Program för Ungdoms-GP 4, Jakobsberg
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
14:16 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
25m |
3:31.97 |
128 |
3 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
AG3903 |
SKK |
|
25m |
3:18.99 |
67 |
4 |
Arian Parsa |
2002 |
AD3302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:03.44 |
552 |
5 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
AC3705 |
DANDERYD |
|
25m |
3:09.77 |
240 |
6 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
25m |
3:29.43 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
11 |
1 |
Simon Imhäuser |
2002 |
AD6102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
3:01.89 |
563 |
2 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
2:58.68 |
26 |
3 |
Emil Tikkanen |
2002 |
AD2502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:56.89 |
307 |
4 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
2:56.11 |
122 |
5 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
25m |
2:56.23 |
256 |
6 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:58.31 |
64 |
7 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:59.91 |
114 |
8 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
3:02.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
125 |
1 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
2:52.28 |
281 |
2 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:45.12 |
380 |
3 |
Filip Borgström |
2001 |
AK5101 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:44.39 |
32 |
4 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:43.24 |
56 |
5 |
Markus Larsson |
2002 |
AD5702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:43.28 |
133 |
6 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SKK |
|
25m |
2:44.90 |
566 |
7 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
am1302 |
DANDERYD |
|
25m |
2:45.24 |
346 |
8 |
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:52.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
109 |
1 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
50m |
2:39.57 |
137 |
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
50m |
2:36.96 |
251 |
3 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:35.73 |
278 |
4 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
AU7900 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:34.29 |
379 |
5 |
Emil Borgström |
1997 |
AJ1797 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:35.42 |
378 |
6 |
Robin Björklund |
2002 |
AA9502 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:35.87 |
33 |
7 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:37.61 |
381 |
8 |
Elias Engström |
2001 |
AB0501 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:41.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
285 |
1 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:33.13 |
291 |
2 |
Oliver Simic |
1998 |
AY0198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:32.70 |
362 |
3 |
Theodor Sköld |
2001 |
AJ1701 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:29.98 |
66 |
4 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:27.82 |
37 |
5 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:27.85 |
45 |
6 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:31.71 |
106 |
7 |
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
SKK |
|
25m |
2:32.84 |
265 |
8 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:34.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
336 |
1 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:27.16 |
292 |
2 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:26.54 |
305 |
3 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
25m |
2:24.65 |
44 |
4 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:21.71 |
135 |
5 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
25m |
2:22.34 |
82 |
6 |
Emil Östrand |
1998 |
AB2598 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:25.37 |
301 |
7 |
William Åberg |
1997 |
AF1597 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:26.54 |
258 |
8 |
Daniel Coleman |
2000 |
AP0700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:27.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
377 |
1 |
Johan Björklund |
1999 |
AE7199 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:19.16 |
562 |
2 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
2:16.73 |
49 |
3 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:15.89 |
304 |
4 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
25m |
2:11.67 |
75 |
5 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:12.80 |
252 |
6 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:16.67 |
72 |
7 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:19.02 |
376 |
8 |
Erik Björklund |
1998 |
AA2598 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:21.27 |
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
14:16 |
|