Startliste for DM Junior Kortbane 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:11.75 2016-10-29 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
430 |
1 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
25m |
2:43.56 |
263 |
2 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
2:40.45 |
395 |
3 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
0242AF |
NORD |
|
25m |
2:38.77 |
426 |
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:37.51 |
421 |
5 |
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
RØNNE |
|
25m |
2:38.55 |
550 |
6 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
2:39.58 |
152 |
7 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:41.93 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
457 |
1 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:36.56 |
531 |
2 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
25m |
2:35.39 |
202 |
3 |
Olivia Foltmar-Michaelsen |
2001 |
0154AJ |
TUNE |
|
25m |
2:34.63 |
527 |
4 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
2:32.71 |
139 |
5 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
25m |
2:32.84 |
190 |
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:34.86 |
89 |
7 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
2:35.88 |
605 |
8 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
VI39 |
|
25m |
2:37.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
25m |
2:31.11 |
643 |
2 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:29.69 |
417 |
3 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
2:29.52 |
362 |
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
25m |
2:29.15 |
318 |
5 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
0124AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:29.51 |
424 |
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
25m |
2:29.54 |
521 |
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
2:30.34 |
609 |
8 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
STT |
|
25m |
2:31.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
25m |
2:26.57 |
188 |
2 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:24.20 |
633 |
3 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
2:21.15 |
277 |
4 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:13.51 |
526 |
5 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
TRITON B |
|
25m |
2:18.53 |
364 |
6 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
2:23.55 |
608 |
7 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
VI39 |
|
25m |
2:25.27 |
617 |
8 |
Ida T Mose |
2002 |
0242AK |
GSK |
|
25m |
2:28.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:26.11 |
98 |
2 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
2:24.14 |
310 |
3 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:19.86 |
102 |
4 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
AALBORG |
|
25m |
2:12.88 |
358 |
5 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
2:15.73 |
359 |
6 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
25m |
2:23.21 |
442 |
7 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:24.92 |
508 |
8 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
25m |
2:27.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:25.84 |
307 |
2 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:23.59 |
191 |
3 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
GLADSAXE |
|
25m |
2:18.62 |
122 |
4 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
AGF |
|
25m |
2:12.62 |
241 |
5 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
25m |
2:14.51 |
452 |
6 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:22.97 |
107 |
7 |
Mia Seehausen |
2001 |
0186AH |
LYSENG |
|
25m |
2:24.53 |
343 |
8 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
0136AJ |
KOLDING |
|
25m |
2:27.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
11 november 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|