Program for Ringsted cup
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
24 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:41 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
94 |
2 |
Lea Tångberg |
2005 |
0596AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
279 |
3 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
51 |
4 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
196 |
5 |
Freja Katrine Raunholt |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
226 |
6 |
Julija Bliucukis |
2006 |
0682AD |
OSK |
|
25m |
|
65 |
7 |
Caroline Clausen |
2004 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Sofie Løfmark Jensen |
2004 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
411 |
2 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
50m |
1:02.26 |
163 |
3 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
58.76 |
397 |
4 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
50m |
53.91 |
299 |
5 |
Sofia Broskov Pedersen |
2007 |
0732AC |
RINGSTED |
|
25m |
55.98 |
66 |
6 |
Selma Frederiksen |
2008 |
0824AA |
HERLUFSHOL |
|
25m |
59.65 |
108 |
7 |
Thea Kaiser |
2004 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
89 |
8 |
Victoria Paulsen |
2006 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Mejse Jakobsen |
2007 |
0712AA |
HASLEV |
|
25m |
53.48 |
116 |
2 |
Sille Møller |
2004 |
0404AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
53.06 |
294 |
3 |
Amalie K. Nielsen |
2005 |
0516AD |
RINGSTED |
|
25m |
52.68 |
379 |
4 |
Emilia Sander-Bjerge |
2003 |
0302BD |
SK-SYD |
|
25m |
52.09 |
174 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
52.10 |
101 |
6 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
52.91 |
377 |
7 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
53.12 |
183 |
8 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
53.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Cecilie Drud Astrup |
2005 |
0572AN |
OSLF |
|
25m |
51.01 |
127 |
2 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
50.14 |
248 |
3 |
Cecilie Terp |
2005 |
0516AL |
OSK |
|
25m |
49.63 |
24 |
4 |
Nicoline Hansen |
2004 |
0468AU |
HASLEV |
|
25m |
48.18 |
583 |
5 |
Tilde-Sofie Qwist |
2005 |
0568AH |
SLAGELSE |
|
25m |
48.56 |
403 |
6 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
49.67 |
95 |
7 |
Line Tångberg |
2004 |
0448AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
50.21 |
154 |
8 |
Emilia Sjursen |
2004 |
0456AD |
NAKSKOV |
|
50m |
51.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
47.22 |
98 |
2 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
46.65 |
81 |
3 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
46.26 |
58 |
4 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
45.87 |
436 |
5 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
TRITON B |
|
25m |
46.10 |
124 |
6 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
46.31 |
32 |
7 |
Mathilde Hjort Lodstrup |
2005 |
0554AO |
HASLEV |
|
25m |
46.79 |
364 |
8 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
47.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
474 |
1 |
Isabel Valsted Bavnbæk |
2003 |
|
VORDINGB |
|
25m |
45.39 |
140 |
2 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
50m |
44.81 |
88 |
3 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
44.38 |
560 |
4 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
0428AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
43.94 |
134 |
5 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
50m |
44.12 |
211 |
6 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
OSLF |
|
25m |
44.56 |
192 |
7 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
45.00 |
234 |
8 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
OSK |
|
25m |
45.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
43.53 |
381 |
2 |
Mille Marie Ullerup |
2004 |
0428AT |
SK-SYD |
|
25m |
43.13 |
476 |
3 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
0296BA |
VORDINGB |
|
25m |
42.74 |
155 |
4 |
Line Due Truelsen |
2002 |
0262AP |
NAKSKOV |
|
25m |
42.14 |
380 |
5 |
Sophia Sander-Bjerge |
1999 |
9968BA |
SK-SYD |
|
25m |
42.37 |
371 |
6 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
42.75 |
239 |
7 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
OSK |
|
25m |
43.33 |
561 |
8 |
Emma Ahrenkiel Karløv |
2003 |
0352AK |
SLAGELSE |
|
25m |
43.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
OSK |
|
25m |
41.28 |
110 |
2 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
40.25 |
121 |
3 |
Laura Rasmussen |
2004 |
0432AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
39.86 |
135 |
4 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
50m |
39.55 |
227 |
5 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
OSK |
|
25m |
39.61 |
60 |
6 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
39.90 |
581 |
7 |
Maja Nykjær |
2003 |
0392BA |
SLAGELSE |
|
25m |
40.56 |
538 |
8 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
41.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
39.05 |
311 |
2 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
38.32 |
225 |
3 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
OSK |
|
25m |
37.82 |
285 |
4 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
37.66 |
263 |
5 |
Maria Andersen |
2002 |
0222AP |
RINGSTED |
|
25m |
37.67 |
128 |
6 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
37.97 |
245 |
7 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
OSK |
|
25m |
38.77 |
440 |
8 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
39.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
483 |
1 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
36.58 |
517 |
2 |
Hanna Stegemann |
2002 |
295701 |
SCHWERIN |
|
25m |
35.75 |
446 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
34.38 |
500 |
4 |
Maike Kozelnik |
2002 |
292243 |
SCHWERIN |
|
25m |
33.87 |
232 |
5 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
OSK |
|
25m |
34.19 |
636 |
6 |
Karoline Kjær |
2000 |
0048AC |
KØGE |
|
25m |
35.10 |
176 |
7 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
36.30 |
455 |
8 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
25m |
37.24 |
|
|
Heat 11 (13) (Årg. 2003-2017) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
37.51 |
514 |
2 |
Eden Sydney Schröder |
2005 |
374625 |
SCHWERIN |
|
25m |
36.83 |
630 |
3 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
35.38 |
37 |
4 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
HASLEV |
|
25m |
33.42 |
572 |
5 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
34.60 |
71 |
6 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
35.98 |
392 |
7 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
37.38 |
230 |
8 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
OSK |
|
50m |
38.77 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
512 |
1 |
Charlotte-Christin Sander |
2001 |
243683 |
SCHWERIN |
|
25m |
33.68 |
408 |
2 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
32.52 |
136 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
31.36 |
457 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
30.41 |
499 |
5 |
Gina Elisa Koop |
2000 |
256647 |
SCHWERIN |
|
25m |
31.17 |
511 |
6 |
Hannah Rühlke |
2000 |
305643 |
SCHWERIN |
|
25m |
31.76 |
642 |
7 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
25m |
32.59 |
77 |
8 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.80 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 1918-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Eva Sperlich |
1999 |
231428 |
SCHWERIN |
|
25m |
33.80 |
398 |
2 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
25m |
32.59 |
400 |
3 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
31.81 |
210 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
OSLF |
|
25m |
29.34 |
413 |
5 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
50m |
30.77 |
405 |
6 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
32.54 |
109 |
7 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
33.50 |
477 |
8 |
Volena Dimitrova |
1999 |
9942BE |
VORDINGB |
|
25m |
35.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:41 |
|