Program för Sandaredssprinten 18 sept
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Insim: 7:30 1:a start kl. 08:30
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
Sandaredssprinten 2016 |
|
Utskriftsdatum |
17 september 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sandared |
|
Utskriftstid |
12:23 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 september 2016 |
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
2 |
Isac Johansson |
2006 |
AH5306 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
3 |
3 |
Max Askengren Stråhle |
2006 |
AF9906 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
44 |
4 |
Olof Sundqvist |
2006 |
AC0906 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
Max Lind |
2007 |
AA6107 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:52.09 |
59 |
2 |
Victor Jonsson |
2006 |
AB5706 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:43.29 |
82 |
3 |
Alexander Johansson |
2004 |
AV1504 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:38.97 |
19 |
4 |
Filip Hoff |
2005 |
AI8505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:41.79 |
95 |
5 |
Maximilian Thorsell |
2007 |
AC6907 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:44.84 |
146 |
6 |
Albin Jarhult |
2007 |
AB4507 |
SKENE SIM |
|
50m |
2:00.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
188 |
1 |
Emil Storberg |
2004 |
AE8504 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:36.25 |
145 |
2 |
Isak Andersson |
2003 |
AR0503 |
SKENE SIM |
|
50m |
1:31.75 |
106 |
3 |
Gabriel Bozinovski |
2003 |
AN7103 |
SK 1970 |
|
25m |
1:27.50 |
9 |
4 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:28.23 |
84 |
5 |
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
AT0504 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:32.52 |
105 |
6 |
Melker Boman |
2005 |
AB2905 |
SK 1970 |
|
25m |
1:38.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Milton Hedendahl |
2005 |
AC5305 |
SK 1970 |
|
25m |
1:24.92 |
125 |
2 |
Leon Larsson |
2005 |
AB6905 |
SK 1970 |
|
25m |
1:23.09 |
183 |
3 |
David Polyushkin |
2002 |
AL9902 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:21.20 |
172 |
4 |
Emil Curlow |
2002 |
AO7902 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:22.33 |
99 |
5 |
Gustaf Wänt |
2004 |
AT8304 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:24.00 |
165 |
6 |
Oscar Sandwall |
2006 |
AC5106 |
SK ALINGSÅ |
|
50m |
1:27.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
154 |
1 |
Kristoffer Grönhaug |
2002 |
AJ6502 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:19.11 |
185 |
2 |
Mats Rehn |
2002 |
AW8902 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:13.82 |
155 |
3 |
Sebastian Jönsson |
2003 |
AH1103 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:11.15 |
126 |
4 |
William Larsson |
1999 |
AU4999 |
SK 1970 |
|
50m |
1:13.60 |
181 |
5 |
Alexander Mcadam |
2004 |
AE7504 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:14.83 |
32 |
6 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:19.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Simon Kivistö |
1998 |
AS7798 |
SK 1970 |
|
50m |
1:08.60 |
187 |
2 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:05.46 |
66 |
3 |
Simon Svedberg |
2001 |
AK5701 |
FALKÖPING |
|
25m |
58.02 |
124 |
4 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
SK 1970 |
|
25m |
1:04.81 |
120 |
5 |
Sebastian Johansson |
2002 |
AF7102 |
SK 1970 |
|
25m |
1:07.81 |
97 |
6 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:08.73 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
17 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
12:23 |
|