Startliste for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer |
Indledende (3) |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:30.35 |
245 |
2 |
Jakob Petersen |
1999 |
9941AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:21.68 |
186 |
3 |
Maxemillian Pedersen |
1996 |
9635AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:16.96 |
339 |
4 |
Bjørn Hansen |
1998 |
9859AN |
RINGSTED |
|
50m |
2:08.86 |
10 |
5 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
50m |
2:14.08 |
286 |
6 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
9813AG |
KVIK |
|
50m |
2:19.78 |
202 |
7 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:26.28 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Kasper Bitzer |
2000 |
0079AK |
KORSØR |
|
50m |
2:27.72 |
287 |
2 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
50m |
2:20.39 |
122 |
3 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.63 |
63 |
4 |
Jonathan Müller |
1997 |
9751AB |
SK-SYD |
|
50m |
2:08.86 |
54 |
5 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
TRITON B |
|
50m |
2:13.40 |
295 |
6 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
2:19.55 |
155 |
7 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:25.13 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
50m |
2:27.60 |
390 |
2 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:20.34 |
116 |
3 |
Marc Calveras |
1996 |
9647AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.09 |
149 |
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
2:05.75 |
165 |
5 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:11.71 |
117 |
6 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:17.51 |
171 |
7 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:22.80 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
29 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
09:34 |
|