Program för Tyr Sprint Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
TYR Sprint Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 februari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
22:03 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 februari 2016 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar |
Försök (12) |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:03.69 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 56.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 55.82 2014-02-02 |
|
Heat 1 (12) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
523 |
3 |
Tim Larsson |
2003 |
AO9103 |
SPIGGARNA |
|
25m |
|
218 |
4 |
Mohamad Hariri |
2002 |
AK1502 |
SK RAN |
|
50m |
|
457 |
5 |
Daniel Alim |
2003 |
AM2903 |
POSEIDON |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
540 |
1 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:43.71 |
470 |
2 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
25m |
1:35.70 |
454 |
3 |
Carl Löfgren |
2003 |
AE7303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:24.48 |
493 |
4 |
Ivan Sivolov |
2003 |
AH0903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:23.39 |
251 |
5 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
1:23.67 |
43 |
6 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:29.67 |
46 |
7 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:36.52 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
214 |
1 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
25m |
1:20.67 |
35 |
2 |
Oliver Larsson |
2001 |
AU1301 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:14.94 |
496 |
3 |
Nils Tired |
2003 |
AH2903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:13.55 |
508 |
4 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:12.94 |
453 |
5 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:13.35 |
611 |
6 |
Douglas Romare |
2001 |
AD0301 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:14.61 |
216 |
7 |
Albert Gudermanis |
2000 |
AY6100 |
SK RAN |
|
25m |
1:15.98 |
249 |
8 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
25m |
1:23.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
126 |
1 |
Samuel Wiktor |
2001 |
AJ5301 |
MKK |
|
25m |
1:12.55 |
444 |
2 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:11.40 |
20 |
3 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:10.80 |
332 |
4 |
Johan Persson |
1998 |
AG8598 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:10.73 |
68 |
5 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
25m |
1:10.74 |
584 |
6 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:10.96 |
8 |
7 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:12.33 |
451 |
8 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:12.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
443 |
1 |
Elliot Larsson |
2000 |
AF3300 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:09.66 |
352 |
2 |
Filip Eriksson |
1999 |
AL2199 |
HS |
|
25m |
1:09.13 |
441 |
3 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:08.60 |
385 |
4 |
Hampus Olsson |
2000 |
AH7700 |
HS |
|
25m |
1:08.36 |
286 |
5 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.52 |
373 |
6 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
25m |
1:09.08 |
224 |
7 |
Leonardo Nilsson |
2000 |
AS6900 |
SK RAN |
|
50m |
1:09.65 |
588 |
8 |
Oliver Simic |
1998 |
AY0198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:10.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Felix Wetterborg |
2001 |
AC6101 |
SK TRITON |
|
25m |
1:07.82 |
354 |
2 |
Alessio Giambalvo |
2001 |
AR4701 |
HS |
|
25m |
1:07.44 |
343 |
3 |
Ricky Barabas |
2000 |
AR6300 |
HS |
|
25m |
1:07.07 |
10 |
4 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:06.61 |
227 |
5 |
Artin Shahsavar |
1999 |
AV8399 |
SK RAN |
|
50m |
1:06.70 |
399 |
6 |
Oliver Stålbrand |
2002 |
AP3302 |
HS |
|
25m |
1:07.36 |
316 |
7 |
Hans Gustafsson |
2000 |
AS5900 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:07.61 |
289 |
8 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Daniel Coleman |
2000 |
AP0700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.17 |
345 |
2 |
Simon Bonnevier |
2001 |
AH7301 |
HS |
|
25m |
1:05.48 |
409 |
3 |
Victor Åberg |
2001 |
AH2501 |
HS |
|
25m |
1:05.35 |
225 |
4 |
Daniel Olsson-Shirazi |
1997 |
AV9197 |
SK RAN |
|
50m |
1:05.14 |
340 |
5 |
Johan Alderbrink |
2001 |
AO7701 |
HS |
|
25m |
1:05.21 |
199 |
6 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:05.46 |
569 |
7 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.00 |
217 |
8 |
Ali Hariri |
1996 |
AK7196 |
SK RAN |
|
50m |
1:06.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
290 |
1 |
Anton Sandberg |
1999 |
AR0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.03 |
392 |
2 |
Khalil Al Said |
2000 |
AZ7100 |
HS |
|
25m |
1:04.83 |
275 |
3 |
Tobias Fernandez |
1999 |
AN7799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.28 |
594 |
4 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:04.16 |
338 |
5 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
SK RAN |
|
25m |
1:04.26 |
277 |
6 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:04.66 |
54 |
7 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
25m |
1:05.01 |
535 |
8 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:05.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
272 |
1 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.73 |
161 |
2 |
Jacob Alexandersson |
1995 |
AX7395 |
S 77 |
|
25m |
1:03.25 |
146 |
3 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
AT6900 |
POSEIDON |
|
25m |
1:03.04 |
253 |
4 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
25m |
1:02.92 |
129 |
5 |
Sebastian Andersson |
1999 |
AE0599 |
POSEIDON |
|
25m |
1:02.94 |
114 |
6 |
Adam Ringdahl |
1998 |
AR7198 |
MKK |
|
25m |
1:03.24 |
212 |
7 |
Richard Berg |
1998 |
AH5598 |
SK RAN |
|
50m |
1:03.52 |
104 |
8 |
Johan Nilsson |
1994 |
AW9794 |
MKK |
|
25m |
1:03.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
168 |
1 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
25m |
1:02.41 |
190 |
2 |
Marcus Henriksson |
1997 |
AQ1797 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:01.40 |
138 |
3 |
Alexander Dahlén |
1999 |
AI4399 |
POSEIDON |
|
25m |
59.26 |
33 |
4 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
25m |
56.58 |
603 |
5 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
58.20 |
82 |
6 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
MKK |
|
25m |
59.94 |
387 |
7 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
25m |
1:01.63 |
440 |
8 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:02.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
393 |
1 |
Mohammad Al Said |
1998 |
AY8198 |
HS |
|
25m |
1:02.30 |
162 |
2 |
Marcus Alexandersson |
1997 |
AL7597 |
S 77 |
|
25m |
1:00.70 |
40 |
3 |
Johan Norén |
1986 |
AF9186 |
LANDSKRONA |
|
25m |
59.23 |
27 |
4 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
25m |
55.37 |
505 |
5 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
57.72 |
271 |
6 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
59.79 |
296 |
7 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:01.53 |
157 |
8 |
Gustav Östlund |
1997 |
AM8797 |
POSEIDON |
|
25m |
1:02.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
314 |
1 |
Mirza Dzafic |
2000 |
AP5100 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:02.00 |
137 |
2 |
Hugo Cedervall |
1997 |
AA0197 |
POSEIDON |
|
25m |
1:00.24 |
379 |
3 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
AM5399 |
HS |
|
25m |
58.97 |
656 |
4 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
HS |
|
25m |
53.29 |
77 |
5 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
25m |
56.78 |
322 |
6 |
Marcus Ottosson |
1997 |
AD7197 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
59.77 |
407 |
7 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
25m |
1:01.44 |
536 |
8 |
Teodor Cvijic |
1999 |
AS0199 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:02.68 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
05 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
22:03 |
|