Program för Sum-Sim (50m) 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
14:53 |
|
|
Arrangör |
SSF/LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar |
Finaler (2) |
Sponsor: SOAK |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Oskar Iwarsson 2:12.96 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Viktor Fridsjö 2:07.88 |
|
Heat 1 (2) (16 - 17 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
497 |
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:14.66 |
259 |
2 |
Isak Wikström |
1999 |
AJ3199 |
HS |
|
50m |
2:13.90 |
484 |
3 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
2:11.15 |
299 |
4 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:10.02 |
399 |
5 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
50m |
2:10.18 |
492 |
6 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:13.33 |
586 |
7 |
Oscar Olsson |
1999 |
AK2199 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:13.97 |
19 |
8 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
50m |
2:14.82 |
|
|
Heat 2 (2) (15 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
277 |
1 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:24.73 |
658 |
2 |
Joel Berglund |
2002 |
AG9702 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:23.86 |
3 |
3 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
ANDERSTORP |
|
50m |
2:22.86 |
279 |
4 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:08.87 |
260 |
5 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
50m |
2:18.82 |
573 |
6 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
50m |
2:22.91 |
441 |
7 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:24.50 |
32 |
8 |
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:25.94 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
14:53 |
|