Program för Sydsim Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
13 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:43 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: TYR |
|
Beräknad start 09:54 |
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
210 |
3 |
Emma Mattsson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
50m |
|
107 |
4 |
Moa Törneman |
2001 |
AN6401 |
SS IDEN |
|
50m |
|
215 |
5 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
34 |
1 |
Emma Andersson |
2002 |
AO1802 |
HS |
|
50m |
|
25 |
2 |
Olivia Pantzar |
2004 |
AG5404 |
SK HAJEN |
|
50m |
|
226 |
3 |
Felicia Sjöström |
2002 |
BU9402 |
MKK |
|
50m |
|
147 |
4 |
Milla Andersson |
2003 |
AX4203 |
SK LÖDDE |
|
50m |
3:58.17 |
235 |
5 |
Mikaela Virc |
2003 |
AV6403 |
MKK |
|
50m |
|
13 |
6 |
Linnea Dolmark |
2002 |
AO0602 |
SK HAJEN |
|
50m |
|
29 |
7 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
50m |
|
61 |
8 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
3:33.24 |
409 |
2 |
Matilda Schmidt |
2002 |
AO4402 |
SK TRITON |
|
50m |
3:18.34 |
274 |
3 |
Vanessa Johansson |
2006 |
AA4606 |
POSEIDON |
|
50m |
3:13.79 |
424 |
4 |
Wilma Carlsson |
2000 |
AV0600 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
3:11.18 |
217 |
5 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
50m |
3:12.49 |
277 |
6 |
Elma Kjellin |
2003 |
AT5203 |
POSEIDON |
|
50m |
3:17.27 |
413 |
7 |
Emilia Stålhammar |
2001 |
BD7601 |
SK TRITON |
|
50m |
3:29.82 |
96 |
8 |
Angelica Böhme |
2003 |
AR3603 |
SS IDEN |
|
50m |
3:55.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
292 |
1 |
Ida Nordberg |
2006 |
AB4406 |
POSEIDON |
|
50m |
3:06.25 |
10 |
2 |
Hanna Barnell |
2003 |
BF6403 |
SK HAJEN |
|
50m |
3:05.96 |
167 |
3 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
50m |
3:03.26 |
32 |
4 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:59.74 |
422 |
5 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
AW7603 |
TYRINGE SS |
|
50m |
3:00.55 |
153 |
6 |
Hanne Husby |
2004 |
AF5804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
3:03.63 |
246 |
7 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
50m |
3:06.08 |
231 |
8 |
Julia Szekely |
2002 |
BA1802 |
MKK |
|
50m |
3:10.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
404 |
1 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
50m |
2:58.44 |
149 |
2 |
Filippa Dihle |
2003 |
AR6203 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:57.75 |
116 |
3 |
Alice Bengtsson |
2000 |
AM0200 |
KLIPPAN |
|
50m |
2:56.31 |
288 |
4 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
50m |
2:54.96 |
124 |
5 |
Belinda Vedlugaite |
2000 |
BK5200 |
KLIPPAN |
|
50m |
2:55.51 |
14 |
6 |
Ella Gutenwik |
2004 |
AQ1804 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:57.63 |
125 |
7 |
Elsa Assarsson |
2001 |
AD1401 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:58.08 |
119 |
8 |
Jennie Johansson |
2001 |
AX0401 |
KLIPPAN |
|
50m |
2:59.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
456 |
1 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
2:52.59 |
173 |
2 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
2:50.68 |
243 |
3 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
50m |
2:50.19 |
236 |
4 |
Ebba Axelsson |
2001 |
AP5601 |
MARKARYD |
|
50m |
2:49.61 |
174 |
5 |
Ida Björkdahl |
2002 |
AJ4202 |
MKK |
|
50m |
2:50.09 |
433 |
6 |
Ellen Thunberg |
2001 |
BC7401 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:50.37 |
371 |
7 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:51.49 |
58 |
8 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
50m |
2:52.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
161 |
1 |
Olivia Skog |
2002 |
AI1602 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:48.04 |
19 |
2 |
Julia Larsson |
2002 |
AI6602 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:46.94 |
425 |
3 |
Klara Flodmark |
2001 |
AE4201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:46.60 |
212 |
4 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
2:43.40 |
429 |
5 |
Inez Jensen |
2001 |
BI8201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:44.25 |
87 |
6 |
Wilma Svensson |
2002 |
BK8402 |
HS |
|
50m |
2:46.68 |
248 |
7 |
Amanda Björkman |
2001 |
AF3101 |
POSEIDON |
|
50m |
2:47.39 |
131 |
8 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:49.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
396 |
1 |
Thea Lindström |
2000 |
AF9600 |
SK TRITON |
|
50m |
2:43.33 |
448 |
2 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
50m |
2:41.56 |
24 |
3 |
Sara Nobrell |
2002 |
BM1402 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:40.97 |
66 |
4 |
Hanna Lindahl |
2000 |
AN6200 |
HS |
|
50m |
2:38.14 |
362 |
5 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:39.51 |
144 |
6 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:41.13 |
479 |
7 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
2:41.58 |
478 |
8 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
2:43.37 |
|
|
Heat 9 (11) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
98 |
1 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
SS IDEN |
|
50m |
2:40.13 |
193 |
2 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
2:39.29 |
444 |
3 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:30.80 |
457 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
2:24.46 |
483 |
5 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
2:27.76 |
211 |
6 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
AI5202 |
MKK |
|
50m |
2:36.35 |
111 |
7 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
50m |
2:39.86 |
469 |
8 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
2:40.77 |
|
|
Heat 10 (11) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Amanda Dittlau |
2000 |
AN5200 |
HS |
|
50m |
2:35.32 |
438 |
2 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:31.05 |
85 |
3 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
2:26.28 |
486 |
4 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
2:22.33 |
451 |
5 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
2:26.24 |
7 |
6 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:28.68 |
330 |
7 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
2:33.43 |
35 |
8 |
Josefine Arvidsson |
2001 |
AN7801 |
HS |
|
50m |
2:37.19 |
|
|
Heat 11 (11) (17 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:31.69 |
141 |
2 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:29.25 |
384 |
3 |
Ida Borg |
1997 |
AB8897 |
SK TRITON |
|
50m |
2:26.60 |
389 |
4 |
Amanda Granborg |
1999 |
AE7699 |
SK TRITON |
|
50m |
2:21.68 |
358 |
5 |
Malin Johansson |
1997 |
AL0497 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:26.12 |
481 |
6 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
2:28.49 |
460 |
7 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
2:31.31 |
3 |
8 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:42.68 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:43 |
|