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
335 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
438 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
286 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
517 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
266 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
445 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
361 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
111 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
125 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
262 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
83 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
113 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
139 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
25 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
74 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
255 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
437 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
436 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
460 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
106 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
440 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
201 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
614 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
134 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
58 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
472 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
539 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
344 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
DEN |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
579 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
251 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
273 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
190 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
284 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
79 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
543 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
416 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
34.80 |
|
|
|
47 |
263 |
|
Nanna Rønnow |
|
Aarhus Swim - HEI |
|
34.90 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
48 |
358 |
|
Neya Damgaard |
|
Brønderslev SK08 |
|
35.18 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
36 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
35.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
498 |
|
Ida Siegumfeldt |
|
Swim Team Neptun |
|
35.27 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
110 |
|
Laura Winum Andersen |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
35.31 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
52 |
549 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
|
Svømmeklubben Nord |
|
35.38 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
546 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
254 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
131 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
360 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
96 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
620 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
112 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
137 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
408 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
202 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
674 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
13 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
327 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
291 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
35 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
21 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
500 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
28 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
305 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
571 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
95 |
|
Rasmine Johansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
418 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
678 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
80 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
679 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
56 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
52 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
376 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
520 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
69 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
677 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
541 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
272 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
14 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
282 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
409 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
411 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
353 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
643 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
524 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
99 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
101 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
399 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
577 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
359 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
548 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
40 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
406 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
38 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
156 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
133 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
441 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
206 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
402 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
71 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
46 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
121 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
62 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
570 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
351 |
|
Lucca Rohde Boye |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
213 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
3 |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
171 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
207 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
177 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
107 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
205 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
72 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
45 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
224 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
644 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
393 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
461 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
276 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
59 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
313 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
530 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
135 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
634 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
5 |
|
Emilie Sloth Lauritsen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
396 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
420 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
118 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
452 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
469 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
257 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
81 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
345 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
303 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
64 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
660 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
354 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
50 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
208 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
248 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
523 |
|
Linda Lundblad |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
610 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
77 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
613 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
400 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
10 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
78 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
419 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
17 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
31 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
531 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
304 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
371 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
298 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
296 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
1 |
|
Camilla Kolding Mortensen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
226 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
223 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
60 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
229 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
154 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christiansen |
2012 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
365 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
555 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
455 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
19 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
185 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
661 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
153 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
152 |
|
Nikoline Bakkegaard Skov |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
383 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
362 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
630 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
147 |
|
Carla Celano Wittenkamp |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
12 |
|
Ida Kirkeby |
2011 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
73 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
374 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
537 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
332 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
566 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
2:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
619 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
608 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
300 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
664 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
75 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
67 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
470 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
384 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
676 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
635 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
182 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
663 |
|
Simon Andersen |
2000 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
373 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
261 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
391 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
178 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
529 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
521 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
82 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
636 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
431 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
2:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
410 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
144 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
165 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
179 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
114 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
279 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
519 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
350 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
618 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
675 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
518 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
2:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
467 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
267 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
413 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
375 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
2:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
128 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
462 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
34 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
417 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
47 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
632 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
443 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
553 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
493 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
170 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
545 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
225 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
231 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
655 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
556 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
53 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
176 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
453 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
84 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
174 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
122 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
3:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
168 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
466 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
379 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
3:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
448 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
633 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
3:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
169 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
656 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
116 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
3:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
51 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
449 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
336 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
3:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
434 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
3:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
422 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
172 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
331 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
DEN |
3:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
552 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
473 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
136 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
3:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
175 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
446 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
421 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
658 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
659 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
65 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
68 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
44 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
42 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
593 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
557 |
|
Frederik Staal Jessen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
382 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
173 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
141 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
2:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
194 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
629 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
628 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
627 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
124 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
2:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
253 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
607 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
517 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
2:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
111 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
439 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
460 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
36 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
674 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
262 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
492 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
79 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
542 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
412 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
130 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
2:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
645 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
146 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
621 |
|
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
612 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
360 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
2:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
251 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
649 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
15 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
56 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
549 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
464 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
138 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
471 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
670 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
444 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
620 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
651 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
80 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
180 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
29 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
668 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
272 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
411 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
305 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
583 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
415 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
203 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
2:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
71 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
548 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
532 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
2:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
534 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
2:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
578 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
302 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
503 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
207 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
209 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
72 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
277 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
650 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
233 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
640 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
308 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
283 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
46 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
57 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
642 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
250 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
117 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
592 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
2:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
389 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
256 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
206 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
62 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
644 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
16 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
105 |
|
Annika Hansen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
2:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
132 |
|
Maria Berg |
|
Kolding SK |
|
3:00.00 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
630 |
|
Melanie Sørensen |
|
Thisted Svømmeklub |
|
3:00.42 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
588 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
3:00.57 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
399 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
3:01.62 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
208 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
|
Horsens Svømmeklub |
|
3:02.58 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
278 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
461 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
535 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
3:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
533 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
DEN |
3:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
547 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
121 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
3:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
430 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
3:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
70 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
43 |
|
Carla Vangsaae |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
3:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
383 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
3:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
45 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
3:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
459 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
363 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
3:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
330 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
3:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
463 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
236 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
218 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
420 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
285 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
396 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
3:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
554 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
457 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
195 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
551 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
574 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
204 |
|
Alberte Lykke Huus |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
3:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
419 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
186 |
|
Silje Nygaard Bertelsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
657 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
365 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
63 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
380 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
3:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
374 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
3:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
564 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
188 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
590 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
452 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
595 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
418 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
582 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
189 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
381 |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
26 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
222 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 07:06.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|