Startliste for Gentofte Open 2016 - Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
17 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
13:20 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
322 |
2 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
9905AK |
LYNGBY |
|
25m |
5:46.33 |
320 |
3 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
25m |
5:25.39 |
45 |
4 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
5:43.74 |
72 |
5 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
25m |
5:20.58 |
341 |
2 |
Lukas Sieben |
1999 |
9999AF |
LYNGBY |
|
25m |
5:19.00 |
28 |
3 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
5:05.06 |
315 |
4 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
5:07.97 |
332 |
5 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
25m |
5:19.50 |
326 |
6 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
5:22.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
4:56.90 |
70 |
2 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
25m |
4:55.84 |
59 |
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:50.21 |
329 |
4 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
25m |
4:53.51 |
65 |
5 |
Kristian Torp |
2000 |
0083AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:55.89 |
62 |
6 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
5:03.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
25m |
4:47.07 |
359 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
4:40.79 |
82 |
3 |
Frederik Palmø |
2000 |
0059AA |
HOLBÆK |
|
25m |
4:40.00 |
272 |
4 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
4:40.03 |
468 |
5 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
4:45.39 |
404 |
6 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
4:49.46 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 1999-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
4:34.20 |
340 |
2 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
25m |
4:32.75 |
25 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:29.46 |
317 |
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
25m |
4:32.59 |
153 |
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
25m |
4:33.51 |
33 |
6 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:34.87 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 1918-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
25m |
4:42.52 |
58 |
2 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
4:31.72 |
403 |
3 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
25m |
4:22.81 |
64 |
4 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
25m |
4:28.72 |
39 |
5 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
ALLERØD |
|
25m |
4:35.31 |
343 |
6 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
LYNGBY |
|
25m |
4:48.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
17 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:20 |
|