Startliste for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
15:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Thorbjørn Udby Hansen |
2000 |
0017AO |
AUNING |
|
50m |
33.24 |
115 |
2 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
0027AJ |
KOLDING |
|
50m |
32.74 |
229 |
3 |
Anders Esbjerg Nielsen |
1997 |
9757AR |
PINGVINEN |
|
50m |
32.52 |
101 |
4 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
9949AK |
HERNING |
|
50m |
31.88 |
44 |
5 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
ESBJERG |
|
50m |
32.41 |
240 |
6 |
Magnus Havemann |
2000 |
0027AK |
OPNØR |
|
50m |
32.66 |
151 |
7 |
Benjamin Mads Andresen |
2000 |
0069AJ |
OSK |
|
50m |
32.96 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
50m |
31.48 |
234 |
2 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
STRUER |
|
50m |
31.10 |
184 |
3 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
SILKEBORG |
|
50m |
31.04 |
36 |
4 |
Søren Bisgaard |
1998 |
9877AI |
DELTA |
|
50m |
30.88 |
214 |
5 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
50m |
30.97 |
172 |
6 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
31.06 |
220 |
7 |
Simon Noesgaard Nielsen |
1998 |
9863AE |
ODDER |
|
50m |
31.25 |
196 |
8 |
Magnus Lerche |
1999 |
9941AG |
AARS |
|
50m |
31.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
50m |
30.71 |
233 |
2 |
Asger Winther |
1993 |
9341AF |
PINGVINEN |
|
50m |
30.57 |
273 |
3 |
Andreas Sehested |
1996 |
9611AP |
TRITON V |
|
50m |
30.13 |
189 |
4 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
30.06 |
21 |
5 |
Jonas B. Jørgensen |
1998 |
9823AM |
AGF |
|
50m |
30.10 |
7 |
6 |
Frederik Bendix |
1995 |
9591AL |
AGF |
|
50m |
30.42 |
379 |
7 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
30.61 |
245 |
8 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
50m |
30.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
50m |
29.55 |
71 |
2 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
9707AG |
ESBJERG |
|
50m |
29.25 |
46 |
3 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ESBJERG |
|
50m |
28.64 |
383 |
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
27.81 |
213 |
5 |
Oliver Degn |
1996 |
9653AG |
ODDER |
|
50m |
28.16 |
282 |
6 |
Rasmus Jørgensen |
1996 |
9615AP |
VIBORG |
|
50m |
29.04 |
356 |
7 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
29.43 |
80 |
8 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
50m |
29.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
29.52 |
96 |
2 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
HERNING |
|
50m |
29.14 |
91 |
3 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
HERNING |
|
50m |
28.54 |
8 |
4 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
50m |
27.61 |
171 |
5 |
Oliver Broholm |
1999 |
9987AD |
RINGE |
|
50m |
28.13 |
20 |
6 |
Jesper Stilling Julius |
1993 |
9315AO |
AGF |
|
50m |
29.04 |
247 |
7 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
9849AJ |
SMUT |
|
50m |
29.43 |
97 |
8 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
9855AI |
HERNING |
|
50m |
29.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Martin Grønning |
1997 |
9715AL |
SILKEBORG |
|
50m |
29.45 |
121 |
2 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
29.13 |
26 |
3 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
9813AR |
AGF |
|
50m |
28.35 |
60 |
4 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
27.36 |
28 |
5 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
9511AG |
AGF |
|
50m |
28.10 |
336 |
6 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
9523AG |
HORSENS |
|
50m |
28.97 |
18 |
7 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
50m |
29.36 |
311 |
8 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
9855AK |
AALBORG |
|
50m |
29.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
18 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
15:23 |
|