Ohjelma Ungdoms-GP 4, Borås
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
08:15 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
208 |
4 |
Filip Aronsson |
2004 |
AF1104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
|
75 |
5 |
Simon Kivistö |
1998 |
AS7798 |
SK 1970 |
|
25m |
|
35 |
6 |
Oscar Ljungqvist |
2002 |
AQ5702 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
27 |
1 |
Leo Hovbrandt |
2003 |
AL1703 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:56.14 |
87 |
2 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:41.48 |
50 |
3 |
Lorand Vari |
2002 |
AK7502 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:30.67 |
134 |
4 |
Karl Bohlin |
2001 |
AV6301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:25.43 |
157 |
5 |
Einar Rättgård |
2000 |
AQ4500 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:24.42 |
220 |
6 |
Jakob Josephson |
2002 |
AN8102 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:24.45 |
154 |
7 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
AR8301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:30.27 |
20 |
8 |
Loke Egnell |
2003 |
AR2703 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:37.50 |
93 |
9 |
Bálint Deák |
2002 |
AG1902 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:46.69 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:20.93 |
158 |
2 |
William Segerdahl |
2001 |
AI4301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.43 |
138 |
3 |
Lukas Engström |
1998 |
AO0998 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:16.79 |
163 |
4 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:13.95 |
7 |
5 |
Simon Svedberg |
2001 |
AK5701 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:13.66 |
55 |
6 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:13.93 |
196 |
7 |
Carl Schiller |
1997 |
AE1197 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:15.15 |
188 |
8 |
Rasmus Johansson |
2000 |
AI4700 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:17.73 |
181 |
9 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
AI0701 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:20.18 |
133 |
10 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
AU6199 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:24.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:12.94 |
185 |
2 |
Herbert Grahn |
2001 |
AJ0901 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:12.26 |
200 |
3 |
Anton Svensson |
2001 |
AR6701 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:11.88 |
86 |
4 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.42 |
149 |
5 |
Simon Kärrsjö |
1998 |
AQ4398 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:08.46 |
218 |
6 |
Gabriel Hansson |
2000 |
AE8700 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:09.92 |
162 |
7 |
Nicolas Söderberg |
2001 |
AK6701 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.38 |
132 |
8 |
Viktor Johansson |
1998 |
AL7798 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:12.08 |
201 |
9 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:12.55 |
235 |
10 |
Jesper Simonsson |
2000 |
AN5900 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:13.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
92 |
1 |
Anes Cavka |
1999 |
AG9799 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:08.16 |
109 |
2 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:06.14 |
84 |
3 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:03.12 |
64 |
4 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
25m |
1:03.06 |
135 |
5 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
AK9999 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:01.68 |
129 |
6 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:02.52 |
156 |
7 |
Alex Phu |
2000 |
AP6700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:03.07 |
210 |
8 |
Daniel Börjesson |
1999 |
AJ4599 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:03.57 |
116 |
9 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.45 |
209 |
10 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:08.25 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
08:15 |
|