Program för Sum-Sim (50m) 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
19:50 |
|
|
Arrangör |
SSF/LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Pojkar |
Försök (10) |
Sponsor: TYR |
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Johan Rydahl 54.90 |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Björn Seeliger 53.81 |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Daniel Kertes 52.00 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
569 |
2 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
25m |
53.59 |
383 |
3 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
SK LAXEN |
|
25m |
53.36 |
406 |
4 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
AM2302 |
LASS |
|
50m |
1:00.73 |
304 |
5 |
Ishak Sabic |
1999 |
AI9999 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
53.28 |
584 |
6 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
53.56 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
450 |
1 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
50m |
1:00.59 |
734 |
2 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK TRITON |
|
50m |
1:00.48 |
592 |
3 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
50m |
1:00.45 |
490 |
4 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:00.34 |
654 |
5 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
50m |
1:00.37 |
821 |
6 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
AD4702 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:00.46 |
749 |
7 |
Charlie Tranberg |
2002 |
AK5102 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:00.54 |
321 |
8 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:00.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
388 |
1 |
Momir Reljanovic |
2002 |
AS8302 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:00.25 |
444 |
2 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:00.11 |
300 |
3 |
Eldin Nukovic |
2002 |
AE5102 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
59.91 |
120 |
4 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
50m |
59.80 |
711 |
5 |
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
AM9502 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
59.84 |
500 |
6 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
59.92 |
442 |
7 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:00.11 |
163 |
8 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:00.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
655 |
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
50m |
59.43 |
574 |
2 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
SALA SS |
|
50m |
59.29 |
451 |
3 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
50m |
58.89 |
440 |
4 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
AC9901 |
SK LÖDDE |
|
50m |
58.72 |
717 |
5 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
58.73 |
674 |
6 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
50m |
59.15 |
609 |
7 |
Anton Svensson |
2001 |
AR6701 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
59.33 |
632 |
8 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
59.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
116 |
1 |
David Eby |
2001 |
AP4101 |
SK ÄGIR |
|
50m |
58.66 |
228 |
2 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
58.63 |
737 |
3 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
50m |
58.45 |
6 |
4 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
58.28 |
384 |
5 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
50m |
58.42 |
658 |
6 |
Joel Berglund |
2002 |
AG9702 |
SUNDSVALL |
|
50m |
58.51 |
454 |
7 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
50m |
58.63 |
396 |
8 |
Malte Lundgren |
2002 |
AC5302 |
LIDKÖPING |
|
50m |
58.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
238 |
1 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
50m |
58.05 |
664 |
2 |
Viktor Näslund |
2001 |
AF1301 |
SUNDSVALL |
|
50m |
57.91 |
517 |
3 |
Max Engström |
2001 |
AC9301 |
NKK |
|
50m |
57.80 |
22 |
4 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
57.65 |
627 |
5 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
57.73 |
676 |
6 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
57.91 |
278 |
7 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
57.94 |
14 |
8 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
58.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
277 |
1 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
57.54 |
716 |
2 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
57.02 |
722 |
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
56.95 |
261 |
4 |
Victor Åberg |
2001 |
AH2501 |
HS |
|
50m |
56.78 |
260 |
5 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
50m |
56.87 |
372 |
6 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
57.01 |
463 |
7 |
Samuel Wiktor |
2001 |
AJ5301 |
MKK |
|
50m |
57.36 |
344 |
8 |
John Aldrin |
2001 |
AI8101 |
KATRINEHOL |
|
50m |
57.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
296 |
1 |
Marcus Holmquist |
2000 |
AK2500 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
55.82 |
539 |
2 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
55.50 |
249 |
3 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
AM5399 |
HS |
|
50m |
54.95 |
299 |
4 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
52.95 |
247 |
5 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
AN0599 |
HS |
|
50m |
54.33 |
20 |
6 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
50m |
55.28 |
496 |
7 |
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.61 |
461 |
8 |
Elias Persson |
2002 |
AI7902 |
MKK |
|
50m |
56.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
501 |
1 |
Carl Käll Jönsson |
1999 |
AP5799 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.79 |
266 |
2 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
55.50 |
773 |
3 |
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
54.55 |
694 |
4 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
52.83 |
334 |
5 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
54.19 |
169 |
6 |
Anes Cavka |
1999 |
AG9799 |
ELFSBORG |
|
50m |
55.07 |
178 |
7 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
55.53 |
166 |
8 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
50m |
55.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
712 |
1 |
Daniel Jonsson |
1999 |
AF8599 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
55.73 |
707 |
2 |
Christopher Andrén |
2000 |
AK0100 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
55.42 |
381 |
3 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
54.43 |
101 |
4 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
51.57 |
373 |
5 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
53.48 |
549 |
6 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
50m |
55.00 |
748 |
7 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
55.51 |
505 |
8 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.82 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
19:50 |
|