Program för DM/JDM(25m)-kortbana
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
DM/JDM-kortbana 2016 |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:18 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SKK & Tyresö |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
15 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 16, 400m Medley Damer |
Finaler (4) |
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 4:31.70 2009-11-13 |
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 4:31.70 2009-11-13 |
SR: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
SR Juniorer: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
Fanny Ek |
1999 |
99A442 |
IFK SÅ |
|
25m |
|
82 |
4 |
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
SKURU IK |
|
25m |
5:43.02 |
97 |
5 |
Fanny Odin |
2000 |
AR7200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
5:38.62 |
247 |
6 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:42.64 |
258 |
7 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
5:46.84 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
5:33.05 |
83 |
3 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
5:27.67 |
135 |
4 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
5:22.48 |
142 |
5 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
5:20.40 |
304 |
6 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
5:22.05 |
242 |
7 |
Julia Franks |
2000 |
AR5400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:26.53 |
53 |
8 |
Michaela Mattsson |
1999 |
AL4899 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:31.87 |
252 |
9 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:33.07 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
305 |
2 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
5:18.78 |
190 |
3 |
Emma Roloff |
2002 |
AT6402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
5:12.94 |
37 |
4 |
Rebecka Ehn |
2000 |
AO7600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:10.54 |
291 |
5 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
5:08.03 |
35 |
6 |
Vilma Brolund |
2001 |
AO9801 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:08.06 |
65 |
7 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
BW1801 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:12.18 |
205 |
8 |
Astrid Eriksson |
2001 |
AD1201 |
TUREBERG |
|
25m |
5:15.18 |
350 |
9 |
Rebecka Bergström |
1997 |
AH1297 |
SPIF SF |
|
25m |
5:18.91 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
184 |
2 |
Greta Nykvist |
1996 |
AU7496 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
5:03.37 |
285 |
3 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
AO4699 |
VÄSBY SS |
|
25m |
5:02.23 |
26 |
4 |
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:00.88 |
38 |
5 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
SK NEPTUN |
|
25m |
4:50.32 |
154 |
6 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
5:00.61 |
300 |
7 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
5:02.04 |
286 |
8 |
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
VÄSBY SS |
|
25m |
5:02.38 |
353 |
9 |
Ayleen Burt |
1997 |
BB5497 |
SPIF SF |
|
25m |
5:04.61 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:18 |
|