Startliste for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
DGI Landsdelsmesterskaber 2017 |
|
Udskriftsdato |
08 januar 2017 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|
|
Arrangør |
AAIF Svømning & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 januar 2017 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 09:00 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
Frida Juliansdottir |
2005 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
160 |
3 |
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
324 |
4 |
Anna Christine Pedersen |
2003 |
0372BE |
AALBORG |
|
25m |
|
138 |
5 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Agnes Lyndrup |
2004 |
0406AU |
SNEDSTED |
|
25m |
|
148 |
2 |
Selma Tram |
2005 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
147 |
3 |
Marie Elisabeth Thorsted |
2006 |
0678AL |
PINGVINEN |
|
25m |
4:34.60 |
145 |
4 |
Marie Albæk |
2005 |
0534AN |
PINGVINEN |
|
25m |
|
162 |
5 |
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
PINGVINEN |
|
25m |
|
6 |
6 |
Louise Hove |
2002 |
0246BA |
SNEDSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Sara Kokholm |
2005 |
0574AS |
FR. HAVN |
|
25m |
3:56.54 |
146 |
2 |
Hannah Vixø Momme |
2005 |
0502AS |
PINGVINEN |
|
25m |
3:30.67 |
229 |
3 |
Signe Møller Winther |
2002 |
0222BE |
SØHESTEN |
|
25m |
3:30.59 |
219 |
4 |
Josephine Christensen |
2004 |
0462AX |
SØHESTEN |
|
25m |
3:30.60 |
223 |
5 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
SØHESTEN |
|
50m |
3:30.98 |
405 |
6 |
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
S 68 |
|
50m |
4:01.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
406 |
1 |
Josefine Høgh |
2005 |
0588AD |
S 68 |
|
25m |
3:09.49 |
212 |
2 |
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
0456AW |
SØHESTEN |
|
50m |
3:01.41 |
220 |
3 |
Sarah Brix |
2004 |
0498AW |
SØHESTEN |
|
25m |
2:59.89 |
221 |
4 |
Christine Nielsen |
2002 |
0204AY |
SØHESTEN |
|
50m |
3:00.56 |
205 |
5 |
Nadia Burholt |
2002 |
0292BD |
SØHESTEN |
|
25m |
3:02.36 |
224 |
6 |
Sisse Ø. Nielsen |
2003 |
0308BB |
SØHESTEN |
|
50m |
3:11.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Karen Pedersen |
2002 |
0218AW |
SØHESTEN |
|
25m |
2:58.39 |
393 |
2 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
0298AR |
S 68 |
|
25m |
2:49.55 |
115 |
3 |
Babette Thordal |
2001 |
0192BE |
PINGVINEN |
|
25m |
2:47.28 |
402 |
4 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
25m |
2:48.94 |
225 |
5 |
Karoline Toftelund |
2001 |
0198AV |
SØHESTEN |
|
25m |
2:50.69 |
376 |
6 |
Linea Sørensen |
2004 |
0474AI |
AARS |
|
25m |
2:59.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Emma Steen |
2000 |
0076BC |
SØHESTEN |
|
25m |
2:45.57 |
288 |
2 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
AALBORG |
|
25m |
2:43.80 |
120 |
3 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
2:33.90 |
415 |
4 |
Emma Rose Treney |
2002 |
0216AU |
AABYBRO |
|
50m |
2:41.42 |
394 |
5 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
0488AQ |
S 68 |
|
50m |
2:44.27 |
416 |
6 |
Julie Heby Kanstrup |
2002 |
0284BA |
AABYBRO |
|
25m |
2:46.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Maria Kornum |
2001 |
0114AV |
NORD |
|
25m |
2:26.80 |
52 |
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
SMUT |
|
25m |
2:26.58 |
367 |
3 |
Anne G. Nielsen |
1999 |
9968BC |
AARS |
|
25m |
2:13.63 |
383 |
4 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
0296AN |
S 68 |
|
25m |
2:20.87 |
382 |
5 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
0298AN |
S 68 |
|
25m |
2:26.70 |
114 |
6 |
Camilla Outzen |
2000 |
0092AK |
PINGVINEN |
|
25m |
2:27.32 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|