Program för Sydsim Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
19:54 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: DB SCHENKER |
|
Beräknad start 09:25 |
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
305 |
1 |
Thea Söderstjärna |
2003 |
AT2403 |
POSEIDON |
|
50m |
|
217 |
2 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
50m |
|
175 |
3 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
BG1803 |
MKK |
|
50m |
1:40.31 |
264 |
4 |
Matilda Hansson |
2002 |
BC2202 |
POSEIDON |
|
50m |
1:40.18 |
423 |
5 |
Mila Lamminsaari |
2003 |
BN3603 |
TYRINGE SS |
|
50m |
1:40.30 |
242 |
6 |
Johanna Andersson Medhanie |
2005 |
AG0405 |
POSEIDON |
|
50m |
1:42.63 |
215 |
7 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
50m |
|
320 |
8 |
Sofia Hansen |
2002 |
BK1602 |
SK RAN |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Amanda Björkman |
2001 |
AF3101 |
POSEIDON |
|
50m |
1:34.56 |
173 |
2 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
1:33.32 |
210 |
3 |
Emma Mattsson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
50m |
1:31.63 |
285 |
4 |
Sofia Lund |
2003 |
BP4803 |
POSEIDON |
|
50m |
1:30.19 |
109 |
5 |
Agnes Delen Abrahamsson |
2002 |
AQ3602 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:30.38 |
274 |
6 |
Vanessa Johansson |
2006 |
AA4606 |
POSEIDON |
|
50m |
1:32.58 |
10 |
7 |
Hanna Barnell |
2003 |
BF6403 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:33.99 |
282 |
8 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
50m |
1:37.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Amanda Önnestam |
2001 |
AM2401 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:28.92 |
288 |
2 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
50m |
1:27.33 |
167 |
3 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
50m |
1:25.92 |
433 |
4 |
Ellen Thunberg |
2001 |
BC7401 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:25.43 |
147 |
5 |
Milla Andersson |
2003 |
AX4203 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:25.62 |
246 |
6 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
50m |
1:26.35 |
28 |
7 |
Tilde Thorsson |
2003 |
AL6203 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:27.68 |
187 |
8 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
50m |
1:29.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
404 |
1 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
50m |
1:25.14 |
61 |
2 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
50m |
1:24.41 |
84 |
3 |
Ellinor Stenhård |
2002 |
AV8402 |
HS |
|
50m |
1:23.30 |
479 |
4 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
1:20.49 |
448 |
5 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
50m |
1:21.56 |
252 |
6 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
BA0200 |
POSEIDON |
|
50m |
1:23.73 |
160 |
7 |
Victoria Segerdahl |
2001 |
AS1801 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:25.02 |
200 |
8 |
Mia Lang |
2002 |
BO8402 |
MKK |
|
50m |
1:25.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
261 |
1 |
Serena Gravrogk-Linde |
2000 |
AM8600 |
POSEIDON |
|
50m |
1:19.69 |
243 |
2 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
50m |
1:19.56 |
68 |
3 |
Julise Llupa |
2002 |
AO7602 |
HS |
|
50m |
1:18.57 |
3 |
4 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:18.08 |
105 |
5 |
Elin Sjö |
2001 |
AX5801 |
SS IDEN |
|
50m |
1:18.42 |
478 |
6 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
1:19.45 |
472 |
7 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
1:19.64 |
57 |
8 |
Sofia Juliusson |
2002 |
AT3802 |
HS |
|
50m |
1:20.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
339 |
1 |
Emma Cerutti |
2002 |
AI9402 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:17.24 |
164 |
2 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:16.73 |
430 |
3 |
Emma Palmquist |
2000 |
AS1400 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:15.98 |
272 |
4 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
50m |
1:15.31 |
417 |
5 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
AE4603 |
SK TRITON |
|
50m |
1:15.89 |
136 |
6 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:16.26 |
48 |
7 |
Annika Gren |
1999 |
BL2499 |
HS |
|
50m |
1:17.19 |
468 |
8 |
Chastine Melhede |
2002 |
0292AZ |
KVIK |
|
50m |
1:17.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:15.05 |
155 |
2 |
Saga Miderbäck |
2000 |
AR9400 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:12.36 |
251 |
3 |
Li Björner Oh |
1998 |
AO6298 |
POSEIDON |
|
50m |
1:11.60 |
49 |
4 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
50m |
1:11.43 |
278 |
5 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
50m |
1:11.46 |
330 |
6 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
1:12.01 |
54 |
7 |
Daniella Horvath |
2001 |
AO9601 |
HS |
|
50m |
1:12.39 |
202 |
8 |
Tove Lennartsson |
2000 |
AM1800 |
MKK |
|
50m |
1:15.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
446 |
1 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
1:10.29 |
64 |
2 |
Emmie Lennberger |
2000 |
AN7200 |
HS |
|
50m |
1:09.68 |
442 |
3 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:09.36 |
207 |
4 |
Nicola Lindell |
2001 |
BV2401 |
MKK |
|
50m |
1:08.05 |
368 |
5 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:09.06 |
411 |
6 |
Sara Stenberg |
2001 |
AA8601 |
SK TRITON |
|
50m |
1:09.62 |
438 |
7 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:09.92 |
103 |
8 |
Sara Nilsson |
1998 |
AF3498 |
SS IDEN |
|
50m |
1:11.41 |
|
|
Heat 9 (11) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
1:15.28 |
441 |
2 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:10.68 |
432 |
3 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:09.11 |
113 |
4 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:08.41 |
444 |
5 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:08.97 |
378 |
6 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
AJ0802 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:09.13 |
458 |
7 |
Anika Hedegaard |
2002 |
0266AA |
KVIK |
|
50m |
1:14.79 |
296 |
8 |
Ditte Oredsson |
2003 |
AM9403 |
POSEIDON |
|
50m |
1:15.66 |
|
|
Heat 10 (11) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
454 |
1 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
1:07.34 |
451 |
2 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
1:06.53 |
85 |
3 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
1:04.42 |
452 |
4 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
50m |
1:03.64 |
69 |
5 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
50m |
1:04.30 |
245 |
6 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
POSEIDON |
|
50m |
1:06.51 |
88 |
7 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
50m |
1:06.76 |
144 |
8 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:07.35 |
|
|
Heat 11 (11) (17 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
365 |
1 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
AH8895 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:08.94 |
358 |
2 |
Malin Johansson |
1997 |
AL0497 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:07.24 |
143 |
3 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:04.29 |
17 |
4 |
Emma Johansson |
1991 |
AQ8691 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:01.45 |
386 |
5 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
SK TRITON |
|
50m |
1:02.31 |
380 |
6 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
1:04.94 |
391 |
7 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
AH3699 |
SK TRITON |
|
50m |
1:07.78 |
126 |
8 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
AM3299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:09.03 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
19:54 |
|