Ohjelma Nordic Open Masters Championships
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Lähtölista Laji 3
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
16:18 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Men |
Loppukilpailut (16) |
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tellef Halvorsen |
1940 |
70-74 |
Hamar IL |
|
25m |
52.50 |
52.50 |
3 |
Jan Johansen |
1940 |
70-74 |
HSK |
|
25m |
39.00 |
39.00 |
4 |
Timo Lindgren |
1944 |
70-74 |
Cetus |
|
25m |
40.27 |
40.27 |
5 |
Pekka Hernberg |
1944 |
70-74 |
PoPy |
|
25m |
55.87 |
55.87 |
6 |
Lauri Malk |
1937 |
75-79 |
Cetus |
|
25m |
34.80 |
34.80 |
7 |
Per Hofmo |
1931 |
80-84 |
Hamar IL |
|
25m |
50.85 |
50.85 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Nikula |
1948 |
65-69 |
OU |
|
25m |
|
|
4 |
Oleg Petkau |
1947 |
65-69 |
NEVA |
|
25m |
37.25 |
37.25 |
5 |
Ragnar Jensen |
1948 |
65-69 |
Hamar IL |
|
25m |
42.50 |
42.50 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
65-69 |
U-CLUB |
|
25m |
36.90 |
36.90 |
3 |
Bo Ljungberg |
1945 |
65-69 |
HELLAS SK |
|
25m |
35.21 |
35.21 |
4 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
65-69 |
VUS-VSS |
|
25m |
30.14 |
30.14 |
5 |
Rolf Tageback |
1948 |
65-69 |
SUNDSVALL |
|
25m |
32.50 |
32.50 |
6 |
Alexander Krarchenko |
1948 |
65-69 |
NEVA |
|
25m |
35.21 |
35.21 |
7 |
Heikki Asell |
1947 |
65-69 |
S.C.P. |
|
25m |
36.96 |
36.96 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vasily Popov |
1953 |
60-64 |
NEVA |
|
25m |
35.65 |
35.65 |
4 |
Alexander Mills |
1951 |
60-64 |
Hamar IL |
|
25m |
31.30 |
31.30 |
5 |
Peep Keskula |
1954 |
60-64 |
U-CLUB |
|
25m |
31.77 |
31.77 |
6 |
Kalevi Ihalainen |
1951 |
60-64 |
Nereus |
|
50m |
59.66 |
58.66 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jörgen Danielsson |
1958 |
55-59 |
MALUNGS SS |
|
25m |
37.50 |
37.50 |
4 |
Anders Engstrand |
1958 |
55-59 |
DANDERYD |
|
25m |
34.63 |
34.63 |
5 |
Bo Fogelberg |
1957 |
55-59 |
HELLAS SK |
|
25m |
35.47 |
35.47 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Uski |
1958 |
55-59 |
JoUS |
|
25m |
32.94 |
32.94 |
3 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
55-59 |
Oslo IL |
|
25m |
31.58 |
31.58 |
4 |
Juha Iivonen |
1959 |
55-59 |
LrU |
|
25m |
29.51 |
29.51 |
5 |
Rolf Skeide |
1957 |
55-59 |
Kristiansu |
|
25m |
31.40 |
31.40 |
6 |
Jarmo Miinin |
1956 |
55-59 |
JoUS |
|
25m |
31.79 |
31.79 |
7 |
Timo Teponoja |
1955 |
55-59 |
Cetus |
|
25m |
33.05 |
33.05 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taito Nurmi |
1961 |
50-54 |
AUi |
|
25m |
38.03 |
38.03 |
3 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
50-54 |
S.C.P. |
|
25m |
30.32 |
30.32 |
4 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
50-54 |
Cetus |
|
25m |
29.33 |
29.33 |
5 |
Petri Heikkilä |
1960 |
50-54 |
Speedo |
|
25m |
29.65 |
29.65 |
6 |
Segey Skorobogatov |
1962 |
50-54 |
NEVA |
|
25m |
31.20 |
31.20 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Pakaslahti |
1965 |
45-49 |
UiVa |
|
25m |
|
|
4 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
45-49 |
S.C.P. |
|
25m |
33.73 |
33.73 |
5 |
Torben Tolstrup |
1965 |
45-49 |
DELTA |
|
25m |
35.12 |
35.12 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Ragnar Agnell |
1967 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
30.20 |
30.20 |
2 |
Tero Kinnunen |
1965 |
45-49 |
SWIM |
|
25m |
29.61 |
29.61 |
3 |
Aldo Suurväli |
1967 |
45-49 |
U-CLUB |
|
25m |
27.15 |
27.15 |
4 |
Tommy Rundgren |
1968 |
45-49 |
Speedo |
|
25m |
26.31 |
26.31 |
5 |
Vladimir Predkin |
1969 |
45-49 |
NEVA |
|
25m |
26.55 |
26.55 |
6 |
Veijo Tolonen |
1967 |
45-49 |
TuUS |
|
25m |
29.05 |
29.05 |
7 |
Timo Narumo |
1969 |
45-49 |
Cetus |
|
25m |
30.05 |
30.05 |
8 |
Tero Nordström |
1968 |
45-49 |
AUi |
|
25m |
32.64 |
32.64 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
40-44 |
S.C.P. |
|
25m |
|
|
4 |
Kari Härkönen |
1970 |
40-44 |
Cetus |
|
25m |
35.17 |
35.17 |
5 |
Tommi Halima |
1973 |
40-44 |
S.C.P. |
|
25m |
37.75 |
37.75 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vadim Droken |
1970 |
40-44 |
NEVA |
|
25m |
32.05 |
32.05 |
3 |
Lasse Lahtinen |
1971 |
40-44 |
UiVa |
|
25m |
29.81 |
29.81 |
4 |
Daniel Lönnberg |
1972 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
25.90 |
25.90 |
5 |
Håkan Agnell |
1970 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
28.67 |
28.67 |
6 |
Janne Forsbeg |
1972 |
40-44 |
HELLAS SK |
|
25m |
31.51 |
31.51 |
7 |
Ari Korhonen |
1972 |
40-44 |
RaisU |
|
25m |
34.20 |
34.20 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jani Vaara |
1977 |
35-39 |
Nereus |
|
25m |
|
|
3 |
Petteri Kärkäs |
1977 |
35-39 |
Speedo |
|
25m |
29.53 |
29.53 |
4 |
Anton Afonin |
1978 |
35-39 |
NEVA |
|
25m |
27.40 |
27.40 |
5 |
Ville Lindfors |
1976 |
35-39 |
UiVa |
|
25m |
27.76 |
27.76 |
6 |
Jussi Kyröhonka |
1979 |
35-39 |
ORCA |
|
25m |
34.77 |
34.77 |
7 |
Jussi Koivisto |
1979 |
35-39 |
SWIM |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lari Sirnelä |
1982 |
30-34 |
Speedo |
|
25m |
31.30 |
31.30 |
4 |
Sergey Gogol |
1981 |
30-34 |
NEVA |
|
25m |
29.00 |
29.00 |
5 |
Ilkka Aaltonen |
1984 |
30-34 |
PoPy |
|
25m |
29.94 |
29.94 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Mikko Arponen |
1980 |
30-34 |
Nereus |
|
25m |
28.28 |
28.28 |
2 |
Markus Koskinen |
1981 |
30-34 |
Nereus |
|
25m |
24.60 |
27.23 |
3 |
Kaleva Latvala |
1984 |
30-34 |
KUS-GSS |
|
25m |
27.08 |
27.08 |
4 |
Aleksei Mazhula |
1980 |
30-34 |
NEVA |
|
25m |
25.55 |
25.55 |
5 |
Ville Korpi |
1983 |
30-34 |
AUi |
|
25m |
26.00 |
26.00 |
6 |
Teemu Hellas |
1982 |
30-34 |
Cetus |
|
25m |
27.20 |
27.20 |
7 |
Eetu Rahikainen |
1983 |
30-34 |
ORCA |
|
25m |
21.81 |
28.16 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Saraluhta |
1986 |
25-29 |
KUS-GSS |
|
25m |
|
|
4 |
Pedro Diaz Sanmartin |
1986 |
25-29 |
ORCA |
|
25m |
|
|
5 |
Jari Mäkäläinen |
1986 |
25-29 |
HU |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Oleg Panchenko |
1985 |
25-29 |
NEVA |
|
25m |
29.55 |
29.55 |
2 |
Janne Kekkonen |
1989 |
25-29 |
SWIM |
|
25m |
26.84 |
26.84 |
3 |
Lauri Tolvanen |
1988 |
25-29 |
BS-PU |
|
25m |
25.95 |
25.95 |
4 |
Juho Allonen |
1989 |
25-29 |
SWIM |
|
25m |
24.75 |
24.75 |
5 |
Andreas Edlund |
1989 |
25-29 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
25.67 |
25.67 |
6 |
Matti Hienonen |
1985 |
25-29 |
Nereus |
|
25m |
26.77 |
26.77 |
7 |
Emil Svartström |
1985 |
25-29 |
GP |
|
50m |
29.07 |
28.07 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:18 |
|