Startliste for Ringsted cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
24 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:32 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
25m |
|
646 |
2 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
|
265 |
3 |
Benjamin Bodal |
2003 |
0385AF |
RINGSTED |
|
25m |
|
301 |
4 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
25m |
4:04.92 |
275 |
5 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
RINGSTED |
|
25m |
4:06.21 |
639 |
6 |
Victor Lund |
2002 |
0203AI |
KØGE |
|
25m |
|
308 |
7 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
25m |
|
571 |
8 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
OSK |
|
25m |
3:27.45 |
16 |
2 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
HASLEV |
|
25m |
3:12.36 |
160 |
3 |
Sammi Anker Andersen |
2003 |
0347AK |
NÆSTVED |
|
25m |
3:10.81 |
414 |
4 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
50m |
3:03.10 |
393 |
5 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
3:09.55 |
15 |
6 |
Victor Compen |
2003 |
0359AH |
HASLEV |
|
25m |
3:11.29 |
487 |
7 |
Matias Ersgaard Sandbirk |
2003 |
|
VORDINGB |
|
25m |
3:25.00 |
287 |
8 |
Jeremy William Millard |
2005 |
0571AI |
RINGSTED |
|
25m |
3:30.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
442 |
1 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
25m |
2:59.51 |
439 |
2 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
50m |
2:56.24 |
652 |
3 |
August Østerholdt |
2002 |
0217AR |
KØGE |
|
25m |
2:54.49 |
509 |
4 |
Lasse Rohrbeck |
2005 |
337931 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:52.00 |
53 |
5 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:53.12 |
177 |
6 |
Jacob Meisner Hansen |
2003 |
0323AK |
NÆSTVED |
|
25m |
2:55.46 |
391 |
7 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
TRITON B |
|
25m |
2:58.73 |
148 |
8 |
Tobias Lindberg |
2003 |
0397AI |
NAKSKOV |
|
50m |
3:01.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
620 |
1 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
0381AA |
KØGE |
|
25m |
2:46.17 |
518 |
2 |
Luke Töpfer |
1999 |
261850 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:40.59 |
152 |
3 |
Magnus Madsen |
2000 |
0011AM |
NAKSKOV |
|
25m |
2:34.63 |
635 |
4 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
50m |
2:32.62 |
314 |
5 |
Casper Ramsdahl Sørensen |
2000 |
0013AU |
RINGSTED |
|
25m |
2:32.67 |
23 |
6 |
Frederik Kongstad Hansen |
2001 |
0169AL |
HASLEV |
|
25m |
2:35.17 |
627 |
7 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
0185AF |
KØGE |
|
25m |
2:45.78 |
621 |
8 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
2:51.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
444 |
1 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
25m |
2:30.45 |
295 |
2 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:25.79 |
626 |
3 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
2:21.60 |
228 |
4 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
OSK |
|
25m |
2:19.67 |
550 |
5 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:21.04 |
562 |
6 |
Oscar Fischer Kokholm |
2000 |
0059AD |
SLAGELSE |
|
25m |
2:23.79 |
616 |
7 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
2:28.40 |
566 |
8 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:32.09 |
|
|
Heat 6 (8) (Årg. 2002-2017) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
491 |
1 |
Karl Becker |
2002 |
289406 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:43.51 |
409 |
2 |
Kasper Francke Johannesen |
2003 |
0377AE |
TRITON B |
|
25m |
2:41.11 |
246 |
3 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
OSK |
|
50m |
2:29.91 |
406 |
4 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
2:27.57 |
112 |
5 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:27.94 |
202 |
6 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
OSLF |
|
25m |
2:35.44 |
395 |
7 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
50m |
2:42.04 |
503 |
8 |
Aaron Leupold |
2005 |
319394 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:45.00 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 1999-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
452 |
1 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
2:18.67 |
609 |
2 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
25m |
2:14.96 |
404 |
3 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
50m |
2:09.54 |
132 |
4 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:08.51 |
215 |
5 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
9993AJ |
OSLF |
|
25m |
2:09.24 |
430 |
6 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
TRITON B |
|
50m |
2:13.21 |
463 |
7 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
2:16.32 |
611 |
8 |
Mads Emil Christensen |
1999 |
9977AE |
KØGE |
|
25m |
2:19.45 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 1918-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
388 |
2 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
25m |
2:21.93 |
418 |
3 |
Johan Müller |
1998 |
9879AA |
TRITON B |
|
50m |
2:15.80 |
269 |
4 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:59.80 |
614 |
5 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
|
25m |
2:07.28 |
64 |
6 |
Mads Christensen |
1997 |
9773AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:18.38 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:32 |
|