Program för Jöns Svanbergsimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
13:39 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
339 |
1 |
Elias Karlsson |
2003 |
AP1303 |
UPSALA S |
|
50m |
|
296 |
2 |
Oskar Andersson |
2003 |
AG6503 |
UPSALA S |
|
50m |
|
329 |
3 |
Filip Hallin |
2006 |
AD6106 |
UPSALA S |
|
25m |
3:35.70 |
185 |
4 |
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
SALA SS |
|
25m |
3:11.37 |
154 |
5 |
Viktor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
3:18.29 |
360 |
6 |
Ravi Parekh |
2005 |
AL7705 |
UPSALA S |
|
25m |
4:00.16 |
361 |
7 |
Joel Pelling |
2003 |
AT8503 |
UPSALA S |
|
50m |
|
312 |
8 |
Samuel Delvenne |
2003 |
AU8903 |
UPSALA S |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
476 |
1 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
04A904 |
IFÅ |
|
25m |
3:07.84 |
366 |
2 |
William Rismyhr |
2004 |
AK5104 |
UPSALA S |
|
25m |
2:56.46 |
303 |
3 |
Markus Brenning |
2005 |
AD4105 |
UPSALA S |
|
50m |
2:48.57 |
8 |
4 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:46.30 |
365 |
5 |
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
UPSALA S |
|
25m |
2:48.32 |
388 |
6 |
Botvid Wiell |
2005 |
AB3305 |
UPSALA S |
|
50m |
2:55.62 |
336 |
7 |
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
UPSALA S |
|
25m |
2:58.56 |
406 |
8 |
Jack Sjöberg |
2005 |
AI3305 |
WISBY SS |
|
25m |
3:10.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
400 |
1 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
50m |
2:42.25 |
45 |
2 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:39.15 |
125 |
3 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
2:37.92 |
254 |
4 |
Pelle Andersson |
2001 |
AY2101 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:36.96 |
369 |
5 |
Andreas Savin |
2003 |
AG9503 |
UPSALA S |
|
25m |
2:37.23 |
3 |
6 |
Elias Gustavsson |
2002 |
AR2702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:37.97 |
106 |
7 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:39.81 |
103 |
8 |
Hugo Swanson |
2006 |
AA6106 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:43.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
70 |
1 |
Malte Svärd |
2003 |
AC3703 |
FALUN |
|
25m |
2:35.33 |
127 |
2 |
Hampus Bjärud |
2001 |
AF6301 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:33.72 |
263 |
3 |
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:32.53 |
162 |
4 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:31.34 |
28 |
5 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
AT1999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:31.51 |
98 |
6 |
Melker Rosengren |
2003 |
AR1903 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:32.93 |
71 |
7 |
Johan Werkmästar |
2002 |
AI4502 |
FALUN |
|
25m |
2:34.82 |
414 |
8 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:35.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
316 |
1 |
Jonatan Fischer |
2001 |
AM1301 |
UPSALA S |
|
25m |
2:25.51 |
96 |
2 |
Andreas Persson |
2000 |
AT8100 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:25.13 |
234 |
3 |
Bruno Martinsson |
2000 |
AP5500 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:23.30 |
155 |
4 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:22.62 |
9 |
5 |
Marcus Tägtström |
2002 |
AE8702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:22.64 |
463 |
6 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
AH0902 |
SPIF SF |
|
25m |
2:24.14 |
67 |
7 |
Axel Strömsöe |
2000 |
AY0700 |
FALUN |
|
25m |
2:25.28 |
271 |
8 |
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:29.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
141 |
1 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
2:20.79 |
459 |
2 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
AN5702 |
SPIF SF |
|
25m |
2:18.24 |
471 |
3 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFÅ |
|
25m |
2:18.02 |
83 |
4 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:16.01 |
378 |
5 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
2:16.70 |
259 |
6 |
Alexis Camacho |
2001 |
AE5301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:18.22 |
367 |
7 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
25m |
2:18.50 |
266 |
8 |
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
AM9502 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:22.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
223 |
1 |
Felix Balkerud |
2001 |
AH1301 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:14.77 |
398 |
2 |
Jesper Granath |
2002 |
AM5902 |
WISBY SS |
|
25m |
2:14.68 |
202 |
3 |
Gabriel Henkel |
2001 |
AS3301 |
SKURU IK |
|
50m |
2:14.17 |
432 |
4 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
50m |
2:12.75 |
133 |
5 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:13.40 |
272 |
6 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
AG8399 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:14.65 |
61 |
7 |
Tim Hansson |
2001 |
AM7101 |
FALUN |
|
25m |
2:14.73 |
201 |
8 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
25m |
2:15.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
224 |
1 |
Joel Berglund |
2002 |
AG9702 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:11.62 |
59 |
2 |
Dennis Bädicker |
1999 |
AP5999 |
FALUN |
|
25m |
2:10.50 |
60 |
3 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
2:09.53 |
451 |
4 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
SPIF SF |
|
25m |
2:08.26 |
58 |
5 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
FALUN |
|
25m |
2:08.72 |
130 |
6 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:09.65 |
228 |
7 |
Johan Ekengren |
2001 |
AA6901 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:10.99 |
114 |
8 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
AL0396 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:11.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
347 |
1 |
Johan Ljunggren |
2001 |
AN6101 |
UPSALA S |
|
25m |
2:07.19 |
464 |
2 |
Alfred Åström |
1997 |
AP0197 |
SPIF SF |
|
25m |
2:05.70 |
36 |
3 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:04.09 |
237 |
4 |
Viktor Näslund |
2001 |
AF1301 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:02.33 |
327 |
5 |
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
UPSALA S |
|
25m |
2:02.40 |
461 |
6 |
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
SPIF SF |
|
25m |
2:05.42 |
140 |
7 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
2:07.00 |
456 |
8 |
Christian Norberg |
1998 |
AD6398 |
SPIF SF |
|
25m |
2:07.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
448 |
1 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
SPIF SF |
|
25m |
2:00.18 |
465 |
2 |
Emil Östrand |
1998 |
AB2598 |
SPIF SF |
|
25m |
1:59.39 |
447 |
3 |
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
SPIF SF |
|
25m |
1:56.86 |
425 |
4 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:52.57 |
115 |
5 |
Joel Westerlind |
1996 |
AD2796 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:55.78 |
402 |
6 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
25m |
1:58.30 |
109 |
7 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:59.63 |
458 |
8 |
Carlandrea Puoti |
1999 |
AX9999 |
SPIF SF |
|
25m |
2:00.37 |
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
13:39 |
|