Startliste for Ringsted cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
23 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
21:51 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
565 |
2 |
Josefine Larsen |
2004 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
|
292 |
3 |
Cecilie Møller |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
129 |
4 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
106 |
5 |
Isabella Holme Bjerborg |
2003 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
110 |
6 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
658 |
7 |
Freja Millie |
2006 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Anna Møller |
2007 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
91 |
2 |
Victoria Petersen |
2008 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
13 |
3 |
Freya Andreasen |
2004 |
0464AY |
HASLEV |
|
25m |
|
537 |
4 |
Dzejla Alibasic |
2005 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
|
567 |
5 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
25m |
|
564 |
6 |
Emilie Larsen |
2007 |
0778AD |
SLAGELSE |
|
25m |
|
481 |
7 |
Charlotte W. Jørgensen |
2000 |
0048BF |
VORDINGB |
|
25m |
|
657 |
8 |
Izabella Schouw Bast |
2005 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Sara Kaiser |
2007 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
582 |
2 |
Melanie Person |
2006 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
|
541 |
3 |
Ditte Bønnebæk |
2003 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
|
89 |
4 |
Victoria Paulsen |
2006 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
377 |
5 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
|
361 |
6 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
|
66 |
7 |
Selma Frederiksen |
2008 |
0824AA |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
75 |
8 |
Sofie Løfmark Jensen |
2004 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Amalie K. Nielsen |
2005 |
0516AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:09.29 |
394 |
2 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
0478AM |
TRITON B |
|
25m |
1:07.15 |
51 |
3 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:05.82 |
545 |
4 |
Naja Møller Danielsen |
2006 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
1:03.97 |
274 |
5 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
50m |
1:04.17 |
315 |
6 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:06.67 |
556 |
7 |
Katharina Jensen |
2005 |
0506AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:08.99 |
309 |
8 |
Line Stærmose |
2006 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:38.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
574 |
1 |
Elisabeth Tobel Nielsen |
2007 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
1:03.66 |
21 |
2 |
Celina Lindholm Hansen |
2006 |
0664AH |
HASLEV |
|
25m |
1:03.17 |
226 |
3 |
Julija Bliucukis |
2006 |
0682AD |
OSK |
|
25m |
1:02.01 |
139 |
4 |
Katrine R. K. Hansen |
2005 |
0578AO |
NAKSKOV |
|
25m |
1:01.31 |
183 |
5 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:01.74 |
171 |
6 |
Rosa Dyhr-Rasmussen |
2007 |
0788AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:02.27 |
179 |
7 |
Merle Holmgaard |
2005 |
0538AO |
NÆSTVED |
|
25m |
1:03.44 |
331 |
8 |
Camilla Gjermandsen |
2004 |
0472AK |
KORSØR |
|
25m |
1:03.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
563 |
1 |
Sigrid B. Kristensen |
2004 |
0408AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
59.26 |
174 |
2 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
58.33 |
302 |
3 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
50m |
57.97 |
435 |
4 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
TRITON B |
|
25m |
56.92 |
188 |
5 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
57.17 |
381 |
6 |
Mille Marie Ullerup |
2004 |
0428AT |
SK-SYD |
|
25m |
57.99 |
587 |
7 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
25m |
58.51 |
248 |
8 |
Cecilie Terp |
2005 |
0516AL |
OSK |
|
25m |
1:00.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Thea Kaiser |
2004 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
54.86 |
101 |
2 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
53.97 |
364 |
3 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
52.77 |
187 |
4 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
52.44 |
94 |
5 |
Lea Tångberg |
2005 |
0596AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
52.59 |
88 |
6 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
53.48 |
231 |
7 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
OSK |
|
25m |
54.31 |
411 |
8 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
25m |
55.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
52.26 |
429 |
2 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
51.32 |
420 |
3 |
Petrine Nielson |
2003 |
0316AS |
TRITON B |
|
25m |
50.48 |
583 |
4 |
Tilde-Sofie Qwist |
2005 |
0568AH |
SLAGELSE |
|
25m |
49.31 |
175 |
5 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
50m |
50.42 |
346 |
6 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
25m |
51.09 |
227 |
7 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
OSK |
|
50m |
52.07 |
81 |
8 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
52.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Kathrine Jensen-Mattebjer |
2004 |
0496AS |
KORSØR |
|
25m |
49.11 |
655 |
2 |
Malene Gjermandsen |
2003 |
0378AM |
KORSØR |
|
25m |
48.38 |
544 |
3 |
Kristine Christensen |
2002 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
48.02 |
60 |
4 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
46.85 |
116 |
5 |
Sille Møller |
2004 |
0404AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
47.79 |
486 |
6 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
0564AN |
VORDINGB |
|
25m |
48.19 |
552 |
7 |
Thomine Maren Hansen |
2001 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
48.48 |
560 |
8 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
0428AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
49.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
44.58 |
245 |
2 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
OSK |
|
25m |
44.08 |
421 |
3 |
Clara Nyborg-Vedsted |
2002 |
0294AE |
TRITON B |
|
50m |
42.29 |
378 |
4 |
Trine Rübner-Petersen |
1997 |
9702AZ |
SK-SYD |
|
25m |
39.58 |
398 |
5 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
25m |
39.80 |
367 |
6 |
Celine Nordal Jacobsen |
2001 |
0188AZ |
SK-SYD |
|
50m |
42.65 |
205 |
7 |
Anna Broe |
2002 |
0228AD |
OSLF |
|
25m |
44.53 |
553 |
8 |
Josefine Ruhwald Ibsen |
2001 |
0166AG |
SLAGELSE |
|
25m |
45.72 |
|
|
Heat 11 (13) (Årg. 2003-2017) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
46.52 |
513 |
2 |
Finja Schönerstedt |
2005 |
319399 |
SCHWERIN |
|
25m |
43.15 |
115 |
3 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
40.59 |
402 |
4 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
37.72 |
182 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
38.53 |
80 |
6 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
40.86 |
427 |
7 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
25m |
43.92 |
360 |
8 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
46.65 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
517 |
1 |
Hanna Stegemann |
2002 |
295701 |
SCHWERIN |
|
25m |
40.26 |
62 |
2 |
Anika Bryde |
2000 |
0082BC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.44 |
493 |
3 |
Friederike Fass |
2002 |
292232 |
SCHWERIN |
|
25m |
35.20 |
453 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
33.98 |
511 |
5 |
Hannah Rühlke |
2000 |
305643 |
SCHWERIN |
|
25m |
34.54 |
135 |
6 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
25m |
36.45 |
500 |
7 |
Maike Kozelnik |
2002 |
292243 |
SCHWERIN |
|
25m |
39.27 |
475 |
8 |
Léa Zoé Bingler |
2000 |
0082AX |
VORDINGB |
|
25m |
41.78 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 1918-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
35.14 |
389 |
2 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
50m |
34.89 |
437 |
3 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
TRITON B |
|
50m |
34.49 |
220 |
4 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
25m |
31.76 |
250 |
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
25m |
32.55 |
242 |
6 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
25m |
34.64 |
405 |
7 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
34.96 |
548 |
8 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
SLAGELSE |
|
25m |
37.93 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
23 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
21:51 |
|