Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Danske Årgang grp 1 2015 |
|
Udskriftsdato |
29 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer |
Indledende (6) |
Vejledende starttid 11:27 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
414 |
1 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
10:46.13 |
226 |
2 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
10:38.47 |
22 |
3 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
50m |
10:34.76 |
222 |
4 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
10:24.71 |
309 |
5 |
Anika Hedegaard |
2002 |
0266AA |
KVIK |
|
50m |
10:30.78 |
471 |
6 |
Kathrine S. Jørgensen |
2002 |
0258AJ |
AIF |
|
50m |
10:35.18 |
217 |
7 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
0242AF |
NORD |
|
50m |
10:43.85 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
DURUP |
|
50m |
10:20.02 |
159 |
2 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
10:17.90 |
325 |
3 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
TEMPO |
|
50m |
10:14.13 |
439 |
4 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
10:14.10 |
152 |
5 |
Michelle Franow |
2001 |
0102AH |
HORSENS |
|
50m |
10:14.12 |
81 |
6 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
50m |
10:17.40 |
27 |
7 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
50m |
10:17.91 |
18 |
8 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
10:22.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
10:12.14 |
363 |
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
10:05.49 |
75 |
3 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
10:03.01 |
235 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
50m |
10:01.51 |
239 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
50m |
10:01.71 |
153 |
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
10:03.02 |
33 |
7 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
10:07.31 |
253 |
8 |
Signe Søby Jensen |
2001 |
0114AJ |
ODDER |
|
50m |
10:13.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
10:00.57 |
370 |
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
9:59.58 |
313 |
3 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
0196AD |
KVIK |
|
50m |
9:57.53 |
14 |
4 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
9:53.43 |
76 |
5 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
50m |
9:57.33 |
268 |
6 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
9:59.35 |
54 |
7 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
50m |
9:59.71 |
128 |
8 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
10:01.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
9:46.27 |
265 |
2 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
50m |
9:43.25 |
407 |
3 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
9:41.48 |
332 |
4 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
9:39.48 |
150 |
5 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
9:40.22 |
420 |
6 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
9:42.03 |
295 |
7 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
50m |
9:44.08 |
291 |
8 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
9:52.02 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
29 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|