Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Østdanske Årgang Gr. 2 |
|
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og VAT-CPH |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 december 2015 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:38.69 |
70 |
2 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:29.81 |
199 |
3 |
Emma Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:29.15 |
293 |
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.50 |
248 |
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:30.09 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
73 |
1 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:27.39 |
234 |
2 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.72 |
159 |
3 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:25.83 |
290 |
4 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.26 |
41 |
5 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
1:27.20 |
181 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
1:25.48 |
157 |
2 |
Anne-Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
25m |
1:24.92 |
203 |
3 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
1:24.39 |
326 |
4 |
Sofie Ølgaard Hansen |
2004 |
0422AE |
TVS IF |
|
25m |
1:24.78 |
169 |
5 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:25.42 |
261 |
6 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:25.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.01 |
292 |
2 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:23.24 |
217 |
3 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
STT |
|
25m |
1:22.79 |
216 |
4 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
STT |
|
25m |
1:22.86 |
75 |
5 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:23.93 |
111 |
6 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.63 |
335 |
2 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.33 |
35 |
3 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
1:21.93 |
92 |
4 |
Camilla Kaavé |
2003 |
0362AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:21.97 |
247 |
5 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
1:22.58 |
114 |
6 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
127 |
1 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:21.51 |
147 |
2 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.37 |
28 |
3 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
1:20.71 |
194 |
4 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:21.15 |
311 |
5 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
1:21.48 |
219 |
6 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
1:21.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:19.05 |
38 |
2 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
1:17.70 |
27 |
3 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
1:15.77 |
218 |
4 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
STT |
|
25m |
1:17.65 |
316 |
5 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
GREVE |
|
25m |
1:18.44 |
144 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
1:15.45 |
281 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.73 |
37 |
3 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
25m |
1:13.56 |
31 |
4 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
1:13.57 |
6 |
5 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
1:14.91 |
237 |
6 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.67 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.45 |
180 |
2 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.66 |
260 |
3 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:12.25 |
192 |
4 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:16.59 |
158 |
5 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
25m |
1:17.00 |
319 |
6 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
1:21.39 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.36 |
29 |
2 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
1:09.58 |
339 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:05.59 |
208 |
4 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
1:08.91 |
340 |
5 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.18 |
126 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
1:12.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|