Program för Øst Junior/Senior Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
|
Vejledende starttid 17:43 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
155 |
3 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
50m |
4:39.62 |
150 |
4 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
50m |
4:33.36 |
202 |
5 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
50m |
4:39.49 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Kasper Bitzer |
2000 |
0079AK |
KORSØR |
|
50m |
4:30.08 |
324 |
2 |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
9871AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:26.81 |
205 |
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:22.71 |
306 |
4 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
4:22.10 |
168 |
5 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
4:22.11 |
6 |
6 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
50m |
4:22.88 |
171 |
7 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
50m |
4:28.51 |
344 |
8 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
50m |
4:31.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
50m |
4:18.72 |
387 |
2 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
4:16.05 |
385 |
3 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
50m |
4:14.13 |
179 |
4 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:13.83 |
32 |
5 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
4:13.95 |
149 |
6 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
4:14.69 |
53 |
7 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
4:18.45 |
290 |
8 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
4:20.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:13.30 |
267 |
2 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
4:09.97 |
394 |
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
4:08.97 |
268 |
4 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
4:07.54 |
316 |
5 |
Magnus Lundgren |
1996 |
9645AO |
KØGE |
|
50m |
4:08.69 |
318 |
6 |
Mathias Nielsen |
1999 |
9905AH |
KØGE |
|
50m |
4:08.99 |
358 |
7 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
9687AC |
SLANGERUP |
|
50m |
4:12.92 |
114 |
8 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
9647AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:13.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
4:06.83 |
113 |
2 |
Giano Grillo |
1998 |
9827AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:04.19 |
184 |
3 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
ALLERØD |
|
50m |
4:02.06 |
260 |
4 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9787AB |
KVIK |
|
50m |
3:55.43 |
203 |
5 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
3:59.85 |
262 |
6 |
Viktor Holm |
1996 |
9607AD |
KVIK |
|
50m |
4:02.40 |
59 |
7 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
4:05.32 |
173 |
8 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:07.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
18 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|