Startliste for DM Junior Kortbane 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (11) |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Jonas Andersen |
2001 |
0165AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:11.81 |
140 |
2 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
ESBJERG |
|
25m |
2:07.33 |
392 |
3 |
Valdemar Piihl Hansen |
2001 |
0177AI |
NAKSKOV |
|
25m |
2:07.12 |
659 |
4 |
Sebastian Piessenberger |
2001 |
0175AN |
OPNØR |
|
25m |
2:06.91 |
101 |
5 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
25m |
2:07.03 |
94 |
6 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
25m |
2:07.17 |
146 |
7 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
25m |
2:08.14 |
145 |
8 |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
0149AC |
ESBJERG |
|
25m |
2:13.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
2:06.26 |
525 |
2 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
25m |
2:05.88 |
519 |
3 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:05.58 |
370 |
4 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
2:05.40 |
252 |
5 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
HERNING |
|
25m |
2:05.40 |
394 |
6 |
Gustav T Madsen |
2001 |
0149AO |
NAKSKOV |
|
25m |
2:05.87 |
514 |
7 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
2:06.16 |
214 |
8 |
Steffen Vesterø Uldal |
1999 |
9909AR |
HSK |
|
25m |
2:06.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
655 |
1 |
William Kristiansen |
2001 |
0129AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:05.00 |
437 |
2 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:04.65 |
248 |
3 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:04.41 |
416 |
4 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:04.07 |
404 |
5 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:04.07 |
213 |
6 |
Benjamin Perruchon |
2001 |
0195AL |
HSK |
|
25m |
2:04.53 |
418 |
7 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
25m |
2:04.86 |
147 |
8 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
25m |
2:05.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
312 |
1 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.83 |
211 |
2 |
Mathias Kjær Nielsen |
2000 |
0043AU |
HSK |
|
25m |
2:03.73 |
158 |
3 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
25m |
2:03.33 |
116 |
4 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
25m |
2:02.92 |
313 |
5 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.32 |
439 |
6 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:03.53 |
628 |
7 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
25m |
2:03.82 |
563 |
8 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
VEJLE |
|
25m |
2:04.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
607 |
1 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
0043AD |
VI39 |
|
25m |
2:02.19 |
238 |
2 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
2:01.92 |
177 |
3 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:01.61 |
345 |
4 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
KORSÖR |
|
25m |
2:01.32 |
197 |
5 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:01.55 |
240 |
6 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HERLEV |
|
25m |
2:01.66 |
641 |
7 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
VIBORG |
|
25m |
2:02.10 |
482 |
8 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:02.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
25m |
2:01.03 |
348 |
2 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
2:00.69 |
199 |
3 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
25m |
2:00.21 |
352 |
4 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
25m |
1:59.91 |
606 |
5 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
1:59.96 |
106 |
6 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
25m |
2:00.45 |
389 |
7 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:00.81 |
538 |
8 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
2:01.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
473 |
1 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:59.53 |
511 |
2 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:59.27 |
498 |
3 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
OSLF |
|
25m |
1:58.96 |
270 |
4 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
25m |
1:58.94 |
483 |
5 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:58.95 |
493 |
6 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
OSK |
|
25m |
1:59.07 |
496 |
7 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
25m |
1:59.40 |
276 |
8 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
25m |
1:59.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
351 |
1 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
25m |
1:58.80 |
631 |
2 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VEST |
|
25m |
1:58.57 |
284 |
3 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:57.99 |
207 |
4 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
25m |
1:57.17 |
548 |
5 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
1:57.59 |
504 |
6 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
25m |
1:58.12 |
292 |
7 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
HORSENS |
|
25m |
1:58.57 |
134 |
8 |
Oliver Kramer Andersen |
1999 |
9905AT |
ESBJERG |
|
25m |
1:58.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:56.81 |
568 |
2 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
VEJLE |
|
25m |
1:55.58 |
196 |
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:53.82 |
138 |
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:50.69 |
564 |
5 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
25m |
1:51.95 |
510 |
6 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
25m |
1:55.20 |
497 |
7 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
9993AJ |
OSLF |
|
25m |
1:56.63 |
341 |
8 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
25m |
1:57.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
611 |
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
25m |
1:56.73 |
461 |
2 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:55.52 |
315 |
3 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:52.31 |
387 |
4 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:50.26 |
143 |
5 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:51.84 |
257 |
6 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
25m |
1:54.97 |
120 |
7 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
25m |
1:56.60 |
228 |
8 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:56.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
25m |
1:56.65 |
475 |
2 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
25m |
1:55.50 |
150 |
3 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:52.03 |
347 |
4 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
KVIK |
|
25m |
1:48.95 |
300 |
5 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
25m |
1:50.97 |
176 |
6 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:54.59 |
561 |
7 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
VEJLE |
|
25m |
1:56.02 |
542 |
8 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
25m |
1:56.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
11 november 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|